PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με VoipBuster



Tarantula
09-02-06, 00:35
Κατά τη χρήση του VoipBuster με LInksys Pap2 όταν καλώ κάποιον αριθμό και συνδέομαι πολλές φορές η γραμμή κόβεται στο 31ο δευτερόλεπτο. Αν αμέσως μετά ξανασυνδεθώ με τον ίδιο αριθμό το πρόβλημα δεν επαναλαμβάνεται και η σύνδεση δεν παρουσιάζει πρόβλημα. Γνωρίζει κανείς άλλος το πρόβλημα αυτό ή κάτι σχετικό με την λύση του?:hmm:

Aegean24
09-02-06, 14:48
οταν κοβεται ειναι παντα στο 31ο sec?? οταν μιλας με το voipbuster απο το pc σου κανει τα ιδια??

alefgr
09-02-06, 21:22
Κατά τη χρήση του VoipBuster με LInksys Pap2 όταν καλώ κάποιον αριθμό και συνδέομαι πολλές φορές η γραμμή κόβεται στο 31ο δευτερόλεπτο. Αν αμέσως μετά ξανασυνδεθώ με τον ίδιο αριθμό το πρόβλημα δεν επαναλαμβάνεται και η σύνδεση δεν παρουσιάζει πρόβλημα. Γνωρίζει κανείς άλλος το πρόβλημα αυτό ή κάτι σχετικό με την λύση του?:hmm:

Είναι γνωστό το πρόβλημα. Λύση όμως δεν έχω βρεί. Υποψιάζομαι φραγή από firewall.

Tarantula
09-02-06, 22:47
οταν κοβεται ειναι παντα στο 31ο sec?? οταν μιλας με το voipbuster απο το pc σου κανει τα ιδια??


Πάντα κόβεται στο 31ο δευτερόλεπτο. Όταν συνδέομαι στο VoipBuster από pc δεν υπάρχει πρόβλημα:hmm:

astratos
17-02-06, 03:15
ενας απο τους λογους που εβαλα adsl ειναι για να μιλαω σε τηελφωνα εγχωρια δωρεαν(εστω 10€) μεσω του Pc μου. Πηρα μια 384/128 forthnet. Ακουγομαι μετα απο 5 δευτερολεπτα τουλαχιστον στον συνομιλητη μου. Υπαρχει λυση; Ευχαριστω

pan.nl
17-02-06, 03:20
Δυστυχώς μόνο μια αναβάθμιση γραμμής στα 512/128 (πιο προσιτή) είναι πολύ πιθανό να εξαλείψει/ελαχιστοποιήσει τα προβλήματα, astratos, χωρίς αναβάθμιση της συνδρομής αναγκαία. Αν έχεις αγοράσει πακέτο, τότε δυσκολεύουν τα πράγματα λίγο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.