PDA

Επιστροφή στο Forum : Διακοπη συμβασης Tellas



drspiros
24-07-09, 17:27
Γεια σας. Περσι τον Ιουλιο εκανα συνδεση Tellas Laptop offer η οποια, για οποιον θυμαται, εδινε προσφορα ενα laptop Fujitsu-Siemens με την προυποθεση παραμονης 24 μηνων στην υπηρεσια. Ωστοσο, η προυποθεση αυτη υπηρχε μονο στα διαφημιστικα φυλαδια, ενω στο συμβολαιο που υπεγραψα αναγραφεται ρητα η υποχρεωση παραμονης μου στη υπηρεσια για 12 μηνες. Μπορω να ζητησω διακοπη ή/και αλλαγη παροχεα μετα το περας των 12 μηνων? Ευχαριστω

mathios
17-08-09, 19:09
Γεια σας. Περσι τον Ιουλιο εκανα συνδεση Tellas Laptop offer η οποια, για οποιον θυμαται, εδινε προσφορα ενα laptop Fujitsu-Siemens με την προυποθεση παραμονης 24 μηνων στην υπηρεσια. Ωστοσο, η προυποθεση αυτη υπηρχε μονο στα διαφημιστικα φυλαδια, ενω στο συμβολαιο που υπεγραψα αναγραφεται ρητα η υποχρεωση παραμονης μου στη υπηρεσια για 12 μηνες. Μπορω να ζητησω διακοπη ή/και αλλαγη παροχεα μετα το περας των 12 μηνων? Ευχαριστω
αν θυμαμαι καλα η συγκεκριμενη προσφορα αφορουσε το προγραμμα BEST PRICE με παγιο 22,90 και ΜΟΝΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ η κλησεις σου χρεωνονται βασει του τιμοκαταλογου της tellas, απαιτουσε εξοφληση λογαριασμου με πιστωτικη καρτα, δηλαδη, η tellas ''τραβουσε'' απο την καρτα σου ολα τα παγια Χ 24 μηνες μια φορα. και μετα σε χρεωνε μεσω πιστωτικης σε δοσεις τα παγια σου απο την αρχη. που σημαινει οτι εαν εσυ κανεις διακοπη της υπηρεσιας θα συνεχισει η τραπεζα να σε χρεωνει για τους υπολοιπους μηνες μεχρι να περασουν τα 2 χρονια. με αλλα λογια ακομα και να φυγεις δεν θα γλιτωσεις τα υπολοιπα ποσα αλλα θα συνεχισεις να πληρωνεις μαζι με τα παγια της νεας συνδεσης που θα κανεις.

καλυτερα βεβαια να επικοινωνησεις με το 211 120 2211 και να ενημερωθεις για την συγκεκριμενη προσφορα φιλε μου γιατι εχει περασει ενας χρονος και δεν γνωριζω της λεπτομεριες και τοσο καλα. παντως θυμαμαι την προσφορα γιατι εργαζομαι σε καταστημα της wind και δεν μου ξεφευγουν οι οροι των συμβασεων.....

και για να κλεισω, γιατι θελεις να φυγεις; εγω εχω tellas 2play περιπου 1 1/2 χρονο τωρα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος..

Y.Γ δεν υποστηριζω την tellas επειδη εργαζομαι σε καταστημα της wind αλλα επειδη ειναι πολυ καλη βασει της προσωπικης εμπειρειας μου.

νιωσε ελευθερος να επικοινωνησεις μαζι μου για περαιτερω διευκρινησεις εαν χρειαζεσαι, καλη σου μερα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.