PDA

Επιστροφή στο Forum : Αδιαφορία Tellas



humanious
13-08-09, 16:41
Ποσταρω αυτό το θέμα για να σας κοινωποιήσω την αδιαφορία της Tellas στην τεχνική τους εξυπηρέτηση.
Στις 6/8 κόβεται τηλέφωνο και internet. Ενημερώνω την εξυπηρέτηση πελατών οπου και δηλώνω την βλάβη. Την επόμενη μέρα τους ξανακαλώ οπου και μου απαντάνε οτι θα λυθεί σύντομα η βλάβη.Την μεθεπόμενη και αφου δεν έχει λυθεί το πρόβλημα τους καλώ και πάλι οπου μου λένε οτι δεν έχουν ενημέρωση για την πρόοδο της επισκευής. Παράλληλα τους στέλνω mail οπου τους ενημερώνω οτι αν δεν φτιαχτεί σύντομα θα κινηθώ σε καταγγελίες. Φυσικά αδιαφόρησαν. Ακολούθησαν και άλλα τηλέφωνα στην εξυπηρέτηση πελατών αλλα η απαντήσεις τους ήταν ίδιες.
Μέχρι σήμερα η γραμμή είναι ακόμα νεκρή ενώ εγω αναγκάζομαι να χρεώνομαι στο κινητό για τις κλήσεις μου.
Σήμερα λοιπόν προχώρησα στις καταγγελίες στην ΕΕΤΤ και στην γενική γραμματεία καταναλωτή. Επίσης τους έστειλα και mail για την κίνηση μου αυτή.
Θέλω λοιπόν να τονίσω την ανικανότητα οχι μόνο της Τελλας αλλά και πολλών άλλων ελληνικών παρόχων να μας προσφέρουν υπηρεσίες αντάξιων των χρημάτων που τους πληρώνουμε.Πιθανόν το θέμα να είχε λυθεί αν δεν ήμασταν σε περίοδο διακοπών αλλά αυτό δεν μου λέει κάτι μιας και εγώ ακόμα και σε περίοδο διακοπών το ίδιο ποσό θα τους πληρώσω για να μου προσφέρουν όμως απ' οτι φαίνεται χειρότερες υπηρεσίες.

humanious
13-08-09, 19:05
Πριν λίγο μου τηλεφώνησαν και με ρώτησαν κάποια πράγματα για την κατάσταση της γραμμής.
Για να δούμε τώρα πότε θα είναι έτοιμο.
Ωστώσο την καταγγελία δεν την αποσύρω...

paspro
15-08-09, 19:29
Η Τελλάς έχει το χειρότερο service γεγονός που με έκανε να σταματήσω τη συνδρομή που είχα και να πάω στον ΟΤΕ. Απο τότε έχω βρεί την ησυχία μου. Με παράπονα και διαμαρτυρίες δεν βγαίνει τίποτα, απλά σπάνε τα δικά σου νεύρα. Το μόνο που τους ενοχλεί αλλά και δίνει λύση στα δικά σου προβλήματα είναι να αλλάξεις πάροχο.

humanious
16-08-09, 01:06
Με τις καταγγελίες που έκανα ήδη σε ΕΕΤΤ και στο 1520 κινητοποιήθηκαν και μου ειπαν την Δευτερα θα ειναι οκ.Χθες που με πηραν τηλ μου ειπαν οτι φταινε οι καλωδιωσεις του ΟΤΕ ( τι προτοτυπο)! Ωστώσο θα απαιτήσω να μην πληρωθει ενα διμηνο (ναι την προηγουμενη φορα δεν πληρωσα τον ενα μηνα) διαφορετικα θα ζητησω διακοπή και θα συνεχιστουν οι καταγγελίες...

akkiiss55
21-08-09, 23:17
Ποσταρω αυτό το θέμα για να σας κοινωποιήσω την αδιαφορία της Tellas στην τεχνική τους εξυπηρέτηση.
Στις 6/8 κόβεται τηλέφωνο και internet. Ενημερώνω την εξυπηρέτηση πελατών οπου και δηλώνω την βλάβη. Την επόμενη μέρα τους ξανακαλώ οπου και μου απαντάνε οτι θα λυθεί σύντομα η βλάβη.Την μεθεπόμενη και αφου δεν έχει λυθεί το πρόβλημα τους καλώ και πάλι οπου μου λένε οτι δεν έχουν ενημέρωση για την πρόοδο της επισκευής. Παράλληλα τους στέλνω mail οπου τους ενημερώνω οτι αν δεν φτιαχτεί σύντομα θα κινηθώ σε καταγγελίες. Φυσικά αδιαφόρησαν. Ακολούθησαν και άλλα τηλέφωνα στην εξυπηρέτηση πελατών αλλα η απαντήσεις τους ήταν ίδιες.
Μέχρι σήμερα η γραμμή είναι ακόμα νεκρή ενώ εγω αναγκάζομαι να χρεώνομαι στο κινητό για τις κλήσεις μου.
Σήμερα λοιπόν προχώρησα στις καταγγελίες στην ΕΕΤΤ και στην γενική γραμματεία καταναλωτή. Επίσης τους έστειλα και mail για την κίνηση μου αυτή.
Θέλω λοιπόν να τονίσω την ανικανότητα οχι μόνο της Τελλας αλλά και πολλών άλλων ελληνικών παρόχων να μας προσφέρουν υπηρεσίες αντάξιων των χρημάτων που τους πληρώνουμε.Πιθανόν το θέμα να είχε λυθεί αν δεν ήμασταν σε περίοδο διακοπών αλλά αυτό δεν μου λέει κάτι μιας και εγώ ακόμα και σε περίοδο διακοπών το ίδιο ποσό θα τους πληρώσω για να μου προσφέρουν όμως απ' οτι φαίνεται χειρότερες υπηρεσίες.

φιλε μου θα σ πω τα εξεις
1)θεωρεις οτι αν παιρνεις 10 τηλεφωνα τη μερα η βλαβη θα επιληθει γρηγοροτερα?
2)για μια επιλυση βλαβης ξερεις τι ειδους διαδικασιες γινονται?ελεγχεται η βλαβη απο τν παροχο.αν επιβαιωθει οτι δν ειναι δικη του υπαιτιοτητα στις 3 μερες περιπου στελνεται βλαβη στν ΟΤΕ.εκεινος τη βλεπει τν επομενη εργασιμη.την κανει export στελνεται mail στο τμημα δικτυων του οτε.φτανουμε λοιπον στν 5η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ εργασιμη μερα που θα ερθει ο τεχνικος του ΟΤΕ σε σενα για να ελεγξει τη βλαβη...αν εισαι τυχερος η γραμμη σ θα λειτουργησει ξανα στη μια βδομαδα...γιατι μπορει πριν παει η ενημερωση στν οτε να περασει τεχνικος απο τν τελας την 4 μερα να δει οτι η βλαβη δν ειναι στο δικο της κομματι και να ακολουθησει η ιδια διαδικασια με αποτελεσμα να τραβηξει 2 βδομαδες.
αρα λοιπον δν μιλαμε για ανικανοτητα τν παροχων διοτι απλα ετσι ειναι η διαδικασιες βασει νομοθεσιας...αν θες λοιπον μπορεις να τα βαλεις με το συστημα και την κειμενη νομοθεσια π απαγορευει,στη χωρα π ζεις ,οι εναλλακτικοι παροχοι να εχουν εξ'ολοκληρου δικο τους δικτυο διχως να πατανε στν ΟΤΕ...
περαστικα σου

humanious
22-08-09, 21:18
Από τις 6/8 μέχρι χθες 21/8 σου φαίνονται 5 εργάσιμες? Δεν νομίζω!
Όταν παίρνεις τηλέφωνο στην Τελλας και σου λέει σε 48 ώρες θα επιλυθεί η βλάβη και επιλύεται σε 1500 ωρες σου φαίνεται λογικό?
Όταν μου στέλνουν εμένα λογαριασμό να πληρώσω δεν τους λέω οτι χρειάζομαι 5 εργάσιμες μέρες για να τους πληρώσω! Τους πληρώνω την άλλη μέρα!
Υπάρχει ένας όρος που λέγεται Επαγγελματισμός και αυτόν δεν το διαθέτει κανένας στην Ελλάδα!
Δεν ζητάω κάτι παράλογο. Ζητάω να μου προσφέρουν αυτά για τα οποία τους πληρώνω. Το αν έπεσε η βλάβη μέσα στο καλοκαίρι και έχουνε στείλει τους τεχνικούς τους διακοπές δε με αφορά. Να κάνουν τα κουμάντα τους ωστέ να έχουν ικανό αριθμό τεχνικών που να μπορούν να εξυπηρετήσουν τους πελάτες που έχουν. Εϊναι καλά όταν βγάζεις προσφορές για να μαζέψεις πελατεία αλλά το θέμα είναι να μπορείς να ανταποκριθείς στον αριθμο των πελατών αυτών. Αλλα στην Ελλάδα κυριαρχεί ο αμπλαουμπλας! Επίσης αν το πρόβλημα είναι του ΟΤΕ επίσης δεν με αφορά. Τον ΟΤΕ πληρώνω εγώ ή την Τελλάς. Όταν νοικιάζουν γραμμές του ΟΤΕ και κάνουν συμβάσεις να τους βάζουν όρους στις συμβάσεις οι οποίοι να δεσμεύουν τον ΟΤΕ ώστε να επιλύουν τις βλάβες σε εύλογο διάστημα! Έτσι μόνο θα δουλεύει σωστα και η Τελλας (και η κάθε τελλάς) και ο ΟΤΕ.

knbsep
23-08-09, 22:29
Φίλε μου humanious θα συμφωνήσω απολύτως με τον φίλο μας τον akkiiss55. Είμαι τεχνικός τηλ/νιών και εξωτερικός συνεργάτης μερικών παρόχων καθώς και της Τελλάς. Ο φίλος μας akkiiss55 έχει ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο. Όσο για τον επαγελματισμό που λές θα σου πω πως ο άλλος μας ο φίλος ο paspro έκανε ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ που τον αναγκασε να κάνει ο ΟΤΕ. Αυτό δηλαδή που αναγκάζει ο ΟΤΕ τους περισσότερους να κάνουνε. Να γυρίσουν σε αυτόν. ΔΥΣΤΥΧΩΣ. Ξέρεις ΠΟΣΕΣ φορες έχω βάλει το μηχάνημά μου στην γραμμή του πελάτη μου που έχουν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με εσένα και έχω βρει οτι η γραμμή είναι κομμένη στα π.χ. 68 μέτρα??? 68 μέτρα περίπου είναι το ΚΑΦΑΟ και εκεί εμείς δεν έχουμε πρόσβαση. Μας το απαγορεύει, βλέπεις, ο ΟΤΕ... Και ξέρεις πόσες φορές παίρνω απάντηση απο τον ΟΤΕ οτι αυτοί ειναι μια χαρά??? Ξανά και ξανά και ξανά και ξανά... και όλος αυτό ο καιρός περνάει βέβαια εις βάρος του πελάτη. Μια φορά μόνο μου έτυχε να βρεθεί ένας πελάτης που μου έλεγε τις ίδιες μπούρδες που του είπαν απο τον ΟΤΕ... με την μόνη διαφορά οτι αυτός ο πελάτης είχε ΤΙΣ άκρες ΜΕΣΑ στον ΟΤΕ. Έβαλα πάνω λοιπόν το όργανό μου και του είπα πως η γραμμή ήταν κομμένη στο ΚΑΦΑΟ. Στην αρχή τσίνισε γιατί απο τον ΟΤΕ τον κοροΐδευαν, όπως, κοροϊδεύουν και τους υπόλοιπους. Έκανε ένα τηλεφώνημα και έσκασε ένα βανάκι του ΟΤΕ μέσα σε 5 λεπτά στο ΚΑΦΑΟ. Και μάντεψε... σε άλλα 5 λεπτά μέσα το πρόβληυμα είχε λειθεί. Άρα τότε... ποιός έφταιγε τον ρώτησα στο τέλος... τι να πεί ο άνθρωπος...??? Τα συμπεράσματα δικά σου...

humanious
24-08-09, 11:30
Αυτό που σας λέω εγώ είναι οτι εγώ δε μπόρω να βγάλω το φίδι απ την τρύπα για τα προβλήματα της τελλας με τον οτε. Εγώ μπορώ να κάνω καταγγελία μόνο σε τελλάς.
Αν η τελλάς θέλει να είναι υπεύθυνη εταιρία απέναντι στους πελάτες της τότε θα όφειλε σε περιπτώσεις που της κάνει σαμποταζ ο οτε να τον αρχίσει στις μηνύσεις. Η εεττ άλλωστε δεν έχει δείξει και καμιά ιδιαίτερη συμπάθεια απέναντι στον οτε!
Στο εξωτερικό δλδ σε σοβαρές χώρες γιατί δεν συμβαίνουν τέτοια φαινόμενα?

barabakos
24-08-09, 13:23
Για τις φωτιές φταίει ο άνεμος και για τα προβλήματα της Tellas ο ΟΤΕ. Τέλος.

humanious
24-08-09, 14:49
Κάπως έτσι... ο άνεμος βέβαια είναι στρατηγός....ο ΟΤΕ δε ξέρω..

promos
24-08-09, 20:52
Ωραία ρε παιδιά .. και εγώ αποφασίζω να μην πληρώσω το ένα 2μηνο τον παροχο μου , γιατί δεν μου ανταπόδωσαν τις υπηρεσίες τους όπως όφειλαν .
Ερώτηση : τι συνέπιες θα έχω ; θα μου κόψουν την γραμμή ;
:(

knbsep
31-08-09, 20:59
Αυτό που σας λέω εγώ είναι οτι εγώ δε μπόρω να βγάλω το φίδι απ την τρύπα για τα προβλήματα της τελλας με τον οτε. Εγώ μπορώ να κάνω καταγγελία μόνο σε τελλάς.
Αν η τελλάς θέλει να είναι υπεύθυνη εταιρία απέναντι στους πελάτες της τότε θα όφειλε σε περιπτώσεις που της κάνει σαμποταζ ο οτε να τον αρχίσει στις μηνύσεις. Η εεττ άλλωστε δεν έχει δείξει και καμιά ιδιαίτερη συμπάθεια απέναντι στον οτε!
Στο εξωτερικό δλδ σε σοβαρές χώρες γιατί δεν συμβαίνουν τέτοια φαινόμενα?

ok! Καλά τα λές! Κι εγώ μαζί σου είμαι και έχεις απόλυτο δίκιο. Και σίγουρα ΔΕΝ εισαι εσύ αυτός που θα βγάλεις το φίδι απο την τρύπα. Μάθε όμως τότε πως ο ΟΤΕ ήδη πληρώνει ΤΑ πρόστιμα για αυτή του την ΜΗ τήρηση των συμφωνιών του. Εεεε... ΤΙ άλλο να κάνει η Τελλάς και η κάθε Τελλάς??? Να βάλει μια ομάδα να πάει να τους δείρει??? Ε δεν γίνεται. Μέχρι λοιπόν να "συμβιβαστει" και να συμορφωθεί ο ΟΤΕ... θα την πληρώνεις εσύ και ο κάθε εσύ...

OxAp0d0
01-09-09, 15:59
φιλε μου θα σ πω τα εξεις
1)θεωρεις οτι αν παιρνεις 10 τηλεφωνα τη μερα η βλαβη θα επιληθει γρηγοροτερα?
2)για μια επιλυση βλαβης ξερεις τι ειδους διαδικασιες γινονται?ελεγχεται η βλαβη απο τν παροχο.αν επιβαιωθει οτι δν ειναι δικη του υπαιτιοτητα στις 3 μερες περιπου στελνεται βλαβη στν ΟΤΕ.εκεινος τη βλεπει τν επομενη εργασιμη.την κανει export στελνεται mail στο τμημα δικτυων του οτε.φτανουμε λοιπον στν 5η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ εργασιμη μερα που θα ερθει ο τεχνικος του ΟΤΕ σε σενα για να ελεγξει τη βλαβη...αν εισαι τυχερος η γραμμη σ θα λειτουργησει ξανα στη μια βδομαδα...γιατι μπορει πριν παει η ενημερωση στν οτε να περασει τεχνικος απο τν τελας την 4 μερα να δει οτι η βλαβη δν ειναι στο δικο της κομματι και να ακολουθησει η ιδια διαδικασια με αποτελεσμα να τραβηξει 2 βδομαδες.
αρα λοιπον δν μιλαμε για ανικανοτητα τν παροχων διοτι απλα ετσι ειναι η διαδικασιες βασει νομοθεσιας...αν θες λοιπον μπορεις να τα βαλεις με το συστημα και την κειμενη νομοθεσια π απαγορευει,στη χωρα π ζεις ,οι εναλλακτικοι παροχοι να εχουν εξ'ολοκληρου δικο τους δικτυο διχως να πατανε στν ΟΤΕ...
περαστικα σου


Όπα, ώπα...

Αν θεωρείς λογικό η βλάβη να ελέγχεται 3 μέρες αφού δηλωθεί, τότε κάτι πάει ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ με την Τellas και όχι με τον ΟΤΕ, ο οποίος όντως μπορεί από βαρεμάρα ή δόλο να μην ελένξει σωστά τη βλάβη.

Αν μιλάς για 2 εβδομάδες και το θεωρείς φυσιολογική καθυστέρηση, καλύτερα να αρχίσουν οι απολύσεις, μπας και προσλάβει η Tellas και κάθε Tellas τεχνικούς που να ενδιαφέρονται για τους πελάτες (ευχαριστημένοι πελάτες = περισσότερα χρήματα).

knbsep
01-09-09, 22:45
Όπα, ώπα...

Αν θεωρείς λογικό η βλάβη να ελέγχεται 3 μέρες αφού δηλωθεί, τότε κάτι πάει ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ με την Τellas και όχι με τον ΟΤΕ, ο οποίος όντως μπορεί από βαρεμάρα ή δόλο να μην ελένξει σωστά τη βλάβη.

Αν μιλάς για 2 εβδομάδες και το θεωρείς φυσιολογική καθυστέρηση, καλύτερα να αρχίσουν οι απολύσεις, μπας και προσλάβει η Tellas και κάθε Tellas τεχνικούς που να ενδιαφέρονται για τους πελάτες (ευχαριστημένοι πελάτες = περισσότερα χρήματα).

Και γιατί φίλε μου OxAp0d0 να αρχίσουν οι απολύσεις??? Αν ο ΟΤΕ είναι υπεύθυνος για τις καθυστερήσεις... τι φταίει ο κάθε πάροχος??? Έτσι κι αλλιώς οι τεχνικοί είναι οι τελευταίοι τροχοί της αμάξης. :( Τι να σου κάνουν? Εντολές εκτελούν...

kostas007
02-09-09, 00:15
αφου η τελλας εχει προβληματα με τις γραμμες και τα kafao/dslam του οτε να παει να φτιαξει δικα της και να τα θεωρει ιδιοκτητα και οχι "ιδιοκτητα"

v_zalmas
02-09-09, 00:24
εξυπναδες,και να ηθελε..κατι τετοιο θα ηταν παρανομο!

thedj
02-09-09, 01:33
Η τελλας ειναι η ποιο αχρηστη εταιρεια και θα σας δικαιολογησω γιατι.

1)Παρα πολυ κακη εξυπηρετηση πελατων
2)Παρα πολυ κακη ποιοτητα ιντερνετ
3)Παρα πολη κακη πληροφορηση πελατων
4)Σε πολλες περιπτωσεις ξερουν ακριβως που ειναι το προβλημα και αρνουνται να το διορθωσουν.

και πολλα αλλα....Αν δεν ξερουν πως να το δουλεψουν το μαγαζι τοτε καλυτερα ας το κλεισουν.Εγω προσωπικα μιλησα με εναν τεχνικο τους που τυχαινει να ειναι φιλος μου και μου ειπε ακριβως τι παιζεται..Δεν ξερω αν ο Οτε και ο καθε Οτε ειναι καλυτερος απο Τελλας αυτο που ξερω ειναι οτι η Τελλας κλεβει κυριολεκτικα τα χρηματα των πελατων της.Οσο χαλια και να ειναι μια εταιρεια δε γινεται να σου δινει σε ωρες αιχμης απο τα 12mbit τα 50kbit (και αμα) εδω και 8 μηνες γινεται?

akkiiss55
04-09-09, 14:37
Ωραία ρε παιδιά .. και εγώ αποφασίζω να μην πληρώσω το ένα 2μηνο τον παροχο μου , γιατί δεν μου ανταπόδωσαν τις υπηρεσίες τους όπως όφειλαν .
Ερώτηση : τι συνέπιες θα έχω ; θα μου κόψουν την γραμμή ;
:(

οχι δ σ κοβουν τη γραμμη διοτι φραγη γινεται στο 6μηνο και LOOP CANCALLATION στο 8μηνο συνολικα.απλα δικαιουσαι πιστωση για τν περιοδο π ειχες DEAD LINE

........Auto merged post: akkiiss55 πρόσθεσε 8 λεπτά και 38 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Η τελλας ειναι η ποιο αχρηστη εταιρεια και θα σας δικαιολογησω γιατι.

1)Παρα πολυ κακη εξυπηρετηση πελατων
2)Παρα πολυ κακη ποιοτητα ιντερνετ
3)Παρα πολη κακη πληροφορηση πελατων
4)Σε πολλες περιπτωσεις ξερουν ακριβως που ειναι το προβλημα και αρνουνται να το διορθωσουν.

και πολλα αλλα....Αν δεν ξερουν πως να το δουλεψουν το μαγαζι τοτε καλυτερα ας το κλεισουν.Εγω προσωπικα μιλησα με εναν τεχνικο τους που τυχαινει να ειναι φιλος μου και μου ειπε ακριβως τι παιζεται..Δεν ξερω αν ο Οτε και ο καθε Οτε ειναι καλυτερος απο Τελλας αυτο που ξερω ειναι οτι η Τελλας κλεβει κυριολεκτικα τα χρηματα των πελατων της.Οσο χαλια και να ειναι μια εταιρεια δε γινεται να σου δινει σε ωρες αιχμης απο τα 12mbit τα 50kbit (και αμα) εδω και 8 μηνες γινεται?

θα σε συμβουλευα να κοιταξεις τους δικτες ποιοτητας τν εταιριων+θα καταλαβεις κατα ποσο ισχυει η ποιοτητα εξυπηρετησης...διαδικασιες και πραγματα π ειναι γνωστα απο υπαλληλους της συγκριτα με αλλες εταιριες και θα το καταλαβεις ιδιοις οση...το αυτο το οποιο ισχυει ειναι οντως οτι ο server της τελας στο νετ πραγματικα υστερει αλλων εταριων...αυτο ισχυει...οσο για το προβλημα...αγαπηρε μ φιλε οταν κανει παρασιτα η γραμμη σ θα φανταστεις οτι...υπαρχει κυψελη απο μελισσες μεσα?γιατι τουλαχιστον εγω π ειχα τελας μολις εφυγα απο οτε αρχισε να εχει η γραμμη θορυβο...ηρθαν λοιπον η τεχνικοι και βρηκαν σφυγγοφολια μεσα στο κουτι...σημειωση---->>>ο θορυβος ξεκινησε μολις εφυγα απο τν οτε+εφυγε μετα τν απεντομωση...νομιζω οτι ελαβες τν απαντηση σου!

........Auto merged post: akkiiss55 πρόσθεσε 14 λεπτά και 45 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Όπα, ώπα...

Αν θεωρείς λογικό η βλάβη να ελέγχεται 3 μέρες αφού δηλωθεί, τότε κάτι πάει ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ με την Τellas και όχι με τον ΟΤΕ, ο οποίος όντως μπορεί από βαρεμάρα ή δόλο να μην ελένξει σωστά τη βλάβη.

Αν μιλάς για 2 εβδομάδες και το θεωρείς φυσιολογική καθυστέρηση, καλύτερα να αρχίσουν οι απολύσεις, μπας και προσλάβει η Tellas και κάθε Tellas τεχνικούς που να ενδιαφέρονται για τους πελάτες (ευχαριστημένοι πελάτες = περισσότερα χρήματα).

1)η βλαβη ελεγχεται απο τη μερα π καταχωρειται για επιδιορθωση.απλα παιρνει περιπου 2 μερες για να βρεθει αν η βλαβη ειναι στο δικτυο του παροχου η του οτε.
2)μιας και μιλας για προσληψεις τεχνικων.τεχνικου δικτυου οτε 5 στν ελλαδα<8 τεχνικοι δικτυου τελας στν ελλαδα.και μιλαω οχι απλα για τεχνικους αλλα για τεχνικους δικτυων π ειναι διαφορετικο τελειως...

thedj
06-09-09, 21:23
θα σε συμβουλευα να κοιταξεις τους δικτες ποιοτητας τν εταιριων+θα καταλαβεις κατα ποσο ισχυει η ποιοτητα εξυπηρετησης...διαδικασιες και πραγματα π ειναι γνωστα απο υπαλληλους της συγκριτα με αλλες εταιριες και θα το καταλαβεις ιδιοις οση...το αυτο το οποιο ισχυει ειναι οντως οτι ο server της τελας στο νετ πραγματικα υστερει αλλων εταριων...αυτο ισχυει...οσο για το προβλημα...αγαπηρε μ φιλε οταν κανει παρασιτα η γραμμη σ θα φανταστεις οτι...υπαρχει κυψελη απο μελισσες μεσα?γιατι τουλαχιστον εγω π ειχα τελας μολις εφυγα απο οτε αρχισε να εχει η γραμμη θορυβο...ηρθαν λοιπον η τεχνικοι και βρηκαν σφυγγοφολια μεσα στο κουτι...σημειωση---->>>ο θορυβος ξεκινησε μολις εφυγα απο τν οτε+εφυγε μετα τν απεντομωση...νομιζω οτι ελαβες τν απαντηση σου!

Σαν πελατης εμενα δεν με ενδιαφερει αν εχει θορυβο η γραμμη μου η οχι.Εφ'οσων η γραμμη μου μπορει να παρει 12mbit καθαρα (δοκιμασμενο) απο εκει και περα ειναι στο χερι της εταιρειας να μου τα δινει 24 ωρες το 24ωρο.Εγω οταν παω να πληρωσω δεν τους λεω θα σας πληρωσω τα μισα.Ουτε τους λεω δικαιολογιες.Ο τεχνικος μεσα απο την Tellas μου ειπε οτι το προβλημα ειναι γνωστο αλλα δεν ειναι μεσα στο προγραμμα τους να το διορθωσουν.πραγμα που σημαινει οτι 8 μηνες που επερνα τηλ στο τμημα εξηπηρετησης εμενα με κοροιδευαν και πληρωνα και τζαμπα λεφτα.

euklidis
06-09-09, 21:34
Σαν πελατης εμενα δεν με ενδιαφερει αν εχει θορυβο η γραμμη μου η οχι.Εφ'οσων η γραμμη μου μπορει να παρει 12mbit καθαρα (δοκιμασμενο) απο εκει και περα ειναι στο χερι της εταιρειας να μου τα δινει 24 ωρες το 24ωρο.Εγω οταν παω να πληρωσω δεν τους λεω θα σας πληρωσω τα μισα.Ουτε τους λεω δικαιολογιες.Ο τεχνικος μεσα απο την Tellas μου ειπε οτι το προβλημα ειναι γνωστο αλλα δεν ειναι μεσα στο προγραμμα τους να το διορθωσουν.πραγμα που σημαινει οτι 8 μηνες που επερνα τηλ στο τμημα εξηπηρετησης εμενα με κοροιδευαν και πληρωνα και τζαμπα λεφτα.

Aκριβως αυτο. Πριν ενα 8μηνο κλειδωνα στα 12 και ειχα και περιθοριο για τα 14. Με το που σκασαν τα νεα πακετακια τους και η αναβαθμιση στα 24 ξαφνικα κλειδωσα στα 10. Και παλι ξαφνικα οπως σε πολους εδω το snr μου στα 9.5 . Tι; εχει προβλημα η γραμμη μου; Εμενα τι με νοιαζει; Ας στειλεις τεχνικο να την φτιαξει. Ζητησα τεχνικο επανελημενως και ακομα περιμενω εδω και κατι μηνες... Ναι οκ, δεν περιμενω να πιασω τα 24 αλλα περιμενω να πιασω οσα σηκωνει η γραμμη μου. Ο μονος λογος που δεν εχω φυγει ακομα ειναι γιατι ολο αυτο τον καιρο δεν με περνει να κοψω τηλ και νετ για 1 μηνα γιατι το χρειαζομαι...

thedj
08-09-09, 19:37
Aκριβως αυτο. Πριν ενα 8μηνο κλειδωνα στα 12 και ειχα και περιθοριο για τα 14. Με το που σκασαν τα νεα πακετακια τους και η αναβαθμιση στα 24 ξαφνικα κλειδωσα στα 10. Και παλι ξαφνικα οπως σε πολους εδω το snr μου στα 9.5 . Tι; εχει προβλημα η γραμμη μου; Εμενα τι με νοιαζει; Ας στειλεις τεχνικο να την φτιαξει. Ζητησα τεχνικο επανελημενως και ακομα περιμενω εδω και κατι μηνες... Ναι οκ, δεν περιμενω να πιασω τα 24 αλλα περιμενω να πιασω οσα σηκωνει η γραμμη μου. Ο μονος λογος που δεν εχω φυγει ακομα ειναι γιατι ολο αυτο τον καιρο δεν με περνει να κοψω τηλ και νετ για 1 μηνα γιατι το χρειαζομαι...

Δεν χρειαζεται φιλε μου να κοψεις απο Τελλας για να κανεις αιτηση σε μια αλλη εταιρεια.Εγω προσωπικα πηγα forthnet και εκανα αιτηση ενω εχω ακομα Τελλας.Οταν θα ειναι ετοιμη η forthnet να μου κανει ενεργοποιηση αυτοματα θα γινει διακοπη απο Τελλας.Το πολυ πολυ να μην εχω νετ για 24 ωρες.

compra
03-10-09, 14:44
Συγνώμη
Ερώτηση
Θέλετε να μου πείτε ότι η Tellas και κάθε Tellas είναι ο ψιλικατζής της γειτονιάς και δεν μπορεί να αμυνθεί απέναντι σε κάθε κακόβουλο συνεργάτη εν προκειμένω τον ΟΤΕ, για διαφυγόντα κέρδη με υπαιτιότητα του δευτέρου (ΟΤΕ)
Απλά άποψη μου είναι ότι όλοι μένουν ευχαριστημένοι γιατί κάνεις δεν βγάζει άκρη από την μαλ@@κια που τους δέρνει, θυμάστε στον σεισμό του 1999; (έχω αυτό το πρόβλημα με αυτή την κώλο άψογη μνήμη που με ταλαιπωρεί 78 χρόνια τώρα) έπεσαν τα δίκτυα λόγο πολλών χρηστών,
Απορία λοιπόν μήπως, λέω μήπως οι εταιρίες έχουν άδεια για 10 χρηστές και έχουν 1000; (τόσο μεγάλη διαφορά ΙΣΩΣ)

akkiiss55
07-10-09, 12:14
Συγνώμη
Ερώτηση
Θέλετε να μου πείτε ότι η Tellas και κάθε Tellas είναι ο ψιλικατζής της γειτονιάς και δεν μπορεί να αμυνθεί απέναντι σε κάθε κακόβουλο συνεργάτη εν προκειμένω τον ΟΤΕ, για διαφυγόντα κέρδη με υπαιτιότητα του δευτέρου (ΟΤΕ)
Απλά άποψη μου είναι ότι όλοι μένουν ευχαριστημένοι γιατί κάνεις δεν βγάζει άκρη από την μαλ@@κια που τους δέρνει, θυμάστε στον σεισμό του 1999; (έχω αυτό το πρόβλημα με αυτή την κώλο άψογη μνήμη που με ταλαιπωρεί 78 χρόνια τώρα) έπεσαν τα δίκτυα λόγο πολλών χρηστών,
Απορία λοιπόν μήπως, λέω μήπως οι εταιρίες έχουν άδεια για 10 χρηστές και έχουν 1000; (τόσο μεγάλη διαφορά ΙΣΩΣ)

Η μονη εννομη διαδικασια ειναι καταγγελια απο το οποιο προκυπτει προστιμο...τι περιμενει δλδ ο καθενας ρε παιδια...σκεφτειτε λιγο...να μπει ο προεδρος της τελας στο μεγαρο του οτε και να πλακωσει στο ξυλο τους υπαλληλους?καταγγελιες+προστιμα γινονται...τωρα αν καποιος συνεχιζει το ιδιο βιολι δν μπορει να γινει τπτ αλλο παρα κατγγελια στν καταγγελια+προστιμο στο προστιμο μεχρι να βαλει μυαλο ή να κλησει το μαγαζι

@ ADSLgr.com All rights reserved.