PDA

Επιστροφή στο Forum : ενεργοποίηση της hol



Jesakos
25-07-09, 12:24
Σήμερα όπως έγραφε και στο site έγινε η ενεργοποιήση το πρόβλημα είναι ότι εφόσον πήρα τηλ και ζήτησα να μου έρθει το sms για να κάνω register ένα username/pass μπαίνω στο site στο managment tools κτλ.. αλλά δεν μπορεί να μπει στο internet.. ακόμα και με το guest@adsl.gr που έμπαινε πριν.. στις υπηρεσίες λέει

HOL crcts ADSL ΕΚΚΡΕΜΕΙ α

και κάτι ακόμα όταν πατάω να δω κατάσταση ενεργοποίησης από το αρχικό site της hol λέει


Το αίτημα σας βρίσκεται σε εξέλιξη.
Θα ενημερωθείτε σύντομα για την προβλεπόμενη ημερομηνία ενεργοποίησης.Που να οφείλωντε τα προβλήματα αυτά? μήπως δεν έχει ολοκληρωθεί η ενεργοποίηση?

ευχαριστώ

valen_gr
25-07-09, 15:36
Σε μεριζομενο βρογχο εισαι η σε ΑΡΥΣ?

Jesakos
25-07-09, 16:28
μεριζόμενο ? πάντως σε ΑΡΥΣ όχι :o

zoug100
26-07-09, 00:58
τετοια να ακουω και 3-8-2009 περιμενω να ενεργοποιηθει η hol σε μενα :hmm:

Jesakos
26-07-09, 21:28
πάντως ακόμα δεν μπόρεσα να μπω με τα στοιχεία που δημιούργησα.. ελπίζω αύριο Δευτέρα να είναι Ok.. θα σας το πω να γνωρίζεται για το μέλλον.

anodizer
27-07-09, 00:20
Πάρτους τηλ. στο 13844.

Jesakos
27-07-09, 19:29
δούλεψε τελικά αλλά ακόμα λέει ΕΚΡΕΜΜΕΙ στο site και κλειδώνω στα 6 :s

zoug100
28-07-09, 14:45
γεια σας.εγω εχω προβλεπομενη ημερομηνια ενεργοποιησης την Δευτερα που μας ερχεται 3-8-2009.ακομα δεν μου εχουν στειλει κωδικους.βεβαια ακομα εχω connx ιντερνετ.θα μου τους πουν τηλεφωνικως την μερα που θα ειναι να ενεργοποιηθει η υπηρεσια?
ΥΓ περιμενω ενεργοποιηση για adsl μονο.οχι double play

........Auto merged post: zoug100 πρόσθεσε 56 λεπτά και 20 δευτερόλεπτα αργότερα ........

μολις σας εστειλα το προηγουμενο μηνυμα ξαφνικα το ρουτερ εχασε συγχρονισμο και μετα απο 5 λεπτα μπηκα και ειδα οτι ημουν στην hol με κωδικους connx ακομα.αν και περιμενω ταχυτητα 6/1 κλειδωνω 14024down 1025upload.προφανως θα με εχουν σε δοκιμαστικη φαση.παντως στο 13844 που πηρα μου εστειλαν τον κωδικο ενεργοποιησης και μου ειπαν την παρασκευη 31-8 να τον βαλω.ως τοτε θα μαι με τους κωδικους του connx.παντως ως τωρα καλα παει το ιντερνετ

http://img119.imageshack.us/img119/7212/holstats.jpg

SirAggelos
28-07-09, 16:15
καλα εισαι. καλοριζικος.
* οταν μια γραμμη ενεργοποιηθει ο παροχος την τεσταρει πριν στην δωσει πρωτα γι αυτο

zoug100
28-07-09, 16:33
καλα εισαι. καλοριζικος.
* οταν μια γραμμη ενεργοποιηθει ο παροχος την τεσταρει πριν στην δωσει πρωτα γι αυτο

ευχαριστω SirAggelos.να υποθεσω οτι με εχουν σε 24αρα τωρα δοκιμαστικα?αν ναι νομιζω πως θα μπορουσα να κλειδωνω λιγο ψηλοτερα βαση των στατιστικων μου.σωστα?τι λες?
οχι οτι παιζει ρολο αφου στα 6/1Μbps θα ειμαι αλλα το λεω απο αποψη οτι αν καποια στιγμη θελησω να βαλω την 24αρα δεν θα γινοταν να ειχα μεγαλυτερη ταχυτητα βαση της γραμμης μου?παντως ως τωρα ειμαι οκ.καλο browsing και κατεβασμα 1.3MB/sec απο nvidia που το τεσταρα.μια χαρα.αν και μολις θα με πανε στην 6αρα θα μου κακοφανει τωρα που εχω τετοια ταχυτητα και με καλομαθανε...:p:p:p πλακα κανω.ευχαριστω για την ενημερωση παντως

Jesakos
29-07-09, 10:22
εμένα ακόμα εκρεμμεί λέει στο HOL crcts ADSL ενώ σίγουρα με καλύπτει το ιδιόκτητο .. τι να παίζει? θα πάω και σπίτι μετά την δουλειά να δω πάλι και θα ξαναπάρω τηλ να ρωτίσω αλλά τι λέτε εσείς/? μήπως αργεί λίγες μέρες σε νέα σύνδεση? :o

zoug100
30-07-09, 00:49
παιδια να ρωτησω κατι.απο χτες το μεσημερι τριτη εχω adsl hol για το οποιο ειχα κανει αιτηση.στο site της hol εγραφε εκει που ειναι η πορεια της αιτησης μου οτι ειμαι σε πιλοτικη φαση και γινονται ολοι οι απαραιτητη ελεγχη για την γραμμη μου.πριν λιγο που γυρισα σπιτι ειδα που εγραφε οτι τελικως ενεργοποιηθηκε η υπηρεσια μου.ολα καλα ως εδω.Απλα να ρωτησω κατι.ειμαι ακομα με κωδικους και username απο το connx μεσα.εβαλα και τον κωδικο και το username που εφτιαξα για την συνδεση της hol και παλι συνδεομαι.με απλα λογια μπαινω στο ιντερνετ και με ειτε βαλω κωδικο και username απο connx ειτε απο hol.πως γινεται αυτο?οχι οτι αντιμετωπιζω προβλημα απλως αν ξερετε ρωταω.θα παραω και αυριο τηλ να τους ρωτησω.απλα μου κανε εντυπωση.:)

vaggoulas
30-07-09, 01:08
παιδια να ρωτησω κατι.απο χτες το μεσημερι τριτη εχω adsl hol για το οποιο ειχα κανει αιτηση.στο site της hol εγραφε εκει που ειναι η πορεια της αιτησης μου οτι ειμαι σε πιλοτικη φαση και γινονται ολοι οι απαραιτητη ελεγχη για την γραμμη μου.πριν λιγο που γυρισα σπιτι ειδα που εγραφε οτι τελικως ενεργοποιηθηκε η υπηρεσια μου.ολα καλα ως εδω.Απλα να ρωτησω κατι.ειμαι ακομα με κωδικους και username απο το connx μεσα.εβαλα και τον κωδικο και το username που εφτιαξα για την συνδεση της hol και παλι συνδεομαι.με απλα λογια μπαινω στο ιντερνετ και με ειτε βαλω κωδικο και username απο connx ειτε απο hol.πως γινεται αυτο?οχι οτι αντιμετωπιζω προβλημα απλως αν ξερετε ρωταω.θα παραω και αυριο τηλ να τους ρωτησω.απλα μου κανε εντυπωση.:)
Σε κύκλωμα hol ό,τι κωδικό και να βάλεις θα σε συνδέσει.Ακόμα και με το guest@adsl.gr/guest θα έχεις internet κανονικά.Το έχουν κάνει για ευκολία :)

zoug100
30-07-09, 01:32
Σε κύκλωμα hol ό,τι κωδικό και να βάλεις θα σε συνδέσει.Ακόμα και με το guest@adsl.gr/guest θα έχεις internet κανονικά.Το έχουν κάνει για ευκολία :)

μαλιστα.τοτε τι μας βαζουν και φτιαχνουμε κωδικους? :)
παντως αυριο θα παρω τον οτε να σιγουρευτω οτι κοπηκε απο αυτον το adsl
ευχαριστω φιλε vaggoulas

vaggoulas
30-07-09, 01:36
μαλιστα.τοτε τι μας βαζουν και φτιαχνουμε κωδικους? :)
παντως αυριο θα παρω τον οτε να σιγουρευτω οτι κοπηκε απο αυτον το adsl
ευχαριστω φιλε vaggoulas
Βασικά πλέον μόνο για να έχεις e-mail από hol :)

jkoukos
30-07-09, 15:46
.. και για να μπαίνεις στο Management Tools

zoug100
30-07-09, 16:01
μαλιστα.ευχαριστω παιδες.παντως σφαιρα παει η 6αρα γραμμη μου.κατεβαζω απο rapidshare με 675KB/sec με premium account και σε torrent upload φτανει και 110KB/sec και ισως λιγο παραπανω αν το torrent εχει πολλους leechers να το ζητανε.και το browsing σφαιρα.απλα που τους πηρα στο 134 του οτε μου ειπαν πως στο συστημα φαινομαι ακομα οτι δεν εχει διακοπει το connx αλλα μαλλον σημερα η αυριο θα γινει μεταβαση πληρης του ιντερνετ στην hol.

pacino1
04-08-09, 00:10
Να σας ρωτησω, ειμαι στον οτε,εχω κανει αιτηση ενεργοποιησης στην hol για double play lite απο αρχες Μαιου και ουτε φωνη ουτε ακροαση!!! τι γινεται μπορειτε να μου πειτε?μενω στην τουμπα θεσσαλονικης.περνω τηλ και μου λενε δεν εχουν θυρες....

bill27
04-08-09, 17:31
Να σας ρωτησω, ειμαι στον οτε,εχω κανει αιτηση ενεργοποιησης στην hol για double play lite απο αρχες Μαιου και ουτε φωνη ουτε ακροαση!!! τι γινεται μπορειτε να μου πειτε?μενω στην τουμπα θεσσαλονικης.περνω τηλ και μου λενε δεν εχουν θυρες....

εγω φιλε μου εκανα αιτηση στις 12-3-09 κ μολις χτες βρεθηκε πορτα.στο σαιτ γραφει εσταλει αιτημα στον οτε,αναμονη για εγκριση αιτηματος.:worthy::worthy::worthy:

εγω τους εκανα κ 2 καταγγελιες στην εεττ
ισως αυτο να βοηθεισε ,δεν ξερω.....;););)

το μονο που μπορεις να κανεις τωρα ειναι να περιμενεις.......:down::down::down:

Jesakos
06-08-09, 19:37
HOL crcts ADSL ΕΚΚΡΕΜΕΙ α

και κάτι ακόμα όταν πατάω να δω κατάσταση ενεργοποίησης από το αρχικό site της hol λέει

Που να οφείλωντε τα προβλήματα αυτά? μήπως δεν έχει ολοκληρωθεί η ενεργοποίηση?

ευχαριστώ

πιάνω 6 mbs ..

ακόμα περιμένω τι λέτε να συμβαίνει? :S

jkoukos
06-08-09, 19:49
Τους έχεις πάρει κανένα τηλέφωνο;

Jesakos
07-08-09, 13:56
5 φορές και τώρα μου είπανε σίγουρα σε 2 μέρες θα είμαι ok ήμουνα σε πιλοτικό στάδιο.. καλά έναν μήνα κοντεύω πιλοτικό στάδιο.. :x

jkoukos
07-08-09, 14:00
Τουλάχιστον έχεις τηλέφωνο. Στη δικιά μου περίπτωση είχα κανονικά σύνδεση με το διαδίκτυο αλλά έμεινα χωρίς τηλέφωνο 5 μέρες. Στη συνέχεια δεν είχα κανένα πρόβλημα.

zoug100
07-08-09, 14:15
5 φορές και τώρα μου είπανε σίγουρα σε 2 μέρες θα είμαι ok ήμουνα σε πιλοτικό στάδιο.. καλά έναν μήνα κοντεύω πιλοτικό στάδιο.. :x

jesakos double play εχεις βαλει ή doyble play lite?

Jesakos
07-08-09, 19:44
το double play νομίζω είναι μόνο internet 24mbit

makis855
07-08-09, 21:07
σε πόσο καιρό από την αίτηση , έγινε η ενεργοποίηση?
εμένα μου είπαν σε ένα μήνα

Jesakos
08-08-09, 16:28
15 μέρες έκανε όσο έγραφε στο site για αναμενόμενη ενεργοποίηση απλά δεν με βάλανε στα 24mbts ακόμα.. :s

SirAggelos
08-08-09, 17:25
Eμενα που στο σαιτ δεν φαινεται ακομα η αιτηση και εχει περασει ενας μηνας να ανυσηχω?
εχω λαβει μονο ενα sms οτι παραληφθηκε η αιτηση και εχω λαβει εξοπλισμο.Απο εκει και περα τπτ.Στην εξυπηρετηση μου λενε αερολογιες κλπ.
τους εστειλα to ακολουθω email
Γεια σας,
εχω κανει αιτηση στο επιδοτουμενο προγραμμα απ την Ευρωπαικη αιτηση dp και εχω εχω καταβαλει ολο το ποσο και τα χαρτια επυτυχως απ τις 10 Ιουλιου 2009.Στις 13 Ιουλιου ερχεται μυνημα οπως η αιτηση μου μου παραληφθηκε και προωθηθηκε για ενεργοποιηση.Μερικες μερες αργοτερα ηρθε και ο εξοπλισμος και ενω περιμενω απο τοτε το δευτερο μηνημα για την προβλρπομενη ημερπμηνια ενεργοποιησης δεν εχω ΑΠΟΛΥΤΩς ΚΑΜΙΑ πληροφορηση.
Τοσο στην εξυπηρετηση πελατων οσο και στο online συστημα δεν υπαρχει καμια σαφη πληροφορια για το που βρισκεται η αιτηση μου.Κανενας δεν μπορει να μου πει υπευθυνα σε ποιο σταδιο βρισκεται.Επειδη εχω καλεσει αρκετες φορες και μαλιστα πριν απο λιγο που καλεσα με εβαλαν στην αναμονη και μου το εκλεισαν ΑΠΑΙΤΩ πλεον να εχω μια σαφη ενημερωση πριν ενημερωσω τον αρμοδιο φορεα για την αντιμετωπιση μου
Ονομα στο οποιο εχει γινει η αιτηση :Βαρελα Μαρια
Αριθμος τηλ:2221090ΧΧΧ
κιν: 6944ΧΧΧΧΧΧ
η αιτηση εγινε υποψιν του κ. ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

Τι μπορει να συμβαινει?

makis855
08-08-09, 18:41
ακόμα δεν φαίνεται τίποτα!!!

Jesakos
10-08-09, 21:43
τελικά ενεργοποιήθηκε πλήρως και κλειδώνω στα 14mb/s :D

makis855
12-08-09, 18:38
εμένα δείχνει ότι έστειλαν αίτηση στον ΟΤΕ

SirAggelos
16-08-09, 23:44
εμενα παλι ενας μηνας εχει περασει στο site λεει δεν υπαρχουν διαθεσιμες πληροφοριες για την αιτηση μου,στην τεχνικη υποστηριξη φασκουν και αντιφασκουν και λυπαμαι πραγματικα τον πρωτο υπαλληλο που θα μου απαντησει αυριο.Πραγματικα θα ακουσει αρκετα....δεν γινεται να εχει περασει ενας μηνας και κανενας να μην μπορει υπευθυνα να μου πει τι γινεται......θα ακουσουν αρκετα αυριο :mad:

balander
17-08-09, 14:04
Καλα δεν ειναι με το ζορι πες τους. Εαν δεν θελουν φυγε κ πανε αλλου..

SirAggelos
17-08-09, 15:51
Eλα ομως που εχω προπληρωσει τον ενα χρονο?εχω βαλει το προπληρωμενο πακετο.
Το γεγονος οτι στο site δεν εχει καμια πληροφορια για την αιτηση μου τι μπορει να σημαινει?πραγματικα δεν βγαζω ακρη εχει ερθει και ο εξοπλισμος εδω και 3 βδομαδες καθως και ενα μνμ οτι προωθησαν την αιτηση απ εκει και περα εδω και 2+ βδομαΔΕς οτι ξερετε εσεις ξερω και εγω

anthip09
18-08-09, 09:38
Eλα ομως που εχω προπληρωσει τον ενα χρονο?εχω βαλει το προπληρωμενο πακετο.
Το γεγονος οτι στο site δεν εχει καμια πληροφορια για την αιτηση μου τι μπορει να σημαινει?πραγματικα δεν βγαζω ακρη εχει ερθει και ο εξοπλισμος εδω και 3 βδομαδες καθως και ενα μνμ οτι προωθησαν την αιτηση απ εκει και περα εδω και 2+ βδομαΔΕς οτι ξερετε εσεις ξερω και εγω

Μην περιμένεις από το τηλέφωνο να βγάλεις άκρη μ αυτούς:nono::nono:. Εφόσον έχεις προπληρώσει τη συνδρομή σου, στείλε ένα fax και ζήτα να σου γνωρίσουν ε π α κ ρ ι β ώ ς και γραπτώς μέσα σε ένα χρονικό διάστημα 10 ημερών, σε ποιο στάδιο βρίσκεται η αίτησή σου κ για ποιο λόγο καθυστερεί η όλη διαδικασία.:rtfm::rtfm:

........Auto merged post: anthip09 πρόσθεσε 2 λεπτά και 46 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Μην περιμένεις από το τηλέφωνο να βγάλεις άκρη μ αυτούς:nono::nono:. Εφόσον έχεις προπληρώσει τη συνδρομή σου, στείλε ένα fax και ζήτα να σου γνωρίσουν ε π α κ ρ ι β ώ ς και γραπτώς μέσα σε ένα χρονικό διάστημα 10 ημερών, σε ποιο στάδιο βρίσκεται η αίτησή σου κ για ποιο λόγο καθυστερεί η όλη διαδικασία.:rtfm::rtfm:
Είναι τουλάχιστον απαράδεκτο να έχεις καταβάλει το σύνολο της ετήσιας συνδρομής σου και να μην έχεις τουλάχιστον μία επίσημη ενημέρωση.

makis855
18-08-09, 19:44
προβλεπόμενη ημερομηνία ενεργοποίησης 28-08-09

balander
18-08-09, 19:50
10 του μηνος εστειλα φαξ. Ποσο να περιμενω ακομα για να εμφανιστει κατι στην πορεια της αιτησης;

SirAggelos
19-08-09, 00:56
10 αυγουστου?εγω το εχω στειλει απο 10 Ιουλιου και ακομα δεν εχει εμφανιστει κατι.Μαλλον η εταιρεια λειπει σε διακοπες δεν μπορω να φανταστω κατι αλλο.Πηρες τηλ?τι σου ειπαν?φανταζομαι τις ιδιες παπαριες που ειπαν και σε μενα

balander
19-08-09, 07:14
Πηρα και μου ειπαν οτι ελαβαν κανονικα την αιτηση και απο δευτερα (προχθες) λογικα θα εμφανιστει. Και οτι υπαρχει μεγαλος φορτος νεων αιτησεων για αυτο αργει.

Δηλαδη ακομα να στειλουν την αιτηση προς την 4νετ για να αρχισει η διαδικασια;

vlad
19-08-09, 07:30
Kαλημερα,εγω εκανα αιτηση στις 3-8-09 και μου εμφανιζει οτι εχουν στειλει την αιτηση μου στον οτε και περιμενουν απαντηση.Γνωριζει κανεις σε ποσο διαστημα περιπου θα ενεργοποιηθω:hmm:

balander
19-08-09, 08:12
Σου ηρθε sms στο κινητο οτι εχουν στειλει την αιτηση προς ΟΤΕ η οχι;

vlad
19-08-09, 08:24
Aπο το σαιτ της hol το ειδα

vlad
19-08-09, 12:53
εκανα αιτηση στις 3-8-09 στο σαιτ γραφει οτι ειμαι σε πιλοτικη λειτουργια,:hmm:
ΥΠΑΡΧΕΙ:cool:

group131
26-08-09, 13:20
Ενεργοποιήθηκα χτες. Όλα καλά. Το μόνο θέμα είναι ότι κάνει μια ώρα να μου δείξει τα μενού του router! Είναι φυσιολογικό?

amoyda
26-08-09, 13:42
Το μόνο θέμα είναι ότι κάνει μια ώρα να μου δείξει τα μενού του router! Είναι φυσιολογικό?

τζαμπα το αγχος σου:oneup:


οχι δεν ειναι

makis855
26-08-09, 22:04
28 μου είχαν πει για ενεργοποίηση , σήμερα έγινε η ενεργοποίηση

@ ADSLgr.com All rights reserved.