PDA

Επιστροφή στο Forum : Η TELEDOME σπάει το φράγμα των 10 euro στο aDSL



EvilHawk
08-02-06, 17:18
Σε προσφορά που σπάει το φράγμα των € 10 στις προπληρωμένες ετήσιες συνδρομές προχωρά από σήμερα η TELEDOME για ADSL internet στα 384kbps, με το προϊόν TELEDOME DSL INTERNET 9,99.

Οι ήδη εξοικειωμένοι χρήστες DSL, που διαθέτουν σύνδεση και εξοπλισμό DSL, μπορούν να μειώσουν σημαντικά τα έξοδα της συνδρομής τους και να σερφάρουν με πραγματικά υψηλές ταχύτητες μέσω του δικτύου της TELEDOME.

Συγκεκριμένα, η χρέωση για 12μηνη συνδρομή ανέρχεται σε € 119,88 (€ 142,66 με ΦΠΑ), δηλαδή σε € 9,99 το μήνα (€ 11,89 με ΦΠΑ). Η υπηρεσία παρέχει απεριόριστη πρόσβαση στο Internet, Δυναμική ΙΡ και ένα λογαριασμό e-mail.

Η απόκτηση της συνδρομής γίνεται μέσω του e-shop της TELEDOME (www.teledome.gr) και το δίκτυο συνεργατών της TELEDOME σε όλη την Ελλάδα.

Η προσφορά ισχύει έως την 31/3/2006 και αφορά μόνο στη συνδρομή για πρόσβαση μέσω ADSL. O ενδιαφερόμενος θα πρέπει να είναι κάτοχος σύνδεσης Α.ΡΥ.Σ και ADSL modem.

Την ίδια περίοδο, θα βρίσκεται σε προσφορά και η προπληρωμένη συνδρομή στα 384kbps 6μηνης διάρκειας, η οποία θα προσφέρεται στα € 65,94 (€ 78,47 με ΦΠΑ), δηλαδή με € 10,99 το μήνα (€ 13,08 με ΦΠΑ).


Πηγή: Δελτίο Τύπου Teledome

Hwoarang
08-02-06, 17:27
Μπράβο μπράβο μπράβο!!!! Μακάρι και οι υπηρεσίες της να είναι τόσο καλές όσο οι τιμές της

shaq141a
08-02-06, 17:29
Σιγά τις τιμές. Τα πακέτα βγαίνουν πολύ πιο φθηνά

crustest
08-02-06, 17:30
Ναι καλα.. τα €11,89 που στην ουσία πληρώνει κάποιος το μήνα δεν σπάνε κανένα φράγμα των 10 ευρώ..

Ziggy23
08-02-06, 17:34
Καλα αν ομως αντιμετωπισετε κανενα προβλημα με τις γραμμες μεσω παροχων που δινουν τα πακετα, να σας δω μετα τι θα λετε.Πολυ καλη προσφορα.Μπραβο.Αυτη τη στιγμη εχω demo teledome adsl και παει μια χαρα!:)

spartacus
08-02-06, 17:43
Μπράβο μπράβο μπράβο!!!! Μακάρι και οι υπηρεσίες της να είναι τόσο καλές όσο οι τιμές της

Μείνε ανήσυχος:lol: εχουν κι αυτοί βεβαρημένο παρελθόν:mad: τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους κώλους:D

Ainastros
08-02-06, 17:47
Νομίζω πως ήρθε η ώρα να διαμαρτυρηθούμε για τις χαμηλές τιμές και να απαιτήσουμε ακριβότερες
συνδέσεις.... Μπας και σωθεί κανένα φράγμα.:drowned
:wounded:

[DSL]MANOS
08-02-06, 17:52
Νομίζω πως ήρθε η ώρα να διαμαρτυρηθούμε για τις χαμηλές τιμές και να απαιτήσουμε ακριβότερες
συνδέσεις.... Μπας και σωθεί κανένα φράγμα.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Λες??? :p

ipo
08-02-06, 17:52
Καλα αν ομως αντιμετωπισετε κανενα προβλημα με τις γραμμες μεσω παροχων που δινουν τα πακετα, να σας δω μετα τι θα λετε.Πολυ καλη προσφορα.Μπραβο.Αυτη τη στιγμη εχω demo teledome adsl και παει μια χαρα!:)Η προσωπική μου εμπειρία με την Teledome είναι η χειρότερη που έχω αντιμετωπίσει από εταιρεία στην Ελλάδα. Και 6 ευρώ/μήνα με τον Φ.Π.Α. να ήταν η τιμή της, δεν θα δεσμευόμουν για ένα χρόνο. Κατά την άποψή μου, έχει το χειρότερο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών.

Για όποιον θυμάται, τον Απρίλιο του 2005 που είχε κάνει αντίστοιχη προσφορά με 18 ευρώ/μήνα, όταν πήγαν πολλοί, γέμισε το δίκτυό της και σέρνονταν για 6 μήνες. Κάποιοι αναγκάστηκαν να πάνε σε άλλον ISP, παρόλο που είχαν πληρώσει.

Επίσης το φράγμα των 10 ευρώ δεν έσπασε, πρώτον διότι δεν υπολογίζει τον Φ.Π.Α. που πληρώνει η συντριπτική πλειοψηφία των Ελλήνων και δεύτερον διότι δεν είχε το θάρρος να κάνει μείωση τιμών, αλλά προέβη σε προσφορά, η οποία δυνητικά ανακαλείται μετά το χρονικό διάστημα που ισχύει.


Τέλος οφείλω να τονίσω ότι η "προσφορά" αυτή ωχριά απέναντι στην αντίστοιχη προσφορά της Altecnet (http://www.altectelecoms.gr/viewer.asp?rec=49). Εκείνη δίνει με 9,8 ευρώ/μήνα με τον Φ.Π.Α. (118 ευρώ με Φ.Π.Α. η ετήσια "6+6")
την 384/128 Kbps και μάλιστα με πολύ καλό τμήμα τεχνικής υποστήριξης και σαφώς καλύτερη αξιοπιστία και ταχύτητες κατά τη γνώμη μου.

Από τη συγκεκριμένη προσφορά βλέπω ως θετική μόνο την πίεση που θα ασκήσει στην υπόλοιπη αγορά, επειδή λήγει 1 μήνα μετά τις υπόλοιπες (31/3/2006). Κατά τα άλλα, όσοι βλέπετε την τιμή καλή, προτείνω να πάτε στην φτηνότερη και ποιοτικότερη Altec.

[DSL]MANOS
08-02-06, 17:54
Με λίγα λόγια... :down:

leandros
08-02-06, 18:14
Βασικά η Teledome δεν έχει αξιοπιστία, κάνει διακοπές και η γραμμή δεν πάει στα όρια.. Είναι λοιπόν ένα μικρό ρίσκο..

alfa156
08-02-06, 18:20
καμιά καλή προσφορά μπάς και πάμε επιτέλους στο Mbps θα δούμε ή θα σερνόμαστε για χρόνια στις 386άρες....

Θέλω Μbps ακούει κανένας?????

gkandir
08-02-06, 18:35
καμιά καλή προσφορά μπάς και πάμε επιτέλους στο Mbps θα δούμε ή θα σερνόμαστε για χρόνια στις 386άρες....

Θέλω Μbps ακούει κανένας?????
Εγώ, αλλά μάλλον αυτό δε μετράει... :)
Πάντως, ελπίζω, αυτή η προσφορά, άσχετα με την αξιοπιστία της Teledome, μαζί με την προσφορά της Altec, να ρίξουν την αγορά προς τα κάτω.

UK_ADSL
08-02-06, 18:41
Καλά παρότι θα έλεγα ότι η εταιρία είναι αρκετά άθλια και από προσωπική εμπειρία, οποιαδήποτε μείωση τιμών είναι καλή για τον ανταγωνισμό στην αγορά. Μακάρι αυτές όμως να συνοδεύονται με ανάλογα καλό QoS κάτι που δεν ισχύει στην πράξη. :whistle:

Chris_Nik
08-02-06, 18:48
Το μόνο καλό που βλέπω είναι ότι θα πάνε οι τιμές πιο κάτω λόγο ανταγωνισμού....
Αλλά με αυτήν την ποιότητα ρε παιδία γιατί δεν ασχολείται κανένας....

party-pooper
08-02-06, 19:10
10euro το μηνα και χωρις ΦΠΑ μονο φτηνα δεν ειναι.Οπως αναφερθηκε υπαρχει καλυτερη και πιο ποιοτικη προσφορα απο την altec αλλα και 10,4 ευρω περιπου απο τη φορθνετ.

instinct21
08-02-06, 19:41
Τα 18 ευρω για τον πΟΤΕ ποτε θα μειωθουν...????
καλη τιμη για να ενισχυθει ο ανταγωνισμος, αν και altec = :worthy:

kozani1978
08-02-06, 20:35
Ρε Παιδια Ολοι Καλα Τα Λετε Αλλα Με Τισ Κολοσυνδεσεισ Που Εχουμε Τι Κανουμε. Πειραζει Αν Ριξω Μερικα Μπινελικια?

[DSL]MANOS
08-02-06, 20:37
Πειραζει Αν Ριξω Μερικα Μπινελικια?
Ελεύθερα. :p

FFGR
08-02-06, 20:44
Ίδια ιστορία και εδώ. :down:
Έχουν το χειρότερο customer service που έχω δεί σε εταιρία όταν την είχα χρησιμοποιήσει πριν από πολύ καιρό με κάρτες του 1 μήνα που πουλάει το Πλαίσιο (ISDN είχα τότε).

Όπως λέει και ο φίλος instinct21, καλές οι "προσφορές" αλλά μια μείωση στα πάγια του πΟΤΕ θα ήταν πολύ πιο καλή :(

nickolas2005
08-02-06, 21:19
Ρε παιδιά την έιχα ξεχάσει εντελως την teledome σαν εταιρεία:p

Crosstalk
08-02-06, 21:21
Και οι ιδιοι εχουν ξεχασει οτι προσφερουν υπηρεσιες ιντερνετ :p

chatasos
08-02-06, 22:14
οποιαδήποτε μείωση τιμών είναι καλή για τον ανταγωνισμό στην αγορά.
Θα συμφωνήσω....
Για τα υπόλοιπα δεν μπορώ να εκφέρω άποψη....

JoeBar
08-02-06, 22:56
Και οι ιδιοι εχουν ξεχασει οτι προσφερουν υπηρεσιες ιντερνετ :p
Καλό! :lol:

Όσο για την προσφορά, μια απορία; Μόνο 384 θέλει να πουλήσει η Teledome; :p

xabikos
08-02-06, 23:22
Teledome;;; Το άλλο με τoν τοτό το ξέρετε; Μακριά και αγαπημένοι. Πέρσυ την άνοιξη είχα κανέι τρίμηνη και στο μήνα πάνω έκανα συνδρομή με 4net γιατί σερνότανε πολύ χειρότερα απο ότι σέρνεται η 4net σήμερα, την οποία και έχω.

gastone_2005
08-02-06, 23:43
Τέλος οφείλω να τονίσω ότι η "προσφορά" αυτή ωχριά απέναντι στην αντίστοιχη προσφορά της Altecnet (http://www.altectelecoms.gr/viewer.asp?rec=49). Εκείνη δίνει με 9,8 ευρώ/μήνα με τον Φ.Π.Α. (118 ευρώ με Φ.Π.Α. η ετήσια "6+6")
την 384/128 Kbps και μάλιστα με πολύ καλό τμήμα τεχνικής υποστήριξης και σαφώς καλύτερη αξιοπιστία και ταχύτητες κατά τη γνώμη μου.

[/B]Από τη συγκεκριμένη προσφορά βλέπω ως θετική μόνο την πίεση που θα ασκήσει στην υπόλοιπη αγορά, επειδή λήγει 1 μήνα μετά τις υπόλοιπες (31/3/2006). Κατά τα άλλα, όσοι βλέπετε την τιμή καλή, προτείνω να πάτε στην φτηνότερη και ποιοτικότερη Altec.

Και να σας κοψει τη συνδεση γιατι χρησιμοποιειτε p2p προγραμματα...χωρις επιστροφη χρηματων φυσικα...:whistle:

dipa57
09-02-06, 01:12
Teledome;;; Το άλλο με τoν τοτό το ξέρετε; Μακριά και αγαπημένοι. Πέρσυ την άνοιξη είχα κανέι τρίμηνη και στο μήνα πάνω έκανα συνδρομή με 4net γιατί σερνότανε πολύ χειρότερα απο ότι σέρνεται η 4net σήμερα, την οποία και έχω.

Το καλοκαίρι είχα teledome και πραγματικά πέταγε. Μέχρι που ήρθε ο Σεπτέμβρης ...
Δεν δίνω 10€ το μήνα για teledome, αν έπεφτε στα 5 ίσως να το ξανασκεφτόμουνα ...

Crosstalk
09-02-06, 01:14
Και να σας κοψει τη συνδεση γιατι χρησιμοποιειτε p2p προγραμματα...χωρις επιστροφη χρηματων φυσικα...:whistle:

:offtopic:

Crosstalk
09-02-06, 01:16
Δεν δίνω 10€ το μήνα για teledome, αν έπεφτε στα 5 ίσως να το ξανασκεφτόμουνα ...

E....καπου εκει εινια και το κοστος τους!

NiCkReD
09-02-06, 01:38
καλημέρα... :)
θα συμφωνήσω και εγώ με τους παραπάνω.....το θετικό της πτώσης των τιμής από την τελεντομε είναι ότι και οι άλλες εταιρίες θα κατεβάσουν πιο γρήγορα τις τιμές απο τον ποτε.. ;)
οποτε θα κανουν καλο σε μας :)

thanos.k
09-02-06, 03:15
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ TELEDOME ΠΑΙΔΙΑ αθλιεσ υπηρεσιες και ταχυτητες χαμηλες ηχ ειροτερη εταιρια.το φτηνο δεν ειναι ποτε ποιοτικο το καλυτερο ειναι μεσαια τιμη και πολυ καλεσ ταχυτητα και εξυπηρεηση. ΠΟΙΙΟ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟ ?ναι την Teledom περιμεναμε για τον ανταγωνισμο ηteledome παει για κλεισιμο και κανει τα λετευταια της τερτιπια μηπως και επιβιωσει.μακρια εταιριες οι οποιεσ δεν εχουν να προσφερουν ειναι καλυτερο να κλεινουν διοτι σπαταλανε εργο απο την κοινωνια χωρισ καμια αποδοση

ipo
09-02-06, 03:27
Όσο για την προσφορά, μια απορία; Μόνο 384 θέλει να πουλήσει η Teledome;Προφανώς την ενδιαφέρουν οι πελάτες που κοιτάνε το κόστος και όχι όσοι κοιτάνε την ποιότητα. Γι' αυτό και δεν έχει αναβαθμίσει ουσιαστικά το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και την ποιότητά της.

Το εντυπωσιακό είναι ότι σε μία από τις περσινές μειώσεις (νομίζω σε εκείνη της άνοιξης και όχι του Φθινοπώρου) είχε ρίξει τις τιμές για τις 384/128 Kbps και είχε ανεβάσει τις αντίστοιχες για 1024/256 Kbps. Αύξηση τιμών στις ADSL μόνο από την Teledome έχω δει. Δεν μιλάω για παύση προσφοράς, αναφέρομαι σε κανονική αύξηση τιμών στις 1024/256 Kbps.

prfpaka
09-02-06, 10:16
ου εν τω πολλω το ευ

Varsos
09-02-06, 10:21
Αχ βρε παιδιά ενώ συμφωνώ με τα όσα λέχθηκαν παραπάνω μετά την ΠΑΤΑΤΙΑ της 4νετ αρχίζουν όλες οι εταιρίες να μου φαίνονται ίδιες!!! Τι τη θέλετε την τρελή εξυπηρέτηση πελατών άμα σέρνεται το ίντερνετ?Ασε που όταν ακούω πλέον μικρό κόστος και ποιότητα με πιάνει κρύος ιδρώτας!!!(4νετ 512)

skapetis
09-02-06, 10:35
Τέλος οφείλω να τονίσω ότι η "προσφορά" αυτή ωχριά απέναντι στην αντίστοιχη προσφορά της Altecnet (http://www.altectelecoms.gr/viewer.asp?rec=49). Εκείνη δίνει με 9,8 ευρώ/μήνα με τον Φ.Π.Α. (118 ευρώ με Φ.Π.Α. η ετήσια "6+6")
την 384/128 Kbps και μάλιστα με πολύ καλό τμήμα τεχνικής υποστήριξης και σαφώς καλύτερη αξιοπιστία και ταχύτητες κατά τη γνώμη μου.

Από τη συγκεκριμένη προσφορά βλέπω ως θετική μόνο την πίεση που θα ασκήσει στην υπόλοιπη αγορά, επειδή λήγει 1 μήνα μετά τις υπόλοιπες (31/3/2006). Κατά τα άλλα, όσοι βλέπετε την τιμή καλή, προτείνω να πάτε στην φτηνότερη και ποιοτικότερη Altec.

Συγνώμη ρε παιδιά, ακούω να προτείνετε "φτηνότερες" υπηρεσίες με βάση μόνο το κομμάτι του provider (+τέλος ενεργοποίησης + εξοπλισμό για τους καινούργιους) και μην υπολογίζοντας το κόστος του ΟΤΕ ... Δηλαδή το dslcube (512, 23.5€ τελική, και το ondsl (384, ~20.5€ τελική) τί είναι? Ακριβότερα από αυτά που προτείνετε αν προσθέσουμε τον ΟΤΕ? Στις συγκεκριμένες προσφορές (και του broadband pack και άλλων) το κόστος του provider είναι κάτω από τα 5€ από το Δεκέμβριο ... :oneup:
Ο ΟΤΕ ειναι που πρέπει να μειώσει τα πάγια .... άμεσα!

Tem
09-02-06, 10:56
Τελικά με αυτά που διαβάζω εδώ πολύ αμφιβάλω αν θα επιλέξει κάποιος TELEDOME.

kalaite
09-02-06, 14:19
Ακούω πολλά, αλλά όσο καιρό έχω TELEDOME, όλα μου έχουν πάει καλά. Όσες φορές έχω πάρει το customer care ήταν πάντα πρόθημοι να με εξυπηρετήσουν.
Χαμηλότερες τιμές κάνουν καλό στον ανταγωνισμό και σε όλους μας.

Kevin_Jim
09-02-06, 14:38
Ego pou eho tilefonia teledome den eho kanena parapono. Ala to na plironis akoma kai 2 Euro gia mia kolo sindesi ton 386 \ 128 ine para pola stin galia me tosa leufta pernis Mbps ohi kbps. Tora o pOTE thimithike na rixi merika leufta stis ADSL eno oli i ipolipi europi etimazete na perasi stin ADSL2+ i ehoun idi SDLS.

blend
09-02-06, 19:07
Kevin_Jim,

Παρακαλώ κάνε "επεξεργασία" στο μήνυμά σου και γράψε Ελληνικά.
Τα greeklish δεν επιτρέπονται στο forum βάσει του κανονισμού.

http://www.adslgr.com/forum/faq.php?faq=adslgr_rules#faq_adslgr_rules_content

JoeBar
09-02-06, 21:13
Προφανώς την ενδιαφέρουν οι πελάτες που κοιτάνε το κόστος και όχι όσοι κοιτάνε την ποιότητα. Γι' αυτό και δεν έχει αναβαθμίσει ουσιαστικά το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και την ποιότητά της.

Το εντυπωσιακό είναι ότι σε μία από τις περσινές μειώσεις (νομίζω σε εκείνη της άνοιξης και όχι του Φθινοπώρου) είχε ρίξει τις τιμές για τις 384/128 Kbps και είχε ανεβάσει τις αντίστοιχες για 1024/256 Kbps. Αύξηση τιμών στις ADSL μόνο από την Teledome έχω δει. Δεν μιλάω για παύση προσφοράς, αναφέρομαι σε κανονική αύξηση τιμών στις 1024/256 Kbps.
Σοβαρά μιλάς;! :shock:
Μπορεί να πήγε κανένας για 1024 και να ήθελαν να τους διώξουν άρον άρον... :p

ipo
10-02-06, 01:01
Σοβαρά μιλάς;! :shock:
Μπορεί να πήγε κανένας για 1024 και να ήθελαν να τους διώξουν άρον άρον... :pΜόλις βρήκα και το περσινό post μου με την αντίστοιχη διαπίστωση. Είχε αυξήσει τόσο τις 512/128 Kbps όσο και τις 1024/256 Kbps.

http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=242193&postcount=38

Crosstalk
10-02-06, 01:04
Ειπαμε οτι τα παιδια δυσκολευονται να κατανοησουν οτι πουλανε υπηρεσιες Internet :p

anestis31
10-02-06, 02:16
:mad: απεχουμε τοσο πολυ ακομη απ τις τιμες που ισχυουν στην υπολοιπη ευρωπαικη ενωση που ειναι αστειο και να συζηταμε τετοιες "" μεγαλες προσφορες"" .φθηνο internet τωρα!!! :oneup:

NiCkReD
10-02-06, 02:42
:mad: απεχουμε τοσο πολυ ακομη απ τις τιμες που ισχυουν στην υπολοιπη ευρωπαικη ενωση που ειναι αστειο και να συζηταμε τετοιες "" μεγαλες προσφορες"" .φθηνο internet τωρα!!! :oneup:

και θα απεχουμε για πολυ καιρο ακομη!!!!

edil_sa
10-02-06, 10:30
πολύ καλό για τον ανταγωνισμό...

nzag1971
10-02-06, 13:00
Όσοι λέτε πως "το μόνο καλό είναι ο ανταγωνισμός" και πως "θα πέσουν οι τιμές" νομίζω πως πρέπει να το ξανασκεφτείτε.

Αν κανείς δεν πάει στην Teledome τότε γιατί να νοιαστεί η Forthnet (η οποία και αυτή ΣΕΡΝΕΤΑΙ) ή η πΟΤΕnet να ρίξουν τις τιμές τους; Τι θα φοβηθούν; Μην πάμε στην Teledome;

JoeBar
10-02-06, 20:56
Ειπαμε οτι τα παιδια δυσκολευονται να κατανοησουν οτι πουλανε υπηρεσιες Internet :p
Ακριβώς αυτό νομίζω και εγώ. ;)
Άλλος για συγχώνευση;! :p

ipo
11-02-06, 03:38
Όσοι λέτε πως "το μόνο καλό είναι ο ανταγωνισμός" και πως "θα πέσουν οι τιμές" νομίζω πως πρέπει να το ξανασκεφτείτε.

Αν κανείς δεν πάει στην Teledome τότε γιατί να νοιαστεί η Forthnet (η οποία και αυτή ΣΕΡΝΕΤΑΙ) ή η πΟΤΕnet να ρίξουν τις τιμές τους; Τι θα φοβηθούν; Μην πάμε στην Teledome;Σωστή παρατήρηση εν μέρει. Αν οι καταναλωτές ήταν μόνο συνειδητοποιημένοι και ενήμεροι για την αγορά ADSL, η προσφορά της Teledome, θα ασκούσε μικρή πίεση στην αγορά.

Όμως οι υποψήφιοι πελάτες ADSL δεν είναι όλοι ενήμεροι για την ποιότητα των εταιρειών. Μία διαφήμιση στην τηλεόραση, στην οποία θα τονίζεται η χαμηλή τιμή, σε μία υπηρεσία που είναι πολύ ακριβή στην Ελλάδα, είναι αρκετή για να τραβήξει πολύ κόσμο στην Teledome.

Crosstalk
11-02-06, 07:31
Μονο και μονο η εισροη ακομα και αυτων που δεν θα ενημερωθουν σωστα και θα πανε στην Teledome θα ειναι μια ωθηση στην χρηση broadband και το μονο σιγουρο ειναι οτι οταν μπουν στον χορο θα αρχισουν να καταλαβαινουν τι τους συμφερει και τι οχι αργα ή γρηγορα!

@ ADSLgr.com All rights reserved.