PDA

Επιστροφή στο Forum : Conn-x Tv και Οτε



Lancelotnt
17-08-09, 11:19
Θα ήθελα να εκφράσω το παράπονό μου όσο άφορα το Conn-x tv και τον οτε.

Ουσιαστικά θα έπρεπε πρώτα να υπάρχει υποδομή τουλάχιστον (8mbs) σε κάθε χρήστη για να μπορεί να απολαμβάνει οποίος θέλει το Conn-x tv και ύστερα να ξοδευόταν χρήματα για αγορές αγώνων και οτιδήποτε άλλο μπορεί να προσφέρει μέσα απο το Conn-x tv

Με λίγα λόγια αυτό που θέλω να πω είναι πως τα χρήματα που έχει δαπανηση για να αγοραση δικαιώματα αγώνων και ταινιών θα μπορούσε πρώτα να τα χρησιμοποίηση για να φτιάξη το δίκτυο του και ύστερα να κάνει ότι θέλει.

Πως και με ποιον τρόπο θα μπορέσω εγώ και οποίος άλλος φίλος που δεν μπορεί να πιάσει πάνω από 2mbs να δη την αγαπημένη του ομάδα η ταινία?

Νομίζω πως είναι ένα τεράστιο λάθος από τον οτε.

man with no name
17-08-09, 12:23
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.Η φάση ξέρεις ποια είναι,ότι με τι περιβόητες αναβαθμίσεις από 4096mbps συγχρονίστηκα στα 4512:p:p και με έχουν πάρει δυο φορές από το 134 για να με ψήσουν για conn-x tv:p:p:p

anti
17-08-09, 13:52
Πως και με ποιον τρόπο θα μπορέσω εγώ και οποίος άλλος φίλος που δεν μπορεί να πιάσει πάνω από 2mbs να δη την αγαπημένη του ομάδα η ταινία?

Νομίζω πως είναι ένα τεράστιο λάθος από τον οτε.

Θα πρέπει να περιμένεις να λανσάρει (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=314858) ο ΟΤΕ την νέα ψηφιακή δορυφορική του πλατφόρμα.

Lancelotnt
17-08-09, 15:04
Και πάλη με βρισκης αντίθετο ...μέχρι να λανσαρι θα έπρεπε πρώτα να ρήξη λεφτά στο δίκτυο του και όχι σε αγορές που δεν έχουν κανένα κέρδος.

imcan
17-08-09, 23:11
Και πάλη με βρισκης αντίθετο ...μέχρι να λανσαρι θα έπρεπε πρώτα να ρήξη λεφτά στο δίκτυο του και όχι σε αγορές που δεν έχουν κανένα κέρδος.

Δυστυχώς οι επενδύσεις σε δικτυακές υποδομές παίρνουν χρόνο και απαιτούν ακόμα περισσότερο χρήμα από τις επενδύσεις σε περιεχόμενο. Και εγώ από την άλλη αναρωτιέμαι γιατί να αρχίσει ο ΟΤΕ να αναβαθμίζει το ADSL δίκτυο σε VDSL2 ή FTTH όταν θεωρητικά 60%-70% των χρηστών μπορεί να πάρει conn-x 8 Mbps και ενώ έχει ήδη ανακοινωθεί από την κυβέρνηση πρόθεση για τη δημιουργία καινούργιου δικτυακού παρόχου για FTTH με επειδοτούμενες μάλιστα υποδομές

kirimis
18-08-09, 01:33
Πως και με ποιον τρόπο θα μπορέσω εγώ και οποίος άλλος φίλος που δεν μπορεί να πιάσει πάνω από 2mbs να δη την αγαπημένη του ομάδα η ταινία?

Νομίζω πως είναι ένα τεράστιο λάθος από τον οτε.

Μα ακριβως... για να μην σου υποσχεται λαγους με πετραχειλια... δεν σου προσφερει το μπουκετο και τελειωσε η υποθεση. Δεν σημαινει οτι επειδη δεν μπορει ακομα στην περιοχη σου, θα πρεπει να καθυστερησει το λανσαρισμα καπου αλλου...

Εχεις την Nova αμα θες, η και το Conn-X SAT συντομα... Μπορεις βεβαια να δοκιμασεις και ON TELECOMS, και HOL που επισης προσφερουν μπουκετα...

Μεταξυ μας τωρα... σιγα το μπουκετο που χανεις... :rofl: Waste of bandwith...

ribo7777
18-08-09, 13:03
Πάντως σήμερα πρέπει να προστέθηκαν καινούριες πόλεις στην διαθεσιμότητα του conn-x tv.Τυχαία είδα την διαθεσιμότητα adsl για τον βόλο στο oteshop και έλεγε ότι υπάρχει διαθέσιμο το conn-x tv. Αλλά ακόμα δεν βρήκα επίσημη ανακοίνωση.

edit: Το ίδιο βλέπω και για την λάρισα.

lukopoulaki
18-08-09, 14:24
φιλε μου για να βαλεις το conn-x tv πρεπει η ταχυτητα σου να ειναι στα 8+ για να μπορεσει να δουλεψει αξιοπιστα.αν κληδωσει η γραμμη σου λιγο πιο κατς απο τα 8 θα εχεις σοβαρο προβλημα.το αποτελεσμα θα ειναι να τσαντιστεις παρα πολυ ασχημα.:rtfm:

jimmis74
18-08-09, 15:11
Θα ήθελα να εκφράσω το παράπονό μου όσο άφορα το Conn-x tv και τον οτε.

Ουσιαστικά θα έπρεπε πρώτα να υπάρχει υποδομή τουλάχιστον (8mbs) σε κάθε χρήστη για να μπορεί να απολαμβάνει οποίος θέλει το Conn-x tv και ύστερα να ξοδευόταν χρήματα για αγορές αγώνων και οτιδήποτε άλλο μπορεί να προσφέρει μέσα απο το Conn-x tv

Με λίγα λόγια αυτό που θέλω να πω είναι πως τα χρήματα που έχει δαπανηση για να αγοραση δικαιώματα αγώνων και ταινιών θα μπορούσε πρώτα να τα χρησιμοποίηση για να φτιάξη το δίκτυο του και ύστερα να κάνει ότι θέλει.

Πως και με ποιον τρόπο θα μπορέσω εγώ και οποίος άλλος φίλος που δεν μπορεί να πιάσει πάνω από 2mbs να δη την αγαπημένη του ομάδα η ταινία?

Νομίζω πως είναι ένα τεράστιο λάθος από τον οτε.

Δυστυχώς φίλε μου σ' αυτή τη χώρα όλα γίνονται πρόχειρα και γρήγορα με μόνο στόχο το όσο το δυνατόν γρηγορότερο κέρδος (εγώ αυτό το ονομάζω "αρπαχτή") χώρις να ενδιαφέρεται κανείς για το αν αυτό που κάνει ή προσφέρει έχει έστω κάποια στοιχειώδη ποιότητα ή καλύπτει τις ανάγκες των περισσοτέρων, αυτό βέβαια ισχύει για όλους, κρατικούς και ιδιωτικούς φορείς και εταιρίες.

lukopoulaki
18-08-09, 16:55
ναι αλλα πρεπει καποτε να αρχησουμε να αναλαμβανουμε και εμεις τις ευθεινες μας σαν συνδρομητες,γιατι παντα πρεπει να φταιει καποιος αλλος....????δεν εχεις αδικο σε αυτο που λες,αλλα για σκεψου λιγο και αυτο που σου λεω.:hmm:

Khaos Sektor
18-08-09, 16:57
Ευτυχως που υπαρχουν καναλια οπως το discovery και βλεπουμε κατι διαφορετικο απο τις αθλιοτητες των ιδιωτικων καναλιων στην χωρα μας. Οντως ο ΟΤΕ θα πρεπει να φτιαξει το δικτυο του πρωτα για να δωσει την ευκαιρια σε ποιο πολλους συνδρομητες να δουν τι εχαναν τοσο καιρο.

Lancelotnt
18-08-09, 17:37
ναι αλλα πρεπει καποτε να αρχησουμε να αναλαμβανουμε και εμεις τις ευθεινες μας σαν συνδρομητες,γιατι παντα πρεπει να φταιει καποιος αλλος....????δεν εχεις αδικο σε αυτο που λες,αλλα για σκεψου λιγο και αυτο που σου λεω.:hmm:

Δηλαδή φταίω εγώ σαν συνδρομητής του οτε που δεν έχει ακόμα φτιάξει το δίκτυό του και αγοραζη με τεράστια ποσά αγώνες η ταινίες??

Αυτά τα λεφτά να τα δόση να τελειώσουν τα έργα που κάνει και όχι να λέει φταίει ο γείτονας η το τσιμέντο η το κεραμίδι που δεν έχεις καλή σύνδεση στο σπίτι σου.

Αν είναι έτσι γύρο από κάθε οτε και dslam να φταίξει συγκροτήματα με σπίτια να νοικιάζει ο κόσμος (θα παίρνει και τα νοίκια) και να έχει καλές σύνδεσής.

500 μέτρα απο το σπίτι μου έχουν εγκαταστήσει dslam εδώ και ένα μήνα περίπου ολοκαίνουργιο του κουτιού και κάθομαι και το κοιτάω τι ωραίο που είναι ....είναι δυνατών?

Φωτογραφίες έχω βαλη σε άλλο ποστ για το λόγου του αληθές.

lukopoulaki
18-08-09, 17:52
μαλλον εισαι η αξαιρεση που επιβαιβεωνει τον κανονα.εγω εχω παρατηρησει οτι το 85%-90% των βλαβων που δηλωνονται ειναι καθαρα απο λαθη των συνδρομητων.αρνουνται να παραδεχθουν οτι φερουν ευθηνη.Υ.Γ δεν μειλαω προσωπικα για εσενα.

maik
18-08-09, 20:01
Να σας θυμισω λιγο, τους νεοτερους, τι εγινε με τις εταιριες κινητης. Οταν πρωτοξεκινησαν ειχαν καλυψη σε δυο τρεις πολεις αντε και σε καποια σημεια του εθνικου δικτυου. Και ηταν πανακριβη η χρηση. Σημερα μιλαμε για καλυψεις κοντα στο 100% γεωγραφικα και πληθυσμιακα και οι τιμες επεσαν στο πατωμα.

vspiros
28-08-09, 02:34
Συντόνιζα με 17 mbps.Έβαλα το Conn-x Tv το Μαΐο και ο συντονισμός έπεσε στα 14 (λογική πτώση) σταθερά και χωρίς προβλήματα.Έφυγα για διακοπές και όταν γύρισα βρήκα συνολική βλάβη φωνής και adsl.Όταν αποκαταστάθηκε η βλάβη ο συντονισμός έπεσε στα 11-11,5 (είναι τουλάχιστον σταθερός) Απέχω γύρω στα 500 μέτρα από το dslam σύμφωνα με τους χάρτες της Ε.Ε.Τ.Τ. Στο τηλέφωνο που έκανα για να κοιτάξουν την πτώση...ακόμα περιμένω απάντηση και ενέργειες!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.