PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέα σύνδεση με HOL - Μόνο Internet



Winterswimmer
01-08-09, 15:26
Θέλω να κάνω σύνδεση με την HOL μόνο για Internet. Το σπίτι είναι καινούργιο και δεν έχει ακόμα τηλέφωνο. Ούτε θέλω να βάλω.

Να κάνω αίτηση online ή επειδή είναι καινούργιο να πάω καλύτερα σε κάποιο κατάστημα;
Μέσω online έχει 3 μήνες δωρεάν.

lehrer
01-08-09, 15:31
Θέλω να κάνω σύνδεση με την HOL μόνο για Internet. Το σπίτι είναι καινούργιο και δεν έχει ακόμα τηλέφωνο. Ούτε θέλω να βάλω.

Να κάνω αίτηση online ή επειδή είναι καινούργιο να πάω καλύτερα σε κάποιο κατάστημα;
Μέσω online έχει 3 μήνες δωρεάν.

Κανε αιτηση online. Απλα θα πρεπει να βαλεις καποιο γειτονικο αριθμο,μαλλον για να δουν σε ποιο κεντρο ανηκεις.

ariadgr
01-08-09, 15:32
Θέλω να κάνω σύνδεση με την HOL μόνο για Internet. Το σπίτι είναι καινούργιο και δεν έχει ακόμα τηλέφωνο. Ούτε θέλω να βάλω.

Αυτό δεν γίνεται, αναγκαστικά θα βάλεις double play (άρα και τηλέφωνο) αφού δεν υπάρχει τηλεφωνική γραμμή στο σπίτι (και άρα θες ανενεργό βρόχο / νέα γραμμή).
Αν δεν θες τις απεριόριστες κλήσεις, μπορείς να πας στο double play lite, αλλά στα 6Mbps.

Εναλλακτικά αν θέλεις 24Mbps χωρίς απεριόριστες κλήσεις: http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=2597971&postcount=2


Να κάνω αίτηση online ή επειδή είναι καινούργιο να πάω καλύτερα σε κάποιο κατάστημα;
Μέσω online έχει 3 μήνες δωρεάν.

Online να την κάνεις, απλά μην ξεχάσεις να δώσεις "γειτονικό τηλεφωνικό αριθμό".

themaxx
01-08-09, 15:35
Δεν δίνετε μονο ίντερνετ σε καμια περίπτωσή . Αναγκαστικά θα πρέπει να βάλεις και τηλέφωνο. Θα σου πρότεινα να δεις τα πακέτα που δεν έχουν τσάμπα χρόνο ομιλίας απο όλους τους ISP

Winterswimmer
01-08-09, 15:50
Και π.χ το πακέτο HOL ADSL Internet πότε ισχύει; Αν έχεις ήδη τηλέφωνο; Άμα είναι έτσι τότε τι λένε μόνο internet αφου θα έχεις και τηλέφωνο;

Εγώ θέλω 24αρα σύνδεση. Άρα να υπολογίζω όπου και να πάω γύρω στα 40 ευρώ το μήνα;

ariadgr
01-08-09, 16:09
Και π.χ το πακέτο HOL ADSL Internet πότε ισχύει; Αν έχεις ήδη τηλέφωνο;

Ναι


Εγώ θέλω 24αρα σύνδεση. Άρα να υπολογίζω όπου και να πάω γύρω στα 40 ευρώ το μήνα;

Να υπολογίζεις γύρω στα 25 ευρώ το μήνα, και να δεις το link που σου έδωσα στο προηγούμενο μήνυμα (απλά δεν θα είναι από hol, αφού θες 24Mbps).

Winterswimmer
01-08-09, 16:11
Τσεκάροντας στο site της Forthnet (που είναι πιο αναλυτικό) λέει ότι θέλω και τέλος ενεργοποίησης νέας γραμμής 49,90 ευρώ. Και δεν είναι ακριβώς online αφού την αίτηση πρέπει η να στη στείλω ταχυδρομικά ή να την παραδώσω ο ίδιος.

........Auto merged post: Winterswimmer πρόσθεσε 1 λεπτά και 10 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Ναι



Να υπολογίζεις γύρω στα 25 ευρώ το μήνα, και να δεις το link που σου έδωσα στο προηγούμενο μήνυμα (απλά δεν θα είναι από hol, αφού θες 24Mbps).

Κατάλαβα...Για Forthnet με βλέπω.

zoug100
01-08-09, 17:42
αν θες οπωσδηποτε 24αρα ταχυτητα και δεν σε ενδιαφερουν τα τηλεφωνα καθολου ξεχνας την HOL.αν ομως βολευεσαι με ταχυτητα 6αρα και και θες και καποιο χρονο ομιλιας δωρεαν τοτε πας HOL double play lite.εσυ κρινεις τις αναγκες σου και αποφασιζεις.
το θεμα ειναι αν ξερεις ποσο κοντα μενεις στον οτε της περιοχης σου για να δεις ποση ταχυτητα μπορεις να χτυπησεις περιπου.γιατι αν ας πουμε μενεις αρκετα μακρυα απο τον οτε της περιοχης σου οποιον παροχο και να βαλεις θα εχεις πανω κατω καποια συγκεκριμενη ανωτερη ταχυτητα που θα μπορεις να πιασεις.

@ ADSLgr.com All rights reserved.