PDA

Επιστροφή στο Forum : Αξιζει να βάλω Tellas



petrakiss
12-08-09, 14:38
Αξιζει να βαλω tellas απο τι να εχω ote conn-x;
η conn-x μου κανει συχνες αποσυνδεσεις

Davout
13-08-09, 00:08
Βρες για ποιο λόγο έχεις αποσυνδέσεις και μετά μπορεί να σου απαντήσει κάποιος αν αξίζει να αλλάξεις. Πιθανότατα όχι γιατί αν είναι κάτι απλό μπορείς να το ρυθμίσεις (καλωδίωση ή στη χειρότερη SNR margin κλπ), ενώ αν είναι πρόβλημα της γραμμής δε θα αλλάξει τίποτα.

Mouse Potato
15-08-09, 15:56
Αν μπορείς postαρε και στατιστικά της γραμμής σου

paspro
15-08-09, 19:24
Αξιζει να βαλω tellas απο τι να εχω ote conn-x;
η conn-x μου κανει συχνες αποσυνδεσεις

Αν θέλεις να σταματήσεις να έχεις Internet πήγαινε στη Τελλάς.

Manvol
16-08-09, 00:11
Αν θέλεις να σταματήσεις να έχεις Internet πήγαινε στη Τελλάς.

Υπερβολές (οι οποίες δεν βοηθούν σε τίποτε).

ipo
16-08-09, 00:18
Είναι πολύ πιθανό να αυξηθούν τα προβλήματα που έχεις αν πας σε Tellas. Είναι η δεύτερη χειρότερη σε ποιότητα υπηρεσιών μετά τη Vivodi.

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=316979

chaos38
16-08-09, 00:36
Είναι πολύ πιθανό να αυξηθούν τα προβλήματα που έχεις αν πας σε Tellas. Είναι η δεύτερη χειρότερη σε ποιότητα υπηρεσιών μετά τη Vivodi.
Nομιζω οτι συγκρινουμε τι μερα με τι νυχτα.

ipo
16-08-09, 00:40
Nομιζω οτι συγκρινουμε τι μερα με τι νυχτα.
Σε ποια σύγκριση αναφέρεσαι;

barabakos
16-08-09, 01:18
Είναι άδικη η σύγκριση της Tellas με οποιαδήποτε άλλη εταιρία. Οι άνθρωποι είναι μια κατηγορία από μόνοι τους. Δεν παίζονται. Μακριά

johnvam
16-08-09, 02:32
Η Tellas θα συμφωνήσω οτι κάποτε είχε πάρα πολλά προβλήματα....

Έχω περάσει απο Forthnet - HOL - Tellas...

HOL : Δεν μπορούσε να λειτουργήσει ο συναγερμός... Αρκετές φορές νεκρό τηλέφωνο... Πρόβλημα αποστολής ΦΑΞ...

Forthnet - Tellas : Λειτουργούσαν όλα άψογα και είχα πολύ σπάνια προβλήματα!!!!

Θεωρώ την Tellas, μαζί με την Forthnet, τις πλέον αξιόπιστες μετά τον ΟΤΕ.

Ειδικότερα η Tellas με το πρόγραμμα 3 σε 1 (http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1574&langID=1) που έχει με την WIND, το Double Play μου έρχεται σχεδόν δωρεάν!!!!! :respekt:

mathios
17-08-09, 19:31
Η Tellas θα συμφωνήσω οτι κάποτε είχε πάρα πολλά προβλήματα....

Έχω περάσει απο Forthnet - HOL - Tellas...

HOL : Δεν μπορούσε να λειτουργήσει ο συναγερμός... Αρκετές φορές νεκρό τηλέφωνο... Πρόβλημα αποστολής ΦΑΞ...

Forthnet - Tellas : Λειτουργούσαν όλα άψογα και είχα πολύ σπάνια προβλήματα!!!!

Θεωρώ την Tellas, μαζί με την Forthnet, τις πλέον αξιόπιστες μετά τον ΟΤΕ.

Ειδικότερα η Tellas με το πρόγραμμα 3 σε 1 (http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1574&langID=1) που έχει με την WIND, το Double Play μου έρχεται σχεδόν δωρεάν!!!!! :respekt:
θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου φιλε μου, καλυτερα δεν θα τα εγραφα ουτε εγω....

vaggos_fromhell
18-08-09, 00:01
Άψογη είναι η Τελλάς. Αν βέβαια είναι θέμα γραμμής το πρόβλημα δεν θα αλλάξει τίποτα.

Bayern7
18-08-09, 08:51
πριν κανα χρόνο είχε προβλήματα. τώρα πετάει!

Manvol
18-08-09, 16:11
Είναι γεγονός πως από την αρχή του 2009 οι αλλαγές είναι δραστικές - προς το καλύτερο - και πλέον (αν εξαιρέσουμε ένα μπέρδεμα με λογαριασμό που ήρθε φουσκωμένος) είμαι σχεδόν απόλυτα ευχαριστημένος από τις υπηρεσίες της.

Τα σοβαρά προβλήματα της περιόδου Q4 2008 έχουν παρέλθει προ πολλού..

v_zalmas
18-08-09, 17:09
θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου φιλε μου, καλυτερα δεν θα τα εγραφα ουτε εγω....

θα συμφωνησω και εγω,ειναι η πλεον αξιοπιστη εταιρια μετα τον οτε.τα προβληματα ειναι πλεον ελαχιστα και μεμονομενα!:clap:

OxAp0d0
20-08-09, 14:11
Εμένα κάποιοι με είχαν γλωσσοφάει όταν πόσταρα το speed test μου.
"Έτυχε" και "Δε σε βλέπω να χαίρεσαι για πολύ ακόμα" και τα λοιπά.
Πάντως ακόμα με ~15 κατεβάζω.

Έχει σημασία πάντως σε ποιο αστικό κέντρο είσαι. Για το δικό μου δεν έχο δει να γίνεται αρνητική αναφορά στο forum, οπότε μάλλον είναι "από τα καλά" (Είμαι στο Α/Κ Αλυσσίδα).

akkiiss55
21-08-09, 23:39
Αξιζει να βαλω tellas απο τι να εχω ote conn-x;
η conn-x μου κανει συχνες αποσυνδεσεις

αν εχεις αποσυνδεσεις με ΟΤΕ σε οποιαδηποτε εταιρια θα γινεται χωρος αποσυνδεσεων ΔΕΔΟΜΕΝΑ...αν θες τη γνωμη μ,λογω καταστασεων π επικρατουν καμμια εταιρια δν ειναι ικανη να υποστηριξη 100% στν ελλαδα ιδιοκτητο δικτυο δυστυχως...και αυτο λογω νομοθεσιας...κατσε στον οτε και απλα δηλωσε βλαβη για να σ διορθωσουν το προβλημα...ας δινεις 30 ευρω παραπανω και ας εχεις 2 αποσυνδεσεις το μηνα παρα να σ πιστωνει ο καθε παροχος τη χρεωση του νετ και να μν εχεις ποτε νετ...αν ο βασικος φορεας τηλεπικοινωνιων δν μπορει να σε στηριξει ποσο μαλλον αυτοι π πατανε σε αυτον...

GEOREN
22-08-09, 03:50
εξαρταται και την περιοχη
εγω στην νικαια εχω τελλας μονο για ιντερνετ και τηλεφωνο απο οτε 3 χρονια τωρα και ειχα προβλημα 3 φορες ολο και ολο σε αυτο το διαστημα παντα γυρω στο τελος δεκεμβρη και καθε φορα ακουγα το ιδιο οτι ηταν λογω αναβαθμισης στο δικτυο με διαρκεια το πολυ 2-3 μερες ολο το υπολοιπο διαστημα κανενα προβλημα τουλαχιστον σε οτι αφορα αποσυνδεσεις
βεβαια εσυ που εχεις αποσυνδεσεις με conn-x καλο ειναι οπως ειπαν τα παιδια να ψαξεις πρωτα γιατι γινονται αλλοιως πιθανον να εχεις τα ιδια με οποια εταιρεια και αν διαλεξεις

@ ADSLgr.com All rights reserved.