PDA

Επιστροφή στο Forum : Camfrog



vasalos
04-02-06, 03:08
Παιδιά το έψαξα πάρα πολύ, για να βρω ένα πρόγραμμα το οποίο να μπορείς να κάνεις PC2PC κλήση, στην παρούσα κατάσταση του ΟΤΕ.
Εόμαι λοιπόν σε 384 ΟΤΕΝΕΤ.Όπως καταλαβαίνετε, κλήση μεσω αυτής της γραμμής ΔΕΝ υπήρχε περίπτωση να κάνω.Βρήκα λοιπόν το http://www.camfrog.com/ με το οποίο έμεινα "λακαμάς" .
Δίνει λοιπόν CAMCHAT με FULL FRAME στις κάμερες (χωρίς να δείχνει δηλαδή ένα κάδρο και μετά απο 30'' αλλο κάδρο,αλλα σαν να βλέπεις σε localhost την κάμερα), ταυτόχρονα ΤΕΛΕΙΑ ποιότητα ήχου για ομιλία, συν το κλασικό CHAT.Και όλα αυτά με μία απλή 384 σε αρκετά επιβαρυμένο DSLAM (μέγιστο αριθμό πακέτων ανα δευτ. 25).
Νομίζω οτι αξίζει τον κόπο να το τσεκάρετε.

pakitis
04-02-06, 05:12
το τσεκαρω τοτε...

Whiteyez
07-02-06, 12:25
Το είχα δοκιμάσει παλαιότερα και όντος μου φάνηκε καλό...

pakitis
11-02-06, 16:20
πραγματι το βρισκω μια χαρα.

pan.nl
11-02-06, 16:48
Κι εγώ το δοκίμασα και, μολονότι διαπίστωσα κάποια καθυστέρηση στο να φθάσει ο ήχος μου (~2-3 sec), η ποιότητα επικοινωνίας ήταν γενικά πάρα πολύ καλή. Όμως το μόνο πρόβλημα ήταν ότι η κάμερα του συνομιλητή (που βρίσκεται πίσω από barricade SMC, παρεπιπτόντως) δεν ήταν δυνατό να στείλει βίντεο. Μάλλον κάποιο πρόβλημα σχετιζόμενο με άνοιγμα θυρών θα είναι.

Πάντως, όσοι αντιμετωπίζετε πολλά προβλήματα με πρόγράμματα τύπου MSN ή Yahoo Messenger αξίζει να το δοκιμάσετε!

alefgr
11-02-06, 21:22
Πολύ καλό Video και μάλιστα μέσα από το πρωτόκολλο SIP που δεν θέλει ανοίγματα πορτών και ανακατευθύνσεις, έχει και το eyeBeam της CounterPath.

sdn
11-02-06, 23:14
Πολύ καλό Video και μάλιστα μέσα από το πρωτόκολλο SIP που δεν θέλει ανοίγματα πορτών και ανακατευθύνσεις, έχει και το eyeBeam της CounterPath.

Δεν έχει όμως καλή ποιότητα ήχου. Τουλάχιστον όταν το δοκίμασα.

alefgr
12-02-06, 20:51
Εξαρτάται με πιό codec το δοκίμασες. Με το G711a που το δουλεύω είναι αστέρι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.