PDA

Επιστροφή στο Forum : DP Lite... Θα ανεβάσουν ποτέ το κοντέρ?



Alex_Under
28-07-09, 15:24
Έχω Double Play Lite και αναρωτιόμουν. Θα ανεβάσουν ποτέ τις ταχύτητες από τα 6?

Μην παρεξηγηθώ, δεν κάνω παράπονα. Είμαι αρκετά ευχαριστημένος από την συμβίωσή μου με την HOL τους τελευταίους 9 μήνες και δεν έχω κανένα όφελος σε πιθανή αύξηση της ταχύτητας γιατί είμαι αρκετά μακρυά από το κέντρο και δεν ποιάνω καν 4.5 ένεκα 50αρι attenuation (πόσο μάλλον 6, 12 ή 24 σε περίπτωση αναβάθμισης).

Απλά μου κάνει εντύπωση που η HOL δεν "επιτίθεται" σε αυτόν τον τομέα.
Όπως το βλέπω, άλλες εταιρίες που προσφέρουν περισσότερα με τα ίδια λεφτά (λέγε με Tellas) στον τομέα του DP lite, έχουν χάσει την αξιοπιστία τους προ πολλού και έχουν χτίσει σαθρά θεμέλια και μεγάλη βάση δυσαρεστημένων συνδρομητών. Ο μόνος λόγος που παίρνουν μεγαλύτερο μερίδιο στην πίτα είναι αυτή η διαφορά από τα 6 στα 24 που μπορεί κάποιος να μην τα πιάνει αλλά όπως και να έχει χτυπούν στο μάτι.

Πιστεύω ότι αν αύριο η HOL ανακοίνωνε αναβάθμιση του Lite στα 24, θα σάρωνε. Κίνηση ματ

Gordito
28-07-09, 15:28
Nαι αλλα το δικτυο δεν αντεχει, για αυτο και δεν το εχει κανει.

Sovjohn
28-07-09, 15:47
Αν το δεις οικονομικοτεχνικά, το πακέτο της HOL είναι αντίστοιχο με των άλλων πάνω-κάτω:

Ιδού:

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=264057&garpg=3#content_start

Βλέπεις ότι η HOL δίνει κάποια (οχι πολλά, αλλά όχι και 0) λεπτά ομιλίας στο πακέτο αυτό, οπότε βγαίνει μία ή άλλη με το να βάλει κάποιος 24ρι πακέτο ας πούμε από άλλον, και να πληρώσει τις κλήσεις αυτές... ;)

SirAggelos
28-07-09, 16:13
Συμφωνω και εγω δεν αντεχει το δικτυο.Τι προτιμας να στο κανει 10 ή 12 και να σερνεται χειροτερα απ οτι τωρα?ηδη εχουν καποια προβληματα ειδικα εδω στην επαρχια.Εγω μιας και μπορω να πιασω 12 mbs με το attenuation που εχω δεν θα με χαλαγε μια μελλοντικη αναβαθμιση.Αλλα εχω μαθει να αρκουμαι.Ας ερθει οποτε θελουν.Κατι μου λεει ομως οτι θα γινει συντομα 10 ή 12

gogos888
29-07-09, 00:52
Μιά χαρά είναι και τα 6 χωρίς προβλήματα.:)

Alex_Under
29-07-09, 07:57
Ναί αλλά αυτό δεν το ξέρει ο νέος, υποψήφιος πελάτης ο οποίος κρίνει μόνο με απόλυτα νούμερα που παρουσιάζονται στην διαφήμιση.

24 λέει ο ένας, 6 λέει ο άλλος.
Να πω την αλήθεια, ήταν δελεαστικό και για μένα στην αρχή όταν έπρεπε να αποφασίσω σε ποιόν εναλλακτικό να πάω.

v_zalmas
29-07-09, 19:58
κοιτα,αν η hol ειχε 24ρη χωρις κλησης bundle μπορει να την διαλεγα....τωρα λογο αυτου ειμαι στην τελλας και ειμαι πολυ ευχαριστημενος,αρκετα μικροπροβληματακια αλλα ΠΟΤΕ χωρις ιντερνετ.

arisg
29-07-09, 22:08
Παιδια υπομονη!Αυτη τη στιγμη δεν νομιζω να γινει κατι.Αλλα στον μελλον σιγουρα.Παντως μια χαρα ειναι το Douple Play Lite.Ενα μηνα που το χω ειμαι υπερευχαριστημενος.Εχω ηδη κατεβασει κοντα στα 50 GB,πιανοντας πολυ καλες ταχυτητες και χωρις να αφηνω το PC ανοιχτο ολο το βραδυ.Αριστες οι εντυπωσεις και απο θεμα ταχυτητας,τεχνικης υποστηριξης και ποιοτητας.

@ ADSLgr.com All rights reserved.