PDA

Επιστροφή στο Forum : Διαθεσιμότητα οτε



persival
09-02-06, 12:54
Απλά θα ήθελα να πω σε όσους ενδιαφέρονται για γραμμή ADSL και στη διαθεσιμότητα απο τους wizards στα sites των εταιριών τους λέει οτι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα, να μην το παιρνουν πολύ στα σοβαρά. Σε 2 περιπτώσεις που έτυχαν σε μένα και ενώ παντού φαινόταν οτι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα, μετά απο ένα τηλεφώνημα στο 134 έμαθα οτι υπάρχει. Απλά μην μένετε στους wizards των sites, καλύτερα να καλείτε το 134.

anastasiamp
09-02-06, 17:31
Τι γίνεται όμως όταν υπάρχει διαθεσιμότητα στο 134 και οι παροχείς δεν το ξέρουν????

party-pooper
09-02-06, 17:33
Τι γίνεται όμως όταν υπάρχει διαθεσιμότητα στο 134 και οι παροχείς δεν το ξέρουν????

συμφωνω απολυτως εχει τυχει και σε γνωστους...:mad:

persival
09-02-06, 18:18
Τι γίνεται όμως όταν υπάρχει διαθεσιμότητα στο 134 και οι παροχείς δεν το ξέρουν????

Τουλάχιστον σε μία περίπτωση, τους το λες και το μαθαίνουν! Έχω γνωστό που εργάζεται στη Vivodi και παρότι στο site τους λέει οτι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα, μου είπε οτι αφου μπορεί να σου δώσει η Forthnet μπορούν να σου δώσουν όλοι.

134 λοιπόν,και αφού σου δίνουν το ΟΚ, έστω και αν ο παροχέας δεν το ξέρει τον ενημερώνουμε εμείς! Όσο "κουλό" και αν ακούγεται, συμβαίνει...

Bebis
09-02-06, 23:15
Σε μένα συμβαίνει το αντίθετο..... στο 134 μου λένε ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες ενώ στο site-wizard όλα καλά όλα ωραία...(αυτό ίσως να συμβαίνει γιατί βάζω το δικό μου νούμερο που έχει ήδη dsl,αλλά θέλω να αναβαθμίσω.Όταν βάζω ένα νούμερο λιγότερο ή περισσότερο, τότε λέει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες θύρες.....
Σε επικοινωνία με το 134 μου είπαν "κάθε 15 μέρες βάζουν νέο dslam":S

Balantis7
12-02-06, 19:11
Αν έχει πρόσβαση αλλά δεν υπάρχουν πόρτες τι κάνεις???
Εγω πήρα on dsl kit έκανα την αίτηση και τώρα απο ένα φίλο έμαθα πως δεν έχει πόρτες ελεύθερες.Στον ΟΤΕ μου είπαν πως άνοιγουν πόρτεσ όποτε χρειάζεται... Βοήθεια....

JoeBar
13-02-06, 00:07
Αν έχει πρόσβαση αλλά δεν υπάρχουν πόρτες τι κάνεις???
Εγω πήρα on dsl kit έκανα την αίτηση και τώρα απο ένα φίλο έμαθα πως δεν έχει πόρτες ελεύθερες.Στον ΟΤΕ μου είπαν πως άνοιγουν πόρτεσ όποτε χρειάζεται... Βοήθεια....
Απλά περιμένεις. Περίμενε να δεις αν ισχύει όμως. ;)

anastasiamp
13-02-06, 00:19
κι εγώ κάτι ανάλογο έχω πάθει. επικοινώνησα με οτενετ για να ενεργοποιήσω το κιτ και μου είπαν πως δεν υπάρχει adsl διαθεσιμότητα στην περιοχή μου. επικοινώνησα με το 134, με διαβεβαίωσαν για το αντίθετο. ξαναεπικοινωνώ με οτενετ και μου λένε "δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες για το κιτ. αν πάρεις ξεχωριστά σύνδεση από την οτενετ και δίνεις και το παγιο της γραμμης στον οτε, τότε σου παρέχουν σύνδεση"!!!!!!!!!!!!!
Μήπως μας δουλεύουν;;;;;;;

Το καλό είναι ότι δεν χάνεται η προσφορά του πακέτου.

broylis
13-02-06, 01:08
Τι δηλαδή? Κρατάνε άλλες πόρτες για αυτούς που αγοράζουν από πακέτα και διαφορετικές για όσους επιλέγουν αορίστου χρόνου? δηλαδή θα μας τρελάνουν τελίως? είναι σίγουρο αυτό που λές, διότι αν συμβαίνει κάτι τέτιο είναι μεγάλη απατεωνιά..:down: .Απο τη μια δίνουμε ( προπληρώνωντας) τα ωραία μας ευρώ για κάθε πακέτο και απο την αλλή φτιάχνουν όποιον γουστάρουν και με όποια κριτήρια θέλουν οι ΅ΠΟΤΕΤΖΗΔΕΣ:evil: υπάρχει βέβαια και η περίπτωση από τοο 134 να σου λένε χαζομάρες διότι οι περισσότεροι που δουλέυουν εκέι δεν ξέρουν τι τους γίνεται...Πάντως και γω στην αναμονή είμαι λόγο έλειψης πορτών...:cry: για ψάξτω λίγο μπάς ια μάθουμε τίποτα καινούργιο...:hmm:

theodoros2004
13-02-06, 01:25
Συνηθως απ 'οτι ξερω οταν υπαρχει ζητηση προσθετουν καινουργιες πορτες καθε 15 μερες περιπου.

anastasiamp
15-02-06, 00:20
οτι παίζει απατεωνιά παίζει! Γιατί δεν είναι δυνατόν μια εταιρία να κρατάει πόρτες για αυτούς που κάνουν συνδεση αορίστου και περιορισμένες για αυτούς τους χαζούς τελικά που αγοράζουν το κιτ. Δηλαδή κάνουν προσφορές στο κιτ, σε βάζουν στο τρυπάκι να το αγοράσεις, τσιτώνεις και μετά σου λένε ή κράτησέ το και περίμενε να σε συνδέσουν ή επέστρεψέ το και πάρε συνδρομή αορίστου! Απο εκείνη την ημέρα δεν έχω επικοινωνήσει ξανά με 134 και οτενετ. Απλά έστειλα την αίτησή μου και περιμένω.

@ ADSLgr.com All rights reserved.