PDA

Επιστροφή στο Forum : Πολύ καλή προσφορά Otenet αν έχετε γραμμή



birbilis
08-02-06, 12:50
Να επαναλάβω αυτά που λέει ο ReDeeMeR κάπως πιο συγκεντρωμένα, καθότι απ' ό,τι έμαθα κι εγώ σημέρα από το 134, το Conn-X είναι η καλύτερη οικονομική προσφορά για όποιον έχει ήδη γραμμή στο όνομά του και δεν θέλει να την κόψει.

Αναφέρομαι μόνο σε όσους έχουν γραμμή ADSL από τον ΟΤΕ στο όνομά τους και δεν επιθυμούν να προβούν σε διαδικασία διακοπής-επανενεργοποίησης. Για τους υπόλοιπους η προσφορά είναι πιο ευδιάκριτη.
6 μήνες δέσμευσης (όσοι και του 3+3 της FORTHnet), από τους οποίους προπληρώνετε τους 2 πρώτους.
25 ευρώ/μήνα με τον Φ.Π.Α. για 384/128 Kbps γραμμή ADSL και σύνδεση OTEnet.
Αν επιθυμεί ο χρήστης μπορεί να επιλέξει, όταν τελειώνουν οι πρώτοι 6 μήνες, να συνεχίσει για άλλους 6 μήνες το πακέτο με τα ίδια χρήματα (25 ευρώ/μήνα τελική τιμή). Διαφορετικά κρατάει τη γραμμή στο όνομά του και αλλάζει ISP.
Modem δεν παίρνει κάποιος που έχει ήδη γραμμή στο όνομά του.
Κατά την άποψή μου η προσφορά αυτή είναι μονόδρομος για όποιον θέλει χαμηλή τιμή στο ADSL, ενώ είναι ήδη κάτοχος και δικαιούχος γραμμής ADSL. Ειδικά τώρα που η FORTHnet έχει προβλήματα, η OTEnet (μέσω του Conn-X) είναι και ταχύτερη και φτηνότερη.
Nα μια πολύ καλή λύση για όσους έχουν γραμμη ήδη. Γιατί να μην έχει βγεί λίγο νωρίτερα μαμώτο:(

kubiak
08-02-06, 12:56
.

Εμένα όμως θα μου τα πρήξουν αν τους πω ότι έχω γραμμή 512 αλλά θέλω συνδρομή 384...

.

deathlok
09-02-06, 11:40
και δυστυχώς η τιμή είναι καλή μόνο στα 384. Για 1mbit είναι δράμα.

lamesaint
09-02-06, 11:52
Δηλαδή πληρώνεις στον λογαριασμό του ΟΤΕ 25 ευρώ και τέλος??
Μέσα στα 25 ευρώ είναι πάγιο+συνδρομή?

jimser
09-02-06, 12:09
Ναι. πάγιο + συνδρομή = 24,9. Μόλις μου τελειώσει το demo από forthnet είμαι έτοιμος να το κτυπήσω.

val_andrio
13-02-06, 12:14
Δηλαδή εγώ που μόλις τον προηγούμενο μήνα έκανα αορίστου χρόνου με ΟΤΕΝΕΤ, και πληρώνω τώρα 22,5 (ISP) + πάγια ΟΤΕ, μπορώ να το διακόψω και να βάλω ConX με 25ε για όλο το πακέτο ISP+πάγια?

Η γραμμή μου είναι ΟΤΕ και την έχω ενεργοποιήσει ξεχωριστά....όχι με καποιο πακετο....

Ianos7
13-02-06, 14:29
Ρε val_andrio, άσχετο αλλά κόλλησα!

Το γατάκι στο avatar σου πήρε τη θέση μέσω ΑΣΕΠ ή είχε μέσο; Εμένα δηλαδή, κοτζάμ γάταρο, γιατί δεν με βάλανε εκεί, ε;;;; :mad:

val_andrio
13-02-06, 14:39
Ρε val_andrio, άσχετο αλλά κόλλησα!

Το γατάκι στο avatar σου πήρε τη θέση μέσω ΑΣΕΠ ή είχε μέσο; Εμένα δηλαδή, κοτζάμ γάταρο, γιατί δεν με βάλανε εκεί, ε;;;;
Κοίτα να δεις, πες το δικό σου να κόψει τις μπύρες γιατι δεν τον βλεπω καλά! Εχει απλώσει λίγο! Αν μπει σε εντατική δίαιτα μπορεί να το κανονήσω για μια "καλή" θέση στον "εξώστη" μου!

cyberbop
13-02-06, 16:03
καλησπερα

εαν μετα την ληξη (εχω conn-x 512) θελησω να κρατήσω την γραμμή στα 512 και τον παροχέα να τον έχω στα 384...τι χρέωση θα έρχεται στον λογαριασμό μου κάθε μήνα???

ευχαριστώ

power
13-02-06, 22:32
Υπαρχει κανένα link με πληροφορίες για την προσφορα?

val_andrio
14-02-06, 10:39
Κάτι αναφέρει εδώ...http://www.oteshop.gr/home/adslconnx.htm
Αυτό που μου την σπάει με ΟΤΕ/ΟΤΕΝΕΤ έιναι οτι ποτέ δεν υπάρχει μια ξεκάθαρη προσφορά...πάντα κάπου θα υπάρχει μια μαύρη τρύπα...Τώρα πχ, τι γίνετε με αυτόυς που είναι ίδι συνδρομητές .... μπορούν να αξιοποιήσουν κάπως αυτήν την προσφορά?

viron
14-02-06, 11:06
Στο πακέτο 24,9 ευρώ όπως περιγράφεται στο site, πρέπει να περιέχεται το economy 1000, ,με ογκοχρέωση. ΠΡΟΣΟΧΗ.

http://www.oteshop.gr/home/adslconnx.htm

Τα γράφουν αρκετά μπερδεμένα και δεν βγαίνει εύκολα άκρη. Και τα σχετικά ότι κρατάς την
γραμμή στο ονομά σου, δεν το είδα πουθενά.

Βύρων.

dhmk
14-02-06, 11:41
Επικοινώνησα με το 134 και σήμερα υπέγραψα την αίτηση. Είχα ECONOMY3000 και μου είπαν ότι θα γίνει αναβάθμιση στη HOME, όπως έλεγε και η αίτηση (το οποίο εκτός από την απαλλαγή από την ογκοχρέωση θα μου στοιχίζει και 5 ευρώ λιγότερα τον μήνα). Για να πω την αλήθεια δεν το διευκρίνησα για το κράτημα της γραμμής αλλά προηγούμενα ποστ αναφέρουν ότι έτσι είναι. Αλλωστε μιλάμε για τον ίδιο τον ΟΤΕ. Πάντως μπορεί ο οποιονδήποτε να το επανα-επιβεβαιώσει με το 134.

Dimis
14-02-06, 14:14
Εγώ πάντως με CONNEX-OTE-ONDSL κλπ δε μπόρεσα ΠΟΤΕ να βγάλω άκρη ...
Πραγματικά ΔΕ καταλαβαίνω ποιον πληρώνω τι πληρώνω πως το πληρώνω ποσο κάνει τι κάνει!!!
Οπότε, έχω επιλέξει ΔΙΚΗ μου γραμμή ΟΤΕ ADSL και επιλέγω την DSL σύνδεση που θέλω...
Ειδικά αυτήν την προσφρορά CONNEX με πήραν και μου τη λέγανε τηλεφωνικα 2 μέρες και πάλι συμπέρασμα ΔΕ βγήκε!!

Gila1899
15-02-06, 19:34
Εγώ πάντως με CONNEX-OTE-ONDSL κλπ δε μπόρεσα ΠΟΤΕ να βγάλω άκρη ...
Πραγματικά ΔΕ καταλαβαίνω ποιον πληρώνω τι πληρώνω πως το πληρώνω ποσο κάνει τι κάνει!!!
Οπότε, έχω επιλέξει ΔΙΚΗ μου γραμμή ΟΤΕ ADSL και επιλέγω την DSL σύνδεση που θέλω...
Ειδικά αυτήν την προσφρορά CONNEX με πήραν και μου τη λέγανε τηλεφωνικα 2 μέρες και πάλι συμπέρασμα ΔΕ βγήκε!!
H otenet ως θυγατρική του Ο.Τ.Ε έχει τη δυνατότητα ,αν το επιθυμεί ο πελάτης , να ενσωματώνει το κόστος της συνδρομής στο λογαριασμό του Ο.Τ.Ε , έτσι ώστε να μην λαμβάνει 2 διαφορετικούς λογαριασμούς.Το conn-x είναι συνδυασμός πρόσβασης από τον Ο.Τ.Ε και συνδρομής οτenet.Το κόστος είναι το ίδιο αν πληρώνεις την γραμμή στον Ο.Τ.Ε και στη συνέχεια αγοράσεις ξεχωριστά την συνδρομή από την otenet , εκτός και αν υπάρχει κάποια προσφορά όπως αυτή την περίοδο.

Το conn-x είναι ουσιαστικά η ολοκληρωμένη λύση που προσφέρει ο ΟΤΕ για όσους επιθυμούν adsl δίχως να ψάχνουν με τους διάφορους παρόχους.

stako
23-02-06, 15:42
Ξέρετε αν ισχύει και για 1024 γραμμή η προσφορά για το ConX? Στο site του ΟΤΕ φαίνεται ότι αφορά μόνο 384. Πήρα και τηλέφωνο και μου είπαν ότι για 1024 κοστίζει 62,90 το μήνα (ενώ το OnDSL κοστίζει 145 για το πρώτο 4μηνο και μετά 36 το μήνα, +ΦΠΑ πάντα).

Gila1899
23-02-06, 20:37
Ξέρετε αν ισχύει και για 1024 γραμμή η προσφορά για το ConX? Στο site του ΟΤΕ φαίνεται ότι αφορά μόνο 384. Πήρα και τηλέφωνο και μου είπαν ότι για 1024 κοστίζει 62,90 το μήνα (ενώ το OnDSL κοστίζει 145 για το πρώτο 4μηνο και μετά 36 το μήνα, +ΦΠΑ πάντα).
Ναι , ισχύει για όλες τις ταχύτητες.36,90 για την 512 και 62,90 για την 1024.Το αναφέρει και στο site:* Αντίστοιχες προσφορές ισχύουν και για μεγαλύτερες ταχύτητες.

stako
24-02-06, 11:32
62,90 είναι προσφορά???

Το OnDSL kit για 1024 γραμμή και σύνδεση κοστίζει 42€ το μήνα.........

adsl73
28-02-06, 22:55
παντως αν η γραμμη σου ειναι στην (Π)οτενετ και θες να παρεις το connex ...... χα δεν μπορεις..:mad: :( .
Πρεπει να διακοψεισ την γραμμη σου πρωτα να κανεισ ΝΕΑ γραμμη στον(Π)οτε (δλδ 10-15 μερεσ περιμενε) και μετα να κανεις συνδση στο connex

goforbet
01-03-06, 23:00
Είχα σύνδεση otenet ondsl home 384 αορίστου χρόνου από τα μέσα Οκτωβρίου.Πριν 15 μέρες πήρα τηλ το 134 για να αναβαθμίσω μόνο την γραμμή μου(πράγμα που έγινε μέσα σε 2 μέρες) από 384 σε 512. Ο υπάλληλος όμως με ενημέρωσε για την προσφορά conne-x ,συγκεκριμένα για την 512,οτι δηλαδή με τα ίδια λεφτά που πλήρωνα για την 384 και ακόμα λιγότερα θα μπορώ να βάλω 512(περιλαμβάνεται με είπε η γραμμή και η σύνδεση) και θα πληρώνω το μήνα 36 ευρώ μαζι με ΦΠΑ. Ίσχύει αυτό τελικά? για να καταλάβω θα πληρώνω 30.80(+ΦΠΑ) για isdn και 72 ευρώ για γραμμή και σύνδεση? δέχτηκα και η ενεργοποιήση έγινε μέσα σε 8 ημέρες. περιμένω με αγωνία τον επόμενο λογαριασμό! :-)

@ ADSLgr.com All rights reserved.