PDA

Επιστροφή στο Forum : Ανανέωση συνδρομής 1bill,αναβάθμιση γραμμής και ένας άσχετος λογαριασμός!



takaros
04-02-06, 05:58
Καλησπερίζω όλο το φόρουμ.

Και μπαίνω στο ψητό ευθύς αμέσως!!!!

Έληξε το τετράμηνο του box στις 1-1-2006 όμως είχα φροντίσει 5 μέρες πριν να ζητήσω από την Forthnet ανανέωση και αναβάθμιση γραμμής στα 512 όλα καλά και ωραία και στις 5 -1-2006 ενημερώνει ο ΟΤΕ την Forthnet και μου δίνει πρόσβαση στα 512 ( άσχετα πως η γραμμή συγχρόνιζε στα 512 από τις 3-1-2006, αλλά είπαμε Ελλάδα ζούμε )

Μετά από λίγες ήμερες καταθέτω τα χρήματα στην τράπεζα για την συνδρομή 1bill 512 3+3 και τους στέλνω με φαξ την απόδειξη, στο μεταξύ ενημερώνομαι πως την έχουν λάβει και είναι όλα εντάξει!

Και σήμερα (απλά είμαι άυπνος) μάλλον χτες λαμβάνω ταχυδρομικώς αυτό εδώ το χαρτί (http://img132.imageshack.us/my.php?image=forthnet11jy.jpg) το όποιο λέει πως μου επιστρέφουν την ενεργοποίηση της γραμμής (τουλάχιστον έτσι κατάλαβα με βάση τον τίτλο) και ρωτώ τώρα
Ποια ενεργοποίηση;;; αφού η γραμμή είναι ενεργοποιημένη από τον Αύγουστο που έβαλα το μποξ, και διακόπηκε για περίπου μίση ώρα στις 3-1-2006 (σερφάριζα εκείνη την ώρα και το είδα για αυτό) όπου έγινε η μετατροπή από 384 σε 512.

Η μήπως χρειάζεται να πληρώσω την μετατροπή; Αφού γνωρίζω πως δεν χρεώνεται.
Γιατί από το τμήμα πωλήσεων της Forthnet δεν μου είπαν πως θα πλήρωσω ξανά ενεργοποίηση + συνδρομή, απλά μονό τα 170 ευρώ στα οποία περιλαμβάνονται όλα όπως άλλωστε λειτουργεί η συνδρομή 1bill.

Τους πήρα τηλέφωνο αλλά δεν μπόρεσα να πιάσω γραμμή και τα παράτησα!
Για αυτό ρωτάω εσάς, υπάρχει κάνεις άλλος με 1bill που μετά από ανανέωση + αναβάθμιση έχει λάβει ίδιο χαρτί;;;

Μήπως τελικά το χαρτί είναι λάθος από το λογιστήριο;;;
Τελικά χρειάζεται να δώσω χρήματα, ή να πάρω πίσω (όπως λέει), ή τίποτα από τα δυο;;;

Εξηγήστε μου παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάτι σχετικό.

Ευχαριστώ!!!

ZORO
04-02-06, 07:01
Το ότι δεν θα δώσεις τίποτα παραπάνω είναι αυτονόητο. Εξάλου λέει απόδειξη επιστροφής υπηρεσιών. Φαίνεται σαν να σε χρέωσε κατά λάθος η forthnet την ενεργοποίηση της γραμμής και τώρα σε πιστώνει με το αντίστοιχο ποσό. Αλλά εάν έδωσες μόνο 170 € δεν βλέπω να έχει γίνει αυτό το λάθος αφού όντως σύμφωνα με τον τιμοκατάλογο της forthnet από το internet για σύνδεση 3+3 στα 512 1 bill βγαίνει 170 € και κάτι ψιλά. Όπωτε ή παίρνεις τηλ. στο λογιστίριο και τους εξηγείς ή το αφήνεις έτσι μπορεί από το τίποτα να βγάλεις 35 €. Πάντως η αλλαγή της ταχύτητας όντως δεν χρεώνεται.

sdikr
04-02-06, 15:15
ΑΝ δείτε το 1bill, στο 3+3 πληρώνεις την ενεργοποιήση



Ενεργοποιήστε τώρα νέα συνδρομή FORTHnet ADSL 1Bill & FORTHnet ADSL 1Bill + Wi-Fi αορίστου χρόνου ή ετήσια και εκτός από τους επιπλέον μήνες στην συνδρομή σας πάρτε δώρο το ADSL modem/router & το τέλος ενεργοποίησης γραμμής ADSL!

Που λέει οτι έχεις δώρο την ενεργοποιήση και το Modem μόνο στην 12 μήνη ή αορίστου

Artist_
07-02-06, 20:32
Δεν νομίζω να έχεις κανένα πρόβλημα. Και σε μένα έστειλαν το ίδιο χαρτί. Εξάλλου έχεις και την απόδειξη της τράπεζας στα χέρια σου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.