PDA

Επιστροφή στο Forum : TELLAS NA TOUS KANO MINISI?



party-pooper
10-12-03, 13:14
tis teleutaies eddomades den leei na paei pano apo 18kb/s mesa apo tucows bebaia ta ping ftiaxtikan opos eida 167ping den einai kai asximo... alla to download paramenei aisxro eixa akousei kai ton SDD na milaei gia auto kai tha ton parakalousa therma na grapsei edo kai akoma an thelei na epikinonisoume kai tilefonikos tespa... TI MPORO NA KANO? MPORO NA TOUS PO OTI DEN PLIRONO MIA? KAI THA TOUS KANO MINISI KAI TETOIA??? AS BOITHISEI KAPIOS

ermis333
10-12-03, 13:19
OXI δεν μπορείς...γιατί πολύ απλά η Tellas θα πεί πως ευθύνεται ο ΟΤΕ.....Πάρε μια NETCARTA και θα διαπιστώσεις αν φταίει η όχι η Tellas... Πάντως το πρόβλημα με τα ping δεν έχει λυθεί ακόμα...την Παρασκευή μάλλον θα τελειώσει.....

Αν κατεβάζεις από ελεύθερους server μην περιμένεις μεγάλες ταχύτητες γιατί οι ελεύθεροι server πολλές φορές επιτρέπουν μέχρι μια ορισμένη ταχύτητα για DL...Βάλε και κανένα DL manager μπας και βοηθήσει..


Σε ποια περιοχή μένεις;;;

PALADIN
10-12-03, 13:33
ermis

εγω αυτή την στιγμή εχω PINGs σκ@#ά.

αλλά μετά το χθεσινό blackout έχω καί πεσμένη ταχύτητα.

μήπως ξέρεις τι έγινε; μήπως τους έπεσε κανένας κουβάς νερό πάνω στο BRAS;

αν ξέρεις τι παίζει, λες καί σε μας

ermis333
10-12-03, 14:38
Που να ξέρω ρε παιδιά... το Black out έγινε στον ΟΤΕ...μπορεί να μην έχει επανέλθει πλήρως το δίκτυο του τι να σας πώ...και εγώ ping σκατά έχω και το DL από 45+ έχει πέσει στα 38-42 αλλά ακόμα είμαι σχετικά καλά.... άντε με το καλό αύριο μεθαύριο θα έχουμε επανέλθει....

Anonymous
10-12-03, 16:05
Doooooooooooooooooooooooiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnnnnnnngggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggg gggggggggggggggggggg

PALADIN
10-12-03, 16:44
Που να ξέρω ρε παιδιά... το Black out έγινε στον ΟΤΕ...μπορεί να μην έχει επανέλθει πλήρως το δίκτυο του τι να σας πώ...και εγώ ping σκατά έχω και το DL από 45+ έχει πέσει στα 38-42 αλλά ακόμα είμαι σχετικά καλά.... άντε με το καλό αύριο μεθαύριο θα έχουμε επανέλθει....

μπράβο φίλε μου ερμή,

ευτυχώς που έχουμε καί εσένα.

καί εγώ στην ίδια κατάσταση είμαι απο 46-47 έχω πέσει στα 38-40 βία 42

Νομίζω ότι πειράχτηκε καί το ΑΙΧ γιατί μερικά ελληνικά sites είναι πιό αργά απο τα ξένα.

Αντε δυο ημέρες ακόμα.

party-pooper
10-12-03, 16:55
signomi einai stadar oti to problima tha lithei tin paraskeui?? by the way ta 18kb/s ta perno apo tucows.gr! ti pio grigoro se thema ping opos eipa eimai se 150ms peripou entaksei kala einai... to thema tora einai allo
na xoso to DEMO forthnet pano gia na to dokimaso??? tha xathoun oi rithmiseis tis tellas omos?

ermis333
10-12-03, 17:18
signomi einai stadar oti to problima tha lithei tin paraskeui?? by the way ta 18kb/s ta perno apo tucows.gr! ti pio grigoro se thema ping opos eipa eimai se 150ms peripou entaksei kala einai... to thema tora einai allo
na xoso to DEMO forthnet pano gia na to dokimaso??? tha xathoun oi rithmiseis tis tellas omos?


Όχι γιατί ο ΟΤΕς μπορεί να τους στείλει κανα έγγραφο που να λέει....λυπόμαστε παιδιά αλλά λόγω βροχής δεν θέλαμε να λερώσουμε τα παντελόνια μας γι αυτό και παρατείνουμε την ολοκλήρωση των εργασιών της αναβάθμισης της διασύνδεσης για μια εβδομάδα.....

Λέμε τώρα...

Δεν νομίζω βέβαια να γίνει κάτι τέτοιο...

ThorLite
10-12-03, 18:16
18Κ καλα ειναι φιλε μου,ας ειναι που ετσι και αλλιως θα το πληρωσω που θα το πληρωσω αυτο το μηνα αστο να υπαρχει αλλα ΕΓΩ Ο Μ#$^#^@ΑΣ τι φταιω να πληρωνω και netkartes ADSL για να μπαινω στο net και να κανω δουλεια,ουτε για web surfing δεν αξιζει πλεον η γ@$#^$#^#νη η Τελλας μεχρι και τα email απο τον server της Τελλας καθυστερη να παρει ημαρτον δηλαδη.

party-pooper
10-12-03, 18:24
Loipon eimai mesa me forthnet... taxitites 40.5kb/s ping se xena kai ellinika site 18ms an einai dinaton!!! tous pira tilefono tous ta exosa kanonika kai mou eipan oti stis 16 tou minos linetai to problima kai etsi isixasa kapos leo 5 meres einai tha perasoun...

Bone_Collector
10-12-03, 21:23
16 tou mina /??? apo 12 egine 16 ???? den mas ta lei kala i "kiria" tellas...

JediMasterMANIAC
10-12-03, 22:48
μας Γ@μησαν OMG LOL :mrgreen:
status of m@ni@C 's line: PING SHIT PROBS :P :mrgreen:

Anonymous
10-12-03, 22:50
eipame h anabathmish ginetai me taxythta murmhgiou


xaxaxaxaxaaxaxax


Kala xristougena kurioi

ermis333
10-12-03, 23:02
Αφού φταίει ο ΟΤΕ ξύπνιε IERAX η Tellas τι να κάνει....προσευχές;;; Ας μάθουν να δουλεύουν οι κύριοι πΟτετζίδες...

Athlon_XP
11-12-03, 03:12
Καλή Πρωτοχρονιά καλύτερα και αν πάλι γίνει μέχρι τότε κάτι.

Azgaz
11-12-03, 09:09
Pandos simera apo www.mozilla.org pu kathe fora pu perno nightly build katevazo me 30+ eimai gyrop sta 15kb/sec tora :( Toses meres omos imun me 56k modem opote mu fenmonde grigora:)

Anonymous
11-12-03, 11:43
xaxaxa ermis o OTE pistepse me den ftaiei h anikanothta ths tellas ftaiei ego exo apodeikseis kai se prokalo na ertheis sto irc na sths deikso esy exeis?h milas ston aera legontas tis gnostes P..ries pou les?

Athlon_XP
11-12-03, 11:44
ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.

ermis333
11-12-03, 13:40
xaxaxa ermis o OTE pistepse me den ftaiei h anikanothta ths tellas ftaiei ego exo apodeikseis kai se prokalo na ertheis sto irc na sths deikso esy exeis?h milas ston aera legontas tis gnostes P..ries pou les?

Ένα άλλο πρόβλημα είναι ότι ο βασικός τηλεπικοινωνιακός πάροχος δεν μπορεί να ανταποκριθεί στη δική μας ζήτηση, καθώς αναπτυσσόμαστε πιο γρήγορα απ’ ό,τι εκείνος μπορεί να εξυπηρετήσει σε επίπεδο γραμμών. Για τον λόγο αυτό, άλλωστε, αναγκαστήκαμε να διακόψουμε σε κάποια φάση την τηλεοπτική μας διαφήμιση, καθώς δεν μπορούσαμε να εξυπηρετήσουμε τους πελάτες που ζητούσαν τις υπηρεσίες μας.

Κατασκευάζουμε πάντως και δικό μας δίκτυο κορμού, οπότε σύντομα θα μπορούμε να είμαστε πιο ανεξάρτητοι. Ακόμη και τότε, όμως, θα πρέπει να συνδέσουμε το δίκτυό μας με το υφιστάμενο δίκτυο που φθάνει στον τελικό καταναλωτή. Το ίδιο συμβαίνει και με τη διάθεση του DSL.

Είμαστε υποχρεωμένοι να μεταπωλούμε την υπηρεσία που διαθέτει ο ΟΤΕ. Χρειαζόμαστε πιο άμεση ανταπόκριση από τον ΟΤΕ, προκειμένου να αποκτήσουμε την ”κρίσιμη μάζα” πελατών που θα μας επιτρέψει στη συνέχεια να αναπτύξουμε τις δουλειές μας. Βασιζόμαστε 100% στην καλή τους θέληση.


Φαντάζομαι τις αποδείξεις σου... θα ανέκρινες κανά μυρμήγκι φαίνεται :lol:


Ξέχασες ότι η Forthnet στη Θεσσ. είχε τα ίδια χάλια για 15-20 ημέρες (15Νοεμβρίου-2 Δεκ) εε;;

Φαίνεται πως μόνο σε ότι αφορά την Tellas φταίει μόνο η Tellas...για όλους τους άλλους φταίει ο ΟΤΕ.....χμμμμ.

Λες και δεν ξέρουμε όλοι τι εστί ΟΤΕ.....

party-pooper
11-12-03, 18:31
ta arxidia mou ftaiei o OTE apo tin stigmi pou eixa tellas katebaza me 18kb/s kai ping 150 kai bazo pano forthnet kai exo 40kb/s kai ping 18ms. apo tin stigmi pou ftiaxtikan kai ta dio mazi opos katalabenete oloi paizei megali malakia apo
OTE!!!!!!

Athlon_XP
11-12-03, 22:28
Πέστα βρε. Έτσι γαμάει και δέρνει η FORTHNET. Όχι κάθε λίγο και λιγάκι αναβάθμηση και αναβάθμηση (αν και πιστεύω ότι μάλλον η Tellas δεν κάνει αναβαθμήσεις της προκοπής ή αντιθέτως δεν κάνει καθόλου).

Bone_Collector
11-12-03, 23:15
Πέστα βρε. Έτσι γαμάει και δέρνει η FORTHNET. Όχι κάθε λίγο και λιγάκι αναβάθμηση και αναβάθμηση (αν και πιστεύω ότι μάλλον η Tellas δεν κάνει αναβαθμήσεις της προκοπής ή αντιθέτως δεν κάνει καθόλου).

Den nomizo na rotise kaneis tin gnomi kapiou gia forthnet sto sygekrimeno post...minete sto thema plz...

ermis333
11-12-03, 23:18
party-trooper ΌΤΑΝ ο ΟΤΕ καθυστερεί την παραχώρηση περισσότερου Bandwidth στην Tellas...τότε ποιος φταίει;;;;

Και με τη Forthnet υπήρξε το ίδιο πρόβλημα από 15Νοεμβ-2Δεκ στη Θεσσ.

Party-trooper εγώ έχω Tellas εδώ και 2+ μήνες και πρίν την αναβάθμηση δηλαδή πριν τις τελευταίες 15μέρες τα ping της ήταν καλύτερα από αυτά της Forthnet (μη φανταστείς τίποτα μεγάλες διαφορές).....άσε που με Ιταλία είχε 55ms!!! Δηλαδή λες και έπαιζες σε ελληνικούς server!!!

Απλά τώρα πρέπει να κάνουμε λίγοι υπομονή....

Στο πρώτο έγγραφο που έστειλε ο ΟΤΕ έλεγε πως τα έργα θα έχουν ολοκληρωθεί μέσα στο 1ο Δεκαήμερο του Δεκεμβρίου...μετά το Black-Out που υπέστη ο ΟΤΕ την Τρίτη τους έστειλε άλλο έγγραφο που ανέγραφε ως ημερομηνία περάτωσης των εργασιών τις 12/12... τώρα ως φαίνεται έστειλε άλλο που τους λέει για 16/12 (βλέπεις βρέχει έξω)!!!

Athlon_XP
11-12-03, 23:30
Καλύτερο από της FORTHNET; Ποιό; Το ping; ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ. ΑΣ ΓΕΛΑΣΩ.
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ. ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΗΣ Η Tellas ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΤΗΝ FORTHNET ΣΤΑ PINGS ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ.

sdikr
11-12-03, 23:37
Ρε Athlon τι πινεις και δεν μας δινεις;
ηρεμησε,
φιλικα

ermis333
11-12-03, 23:40
Athlon_XP μαζί στο IRC κάναμε τα pings αν θυμάσαι και εγώ είχα καλύτερα...επίσης το Ping της Tellas με την ΙΤΑΛΙΑ δεν το έχει κανείς...δεν υπάρχει ούτε ένας ISP αυτήν τη στιγμή στην Ελλάδα που να έχει με χώρα του εξωτερικού pings της τάξεως των 50ms!!! OTE θέλοντος...

Athlon_XP
11-12-03, 23:45
Pings με Ιταλία ε; Pings με Αμερική μήπως; Pings με Ιαπωνία μήπως; Αν γουστάρεις κάνουμε έναν διαγωνισμό pings για όλες τις χώρες για να δούμε ποιός είναι ο καλύτερος ISP.

skdir: ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΠΙΝΩ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ πΟΤΕ ΝΑ ΠΙΩ.

ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΠΗΡΑ ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΩ ΠΩ ΧΩΡΙΣ ΦΟΒΟ ΚΑΙ ΠΑΘΟΣ:

ΓΑΜΙΕΤΑΙ Ο πΟΤΕ.

Gothic
12-12-03, 00:01
Άθλονα και εγώ Forthnetας, AthlonXPας και αντιπΟΤΕς είμαι, αλλα με την παιδική συμπεριφορά σου χάνεις ότι δίκιο έχεις.
Δεν είναι #hellas εδώ, σε περίπτωση που δεν το έχεις καταλάβει...
ΗΡΕΜΗΣΕ!

Athlon_XP
12-12-03, 00:24
Ούτοσι άλλως στο #hellas δεν μπαίνω καθόλου αλλά στο grnet πάντως μπαίνω για να μην λέμε και του στραβού το δίκαιο και για την ακρίβεια μόνο σε ένα κανάλι στο grnet μπαίνω (ίσως κάποιος/οι να το ξέρουν ήδη και ίσως να με έχουν πετύχει αρκετές φορές εκεί).

party-pooper
12-12-03, 06:19
Opos kai na xei prepei na paradextoume oti tin parousa stigmi i forthnet kovei kolous... tromeres taxitites kai ping 18ms me italia 20 me ameriki kai den simazeuetai.... kalo tha eitan i tellas na epanerthei sta arxika epipeda taxitites(42kb/s ping 30-50) otan diladi protoebala prin apo kana mina

Gothic
12-12-03, 10:03
Ούτοσι άλλως στο #hellas δεν μπαίνω καθόλου αλλά στο grnet πάντως μπαίνω για να μην λέμε και του στραβού το δίκαιο και για την ακρίβεια μόνο σε ένα κανάλι στο grnet μπαίνω (ίσως κάποιος/οι να το ξέρουν ήδη και ίσως να με έχουν πετύχει αρκετές φορές εκεί).
Ερρρρ... δεν κατάλαβες τι εννοούσα, αναφερόμουν στο irc ύφος που γράφεις τα τελευταία σου posts. Τεσπα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.