PDA

Επιστροφή στο Forum : diathesimotita adsl



marzd4l
11-12-03, 09:42
eno mexri prin 2 vdomades opote ke na tsekarisa ton arithmo tilefonou mou gia plaka ston ote gia prosvasi adsl mou evgaze oti parexete, tora mou lei den parexete...
meno marousi...kseri kanis ti pezi?

camelot21
11-12-03, 16:04
eno mexri prin 2 vdomades opote ke na tsekarisa ton arithmo tilefonou mou gia plaka ston ote gia prosvasi adsl mou evgaze oti parexete, tora mou lei den parexete...
meno marousi...kseri kanis ti pezi?
παπαλα απλος φιλε μου η πορτες στο dslam.απλα περιμενεις για την επομενη αναβαθμιση που θα κανουν στο τεκ δηλαδη οτε της περιοχη σου (μπορει να παρει απο 15 μερες μεχρι και 2-3μηνες) ή τοτε τσεκαρεις να δεις εαν πχ εχεις γραμμη isdn τσεκαρε να δεις εαν υπαρχει διαθεσιμοτιτα σε pstn η το αντιστροφο και εαν ναι υπαρχει εσυ αποφασιζεις εαν 8α περιμενεις ποτε θα γινει αναβαθμιση ή ξκινας upgrade-downgrade της γραμμης μου ωστε να βαλεις dsl γρηγορα

Insomniac
12-12-03, 13:19
Στην περιοχη μου (Λυκοβρυση Αττικης) γεμισε το dslam του ΟΤΕ και πηρα στο τηλ 210-6115235 να ρωτησω για τυχον χρονοδιαγραμμα καλυψης της περιοχης μου.
Ακουσον-ακουσον απαιτηση που ειχα...Λες και απευθυνομουν σε καμμια σοβαρη επιχειριση που θελει να ειναι και...αναταγωνιστικη!!!!

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Και η απαντηση...Με αισιοδοξες προβλεψεις επειδη υπαρχει κι αλλου προβλημα διαθεσιμοτητας και θα γινει παραγγελια, τον Φεβρουαριο!!!!
Οταν ρωτησα τι γινεται με...απαισιοδοξες προβλεψεις η απαντηση ηταν: Τον Απριλιο!!!!!!!!
Η αληθεια ειναι οτι δεν ρωτησα ποιανου ετους...Παραλειψη μου!!!! :oops: :oops: :oops:

Απο ειλικρινεια παντως καλα παμε...Απο οργανωση το περιπτερο της γειτονιας μου εχει πολυ καλιτερη...Παντα βρισκω οτι πουλαει !!!!Σκεφτεται απλα οτι με καθε πακετο τσιγαρα που δεν θα εχει και δεν θα παρω χανει καποιοα ευρωλεπτα...Τι χανει ο ΟΤΕ απο τα μηνιαια τελη της dsl θελει πολυ μυαλο να το σκεφτει καποιος ????

Σωκρατη γιατι μας τα κανεις αυτα με τις προμηθειες σου ??? :?: :?: :?:

Η τοποθετηση μου αυτη εσταλει και στον ΟΤΕ μεσω της φορμας επικοινωνιας απο το www.oteshop.gr παραθετοντας και το link απο το Forum

IlliGoS
12-12-03, 18:16
To noumero 210-6115235 pou anafereis ti akrivws einai?

Insomniac
12-12-03, 18:47
To noumero 210-6115235 pou anafereis ti akrivws einai?

Ειναι αριθμος στο μεγαρο του ΟΤΕ υπηρεσιας "υπευθυνης" για τις dsl γραμμες.Μου το εδωσαν απο τον ΟΤΕ απαντωντας τηλεφωνικα σε email που ειχα στειλει για αυτο το θεμα. :roll: :roll: :roll:

camelot21
12-12-03, 21:24
η γνωμη μου φιλε ειναι να το γυρισεις σε pstn το νουμερο σου ωστε να μπορεσεις να εχεις πιο γρηγορα adsl διοτι αμα περιμενεις ποτε θα γινει αναβαθμιση τοτε καλα κρασια.μια απο τα ιδια εκανα και εγω πριν 5 μερες περιπου.ειχα isdn αλλα δυστηχως λογο μη διαθεσιμοτητος το γυρισα σε pstn.

hikoc
12-12-03, 21:31
Στον πρώτο διαγωνισμό πήραν 14000 πόρτες, με την λογική που δεν έχουν οι οτετζήδες θα πήραν 7000 ISDN και 7000 PSTN έχουν δώσει μέχρι τώρα 7000 συνδέσεις με συντριπτική πλειοψηφία ISDN, άρα πρέπει να περιμένουμε καινούργια παραγγελία στην Intracom για να δούμε αναβάθμιση.

tolisp
12-12-03, 21:42
Camelot profanws gia na leei o filos oti prin 2 meres eixe diathesimotita tha ennoei PSTN giati ISDN sto Marousi den iparxei edw kai 1.5 mina ;)

Insomniac
13-12-03, 06:25
η γνωμη μου φιλε ειναι να το γυρισεις σε pstn το νουμερο σου ωστε να μπορεσεις να εχεις πιο γρηγορα adsl διοτι αμα περιμενεις ποτε θα γινει αναβαθμιση τοτε καλα κρασια.μια απο τα ιδια εκανα και εγω πριν 5 μερες περιπου.ειχα isdn αλλα δυστηχως λογο μη διαθεσιμοτητος το γυρισα σε pstn.

Δυστυχως φιλε μου την χρειαζομαι την isdn για τις δυο φωνητικες γραμμες...5 ατομα στο σπιτι βλεπεις..... :oops: :oops: :oops:

camelot21
13-12-03, 08:30
οποτε αναγκαστικα φιλε μου περιμενεις για την επομενη αναβαθμιση.

marzd4l
15-12-03, 11:22
sorry pou den to anefera ala exo pstn grami...episis kati pou me anisixi ine to eksis:
eno arxika ixa pentakatharo "sima" me to pou sikona to akoustiko, tora kani ena poli periergo ixo (malon ine auto pou lene feresixno)....
ti ginete se auti tin periptosi? tha mporo na valo adsl?

thanx

marzd4l
16-12-03, 11:29
akomi mia erotisi....
sto site tis vivodi mou vgazi oti parexetai meso adsl access meso OTE...ti simeni auto? afou o ote exi gemisi pos ginete auto?
mporo na valo 'grami' vivodi?
an ne mporo na kopso ton ote ke na exo mia grammi mono gia adsl?

eslor85
16-12-03, 21:33
ekana kai ego aitisi ston ote gia na alaxo isdn se adsl afou prota tsekara ton arithmo kai itane ok... me piranete tilefono tin epomeni mera kai mou lene kapios tha epikinonisi me esas se 15 meres gia na orisoun tin imera na erthoun oi texnikoi na sas valoun to adsl. perasan 15 meres.... perasan 20 meres... pira tilefono kai mou lene i aitisi sou akirothike xoris logo....kaina pate sto ote tis perioxis (pagrati) na sas poun ti einai to problima....i apantisi pou pira apo ote pangrati einai oti i grami sou einsi fiber optic kai prepei tora na tin girisoume se copper wire... exei kaneis paromio problima?.. i o ote mas douleuei opos panta...kai nomijame oti ta pragramata alaxane.... :|

@ ADSLgr.com All rights reserved.