PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με 24άρα



arch
12-08-09, 19:31
Γειά σε όλους και καλώς σας βρήκα.Το πρόβλημά μου ανάγεται στις ιδιαίτερα χαμηλές ταχύτητες που μου δίνει ο οτε. Ενδεικτικά σας παραθέτω τα στατιστικά της σύνδεσής μου,

SNR Margin
10.9 20.3 db
Line Attenuation
30.0 16.0 db
Data Rate
4172 381 kbps,

Να προσθέσω πως ο τεχνικός του οτε έγραψε απ ότι μου είπαν,στην αναφορά του, ότι επειδή είμαι μακρυά από το dslam το καλύτερο που έχω να κάνω είναι downgrade . LoL!
Ενώ παλαιότερα, περίπου πριν ένα μήνα κλείδωνα στα ~12000. Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια λύση, γιατί δεν παλεύεται άλλο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων, άρτς.

xmperop1
12-08-09, 21:48
Να το ξαναδηλώσεις βλάβη και να επιμείνεις να φτιαχτεί.
Πιθανότατα έχει βλάβη η γραμμή σου.

tugito
13-08-09, 22:56
Καταρχάς σε έχουν βάλει σε προφίλ ταχύτητας 4/384. Προσπάθησε να μιλήσεις με τεχνικό τους, πες τους ότι ξέρεις και ζήτα τους να σε βάλουν σε ελεύθερο προφίλ 24άρας να δεις που θα συγχρονίσεις για να ξέρεις πόσο αντέχει να πιάσει η γραμμή σου. Λογικά θα δεις ότι θα πιάσεις γύρω στα 8 (το 12 που λες για 30 attenuation ειναι τέλειο και άπιαστο συνήθως). Οπότε μετά μπορείς να ζητήσεις downgrade στα 8.

arch
19-08-09, 20:55
Καταρχάς σε έχουν βάλει σε προφίλ ταχύτητας 4/384. Προσπάθησε να μιλήσεις με τεχνικό τους, πες τους ότι ξέρεις και ζήτα τους να σε βάλουν σε ελεύθερο προφίλ 24άρας να δεις που θα συγχρονίσεις για να ξέρεις πόσο αντέχει να πιάσει η γραμμή σου. Λογικά θα δεις ότι θα πιάσεις γύρω στα 8 (το 12 που λες για 30 attenuation ειναι τέλειο και άπιαστο συνήθως). Οπότε μετά μπορείς να ζητήσεις downgrade στα 8.

Δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να έχω >8 ?




p.s. έπεζες στους πάρκινσονς ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.