PDA

Επιστροφή στο Forum : ενεργοποιηση μετα απο 5 μηνες και 8 μερες...



bill27
06-08-09, 18:13
καλησπερα.λοιπον αιτηση στις 12-3-2009 για dp lite

μετα απο τοσο καιρο στο σαιτ γραφει

Στάδιο Αίτησης Ενεργοποίησης
για τον τηλεφωνικό αριθμό: 241***
704

Η σύνδεση σας βρίσκεται υπό υλοποίηση. Προβλεπόμενη ημερομηνία ενεργοποίησης υπηρεσίας 20/08/2009.:worthy::worthy::worthy::worthy::worthy::worthy::worthy:

υποψιν οτι εκανα 1 καταγγελια- αιτημα και εστειλα κ 1 ε μαιλ στην εεττ κ στην χολ.

δεν ξερω τι να πω?μηπως τελικα πρεπει ολοι να στραφουμε στην εεττ για να γινει η συνδεση μας?????????
πιστευω πως αν δεν εκανα την καταγγελια θα με ειχαν ακομα στο περιμενε....
υπαρχει καποιος που περιμενε παραπανω απο 5 μηνες?
η συνηθεις δικαιολογια......ειστε σε σειρα προτεραιοτητας δεν υπαρχουν πορτες.......

δεν τους πιστευω πλεον.......

zoug100
06-08-09, 18:48
εγω ενεργοποιηθηκα σε 15 μερες για adsl μονο.περιοχη Πατρα.εχεις απολυτο δικιο.ταλαιπωρια.το εχω ξαναπει.ειναι ντροπη το 2009 να συζηταμε αν υπαρχουν πορτες.ομως εγω σου ευχομαι απο δω και περα να ενεργοποιηθεις με το καλο εστω και μετα απο 5 μηνες και το βασικοτερο να μην εχεις κανενα προβλημα ουτε με την τηλεφωνια ουτε μετο ιντερνετ.αντε με το καλο φιλε bill27

bill27
06-08-09, 18:55
εγω ενεργοποιηθηκα σε 15 μερες για adsl μονο.περιοχη Πατρα.εχεις απολυτο δικιο.ταλαιπωρια.το εχω ξαναπει.ειναι ντροπη το 2009 να συζηταμε αν υπαρχουν πορτες.ομως εγω σου ευχομαι απο δω και περα να ενεργοποιηθεις με το καλο εστω και μετα απο 5 μηνες και το βασικοτερο να μην εχεις κανενα προβλημα ουτε με την τηλεφωνια ουτε μετο ιντερνετ.αντε με το καλο φιλε bill27


απο το στομα σου κ στου θεου το αυτι.....



THANKS!

anthip09
06-08-09, 19:52
καλησπερα.λοιπον αιτηση στις 12-3-2009 για dp lite

μετα απο τοσο καιρο στο σαιτ γραφει

Στάδιο Αίτησης Ενεργοποίησης
για τον τηλεφωνικό αριθμό: 241***
704

Η σύνδεση σας βρίσκεται υπό υλοποίηση. Προβλεπόμενη ημερομηνία ενεργοποίησης υπηρεσίας 20/08/2009.:worthy::worthy::worthy::worthy::worthy::worthy::worthy:

υποψιν οτι εκανα 1 καταγγελια- αιτημα και εστειλα κ 1 ε μαιλ στην εεττ κ στην χολ.

δεν ξερω τι να πω?μηπως τελικα πρεπει ολοι να στραφουμε στην εεττ για να γινει η συνδεση μας?????????
πιστευω πως αν δεν εκανα την καταγγελια θα με ειχαν ακομα στο περιμενε....
υπαρχει καποιος που περιμενε παραπανω απο 5 μηνες?
η συνηθεις δικαιολογια......ειστε σε σειρα προτεραιοτητας δεν υπαρχουν πορτες.......

δεν τους πιστευω πλεον.......


Bill27 μία από τα ίδια ως προς την ταλαιπωρία πέρασα και γω.Είχα κάνει την αίτηση 10-4-2009 για το Double Play Lite και αφού δεν είχα καμία ενημέρωση μετά από 20 μέρες περίπου έπρεπε να τους τηλεφωνήσω ΕΓΩ για να αρχίσουν να μου λένε τα ίδια που λένε και σε εσένα "Είστε σε σειρά προτεραιότητας διότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες":down::down::down:Η υπομονή μου διήρκησε 3 1/2 μήνες όπου και τους έστειλα φαξ για αίτηση υπαναχώρησης διότι δεν άντεχα άλλο την κοροιδία τους και την ανοργανωσιά τους. Να σημειώσω ότι στο 3μηνο έκανα και εγώ καταγγελία στην ΕΕΤΤ και στο Υπουργείο Ανάπτυξης (Γ.Γ. Καταναλωτή). Το πιο ωραίο όμως είναι ότι την επόμενη μέρα που έστειλα την αίτηση υπαναχώρησης (24-7-2009) έκανα αίτηση στη Νετονε και ενεργοποιήθηκε κανονικά η γραμμή μου την 31-7-2009:clap::clap::clap:
Θα συμφωνήσω και γω με το φίλο από πάνω ότι είναι απαράδεκτο εν ετη 2009 να μιλάμε για το αν υπάρχουν πόρτες ή όχι.Τουλάχιστον εφόσον περίμενες τόσο καιρό ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην αντιμετωπίσεις προβλήματα.;)

gskarts
06-08-09, 20:16
καλησπερα.λοιπον αιτηση στις 12-3-2009 για dp lite

μετα απο τοσο καιρο στο σαιτ γραφει

Στάδιο Αίτησης Ενεργοποίησης
για τον τηλεφωνικό αριθμό: 241***
704

Η σύνδεση σας βρίσκεται υπό υλοποίηση. Προβλεπόμενη ημερομηνία ενεργοποίησης υπηρεσίας 20/08/2009.:worthy::worthy::worthy::worthy::worthy::worthy::worthy:

υποψιν οτι εκανα 1 καταγγελια- αιτημα και εστειλα κ 1 ε μαιλ στην εεττ κ στην χολ.

δεν ξερω τι να πω?μηπως τελικα πρεπει ολοι να στραφουμε στην εεττ για να γινει η συνδεση μας?????????
πιστευω πως αν δεν εκανα την καταγγελια θα με ειχαν ακομα στο περιμενε....
υπαρχει καποιος που περιμενε παραπανω απο 5 μηνες?
η συνηθεις δικαιολογια......ειστε σε σειρα προτεραιοτητας δεν υπαρχουν πορτες.......

δεν τους πιστευω πλεον.......


Στην περίπτωση αυτή (Γιάννουλη) η καταγγελία δεν έπεξε κανένα ρόλο. Υπήρχαν άλλα θέματα να διευθετηθούν πρώτα. Ούτε η hol ήθελε ενας πελάτης της να περιμένει τόσο καιρό. Είναι όμως εργασίες που χρειάζονται χρόνο και δεν εξαρτόνται μόνο απο τη hol.


Μετά απο τόσο υπομονή, enjoy...

bill27
06-08-09, 20:28
Στην περίπτωση αυτή (Γιάννουλη) η καταγγελία δεν έπεξε κανένα ρόλο. Υπήρχαν άλλα θέματα να διευθετηθούν πρώτα. Ούτε η hol ήθελε ενας πελάτης της να περιμένει τόσο καιρό. Είναι όμως εργασίες που χρειάζονται χρόνο και δεν εξαρτόνται μόνο απο τη hol.


Μετά απο τόσο υπομονή, enjoy...


τι θεματα δηλαδη?που το ξερεις εσυ στην χολ δουλευεις?

σου αναφερω οτι φιλος μου που εκανε την αιτηση 15 μερες αργοτερα απο μενα ενεργοποιηθηκε 16-7-2009.και ειμαστε στο ιδιο αστ.κεντρο κ στο ιδιο dslam.πανω σε αυτο το γεγονος στηριχθηκε η καταγγελια που τους εκανα.δηλ. εσυ πιστευεις οτι η καταγγελια δεν επαιξε κανενα ρολο?sorry φιλε μου αλλα προσωπικη μου αποψη ειναι οτι η καταγγελια επαιξε μεγαλο ρολο στην ενεργοποιηση μου,εκτος κ αν ξερεις κατι που δεν γνωριζω εγω....

valen_gr
06-08-09, 20:42
Δεν μπορεις να ξερεις με κανεναν τροπο οτι ειστε και στο ιδιο DSLAM....στο ιδιο ΑΚ ναι, αλλα στο ιδιο DSLAM οχι, εαν δεν στο πει τεχνικος της HOL που θα κοιταξει και τις δυο συνδεσεις, δεν μπορεις να το ξερεις...μπορει σε ενα ΑΚ η HOL να εχει 3,4 η και 5 η παραπανω DSLAM....

bill27
06-08-09, 20:52
Δεν μπορεις να ξερεις με κανεναν τροπο οτι ειστε και στο ιδιο DSLAM....στο ιδιο ΑΚ ναι, αλλα στο ιδιο DSLAM οχι, εαν δεν στο πει τεχνικος της HOL που θα κοιταξει και τις δυο συνδεσεις, δεν μπορεις να το ξερεις...μπορει σε ενα ΑΚ η HOL να εχει 3,4 η και 5 η παραπανω DSLAM....

οκ αυτο το δεχομαι γιατι οταν πηρα τηλ. τον οτε κ ρωτησα μου ειπε οτι ειστε στο ιδιο αστ.κεντρο κ υπεθεσα οτι ειμαστε κ στο ιδιο dslam.

ralliboy
07-08-09, 14:24
...εγω θα ηθελα να καταθεσω την προσωπικη μου εμπειρια - γολγοθα με την εν λογο εταιρια.Καταρχας ειχα μια τηλεφωνικη γραμμη την οποια ενω την ειχα Οτε μου την πηρε με τοετσι θελω η χολ (αν σας ενδιαφερει να σας το εξηγησω αργοτερα πως το κατορθωσε αυτο) Αφου πηγα εκει και εκανα το σχετικο χαμο εγινε καποιος συμβιβασμος και με εκαναν διπλοπαιχνιδο με 100 ευρω πιστωση.Ολα αυτα εγιναν ιουνιο του 2008 .Μυστηριωδως μεχρι Δεκεμβρη 2008 δεν ειχα ουτε ΕΝΑΝ λογαριασμο !!!. Και η υπηρεσια σχεδον αψογη.Απο την στιγμη ομως που ηρθε ο πρωτος λογαριασμος μολις 39.90 (ενω ειχαν περασει 5 !!! μηνες ) και πληρωσα .....ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ .Το voip επαιζε τις μισες μερες και το dsl ειχε απιστευτο θορυβο. Εις ματην εκανα πανω απο 15φορες αναγγελεια βλαβης ζητοντας να με γυρισουν τουλαχιστο σε pots (να εχω ενα ρημαδι τηλεφωνο) απο Ιανουαριο εως και Ιουνιο του 2009.Αφου πια απογοητεθτικα εκανα αιτηση διακοπης και ταυτοχρονα αρχισα διαδικασιες να με παρει η ΟΝ. Με το που ειπα στην ΧΟΛ για αιτηση διακοπης ΞΑΦΝΙΚΑ θυμηθηκαν πως ειμαι πελατης τους πως ΠΡΕΠΕΙ να με γυρισουν σε pots (ειχα κανει εδω και 2 μηνες αιτηση κατοπιν συμβουλης ΔΙΚΟΥ τους τεχνικου αλλα τιποτα..) , μια απιστευτη προθυμια να λυθει το προβλημα μου αλλα το πουλακι ειχε πια πεταξει (ΚΑι ΠΟΛΥ καλλιτερα εν τελη μεχρι στιγμης).Η πλακα ειναι αλλου .Επειδη ηθελα το μαιλ μου και αυτος ηταν και ο λογος που εγινε και αρχικα το μπερδεμα, αποφασησα να κανω αιτηση για dp lite σε μια δευτερη γραμμη που ηταν στην γυναικα μου.Στην Ον εκανα αιτηση μεσα Ιουνιου και 3/7 επαιζα κανονικα κι με το νομο.Στην ΧΟΛ καναμε αιτηση αρχες Ιουλιου 1-3 περιπου και μεχρι χθες που πηραμε για 3η φορα τηλεφωνο δεν ειχαμε καμια εξελιξη.ΚΟΙΤΑ ομως πραγματα ...ΧΤΕΣ 8 το βραδυ ζηταμε τα τηλεφωνα του φαξ για αιτηση υπαναχωρησης. ΧΤΕΣ στις 8 και 17 !!!! ηρθε sms οτι θα ενεργοποιηθω 21-8 !!!!!!.Ειλικρινα τωρα εσεις θα το θεωρουσατε δουλεμα η οχι ;;;;;;Δεν διαφωνω πως ειναι σχετικα αξια στη θεση που ειναι η ΧΟΛ αλλα σε μερικες περιπτωσεις ειναι ΤΡΑΓΙΚΗ (τουλαχιστον σε μενα) Και αν δεν ενιωθα τυχερος για τους 5 τσαμπα μηνες θα ημουν πραγματκα πολεμιος της συγκεκριμενης εταιριας.Αλλα αφου στω και οριακα μεχρι τωρα ειμαι + .... :respekt:

guzel
07-08-09, 14:34
ειχατε το δικαιωμα να αποχωρησετε ,

τι να κανουμε ετσι ειναι η τεχνολογια ακομη και στον οτε σε πολλα κεντρα δεν υπηρχαν/υπαρχουν πορτες για πολλους μηνες

@ ADSLgr.com All rights reserved.