PDA

Επιστροφή στο Forum : Απίστευτο....(καινούρια αίτηση)



panagiotis95
06-08-09, 18:11
Καλησπέρα!

Μετά από πολύ καιρό αποφασισα να κάνω τη μετάβαση από HOL se Tellas. Έκανα την αίτηση στις 10 Ιουλίου και με ενημέρωσαν ότι η υπηρεσία είναι κανονικά διαθέσιμη στην περιοχή μου...Όλα καλά ....πάω προχθες στο κατάστημα της Wind επειδή έβλεπα στο site της Τελλας ότι η αίτηση βρίσκεται στο στάδιο επεξεργασίας από τελλας για ένα μήνα, και μου λένε το κορυφαίο "Α ξέρετε...δεν υπάρχει διαθέσιμος βρόχος στην περιοχή σας". Τους πήρε και τους σήκωσε εκείνη τη στιγμη...ΤΙ θα πει αυτό ρε παιδιά;; Δεν έλεγε στο site ότι μια χαρά διαθέσιμο είναι; ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;;; Να πάω Forthnet για σπάσιμο;;

Απ'ό,τι φαίνεται η εμπειρία μου με την Tellas ξεκίνησε με τα καλύτερα!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,
Παναγιώτης

v_zalmas
06-08-09, 22:04
υπαρχει πιθανοτητα να μην εχει ετοιμασει επεκτασεις για τις εγκαταστασεις της τελλας στην περιοχη σου ο οτε...θα σε συμβουλεβα να περιμενεις λιγακι.
η τελλας ειναι ο μονος ιδ.παροχος που εχει αψογο ΠΛΕΟΝ costumer care.

nnn
06-08-09, 22:10
Το καλό customer care δεν λύνει το πρόβλημα της έλλειψης βρόχου.

valen_gr
06-08-09, 23:18
υπαρχει πιθανοτητα να μην εχει ετοιμασει επεκτασεις για τις εγκαταστασεις της τελλας στην περιοχη σου ο οτε...θα σε συμβουλεβα να περιμενεις λιγακι.
η τελλας ειναι ο μονος ιδ.παροχος που εχει αψογο ΠΛΕΟΝ costumer care.
Χαλαρωσε φιλαρακι...

Καλος ειναι ο ενθουσιασμος, αλλα οπως ακριβως ειπαμε, τι να το κανει το αψογο CC αμα δεν εχει υπηρεσια / βρογχο... η αψογη εξυπηρετηση επρεπε να ξεκινησει απο το καταστημα, οχι να καρπωθει ο πωλητης την προμηθεια της αιτησης και μετα να πεταξει το μπαλακι στο CC.

Αλλα και επισης, αυτη η επαρση του μονο η τελλας εχει πλεον αψογο CC ειναι καπως υπερβολικη. Ριξε λιγο νερο στο κρασακι σου....Και να πω και κατι ακομα, σε τετοιες εταιρειες, σημασια μεγαλη εχει κυριως η ΤΥ, και οχι τοσο το CC.... το οτι εχει μηδενικες αναμονες πχ το call center της teleperformance πχ, δεν λεει τιποτα σε περιπτωση βλαβης εαν δεν υπαρχει σωστο τεχνικο τμημα ....


ΥΓ. Βρογχος υπαρχει μια χαρα....εχει ηδη εναν ενεργο ο πελατης σου...απλα αλλαζει στον Γενικο Κατανεμητη του ΟΤΕ στο ΑΚ και κουμπωνει στο DSLAM της τελλας αντι του παλαιου παροχου (μπαρουφα ειπε το καταστημα δηλαδη)....ισως δεν υπαρχουν απλα πορτες...Βρογχο ο πελατης εχει (το καλωδιο που εξυπηρετει ηδη την τηλεφωνια του). Οποτε παμε παλι πισω στο καταστημα, που ενω βλεπει διαθεσιμοτητα για πορτες / μπορει να μαθει, για να καρπωθει την συνδεση , ειπαμε...
Οσο αψογο ειναι το CC αλλο τοσο αψογα πρεπει να ειναι και τα καταστηματα...Τι παει να πει η φραση σου, ισως να μην εχει ακομα υποδομες η τελλας εκει? Τοτε τι στο καλο κανει το καταστημα και πουλαει? Η δεν ενημερωνει οτι δεν υπαρχει υποδομη τελλας ακομα? Φαουλ...

bored01
06-08-09, 23:29
η τελλας ειναι ο μονος ιδ.παροχος που εχει αψογο ΠΛΕΟΝ costumer care.

Aπο που βγαίνει το συμπέρασμα αυτό? Συμφωνώ απόλυτα ότο έχουν βελτιωθεί πολύ αλλά όχι και άψογο... Επίσης όταν λες customer care συμπεριλαμβάνεις και την τεχνική υποστήριξη?

thedj
08-08-09, 11:54
υπαρχει πιθανοτητα να μην εχει ετοιμασει επεκτασεις για τις εγκαταστασεις της τελλας στην περιοχη σου ο οτε...θα σε συμβουλεβα να περιμενεις λιγακι.
η τελλας ειναι ο μονος ιδ.παροχος που εχει αψογο ΠΛΕΟΝ costumer care.

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=2975721#post2975721

Αψογο costumer care? Ουτε για πλακα...
Αψογο costumer tease ναι το δεχομαι.

macnick
11-08-09, 14:31
Είχα Tellas και έφυγα. Αυτό που διαπιστώνω είναι ότι πλέον την καλύτερη εξυπηρέτηση την έχει ο ...ΟΤΕ!

barabakos
11-08-09, 19:24
η τελλας ειναι ο μονος ιδ.παροχος που εχει αψογο ΠΛΕΟΝ costumer care

Είναι συγκινητική η προσπάθειά σου να στηρίξεις την εταιρία στην οποία δουλεύεις αλλά τα costumια θα τα ραψει για τον εαυτό της σε λίγο καιρό. Πιστεύω είναι η επόμενη που θα κλείσει...

XANTHIOTIS
13-08-09, 20:57
Ενα ακομα κουφο που συνεβει σε μενα!Εχω κανει αιτηση απο τις 20/7 για νεα συνδεση με αριθμοδοτηση στο best price στη Ξανθη.Τους παιρνω τηλεφωνο καθημερινα και σημερα ηταν το αποκορυφωμα!Πηρα λοιπον ειπα τα στοιχεια μου και η τηλεφωνητρια ειχε χασει τον μπουσουλα.Μισο λεπτο μην κλεισετε,εεχμμ υπαρχει ενα προβλημα στην αιτηση σας.Λεω τι ακριβως?Ο γειτονικος αριθμος που μας δωσατε μας ενημερωσε ο ΟΤΕ οτι δεν καλυπτετε απο το δικτυο μας!!!!:rofl: Βαζωντας ομως το συγκεκριμενο νουμερο στο site τους λεει οτι υπαρχει διαθεσιμοτητα ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ!!

Το πιο ΚΟΡΥΦΑΙΟ???Ο γειτονικος αριθμος ειναι σε συνδρομητη της ΤΕΛΛΑΣ εδω και 8 μηνες!!!
Τι ακριβως παιζει δεν μπορω να καταλαβω!!

Δεν μπορουμε λεει να κανουμε κατι γιατι λεει δεν δωσατε αριθμο που να ειναι σε συνδρομητη ΟΤΕ!!:rofl: Λεω δεν το διευκρινησατε εκεινη την ωρα που με καλεσατε!!

Τελικα εδωσα αλλον γειτονικο αριθμο που ειδα οτι υπαρχει στον καταλογο του ΟΤΕ και ειπαν οτι το τσεκαραν,κατι δηλαδη που δεν εκανε η συναδελφος τους τη προηγουμενη φορα!!!

Αλλες 20 μερες δηλαδη συν!! ΕΛΕΟΣ!!!!

paspro
14-08-09, 14:39
Και γιατί έφυγες απο την HOL και πήγες στην Τελλάς; Ήθελες περιπέτειες έτσι; :p

Αν δεν σου άρεσε η HOL δεν υπάρχει άλλη λύση απο τον ΟΤΕ.

OxAp0d0
17-08-09, 12:14
Ενα ακομα κουφο που συνεβει σε μενα!Εχω κανει αιτηση απο τις 20/7 για νεα συνδεση με αριθμοδοτηση στο best price στη Ξανθη.Τους παιρνω τηλεφωνο καθημερινα και σημερα ηταν το αποκορυφωμα!Πηρα λοιπον ειπα τα στοιχεια μου και η τηλεφωνητρια ειχε χασει τον μπουσουλα.Μισο λεπτο μην κλεισετε,εεχμμ υπαρχει ενα προβλημα στην αιτηση σας.Λεω τι ακριβως?Ο γειτονικος αριθμος που μας δωσατε μας ενημερωσε ο ΟΤΕ οτι δεν καλυπτετε απο το δικτυο μας!!!!:rofl: Βαζωντας ομως το συγκεκριμενο νουμερο στο site τους λεει οτι υπαρχει διαθεσιμοτητα ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ!!

Το πιο ΚΟΡΥΦΑΙΟ???Ο γειτονικος αριθμος ειναι σε συνδρομητη της ΤΕΛΛΑΣ εδω και 8 μηνες!!!
Τι ακριβως παιζει δεν μπορω να καταλαβω!!

Δεν μπορουμε λεει να κανουμε κατι γιατι λεει δεν δωσατε αριθμο που να ειναι σε συνδρομητη ΟΤΕ!!:rofl: Λεω δεν το διευκρινησατε εκεινη την ωρα που με καλεσατε!!

Τελικα εδωσα αλλον γειτονικο αριθμο που ειδα οτι υπαρχει στον καταλογο του ΟΤΕ και ειπαν οτι το τσεκαραν,κατι δηλαδη που δεν εκανε η συναδελφος τους τη προηγουμενη φορα!!!

Αλλες 20 μερες δηλαδη συν!! ΕΛΕΟΣ!!!!

Οπα, εντόπισα την πατάτα που έγινε, στο έχω με κόκκινο.
Όταν ο πάροχος κάνει αίτηση στον ΟΤΕ για βρόγχο, θέλει έναν γειτονικό αριθμό για να καταλάβει σε ποιο Αστικό Κέντρο είναι. Όσο παράλογο κι αν φαίνεται, ο αριθμός αυτός πρέπει να ανοίκει στον ΟΤΕ και όχι σε εναλλακτικό, αλλιώς η αίτηση θα αποριφθεί.

Είχε γίνει ακριβώς το ίδιο και με εμένα, με είχαν πάρει τηλέφωνο όμως μια εβδομάδα μετά, μου είχαν εξηγήσει την κατάσταση και μου ζήτησαν νέο γειτονικό αριθμό. Μάλλον λόγο καλοκαιριού δεν έκαναν τα follow up που θα έπρεπε (εγώ είχα κάνει την αίτηση τον Ιανουάριο).

XANTHIOTIS
19-08-09, 02:44
Τελικα αποδειχτηκε οτι δεν ηταν ο αριθμος η αιτια που ακυρωθηκε η ενεργοποιηση.Απ'οτι καταλαβα δεν εχει διαθεσιμες πορτες η tellas εδω και δε μου το λεγανε.

Χθες εστειλα φαξ ακυρωσης της διαδικασιας απο το καταστημα που εκανα την αιτηση και εκανα αιτηση για αριθμο απο τον ΟΤΕ.Θα επιστρεψω μετα απο πολυ καιρο στη hol.Connx θα εβαζα μονο αν βγαζαν αυτο το ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ παγιο των 14 και κατι ευρω.Καλημερα σας! ;)

styl123
19-08-09, 16:21
σε ολες τις εταιρειες υπαρχουν προβληματα μην τα μηδενισετε ολα.
να λαβεις υποψιν και την τιμη που ειναι καλη

@ ADSLgr.com All rights reserved.