PDA

Επιστροφή στο Forum : OnDSL kit δυνατότητα αξιοποίησης προσφοράς 50%



vaggelis_cha
04-02-06, 19:32
Γειά σε όλους,

ανήκω σε παλαιότερη φουρνιά αγοραστών OnDSL Kit (το αγόρασα μέσα Οκτώβρη) και η δωρεάν περίοδος έληξε στις 18 του Γενάρη.

Επικοινώνησα με την ΟΤΕΝΕΤ και παλαιότερα σχετικά με το πώς μπορούν οι παλιοί κάτοχοι ΟnDSL Kit να αξιοποιήσουν την προσφορά με τη δωδεκάμηνη σύμβαση όπου το συνολικό κόστος (Γραμμής 384/128 + Συνδρομής ISP) έχει έκπτωση 50% και διαμορφώνεται στα 17,40€ + ΦΠΑ 19%. Μετά από κάμποσα τηλέφωνα, όπου μου έλεγαν ότι κάτι ετοιμάζεται, σήμερα με ενημέρωσαν ότι πλέον ισχύει η προσφορά και για τους παλαιούς συνδρομητές και αρκεί να αποστείλουν με Fax (+ αστυνομική ταυτότητα μπρός/πίσω) την αίτηση που επισυνάπτω (μου την απέστειλλάν με mail).

Αυτά για την ώρα, περιμένω σχόλια σας...

t300
04-02-06, 20:14
Που σημαίνει ότι αφού έχει λήξει ο προπληρωμένος χρόνος σου, θα ενταχθείς από τώρα στο -50%; Πολύ καλό! Αν το είχαν πει νωρίτερα, θα το σκεφτόμουν να παραμέινω μετά τη λήξη.

vaggelis_cha
04-02-06, 20:23
Που σημαίνει ότι αφού έχει λήξει ο προπληρωμένος χρόνος σου, θα ενταχθείς από τώρα στο -50%; Πολύ καλό! Αν το είχαν πει νωρίτερα, θα το σκεφτόμουν να παραμέινω μετά τη λήξη.

Πέμπτη δεν ίσχυε η συγκεκριμένη προσφορά, σήμερα το μεσημέρι πήρα τηλέφωνο και όλα μια χαρούλα πλέον...

Επιπρόσθετα, (το ξέχασα πριν) να σημειώσω ότι εάν οι τιμές αναπροσαρμοστούν (προς τα κάτω υποθέτω χιχι) το πάγιο με τη σειρά του θα αναπροσαρμοστεί στο 50% του τρέχοντος.

Επίσης στην αίτηση λέει (και αυτό δεν ξέρω εάν μου αρέσει ιδιαίτερα) ότι σε περίπτωση διακοπής της σύμβασης πριν την παρέλευση του δωδεκάμηνου είναι ο συνδρομητής υποχρεωμένος να καταβάλει τα υπολοιπόμενα πάγια.

thanos.k
04-02-06, 22:55
θελουμε δεν θελουμε δεν μπορουμε να δεσμευομαστε για πλακα για 12 μηννες .. δικιο εχουν και αυτοι.το καλο με την οτενετ εινα οτι μπορει να πληρωσεισ κατι παραπανω σε σχεση με τουσ αλλουσ αλλα εχεισ την αξιπιστια εξασφαλισμενηι οτι στα τεχνικα θεματα ειναι γνωστεσ τουλ εμενα 2 μερεσ τωρα παροτι καινουρια γραμμη εχω προβλημα το παλευουν.συνεργειο απο δευτερα πλεον αλλα δεν εχει σημασια. η καλη εντυπωση που μου εμεινε εχει σημασια καθωσ και οτι αν εισαι υπομονετικοσ και αυγενικος δινεις τον αερα στον υπαλληλο να σε εξυπηρετισει και απο εμενα αξιζουν συγχαρητιρια στον κυριο Παρουξη απο την οτενετ που σημερα επι μια ωρα προσπαθησε να κανει οτι μπορουσε με ζηλο.τετεοια αντιμετωπιση δενε ιχα ουτε απο forthnet ουτε απο acn παλαιοτερα τα καλα να λεγονται

ΕΡΜΗΣ
05-02-06, 15:47
Θα ήθελα να επιβεβαιώσω με τη σειρά μου ότι η συγκεκριμένη προσφορά όντως ισχύει από 3/2 και επιπρόσθετα το 50% μειωμένο πάγιο ισχύει και για όσους επιλέξουν να κρατήσουν το security kit. Αντί λοιπόν του επιπλέον μηνιαίου παγίου 4 E για το security kit, το κόστος του διαμορφώνεται (εφόσον υπάρξει 12μηνη δέσμευση) στα 2 Ε επιπλέον του γνωστού παγίου (17,40 + φάπα) .

sdikr
05-02-06, 15:55
Θα ήθελα να επιβεβαιώσω με τη σειρά μου ότι η συγκεκριμένη προσφορά όντως ισχύει από 3/2 και επιπρόσθετα το 50% μειωμένο πάγιο ισχύει και για όσους επιλέξουν να κρατήσουν το security kit. Αντί λοιπόν του επιπλέον μηνιαίου παγίου 4 E για το security kit, το κόστος του διαμορφώνεται (εφόσον υπάρξει 12μηνη δέσμευση) στα 2 Ε επιπλέον του γνωστού παγίου (17,40 + φάπα) .

Να αναφέρω οτι πλεόν δεν αναφέρουν 50% όπως πρίν αλλά το ότι για τους επόμενουν μήνες θα πλήρωνει πχ 17,40 + φπα

FFGR
06-02-06, 10:45
τις "εκπτώσεις" ποτέ δεν τις βλέπω με καλό μάτι ... ειδικά όταν λένε για μια σταθερή τιμη και όχι ποσοστό.
Ψιλιάζομαι μειώσεις στην DSL, αλλά αυτός είμαι εγώ :D

apnea73
06-02-06, 19:30
Εγώ έχω γραμμή ΟΤΕ και σύνδεση OTEnet (ξεχωριστά). Γνωρίζει κανείς εαν μπορώ να κάνω το αντίστοιχο πακέτο κρατώντας την υπάρχουσα γραμμή? (Διότι εαν κάνω διακοπή τότε θα περιμένω λίστα αναμονής σύμφωνα με τον ΟΤΕ !)


....
Υστερα απο mail sthn OTEnet, μου έστειλε το έντυπο το οποίο αναφέρετε πιο πάνω, και με τίτλο mail "Προσφορά -20%".
Δηλαδή μέιωση μόνο στο πάγιο της σύνδεσης....

KotZer
10-02-06, 02:15
Εγώ είχα πάρει το ondslkit για 2+1 μήνες και δώρο το linksys 354g χωρίς δωδεκάμηνη δέσμευση. Λήγει σε μία βδομάδα. Πήρα να τους ρωτήσω τι επιλογές έχω και μου είπαν ότι αν δεν κάνω κάποια ενέργεια θα μπει αυτόματα αορίστου χρόνου με 35 €/μήνα. Έχω τη δυνατότητα επίσης να δεσμευτώ για 12 μήνες για το 50% της τιμής ή να κρατήσω μόνο τη γραμμη.

Και τίθεται το ερώτημα τώρα.. Γιατί να συνεχίσω με το 50% ενώ μπορώ να διακόψω τελείως και να ξαναγοράσω το πακέτο παίρνοντας και κανα δωράκι απο γερμανό ή πλαίσιο ? :D
Σκέφτομαι βέβαια να κρατήσω και μόνο τη γραμμή γιατι φοβάμαι οτι θα μπλέξω λίγο με τις αποσυνδέσεις επανασυνδέσεις...

Sotiris05
10-02-06, 18:00
@KotZer
Και γω είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με σενα, λήγει το προηγούμενο κουτί που πήρα με το Linksys και σκεφτόμουν τι να κάνω....
Την λύση μου την έδωσε το ότι βρήκα το PS2 οπότε πήρα ξανά πακέτο ;).
Πάντως μιας και μένα μου στείλανε την αίτηση για 12μηνη δέσμευση ο μόνος λόγος για να το κάνεις είναι αν βαριέσαι την διαδικασία της διακοπής-επανενεργοποίησης.
Ελπίζω να μην ταλαιπωρηθώ και μείνω πολλές μέρες χωρίς σύνδεση....
Για ότι νεότερο θα ενημερώσω το φόρουμ!

MinuStrike
10-02-06, 18:49
@KotZer
Και γω είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με σενα, λήγει το προηγούμενο κουτί που πήρα με το Linksys και σκεφτόμουν τι να κάνω....
Την λύση μου την έδωσε το ότι βρήκα το PS2 οπότε πήρα ξανά πακέτο ;).
Πάντως μιας και μένα μου στείλανε την αίτηση για 12μηνη δέσμευση ο μόνος λόγος για να το κάνεις είναι αν βαριέσαι την διαδικασία της διακοπής-επανενεργοποίησης.
Ελπίζω να μην ταλαιπωρηθώ και μείνω πολλές μέρες χωρίς σύνδεση....
Για ότι νεότερο θα ενημερώσω το φόρουμ!
πο ρε φιλε καταφερες και βρηκες το ps2? εισαι τυχερος :P:rolleyes::respekt::worthy:

KotZer
11-02-06, 17:01
@KotZer
Και γω είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με σενα, λήγει το προηγούμενο κουτί που πήρα με το Linksys και σκεφτόμουν τι να κάνω....
Την λύση μου την έδωσε το ότι βρήκα το PS2 οπότε πήρα ξανά πακέτο .
Πάντως μιας και μένα μου στείλανε την αίτηση για 12μηνη δέσμευση ο μόνος λόγος για να το κάνεις είναι αν βαριέσαι την διαδικασία της διακοπής-επανενεργοποίησης.
Ελπίζω να μην ταλαιπωρηθώ και μείνω πολλές μέρες χωρίς σύνδεση....
Για ότι νεότερο θα ενημερώσω το φόρουμ!

Και εγώ αυτό είχα στο μυαλό μου μακάρι να βρω το ps2 αλλα πολύ χλωμο :P Ψαχνώ για καμία άλλη καλη προσφορά αλλα δε βρίσκω τπτ ρε γμτ... Πιθανότατα λοιπόν να την ακυρώσω τελείως την γραμμή, ετσι και αλλίως χαμένος δε θα βγώ. θα αντέξω και με isdn dial-up για καμία βδομαδα, εξάλλου σχεδόν ίδιες ταχύτητες έχει :twisted: :twisted:

@ ADSLgr.com All rights reserved.