PDA

Επιστροφή στο Forum : VOIP - evoice HOL - (6+6 384)???



selemeles
08-02-06, 19:30
Καλησπέρα,
Είμαι ένας άλλος απο τους δυστυχείς-ευτυχείς της ΧΟΛ με το 6+6 (384)...

Νομίζω πως με την ενεργοποιήση του evoice σου δίνει η ΧΟΛ 3€ ...
Αληθεύει? Πως βλέπουμε το υπόλοιπο που μας έχει απομείνει? Το έχει χρησιμοποιήσει κανεις? Αξίζει???

[DSL]MANOS
08-02-06, 19:46
Νομίζω πως με την ενεργοποιήση του evoice σου δίνει η ΧΟΛ 3€ ...
HOL management Tool --> eMoney

selemeles
08-02-06, 20:03
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Να σε κάνω και μια άλλη ερώτηση κρίσεως... Γιατί αν πάρω την ΧΟΛ θα περιμένω κανα 4μηνο να με απαντήσουν στο τελεφωνο!!!

Εκεί πέρα έχει ένα "Πορτοφόλι" με διαθέσιμο υπόλοιπο... Αυτό είναι το υπόλοιπο που μου δίνει η ΧΟΛ για να δοκιμάσω το evoice? Η στο δίνει προκαταβολικά και μετά αν τα κάψεις σου ζητάει τα λεφτά αυτά???

[DSL]MANOS
08-02-06, 21:18
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Τπτ


Γιατί αν πάρω την ΧΟΛ θα περιμένω κανα 4μηνο να με απαντήσουν στο τελεφωνο!!!
Αν σου απαντήσουν σε ένα 4μηνο... τυχερός θα είσαι. :p
Πέρα απ' την πλάκα, συνήθως οι πωλητές απαντάνε μέσα σε ένα μικρό χρονικό διάστημα. Εκεί που χρειάζεται να περιμένεις πολύ σε ώρες αιχμής, είναι στην τεχνική υποστήριξη. Εκεί και μισή ώρα και βάλε (αν σου απαντήσουν δλδ :p ). Εκτός αν τους πάρεις το βράδυ. Τότε δεν περιμένεις. ;) Φυσικά αυτό το λέω από προσωπική εμπειρία. Τώρα δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει τα πράγματα και οι γραμμές και στους πωλητές είναι γεμάτες για ώρες. :p


Εκεί πέρα έχει ένα "Πορτοφόλι" με διαθέσιμο υπόλοιπο... Αυτό είναι το υπόλοιπο που μου δίνει η ΧΟΛ για να δοκιμάσω το evoice? Η στο δίνει προκαταβολικά και μετά αν τα κάψεις σου ζητάει τα λεφτά αυτά???
5736

Το "Πορτοφόλι Επιχορηγήσεων" είναι τα λεφτά (κόκκινο κυκλάκι στην φώτο) που σου έχει δώσει η HOL. Είναι δώρο. Δεν πληρώνεις τπτ.
Το "Πορτοφόλι μηνιαίας χρέωσης eVoice" περιέχει ένα ποσό που μπορείς να χρησιμοποιήσεις με πίστωση. Δλδ αν τα άλλα 2 πορτοφόλια είναι άδεια, τότε αναγκαστικά θα χρησιμοποιηθεί (τώρα δεν ξέρω αν γίνετε αυτόματα ή όχι) αυτό το πορτοφόλι (Αυτό το λέω με μια μικρούτσικη επιφύλαξη. Δεν δουλεύω στην HOL και δεν έχω ρωτήσει κάποιον πωλητή σχετικά με το eMoney.). Υπάρχει και ένα πιστωτικό όριο (πράσινο κυκλάκι) ;). Φυσικά αυτά τα λεφτά πρέπει να τα πληρώσεις. ;)
Το 1ο Πορτοφόλι ("Πορτοφόλι Καταθέσεων") περιέχει το ποσό που έχεις καταθέσει ("Κατάθεση χρημάτων με χρέωση πιστωτικής κάρτας" -μπλε κύκλος-) στο eVoice της HOL.

Το μόνο που δεν μπορώ να καταλάβω σε τι χρησιμεύει είναι η στήλη που ονομάζετε "Τρέχουσες Δεσμεύσεις". Μάλλον εκεί μπαίνουν τα ποσά που χρωστάς, αλλά δεν παίρνω και όρκο. ;)

Καλό θα είναι να ρωτήσεις κάποιον πωλητή της HOL αν θέλεις να μάθεις λεπτομέρειες. Αν ρωτήσεις κάποιον πωλητή, πες μας τι σου είπε για να το έχουμε υπόψη.
Θα μου πες τώρα, γιατί δεν ρωτάς εσύ? Εγώ δεν χρησιμοποιώ το eVoice της HOL ή κάποια άλλη υπηρεσία (της HOL) επί πληρωμή. Οπότε δεν ενδιαφέρομαι για τις λεπτομέρειες. ;)

Φιλικά,
Μάνος

selemeles
08-02-06, 21:38
Ευχαριστώ πολύ φίλε!!!
Ούτε και έγω καμιαα διάθεση να τα χρησιμοποιήσω!!! απλά αν μας δίνει ένα ποσό γιατί να μην το χρησιμοποιήσουμε αν είναι τσαμπα :Ρ

Πάντως κάποια στιγμή (ααν προλάβω) θα πάρω τηλ να μάθω, αν και μου φαίνονται λογικά αυτα που λες ;)

[DSL]MANOS
08-02-06, 22:02
Ευχαριστώ πολύ φίλε!!!
Παρακαλώ. :)


απλά αν μας δίνει ένα ποσό γιατί να μην το χρησιμοποιήσουμε αν είναι τσαμπα :Ρ
Εγώ έχω ήδη χρησιμοποιήσει 5 ευρώ. Έχω άλλα 7,5 στην διάθεση μου. Όλο και κάπου θα τα χρησιμοποιήσω. :p


Πάντως κάποια στιγμή (ααν προλάβω) θα πάρω τηλ να μάθω, αν και μου φαίνονται λογικά αυτα που λες

Για τα 2 πρώτα πορτοφόλια είμαι σίγουρος. Τώρα για το άλλο της πίστωσης και για την στήλη που λέγετε "Τρέχουσες Δεσμεύσεις", δεν παίρνω και όρκο.

...αυτά. Πάω να δω τους Αγγέλους τώρα. :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.