PDA

Επιστροφή στο Forum : Αριθμός τοπικού βρόχου



karmpalatsos
05-08-09, 13:53
καλημερα

τι ειναι ο αριθμος τοπικου βρογχου ? μου το ζητανε απο hol για την μεταβαση στο ιδιοκτητο .πηγα εγω ο ιδιος στον στο τοπικο καταστημα οτε και μου λενε οτι δεν γνωριζουν για ποιον αριθμο μιλαω (ελεος) μου ειπαν οτι αναγραφεται πανω στους λογαρισμους οτε και forthnet .εχω γραμμη οτε αλλα internet forthnet .καμια βοηθεια ρε παιδια εχω αγανακτησει και κουραστει .
στον οτε μου ειπαν για εναν 21Β κατι τετοιο ι hol μου ειπε πως καπως ετσι ξεκιναει .

ευχαριστω

semola
05-08-09, 14:12
Aυτόν τον αριθμό είναι υποχρεωμένες όλες οι εταιρείες να τον αναγράφουν πάνω στον λογαριασμό.Στην HOL τον γράφουν στην πρώτη σελίδα των αναλυτικών κλήσεων,Κοίταξε και στον ΟΤΕ μήπως τον αναγράφουν εκεί.Νομίζω ξεκικάει με 21Β και είναι δεκαψήφιος.Αν δεν τον γράφει ,απο τον ΟΤΕ είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να σου τον πούνε.
ΖΟΡΙΣΕ ΤΟΥΣ ΜΗΝ ΜΑΣΑΣ.

ariadgr
05-08-09, 15:03
εχω γραμμη οτε

Ενημέρωσε τότε τη hol ότι δεν χρειάζεται αριθμός βρόχου όταν η γραμμή είναι ΟΤΕ. Αρκεί ο αριθμός τηλεφώνου ΟΤΕ.
Το μόνο που τους χρειάζεται είναι η πληροφορία ότι έχεις Shared LLU Forthnet (εκτός και αν έχεις ΑΡΥΣ εκτός ιδιόκτητου Forthnet, δες τι υπηρεσία γράφει οτι λαμβάνεις στο λογαριασμό της Forthnet).

karmpalatsos
05-08-09, 15:11
ειχα βαλει forthnet double play το οποιο θα ερχοταν συντομα στην περιοχη μου ,αλλα εχει καθυστερησει παρα πολυ και αναγκαστικά πληρωνα και το παγιο οτε .δηλαδη εχω υπηρεσιες τις forthnet αλλα επειδη το ιδιοκτητο εχει αργησει να ερθει αναγκαστηκα πληρωνω και το παγιο οτε.ετσι αποφασισα να βαλω hol αλλα εχω αγανακτησει .πιστευω να βοηθησα παιδια .

ariadgr
05-08-09, 15:13
ειχα βαλει forthnet double play το οποιο θα ερχοταν συντομα στην περιοχη μου ,αλλα εχει καθυστερησει παρα πολυ και αναγκαστικά πληρωνα και το παγιο οτε .δηλαδη εχω υπηρεσιες τις forthnet αλλα επειδη το ιδιοκτητο εχει αργησει να ερθει αναγκαστηκα πληρωνω και το παγιο οτε.ετσι αποφασισα να βαλω hol αλλα εχω αγανακτησει .πιστευω να βοηθησα παιδια .

Άρα θα τους πεις ότι έχεις γραμμή ΟΤΕ με Internet ΑΡΥΣ Forthnet (μέσω ΟΤΕ).

karmpalatsos
05-08-09, 20:41
τελικα επικοινωνησα με hol ξανα και μου ειπαν οτι εχει γινει μπερδεμα, και οτι προχοραει η αιτηση για να δουμε ...

ευχαριστω για την βοηθεια παιδια !!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.