PDA

Επιστροφή στο Forum : ερωτηση περι ταχυτητα upload και ρουτερ



zoug100
13-08-09, 18:17
γεια σας,μια απορια εχω.εχω το jetspeed 520+ και παντα κλειδωνει σε ταχυτητα upload πανω απο 1000Κbps.
ομως ενα philips CGA 3600 και ενα siemens CL 110 κλειδωνουν πιο χαμηλα παντα γυρω στα 875Κbps.γιατι γινεται αυτο?ξερετε?απλα το θεμα ειναι οτι δεν χρησιμοποιω και πολυ το jetspeed 520+ γιατι αν το βαλω να κανει upload σε torrent κολλαει το συμπαν και δεν μπορω να κανω ουτε browsing.χτυπαει μεν ταχυτητα upload 112ΚΒ/sec αλλα δεν μπορω να κανω καθολου browsing ουτε καν αν κλεισω και τον torrent client.οποτε το jetspeed ειναι για χρηση μονο νυχτερινη αν κοιμαμαι και θελω να κανω upload.ειναι νυχτοφυλακας το συγκεκριμενο ρουτερ :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

SLS4U
13-08-09, 19:31
Εχείς δοκιμάσει δηλαδή 3 ρουτερ συνολικά και μονο της hol το Jetspeed Κλειδώνει κανονικά ?
Εχεις τσεκάρει στα αλλα 2 ρουτερ να δείς αν κλειδώνει απο μονο του την επιλογή για ADSL 2+ μηπως είναι εκεί το θέμα και δεν το αφήνει να συγχρωνήσει πιο πάνω.
Παρατηρήσες προβλημα μονο στο UPload η και στο Download. Λογικα θα πρεπει να εχεις διαφορετιή τιμή και στα 2 εστω και ελαχιστη.
αυτά....ελπιζω να βοηθησα εστω και με τα λιγα που ξέρω.. :p

zoug100
16-08-09, 23:40
Εχείς δοκιμάσει δηλαδή 3 ρουτερ συνολικά και μονο της hol το Jetspeed Κλειδώνει κανονικά ?
Εχεις τσεκάρει στα αλλα 2 ρουτερ να δείς αν κλειδώνει απο μονο του την επιλογή για ADSL 2+ μηπως είναι εκεί το θέμα και δεν το αφήνει να συγχρωνήσει πιο πάνω.
Παρατηρήσες προβλημα μονο στο UPload η και στο Download. Λογικα θα πρεπει να εχεις διαφορετιή τιμή και στα 2 εστω και ελαχιστη.
αυτά....ελπιζω να βοηθησα εστω και με τα λιγα που ξέρω.. :p

και στα αλλα 2 ρουτερ σε adsl2+ ειναι κλειδωμενα.το τσεκαρα και αυτο

matelas
17-08-09, 00:43
Το ίδιο γίνετε και σε εμένα με το netfaster και ένα level 1 που έχω. Το netfaster κλειδώνει γύρο στα 825upload (καμιά φορά 768, 870) και το level 1 κλειδώνει κοντά στα 940 και πολλές φορές στα 1024.

Τώρα γιατί γίνετε αυτό δεν ξέρω 100%. Το download είναι το ίδιο και στα δύο router. Και τα δύο router τα έχω σε adsl2 γιατί δεν μπορώ να πάω πάνω από 8Mbps...έτσι είναι ποιο σταθερή η γραμμή.

Πιστεύω πως είναι θέμα router zoug100 :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.