PDA

Επιστροφή στο Forum : "Ανέκδοτο" απο HOL helpdesk



Paddy
07-02-06, 20:31
Καλησπερα σε ολους.

Παρακολουθω εδω και καιρο τις περιπετειες οσων εχουν παρει συνδεση HOL, ιδιαιτερα τα προβληματα με το helpdesk της. Μια και ηδη εχω γραμμη με το internet και δεν βιαζομουν ιδιαιτερα για ADSL, και επειδη η προσφορα του Broandband Pack μου φανηκε ιδιαιτερα συμφερουσα αποφασισα στις 20 Ιανουαρίου να αγορασω ενα πακετο 1024 με προσθετο Powerpack. Πηρα το πακετο στα χερια μου απο μαγαζι, και στις 25 Ιανουαριου εστειλα το mail με τα στοιχεια μου και την αιτηση στο sales.

Απο τοτε τηλεφωνησα τουλαχιστον 8 φορες με μεσο ορο αναμονης 15-20 λεπτα για να επιβεβαιωσω απλα οτι πηραν την αιτηση. Τελικα τρεις μερες μετα μου ζητησαν να τους την ξαναστειλω (στο προσωπικο mail της πωλητριας που μου απαντησε) για να την "φροντισει" επειδη "ηταν πολλα τα mail προς το sales εκεινη τη μερα" και δεν μπορουσε να τη βρει. Μετα την αποστολη εκ νεου της αιτησης, δεν ειχα καποια απαντηση και την τεταρτη μερα που ξαναμιλησα με καποια πωλητρια μου ζητησε να της ξαναστειλω για τριτη φορα το mail. Λιγες ωρες μετα την αποστολη (!) ειχα την επιβεβαιωση οτι η αιτηση μου εχει παραληφθει και οτι προωθηθηκε στο αρμοδιο τμημα!

Μια και ηξερα οσα επροκειτο να ακολουθησουν απεφευγα να διαμαρτυρηθω για ολα αυτα σε καποιο φορουμ, εξαλλου εχουν χιλιοειπωθει. Το ανεκδοτο συνεβη μολις χτες που πηρα τηλεφωνο να δω τι εχει γινει με την αιτηση μου γιατι το username και το password δεν ειχαν καν ενεργοποιηθει (για να μπορω να βλεπω το status μου). Σας παραθετω τον διαλογο με την πωλητρια που κατορθωσα να μιλησω μετα απο 3 κλησεις και περιπου 40 λεπτα αναμονης:

(εγω): Καλημερα σας, εχω στειλει μια αιτηση απο τις 25/1 για broandband pack 1024 και δεν εχει ανοιχτει καν το username μου στο συστημα. Επισης στο 134 μου λενε οτι δεν υπαρχει αιτηση ADSL στο ονομα μου
(εκεινη): χμ, ναι.. Μισο λεπτο παρακαλω..(μουσικουλα)
--- 2 ΛΕΠΤΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ---
(εκεινη): Χμ..απο οτι βλεπω εδω δεν εχουμε επεξεργαστει ακομα την αιτηση σας. Να ειστε βεβαιος ομως οτι θα το κανουμε αυτη την εβδομαδα.
(εγω): Ok, ευχαριστω πολυ...

Την στιγμη ακριβως που εκλεινα το τηλεφωνο, διαπιστωσα οτι
α) δεν της ειχα δωσει το ονομα μου
β) δεν της ειχα πει το serial number του πακετου που αγορασα
γ) επαιρνα απο το τηλεφωνο της δουλειας μου που δεν εχει αναγνωριση
δ) ΔΕΝ θυμομουν το ονομα που μου ειχε πει για να την ξανακαλεσω και να κανω φασαρια !!! :redface: για την απαντηση κονσερβα (μετ' αναμονης μαλιστα)

ΚΑΛΟ Ε ?

[DSL]MANOS
07-02-06, 20:35
:lol: :lol:

secjournalist
07-02-06, 21:17
Για άλλη μια φορά ΕΛΛΑΔΑΡΑ

Hyde
07-02-06, 21:27
Αρχίζω να φοβάμαι ότι στo Helpdesk της Hellas Off Line έχουν έτοιμες ηχογραφημένες απαντήσεις!:bot:

kostthem
07-02-06, 21:42
Ο Χριστός και η Παναγία!!! Αν είναι δυνατόν! Φίλε Paddy πρέπει να φρίκαρες!

Paddy
07-02-06, 21:45
Αρχικα τρελλαθηκα, αλλα μετα το εριξα στην πλακα και τωρα εχω να το λεω.
Αλλα ακομα δεν πιστευω την βλακεια μου να μην κρατησω το ονομα της πωλητριας που μου μιλησε. Απο εδω και περα οποτε παιρνω hol θα εχω μπλοκακι και στυλο στο χερι !!!:p

Hwoarang
07-02-06, 21:48
Καλή φάση, παντού τα ίδια

hellfire
07-02-06, 22:07
Καλά ρε φίλε με έστειλες τώρα, τι κουλό ήταν αυτό...

Hyde
07-02-06, 22:17
Καλά ρε φίλε με έστειλες τώρα, τι κουλό ήταν αυτό...

Πολύ φοβάμαι ότι θα ακούσουμε κι άλλα....

Patentman
07-02-06, 22:33
Και υστερα σου λενε για την βοδαφων...ντροπη...αισχος...εδω υπαρχουν αλλοι κοριοι που ξερουν ποιος εισαι και τι θελεις και μονο ακουγοντας την φωνη σου...:whistle:

Φιλε Paddy απλα οι ανθρωποι εχουν φωνητικη αναγνωριση απο τις υποκλοπες που σου κανουν :lol:

papdoux
07-02-06, 22:48
δε νομιζω οτι χρειαζονταν η κοπελα το ονομα σου. Ειναι απλο. Οσοι εκαναν αιτηση στις 25/01 ειναι σε αναμονη προς επεξεργασια. Ολοι μαζι περιμενετε την επεξεργασια απο τη HOL.

Paddy
07-02-06, 22:53
αααα γεια σου ρε φιλε και μου ελυσες τον γριφο!! με "επεξεργαζονται" δηλαδη...
χωρις πλακα τωρα, ειναι τραγικο αυτο που συμβαινει. καλα να επικαλουνται καθυστερησεις του οτε κλπ, αλλα για να δεχτουν την αιτηση να χρειαζονται τοσα τηλεφωνα και για να την καταχωρησουν τοσες μερες, ειναι απιστευτο. και το πιο εξοργιστικο ειναι οτι παρα το κραξιμο που τρωνε δεν δειχνει να ιδρωνει το αυτι τους και να κανουν κατι για την κατασταση αυτη. θα περιμενε δηλαδη κανεις οτι θα τους ειχαμε κανει την "εκπληξη" με τον καταιγισμο των αιτησεων αρχες δεκεμβριου. ειναι δυνατον σημερα 7/2 να επικρατει η ιδια και χειροτερη κατασταση λογω παρατασης της προσφορας ? λιγο σεβασμο στους καταναλωτες τους διαολε!

Chris_Nik
07-02-06, 23:01
Καλά αυτά μόνο εδώ γίνονται.............:lol: :lol: :lol:

papdoux
07-02-06, 23:07
αααα γεια σου ρε φιλε και μου ελυσες τον γριφο!! με "επεξεργαζονται" δηλαδη...
χωρις πλακα τωρα, ειναι τραγικο αυτο που συμβαινει. καλα να επικαλουνται καθυστερησεις του οτε κλπ, αλλα για να δεχτουν την αιτηση να χρειαζονται τοσα τηλεφωνα και για να την καταχωρησουν τοσες μερες, ειναι απιστευτο. και το πιο εξοργιστικο ειναι οτι παρα το κραξιμο που τρωνε δεν δειχνει να ιδρωνει το αυτι τους και να κανουν κατι για την κατασταση αυτη. θα περιμενε δηλαδη κανεις οτι θα τους ειχαμε κανει την "εκπληξη" με τον καταιγισμο των αιτησεων αρχες δεκεμβριου. ειναι δυνατον σημερα 7/2 να επικρατει η ιδια και χειροτερη κατασταση λογω παρατασης της προσφορας ? λιγο σεβασμο στους καταναλωτες τους διαολε!
Δυστηχως δεν ιδρωνει. Ολοι αυτοι μου δινουν την αισθηση οτι νιωθουν δημοσιοι υπαλληλοι και φερονται αναλογως. Περιμενουν να υπογραψεις, μετα κατσε στο περιμενε

[DSL]MANOS
07-02-06, 23:31
δε νομιζω οτι χρειαζονταν η κοπελα το ονομα σου. Ειναι απλο. Οσοι εκαναν αιτηση στις 25/01 ειναι σε αναμονη προς επεξεργασια. Ολοι μαζι περιμενετε την επεξεργασια απο τη HOL.
Μην το ξεφτιλίσουμε κιόλας. :p

Lost
08-02-06, 03:32
Αρχικα τρελλαθηκα, αλλα μετα το εριξα στην πλακα και τωρα εχω να το λεω.
Αλλα ακομα δεν πιστευω την βλακεια μου να μην κρατησω το ονομα της πωλητριας που μου μιλησε. Απο εδω και περα οποτε παιρνω hol θα εχω μπλοκακι και στυλο στο χερι !!!:p

Κασετοφωνάκι μεγάλε!!! Να κάνεις υποκλοπή την συζήτηση!! χαχαχαχα!!:lol::lol:
Τι είναι αυτοί ρε φίλε ...πανευρωπαϊλήθιοι....

mrsaccess
08-02-06, 03:49
Μια απορία έχω μόνο. Σε αυτά τα 2 λεπτά που εσύ άκουγες μουσικούλα, αυτή ΤΙ ΣΚ@Τ@ ΕΚΑΝΕ;;; :angryr:

Και σε κοροϊδεύουν και σε καθυστερούν; :sneer:

ipo
08-02-06, 03:56
Μια απορία έχω μόνο. Σε αυτά τα 2 λεπτά που εσύ άκουγες μουσικούλα, αυτή ΤΙ ΣΚ@Τ@ ΕΚΑΝΕ;;; :angryr:

Και σε κοροϊδεύουν και σε καθυστερούν; :sneer:Ενδεχόμενη περίπτωση:
Εκείνα τα δύο λεπτά σήκωσε άλλη γραμμή και διαβεβαίωσε τους πελάτες ότι η αίτησή τους είναι υπό επεξεργασία. Το κακό είναι ότι οι άλλοι είπαν τα ονόματά τους, οπότε δεν υποπτεύονται το δούλεμα.

Κάπου στο forum είχα ξαναδιαβάσει τέτοια ιστορία.

Απαράδεκτη δουλειά σε κάποια help desk. Σε μαθαίνουν να λες ψέματα και να εξαπατάς τον κόσμο. Ώρες-ώρες απορώ αν έχουν τύψεις οι υπάλληλοι που έχουν σαν αντικείμενο την εξαπάτηση του κόσμου.

Patentman
08-02-06, 03:59
η μουσικη ηρεμει τα πνευματα ;)


αυτή ΤΙ ΣΚ@Τ@ ΕΚΑΝΕ;;;

ελεγε τα ιδια στην αλλη γραμμη που ακουγε προηγουμενως μουσικουλα...εδω δεν εχουν φιλοτιμο...προσωπικο θα εχουν? Σε λιγο θα μας βαζουν ολους μαζι και θα μας λενε το ποιηματακι..."τωρα κλειστε το firewall"..."τωρα πηγαιντε και βαρατε το κεφαλι σας στον τοιχο"...


αυτοι ειναι :cool: και μεις για :cry:

ΥΓ. κοροϊδα ολοι μας :rofl:

mrsaccess
08-02-06, 04:01
Απαράδεκτη δουλειά σε κάποια help desk. Σε μαθαίνουν να λες ψέματα και να εξαπατάς τον κόσμο.
Και εγώ που νόμιζα πως πρέπει να πας σε οικονομικές σχολές & σχολές διοίκησης επιχειρήσεων για να τα μάθεις αυτά... :p :lol:

[DSL]MANOS
08-02-06, 04:03
Και εγώ που νόμιζα πως πρέπει να πας σε οικονομικές σχολές & σχολές διοίκησης επιχειρήσεων για να τα μάθεις αυτά...
:down:
Μισό λεπτό να βγάλω την γαργαλιέρα.

[DSL]MANOS
08-02-06, 04:04
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Την έβγαλα. :p

antreas9
10-03-06, 17:03
paddy, πρεπει να νιωθεις ιδιαιτερα ευτυχισμενος που εχεις τοσο χαρακτηριστικη φωνη,που ολες οι κοπελες εκει σε αναγνωριζουν!!!! μακαρι να ειχα και εγω τοσο αισθησιακη φωνη ρε φιλε!!!!!
και περα απο την πλακα...επρεπε να ξαναπαρεις,και να κανεις φασαρια,ασχετα αν δεν ειχες ζητησει ονομα!

vasper
10-03-06, 17:08
Τι πιθανότερο είναι ότι δεν είχαν επεξεργαστεί καμία αίτηση της ημερομηνίας που της έδωσες, οπότε δεν χρειαζόταν κάτι άλλο...

@ ADSLgr.com All rights reserved.