PDA

Επιστροφή στο Forum : Παιανία - DSL γραμμή πρόβλημα?



lamesaint
06-02-06, 22:01
Είναι κανείς άλλος από περιοχή Παιανίας (δλδ στο DSLAM Γλυκων Νερών) με πρόβλημα στην DSL? (απο χτές δεν συγχρονίζει) έκανα αναφορά στο 121 αλλά ακόμα τίποτα.
Ρωτάω μπας και είναι γενικότερο το πρόβλημα ή όχι.

lamesaint
12-02-06, 13:04
έχω κάνει αναφορά από 6/2, είναι να με πάρει τηλ το συνεργείο από τις 7/2 και σήμερα πήρα το 121 για 4η φορά και ακόμα περιμένω...Ωραία πράματα...:(

lamesaint
12-02-06, 20:12
..μόνος μου τα λέω, μόνος μου τ'ακούω...:)
απ'ότι φαίνεται είμαι μοναχικός καουμπόυ στην περιοχή.... :hmm:

lamesaint
18-02-06, 21:45
η συνέχεια της ιστορίας...

σήμερα δανείστηκα ένα USB Crypto F200 modem το οποίο ούτε και αυτό συγχρόνισε.
Δεδομένου ότι ο τεχνικός του ΟΤΕ μου είπε ότι με Jetspeed συγχρόνισε, ψυλιάστηκα ότι το Zyxel τάφτυσε.
Όπερ και πάω και αγοράζω ένα Crypto modem/router F320.
Στην αρχή πάω να το σετάρω σαν ρουτερ και πάω να μπω στο Web interface αλλά πάπαλα.
Οπότε λέω αντε να το πάω σε USB.
Μετά από 3 - 4 restart και αφού στα πρώτα στάδια ναι μεν έβλεπε την USB device αλλά τα Windows λέγανε ότι η συσκευή έχει καποιο πρόβλημα, έτρεξα και από το CD ότι setup πρόγραμμα βρήκα , ξαφνικά κάτι έκανα σωστά(???) και με βγάζει στο Web interface.
Σετάρω τα δέοντα και γινομαι connected!!!!!

Οπότε σκέφτομαι WTF δεν βάζω πάλι πάνω στο Zyxel μπας και έφτιαξε η γραμμή - όπερ και εγένετο αλλά δυστυχώς επιβεβαίωσα ότι το Zyxel καπουτ!

Εν τωμεταξύ πριν βάλω το Zyxel πάνω είχα κάνει uninstall ότι είχε εγκατασταθεί από το F320.
Ξαναβάζω πάνω το F320, σαν ρουτερ τώρα, και το κολλάω στο switch και παίζει αέρα.

Τώρα τι παίχτηκε θα σας γελάσω.
Αλλά ένα τηλεφωνάκι στο 134 να μην πληρώσω για τις 6 μέρες χωρίς πρόσβαση μια φορά θα το κάνω.

den_exw_ibiza
18-02-06, 21:53
:) :):) :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.