PDA

Επιστροφή στο Forum : Τελος το Double play και το ιντερνετ ??



koprodogis
11-08-09, 16:48
Ψαχνωντας σημερα να θυμηθω τις τιμες του double play και του ιντερεντ παρατηρησα πως τα εχουν ξηλωσει απο το site τους.
Τι να ετοιμαζουν αραγε?? Νεα προσφορα μετα την κινηση με την Hol ή κατι αντιστοιχο με την τελλας?
Οχι τπτ αλλα κλεινω ετος σε λιγο και σκεφτομουν αν θα μεινω ή οχι καθως ειμαι σε πακετο προσφορας.
Εαν εχει καποιος καποιο νεο ας μας ενημερωσει

jkont
11-08-09, 20:59
Με αφορμή το post ρώτησα σε κατάστημα Vodafone ακριβώς δίπλα στη δουλειά μου και μου είπαν πως αποσύρανε κατόπιν εντολής από τα κεντρικά όλα τα πακέτα Internet λόγω της συμφωνίας με την HOL , μάλλον θα λέγονται όλα Vodafone πλέον.

nm96027
13-08-09, 11:03
Πλεόν το τμήμα σταθερής τηλεφωνίας και ευρυζωνικών συνδέσεων περνάει στον έλεγχο της hellas online. Τυπικά λοιπόν η vodafone δεν θα έχει δικά της τέτοια πακέτα, αφού για λογαριασμό της θα τα πουλάει η hellas online. Ενδιαφέρον θα είναι να δούμε τι θα γίνει με τους υφιστάμενους πελάτες...

bored01
13-08-09, 15:05
Noμίζω ότι για τους υπάρχοντες πελάτες θα αργήσουν να ξεκαθαρίσουν τα πράγματα μια και υπάρχουν πολλά θέματα που πρέπει να διευθετηθούν. Για παράδειγμα το από που θα λαμβάνουν εξυπηρέτηση και τεχνική υποστήριξη, από που θα λαμβάνουν λογαριασμό και αν σκοπεύουν να τους μεταφέρουν σε αντίστοιχα πακέτα της hol (κάτι για το οποίο μάλλον θα χρειαστεί υπογραφή νέου συμβολαίου από τους πελάτες, συνεπώς δεν ξέρω κατα πόσο θα γίνει). Ιδιαίτερο θα είναι το ενδιαφέρον για τους κατόχους Vodafone Double Play και για το αν σκοπεύουν να τους δώσουν κάποια στιγμή πραγματική σταθερή. Υπάρχει βέβαια και η πιθανότητα τα πράγματα να μείνουν ως έχουν και απλώς να μπορούν οι πελάτες πιο εύκολα να μεταφερθούν σε πακέτο hol. Γι'αυτό και θεωρώ πως δεν θα ξεκαθαρίσει η κατάσταση αμέσως. Εδώ δεν έχουν βρει ακόμα νέο CEO για την hol...

Λογικά πάντως το πρώτο δείγμα της συνεργασίας θα έχει να κάνει με τα καταστήματα της Vodafone (πληρωμή λογαριασμών hol και αργότερα προιόντα της hol).

Kαλό θα ήταν οι δύο εταιρείες να οργάνωναν κάποια στιγμή μια συνέντευξη τύπου για να μας ενημερώσουν για τα σχέδια τους.

mondeo
13-08-09, 15:34
Έβαλα πέρισυ τον Αύγουστο Vodafone Double Play+ όταν υπήρχε η προσφορά με τα 20,90 Ευρώπουλα γιά ένα χρόνο.Τώρα που λήγει θα πάει στα 35.Επειδή λοιπόν είμαι μακρυά από το DSLAM και συνήθως πιάνω 7-7.5Mbps(κάπου κάπου πάει και ψηλότερα) και επίσης τα 1000 λεπτά στο τηλέφωνο δεν τα τρώμε,(γύρω στα 200 χρειαζόμαστε)αποφάσισα να κάνω αίτηση γιά HOL Double Play Lite προσδοκώντας επίσης να πάρω τους τρεις δωρεάν μήνες.H αίτηση έγινε στις 3/8 και μέχρι σήμερα ούτε SMS έχω λάβει αλλά και στον Wizard της ενεργοποίησης το τηλέφωνό μου είναι άγνωστο.Δεν ξέρω αν φταίει η εποχή με τις άδειες ή αν λόγω της συνεργασίας απλά αν θέλω θα αλλάξω πακέτο.
Θα δείξει.

koprodogis
14-08-09, 00:34
αμα ησουν ικανοποιημενος δε νομιζω οτι επρεπε να κανεις κινηση.
Αυτα περι αυξησης της τιμης δεν ισχυουν πρακτικα.
Σε περιπτωσεις 3 γνωστων δεν εγινε καμια λλαγη τιμης.
Προσωπικα ειμαι στην επομενη προσφορα που ειχαν με 25 ευρω το ιδιο πακετο αλλα αλλη διαχειριση των 1000 λεπτων και μη σου πω θα παω να τους ζητησω και νεα επιδοτηση στην ιδια τιμη:p

mondeo
14-08-09, 08:28
αμα ησουν ικανοποιημενος δε νομιζω οτι επρεπε να κανεις κινηση.
Αυτα περι αυξησης της τιμης δεν ισχυουν πρακτικα.
Σε περιπτωσεις 3 γνωστων δεν εγινε καμια λλαγη τιμης.
Προσωπικα ειμαι στην επομενη προσφορα που ειχαν με 25 ευρω το ιδιο πακετο αλλα αλλη διαχειριση των 1000 λεπτων και μη σου πω θα παω να τους ζητησω και νεα επιδοτηση στην ιδια τιμη:p

Γιατί υπάρχει περίπτωση να σου δώσουν νέα επιδότηση;

koprodogis
14-08-09, 08:34
Δε μπορω να σου πω και σιγουρα αλλα αν υποθεσω οτι πηρα περσυ 100+ ευρω επιδοτηση (το sagem+ασυρματο τηλεφωνο+ δωρο το fritz) μπορει για να μην με χασουν να μου δωσουν κατι.
Υποθεσεις κανω τωρα, δεν εχω ακουσει κανεναν να παιρνει αλλα κυριως εχω ακουσει να την κανουν μετα τον πρωτο χρονο.
Ο καιρος γαρ εγγυς που λεει και ο λιακοπουλος, οσον αναφορα παντως τη χρεωση να ανεβαινει στα 35 ευρω το εχω διαπιστωσει σε 3 περιπτωσεις και δεν ανεβηκε, επιβεβαιωμενο απο vodafone κιολας μιας και ειχαμε παρει τηλεφωνο μπας και καναν λαθος και τα ζητησουν μετα

Alex1001
14-08-09, 17:24
Παιδιά καλησπέρα.. εγώ που έχω μονο dsl με 8,25e (σε 1 μηνα λήγει το συμβόλαιο) θα μου αφήσουν την ίδια τιμή? λίγο δύσκολο να το πιστέψω.. πάντως αν το διπλασιάσουν που είναι και το πιο πιθανό θα είναι ώρα να ψάχνω για άλλη προσφορα..

koprodogis
14-08-09, 17:47
εγω θα σου πρότεινα να μεινεις και να δεις δε θα στο βαλουν στην κανονικη τιμη αλλα θα μεινεις με την τιμη προσφορας.
Στην τελικη αμα στον πρωτο λογαριασμο δεις οτι στο ανεβασαν και δε σε συμφερει φευγεις.

Alex1001
14-08-09, 18:48
εννοείτε αυτό.. αν δω αλλαγή στην τιμή ψάχνω κάτι καλύτερο.. αν όχι τότε είμαι ευχαριστημένος με το υπάρχον..

αλλα ρώτησα να δω και σε άλλους τι γίνετε με την τιμή μετά το πέρασμα του συμβολαίου..

8anos
15-08-09, 12:49
Σε ερωτηση μου στην τηλεφωνική εξυπηρετηση της εταιριας η απάντηση ειναι οτι περνάω στα 35 ευρω/μηνα με τα ιδια χαρακτηριστικά (1000 λεπτα+200 και ιντερνετ)

koullias
18-08-09, 13:18
λογαριασμος 10/8 για dp χωρις κανενα επιπλεον τηλ.:38,52 euros
33,02 για τηλεφωνια και 5,5 για internet.
προσοχη-η καινουργια χρεωση ξεκινα 1 χρονο μετα την ενεργoποιηση του internet και οχι απο την αιτηση σας.

@ ADSLgr.com All rights reserved.