PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με ISP- Δεν με αφήνει



laylow
07-02-06, 22:00
Ονομάζομαι Γιώργος και έχω ένα πολύ σημαντικό πρόβλημα. 3 νοεμβρίου ενεργοποιήθηκε η σύνδεσή μου με την forthnet (384 adsl-in-a-box-plus router linksys και 3 +1 δώρο μήνες =200 ευρώ)και δεν έχω ξεπεράσει ΠΟΤΕ τα 19κβ/σ (dslam οτε αμπελόκηπων). Μαθαίνοντας ότι η vivodi στην περιοχή μου εχει καλύτερο δικτυο,καθώς επίσης και για το dslcube θελησα να κάνω διακοπή από την forthnet για να περάσει ενα διάστημα και να κάνω αίτηση στην vivodi.Πήρα στη 4νετ και μουπαν οτι δε μπορώ να λήξω την σύμβαση πριν τις 3 μαρτιου (μέρα που ληγει το ΔΩΡΟ του 1 μηνα) Η σύμβαση που έχω υπογράψει και έχω στείλει στην 4νετ λεει 3 μήνες- πράγμα που σημαίνει ότι νομικά έχω το δικαίωμα να καταργήσω την σύμβαση που έκανα. Απλά δεν με αφήνουν.ΔΕΝ τους χρωστάω τίποτα και τουσ κάνω χάρη που φέυγω. Τί να κάνω??!?!?

mich83
07-02-06, 22:08
Επιμένεις και τους λες όσα μας είπες (3μηνη σύμβαση κ.λ.π).

sdikr
07-02-06, 22:08
Μπόρεις να κάνεις καταγγελιά συμβασής

Πιστέυω οτι λόγους θα βρείς έυκολα ;)

mich83
07-02-06, 22:11
Ωστώσο γιατί δεν περιμένεις να περάσει και αυτός ο μήνας. Αφου το έχεις που το έχεις το δώρο. Έστω και με 19αρια. Άλλωστε υποτίθεται ότι βελτιώνεται σιγά σιγά. Ίσως η forth, επειδή ξέρει ότι με τα τελευταία προβλήματα θα θέλουν να φύγουν πολλοί, να κάνουν ότι μπορούν για να μην φύγουν μέχρι να τελειώσει η αναβάθμιση οπότε ίσως τους κρατήσουν.

laylow
08-02-06, 01:28
οτι και να γινει, σιγουρα θα πηγαινει καλυτερα με δυκτιο βιβο.Αφου το πραγμα αυτο δεν ειναι προσφατο, εχω τετοιες ταχυτητες απο νοεμβρη-οποιον isp χρησιμομοιησω πουναι στο δυκτιο οτε το ιδιο προβλημα θα εχω.Αρα θα τους ξαναπαρω τηλεφωνο αυριο και ελπιζω με κανα δυο απειλες και δεν ξερω και τι αλλο να κανω την δουλεια μου

slaughter
08-02-06, 01:36
Δοκιμασε κανα demo απο καμια αλλη εταιρια πριν κανεις την αλλαγη να δεις μπας κ ειναι προβλημα της forthnet. Else τρεχα Vivodi
:)

laylow
08-02-06, 16:07
δεν θα το πιστεψετε παιδια! Λοιπον, πηρα τηλ και μετα απο 28 λεπτα αναμονης μιλησα εκει με μια πωλητρια και μου ειπε ''φυσικα και μπορειτε κυριε να κανετε απενεργοποιηση.θα στειλετε ενα μεηλ οποτε θελησετε να διακοψετε την συνδεση στο ταδε'' της λεω με κοροιδευετε ετσι.χτεσ μιλαγα 2 ωρες και μετα απο 5 υπευθυνους και 5 αναμονές με γράψατε. τεσπα, Η αθανατη ελλαδα και οι καλυτερες υπηρεσίες και οι ακόμη καλύτερες τηλεφωνήτριες !

@ ADSLgr.com All rights reserved.