PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτηση σχετικα με dslam.



lazikos1
05-02-06, 16:55
Είμαι απο Ξάνθη και έχω αγοράσει το ADSL-IN-A-BOX.Έχω κάνει την αίτηση ενεργοποίησης 17/01 και μέχρι σήμερα δεν έχει ενεργοποιηθεί. Το ADSL STATUS της FORTHNET βγάζει το μήνυμα <<Η ΑΙΤΗΣΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΛΟΓΩ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ ΜΗ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ>>. Παίρνω τηλ. στην FORTHNET και μου λένε συνέχεια ότι δεν υπάρχουν και ότι είναι θέμα αποκλειστικά του Οτε.

Πήγα λοιπόν στον Οτε να ρωτήσω τι γίνετε. Μου απάντησαν ότι ι πόρτες έχοθν ανοίξει και ότι περιμένουν να τους στείλει το σήμα από την Θεσσαλονίκη η ALCATEL. Αυτό λέι θα γίνει απο μέρα σε μέρα. Έχει περάσει όμωσ μια εβδομάδα και τίποτα. Γνωρίχει κανένας τίμ πορώ να κάνω ή που να απευθυνθώ για να μάθω σίγουρα τι συμβαίνει.


Ευχαριστώ!!!! :worthy: :worthy: :worthy:

apok
05-02-06, 16:57
Δυχτυχώς δεν μπορείς να κάνεις τπτ άλλο από υπομονή... Και όσο κάνεις υπομονή, εφόσον θα έχεις χρόνο, επέλεξε επεξεργασία και γράψε το μήνυμά σου με μικρά διότι με κεφαλαία ειναι σα να φωνάζεις;)

No_MeRcY
05-02-06, 18:09
Να ρωτήσω κατι , εγω εχω ρεκορ αναμονης η όχι ? :p αιτηση οκτώμβριο 2004 και ακομα DSLAM δεν υπάρχει αρα , εχουν περάσει 1 χρόνος , 4 μήνες και 17 ώρες περίπου :ρ

weater
05-02-06, 20:32
Έχεις ρεκόρ αναμονής, αλλά σε πιο σημείο της χώρας του πΟΤΕ βρίσκεσασι ακριβώς; :smoke:

ardi21
05-02-06, 20:38
Ρε παιδια αν καποιος ανηκει στο dslam Αγιας Βαρβαρας (τηλ 562...) ας ςτειλει ενα μνμ και να μου πει πως παει απο ταχυτητες γιατι εγω παω απ'το κακο στο χειροτερο μου εχουν σπασει τα νευρα....

GeorgeH
05-02-06, 20:39
Πάντως χωρίς να λέω ότι κάτι δε μας λες ή κάτι αγνοείς, θεωρώ απίθανο ενάμιση χρόνο να μην προχώρησε σε καμία αναβάθμιση ο ΟΤΕ ή ότι έστω η ουρά αναμονής πριν από εσένα να είναι τόσο μεγάλη ούτως ώστε να μην έχει έρθει ακόμα η σειρά σου. Μήπως από κάποιο λάθος εκεί γραφειοκρατικό του ΟΤΕ να έχει χαθεί η αίτησή σου?? Μη γελάς... Μερικά πράγματα που αλλού θεώρουνται αδιανόητα, εδώ τα έχουν βούτυρο στο ψωμί τους. :D

teo_L20
06-02-06, 21:59
Tα πάντα είναι δυνατά εφόσον υπάρχει παροχέας ο πΟΤΕ στις ADSL.
Αν κι εγώ αυτό πιστευω με σενα Γιωργο.
Για έλεγξε αν υπάρχει αίτηση!

sdikr
06-02-06, 22:15
Το να λέτε πΟτε ενώ η forthnet είναι χειρότερη νόμιζω δεν αρμόζει.

είχα κάνει αίτηση το Σαββάτο των χριστουγένων Online στην forthnet για adsl in a box, και την κυριακή με είχε

"η αιτηση σας έχει επεξεργαστεί απο την forthnet και έχει σταλει στον Οτε¨ (ναι καλά!)

persival
06-02-06, 23:47
Τι είναι αυτό που κρίνει την "χειροτερότητα"; ( Λέξη ε; ) :D

teo_L20
07-02-06, 10:51
Πιο καλή λέξη δεν έβρισκες.
Εκατοντάδες συνώνυμες υπάρχουν!
Κατω η Φορθνετ κατω ο πΟΤΕ!

persival
07-02-06, 11:37
Και πάνω ποιός; Δεν γίνεται, κάποιον πρέπει να επιλέξουμε!

d_sotos
07-02-06, 20:20
Είμαι απο Ξάνθη και έχω αγοράσει το ADSL-IN-A-BOX.Έχω κάνει την αίτηση ενεργοποίησης 17/01 και μέχρι σήμερα δεν έχει ενεργοποιηθεί. Το ADSL STATUS της FORTHNET βγάζει το μήνυμα <<Η ΑΙΤΗΣΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΛΟΓΩ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ ΜΗ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ>>. Παίρνω τηλ. στην FORTHNET και μου λένε συνέχεια ότι δεν υπάρχουν και ότι είναι θέμα αποκλειστικά του Οτε.

Πήγα λοιπόν στον Οτε να ρωτήσω τι γίνετε. Μου απάντησαν ότι ι πόρτες έχοθν ανοίξει και ότι περιμένουν να τους στείλει το σήμα από την Θεσσαλονίκη η ALCATEL. Αυτό λέι θα γίνει απο μέρα σε μέρα. Έχει περάσει όμωσ μια εβδομάδα και τίποτα. Γνωρίχει κανένας τίμ πορώ να κάνω ή που να απευθυνθώ για να μάθω σίγουρα τι συμβαίνει.


Ευχαριστώ!!!! :worthy: :worthy: :worthy:

Και εγώ από Ξάνθη είμαι. Έκανα την αίτηση στις 18/1 και στις 31/1 είχα DSL. Εγώ συνδέομαι με ISDN, άρα μάλλον εκεί οφείλεται το ότι εγώ έχω ενώ εσύ όχι. Τώρα αν και εσύ είσαι over ISDN :hmm:

Nikos_Vita
08-02-06, 15:49
Ρε παιδιά, όταν κάποιος περιμένει όλα αυτά που αναφέρθηκαν παραπάνω η εξάμηνη συνδρομή έχει ενεργοποιηθεί?
Δηλ. αν το παληκάρι περιμένει 6 μήνες (που φυσικά κανείς δεν το εύχεται!) θα χάσει το εξάμηνο συνδρομής ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? :hmm:

persival
08-02-06, 15:54
E,όχι βέβαια... Αρχίζει να μετράει ο χρόνος απο την στιγμή που θα σε ενημερώσουν οτι είσαι ενεργοποιημένος και θα σου δώσουν username/password. Απο κακού θα 'τανε!

Nikos_Vita
08-02-06, 16:13
E,όχι βέβαια... Αρχίζει να μετράει ο χρόνος απο την στιγμή που θα σε ενημερώσουν οτι είσαι ενεργοποιημένος και θα σου δώσουν username/password. Απο κακού θα 'τανε!

Πεστο αδελφέ!Γιατί με όλα αυτά που διαβάζω έχω χάσει την μπάλα! Ωραίος ... :oneup: :clap:

Αν περιμένουμε και λίγο δεν τρέχει και τίποτα ... Ευτυχώς μέχρι και τον Ιούνη έχω την PSTN να με εξυπηρετεί ... :whistle:

maik27
09-02-06, 00:15
Είμαι απο Ξάνθη και έχω αγοράσει το ADSL-IN-A-BOX.Έχω κάνει την αίτηση ενεργοποίησης 17/01 και μέχρι σήμερα δεν έχει ενεργοποιηθεί. Το ADSL STATUS της FORTHNET βγάζει το μήνυμα <<Η ΑΙΤΗΣΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΛΟΓΩ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ ΜΗ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ>>. Παίρνω τηλ. στην FORTHNET και μου λένε συνέχεια ότι δεν υπάρχουν και ότι είναι θέμα αποκλειστικά του Οτε.

Πήγα λοιπόν στον Οτε να ρωτήσω τι γίνετε. Μου απάντησαν ότι ι πόρτες έχοθν ανοίξει και ότι περιμένουν να τους στείλει το σήμα από την Θεσσαλονίκη η ALCATEL. Αυτό λέι θα γίνει απο μέρα σε μέρα. Έχει περάσει όμωσ μια εβδομάδα και τίποτα. Γνωρίχει κανένας τίμ πορώ να κάνω ή που να απευθυνθώ για να μάθω σίγουρα τι συμβαίνει.


Ευχαριστώ!!!! :worthy: :worthy: :worthy:
Φιλε αντιμετωπιζω κι εγω το ιδιο "προβλημα " με σενα, εκανα αιτηση περασαν οι 12 μερες και μου παν οτι ειπαν και σε σενα.Απλα λεω να περιμενω μερικες μερες , μηπως και γινει κατι.αλλιως θα επιστρεψω το κουτι...πρεπει στον οτε να εχουν πολλεσ αιτησεις απ οτι ακουω και καποια αναμονη ειναι αναποφευκτη οπως φαινεται....

d_sotos
09-02-06, 03:00
Χθες πήγε φίλος μου στον ΟΤΕ Ξάνθης για να αγοράσει το OnDSLkit της OTENET και του είπαν πως έχουν ελεύθερες πόρτες μόνο για ConnX και τίποτε άλλο. Προφανώς ο φίλος μου δεν πήρε το ConnX που του πρότειναν, αλλά τους χαιρέτησε και έφυγε :oneup:

lazikos1
09-02-06, 03:05
Ευτυχώς ενεργοποιήθηκε τελικά χθες η γραμμή και σήμερα μου έδωσαν τους κωδικούς. 3 εβδομάδες περίμενα. Τέλος πάντων. :D :D :D ι

@ ADSLgr.com All rights reserved.