PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet χρειάζομαι σχόλια για (Γέρακα)



Άγγελος48
08-08-09, 23:37
Αυτη την στιγμή χρησιμοποιώ coon-x 24 πιάνω τα 9.5 αλλά το router μου έχει αποσυνδέσεις κάθε 15 λεπτά για 30 δεύτερα.Γενικώς δέν θα είχα ιδιαίτερο πρόβλημα εάν δέν χρειαζόμουν το router online όλη την ώρα.Ξέρω ότι η λύση είναι να μειώσουμε την ταχύτητα πράγμα που δέν θέλω να το ακούσω κάν γιατί το upload speed απο 1 θα πάει 0,3.Και το download απο 9,5 στα 7,5.Θέλω να ακούσω σχόλια για την περιοχή Γέρακα σχετικά με forthnet.Ένα χιλιόμετρο επί την λεωφόρο σπανών για την ακρίβεια.Είναι το κέντρο forthnet λιγότερο απο 1800 μέτρα ; Και ότι άλλο μπορείτε να μου πείτε το εκτιμώ ! Άγγελος

030366
09-08-09, 13:08
Το κέντρο της Forthnet (και όλων των παρόχων) είναι στην ίδια απόσταση πού είναι και το κέντρο του ΟΤΕ.

Lagman
09-08-09, 22:06
να συμπληρώσω ότι το connx δεν συγκρίνετε, άλλη κατηγορία ο ΟΤΕ άλλη η forthnet

manicx
10-08-09, 16:14
Αυτη την στιγμή χρησιμοποιώ coon-x 24 πιάνω τα 9.5 αλλά το router μου έχει αποσυνδέσεις κάθε 15 λεπτά για 30 δεύτερα.Γενικώς δέν θα είχα ιδιαίτερο πρόβλημα εάν δέν χρειαζόμουν το router online όλη την ώρα.Ξέρω ότι η λύση είναι να μειώσουμε την ταχύτητα πράγμα που δέν θέλω να το ακούσω κάν γιατί το upload speed απο 1 θα πάει 0,3.Και το download απο 9,5 στα 7,5.Θέλω να ακούσω σχόλια για την περιοχή Γέρακα σχετικά με forthnet.Ένα χιλιόμετρο επί την λεωφόρο σπανών για την ακρίβεια.Είναι το κέντρο forthnet λιγότερο απο 1800 μέτρα ; Και ότι άλλο μπορείτε να μου πείτε το εκτιμώ ! Άγγελος

Αν δεν κάνω λάθος το DSLAM στο Γέρακα είναι σε κάποιο OTEShop. Για τα προβλήματα αυτά μπορούν να παίζουν ρόλο αρκετά πράγματα όπως καλωδίωση, φίλτρα, παρεμβολές από άλλες DSL, πόρτα στο DSLAM, ζευγάρι στο ΚΑΦΑΟ κλπ κλπ. Καλό είναι να ξεκινήσεις κάνοντας κάποιον έλεγχο εσωτερικά στο κτίριο, πρίζες, φίλτρα.

indefix
15-08-09, 16:49
Καλησπέρα σε όλους,
δεν συμμετέχω ενεργά στο φόρουμ αλλά ρε Lagman ούτε ο Βουρλούμης να ήσουν τέτοια αγάπη για τον οτε!!!
Εντάξει μας έπεισες θα πάμε όλοι στον οτε!!
Να κλειδωθούν όλα τα threads.
Έλεος!!!!!!

theopan
18-08-09, 20:37
Το κέντρο της Forthnet (και όλων των παρόχων) είναι στην ίδια απόσταση πού είναι και το κέντρο του ΟΤΕ.

Με τη διαφορά ότι ο Γέρακας έχει την ιδιομορφία να συνδέεται σε 3 (αν δεν κάνω λάθος) διαφορετικά Α/Κ ανάλογα με το σε ποια ακριβώς περιοχή αναφερόμαστε. Αγ. Παρασκευής, Παλλήνης, και ίσως και κάποιο άλλο. Ένα μπάχαλο είναι η κατάσταση εκεί...


Αυτη την στιγμή χρησιμοποιώ coon-x 24 πιάνω τα 9.5 αλλά το router μου έχει αποσυνδέσεις κάθε 15 λεπτά για 30 δεύτερα.Γενικώς δέν θα είχα ιδιαίτερο πρόβλημα εάν δέν χρειαζόμουν το router online όλη την ώρα.Ξέρω ότι η λύση είναι να μειώσουμε την ταχύτητα πράγμα που δέν θέλω να το ακούσω κάν γιατί το upload speed απο 1 θα πάει 0,3.Και το download απο 9,5 στα 7,5.Θέλω να ακούσω σχόλια για την περιοχή Γέρακα σχετικά με forthnet.Ένα χιλιόμετρο επί την λεωφόρο σπανών για την ακρίβεια.Είναι το κέντρο forthnet λιγότερο απο 1800 μέτρα ; Και ότι άλλο μπορείτε να μου πείτε το εκτιμώ ! Άγγελος

Τα 9,5 Mbps μόνο, με connX δεν είναι καθόλου ενθαρυντικά. Δώσε τα 5 πρώτα ψηφία (μαζί με το 210) του αριθμού σου αν έχεις αριθμό 210-, για να δούμε σε ποιό Α/Κ συνδέεσαι. Αν είσαι στην Αγ. Παρασκευή, κλάφτα...

Lagman
18-08-09, 22:23
Καλησπέρα σε όλους,
δεν συμμετέχω ενεργά στο φόρουμ αλλά ρε Lagman ούτε ο Βουρλούμης να ήσουν τέτοια αγάπη για τον οτε!!!
Εντάξει μας έπεισες θα πάμε όλοι στον οτε!!
Να κλειδωθούν όλα τα threads.
Έλεος!!!!!!


Αν ρίξεις μια ματιά σε post μου θα δεις
Εταιρία με το καλύτερο support προτείνω netone μιας και έχει support και εδώ στο forum, μετά προτείνω και την on για τον λόγο ότι μέσα από το my on μπορείς να κάνεις ένα σωρό ρυθμίσεις στην γραμμή σου fastpath κλπ.
Δεν θέλω να πάμε όλοι στον ΟΤΕ :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.