PDA

Επιστροφή στο Forum : συνεχεις αποσυνδεσεις σε 2αρα γραμμη - help



christopheroeo
16-08-09, 18:16
Καλησπερα λοιπον

THOMSON TG585 Firmware v7.4.4.7 final

xDSL linestate up (ITU-T G.992.5; downstream: 2048 kbit/s, upstream: 253 kbit/s; output Power Down: 19.0 dBm, Up: 12.0 dBm; line Attenuation Down: 39.0 dB, Up: 17.5 dB; snr Margin Down: 27.5 dB, Up: 27.5 dB)

αυτα για το ρουτερ. απο τι βλεπω το dsl ειναι μια χαρα αποσυνδεσεις στο internet εχω γυρω στης 7-8 την μερα οποτε υποψιαζομαι της καλωδιοσεις. επισης περα απο της αποσυνδεσεις η ποιοτητα ομιλιας στο τηλεφωνο ειναι χαλια. splitter εχω βαλει και οι συνδεσμολογιες του ρουτερ ειναι ολα οκ εχω δηλωση βλαβη στο οτε οπως τωρα και αλλες φορες στο παρελθον ακρη δεν εβγαλα μου λεγανε οτι εχω χαλια γραμη και απο 24mb την ριξαμε στα 2mb και ακομα τα προβληματα υπαρχουνε. εγω ξανα τονιζω υποψιαζομαι της καλωδιοσεις του οτε που ερχοντε σπιτι μου ειναι 25 χρονια σταθερες εκει περα. δεν σταματε σε καποιο κουτακι εξω απο το σπιτι μου ειναι το παλιο συστημα ερχοντε κατευθιαν απο την κολωνα στο σπιτι μου μονοκοματα. τωρα τι μπορω να κανω με ολο αυτο το θεμα?

mondeo
16-08-09, 18:39
Μήπως σου έχει ξεφύγει κανένα τηλέφωνο χωρίς φίλτρο;
Αν όχι ξεκινάς από καλωδίωση σπιτιού και αν εσωτερικά είναι όλα ΟΚ δηλώνεις βλάβη.
Καλού κακού δοκίμασε και με άλλο ρούτερ μήπως το 585 είναι βλαμμένο.

christopheroeo
16-08-09, 18:59
ενα τηλ. εχω σπιτι που του εχω βαλει. τωρα η καλωδιωση του σπιτιου απο οτι ειδα ειναι ολα κομπλε.
ρουτερια εχω αλαξει με το 585 ειδα τεραστια βελτιωση στην γραμη.

mondeo
16-08-09, 19:15
ενα τηλ. εχω σπιτι που του εχω βαλει. τωρα η καλωδιωση του σπιτιου απο οτι ειδα ειναι ολα κομπλε.
ρουτερια εχω αλαξει με το 585 ειδα τεραστια βελτιωση στην γραμη.

Δεν είναι τυχαίο.Το 585 είναι εξαιρετικό ρούτερ.Δοκίμασε πάντως και σκέτο το ρούτερ στην πρίζα χωρίς σπλίτερ και φυσικά κανένα τηλέφωνο.

nmavro73
19-08-09, 09:59
Και καλή επαφή να μην κάνει κάποιο φίλτρο μπορεί να το έχεις αυτό. Τώρα που έβαλα το κατ εξοχήν μου συνέβη. Ενώ την πρώτη μέρα πήγαινε σφαίρα από τη δεύτερη άρχισαν συνεχείς αποσυγχρονισμοί. Ε δεν χρησιμοποιούμε και πολύ το τηλέφωνο εκεί και ούτε που πρόσεξα ότι είχε θόρυβο. Ξαφνικά σηκώνω το ακουστικό και ακούω πολύ θόρυβο. Ε, πάτησα λίγο τα βύσματα στο φιλτράκι και από τότε όλα πάνε κανονικά.
Δες μήπως έχεις κάποια συσκευή που δεν τη χρησιμοποιείτε τακτικά στην οποία το φίλτρο δεν κάνει καλή επαφή

christopheroeo
24-08-09, 21:41
οχι ολα οκ ειναι εχω βαλει και αλλο φιλτρο αλλα τα ιδια τεσπα πιεζω εκει τον Οτε και βλεπουμε τι θα γινει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.