PDA

Επιστροφή στο Forum : Σχετικά με ταχύτητες



dimkal
05-02-06, 00:51
exo parei otenet on dsl kit (384)
diladi neos user sto xoro tou dsl!!!
thelo na matho pou mporo na vro kati gia na metriso tin taxitita giati paratiro to eksis:
sindeomai me 393,2 kbit/sec !!!!
prospatho na katevaso apo to dc++ diafora arxeia kai ti vlepo otan arketoi me exoun enimerosei oti me 384 pianeis giro sta 25 me 35 gia katevasma!!???
oti katevazei me 5- 11 kiB/sec!!!
mipos exo provlima???
as me enimerosei kaneis

ZORO
05-02-06, 13:29
Καλώς ήρθες καταρχάς. Θα πρέπει να σε ενημερώσω ότι τα greeklish απαγορευόνται από τους κανόνες του forum. Τα προγράμματα P2P δεν σου επιτρέπουν να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα σχετικά με την ταχύτητα που έχεις. Όταν λες ότι κατεβάζεις με 5-11Κ εκείνη την ώρα πόσα αρχεία ταυτόχρονα κατεβάζεις; Γιατί έτσι μόνο πιάνεις καλή ταχύτητα σε προγράμματα P2P ειδικά εάν κατεβάζεις από άτομα που μένουν Ελλάδα. Στο dcc είσαι active; Έαν δεν ξέρεις τι είναι αυτό ψάξε στο αντίστοιχο τμήμα του forum. Για online test της ταχύτητας σου δες αυτό το νήμα : http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=3258

gallahant
08-02-06, 08:10
Γεια σας παιδια ειμαι νεοσ στο φορουμ καθως και στο χωρο τοθ dsl, πριν λιγες μερες εβαλα 512/128 της οτενετ (on dsil kit ) modem : sagem fast 800. Το browsing ειναι μια χαρα, δεν έχω παράπονο, αλλά οταν προσπαθήσω να κατεβάσω απο p2p βρισκομαι σε απελπστικα επίπεδα 2-8 kbps. Πηρα τηλ τη οτενετ και μου έλεγε μια κάτι κουφά ότι φτέει ο καιρός , ότι δεν έχω εγκαταστησει σωστά το modem , δηλ. πως θα μπορούσα να ενοθώ χωρίς ο υπολογιστής να αναγνωρίσει το modem μόνο εκείνη ξέρει . Επίσης κοιτάζω το dsl monitor και η συνηθέστερη ταχύτητα received είναι στα όρια των 100-200 kbps. Υπάρχει κάπιο πρόβλημα, τι να πάρω να πω, βοηθηστε με, και συγχωρέστε με που κανω ηλίθιες ερωτησεις. Αν επίσης καπιος ξερει αν το modem αυτό είναι και router και αν ναι να μου πει πως θα ανοιξω τα ports . Παρακαλω βοηθηστε με!!!!!!!!1

nnn
08-02-06, 23:18
Το Sagem 800 είναι απλό modem και δεν χρειάζεται να ανοίξεις κάποια πόρτα.
Κοίταξε αν τρέχεις κάποιο Software firewall,εκεί πρέπει να δώσεις πρόσβαση και να ανοίξεις ό,τι πόρτα χρειάζεται.

@ ADSLgr.com All rights reserved.