PDA

Επιστροφή στο Forum : απορια για ταχυτητα κλειδωματος



zoug100
29-07-09, 19:20
παιδια καλησπερα..μια ερωτηση να σας κανω και εγω.χτες μπηκα στην hol.ειναι να μπω στο 6/1 down /up.ομως μεχρι την παρασκευη θα με εχουν σε δοκιμαστικη χρηση για να τσεκαρουν την γραμμη μου και με εχουν σε μεγαλυτερη ταχυτητα.φανταζομαι 24αρα.σας εχω και φωτο.δεν θα επρεπε να κλειδωνω και εγω λιγο παραπανω βαση των στατιστικων μου?απλα ρωταω σε περιπτωση που θελησω να βαλω 24αρα.λοιπον σας βαζω φωτο και τα λεμε παλι.να μου πειτε και εσεις.μηπως φταιω το υψηλο noise margin και κλειδωνω πιο χαμηλα απο οτι θα μπορουσα?θα θελα να ακουσω γνωμες.κατεβαζω απο νωιδια με 1.2ΜΒ/sec δηλαδη καθαρα περιπου 10000Kbps.μου φαινονται λιγα βαση της γραμμης μου.μηπως τελικα φταιει το υψηλο target snr της hol που κλειδωνω πιο χαμηλα απο οτι θα μπορουσα?

http://img182.imageshack.us/img182/467/23533187.png

mondeo
30-07-09, 16:34
Δεν είναι απαραίτητο ότι σου τα έχουν δώσει όλα-σε δοκιμαστική λειτουργία είσαι άλλωστε.Προσωπικά σε τέτοια φάση δοκιμαστικής λειτουργίας δεν έχω σει πάνω από 14Mbps.

vaggoulas
30-07-09, 17:30
Αν προσέξεις το SNR είναι 11db.Αν το πάνε στο 9 θα "τσιμπήσεις" λίγο μεγαλύτερο συγχρονισμό.Δεν είναι και άσχημα πάντως.

zoug100
30-07-09, 17:38
Δεν είναι απαραίτητο ότι σου τα έχουν δώσει όλα-σε δοκιμαστική λειτουργία είσαι άλλωστε.Προσωπικά σε τέτοια φάση δοκιμαστικής λειτουργίας δεν έχω σει πάνω από 14Mbps.

mondeo πλεον ειμαι σε 6αρα hol.παει σφαιρα.εχεις δικιο.ισως να μην μου τα ειχαν δωσει ολα στην δοκιμαστικη φαση.παντως τωρα στην 6αρα ειναι μια χαρα.κανενα παραπονο ως τωρα δεν εχω.ταχυτητα download απο rapidshare premium account πιανει 675KB/sec ακατεβατα και upload ταχυτητα σε torrent χτυπαει 110KB/sec σε torrent με πολλους leechers.και browsing σφαιρα. :oneup::oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.