PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβληματικό dslam, πρόβληματική αίτηση,πρόβληματικός οτε



DJDB
09-02-06, 13:26
Καλησπέρα σας,

λοιπόν,δείτε πως έχει η κατάσταση:

στις 27/1 έκανα αίτηση μέσω τηεεφωνου για το Conn-X στο 134.Αφού έδωσα στοιχεία κτλ,η τηλεφωνητρία μου είπε πως η όλη διαδικασία θα πάρει καμια δεκαριά μέρες και σε 10-12 μέρες θα με πάρουν τηλεφωνο απο την courier για να μου φέρουν το modem.Η μέρες πέρνούσαν,και στης 7/2 παίρνω και πάλι στο 134 να δώ τι γίνεται.Ακούστε τι μου είπαν:"Η αίτηση (που είχα κάνει μέσω τηλεφώνου) τους πήγε στης 6/2!Ακόμη,προς το παρών δεν υπάρχουν ανοιχτες θύρες στο dlam Αιγάλεω για να με συνδέσουν και ότι θα πάρει άλλες δέκα εργάσιμες ημέρες (θα είναι έτοιμο δηλαδη στησ 20/2).Σε ερώτηση μου όμως αν θα είναι έτοιμο μέχρι τέλος του μήνα,η απάντηση που πηρα ήταν "Παρ'όλο που είστε σε προτεραιότητα,δεν μπορώ να σας εγγυηθώ τίποτα"....Μου δίνουν ένα τηλεφωνο του ΟΤΕ της περιοχής για να ενημερώθω πως πάει με τις θύρες του dslam,αλλα δεν το σηκώνει κανείς......

Και λέω τα παρακάτω:

Δεν φτάνει που η τηλεφωνήτρια όταν έκανα την αίτηση,δεν με ενημέρωσε για την κατάσταση που υπάρχει στο dslam της περιοχής μου,αλλα άργησε και την αίτηση μου κατα 7 μέρες,με αποτέλεσμα να χάσω κάποια προτεραιότητα (καθώς είχα πάρει τηλεφωνο με το που βγηκε αυτη η προσφορά με το Conn-X στα 49 ευρώ).

ΑΙΣΧΟΣ
ΑΙΣΧΟΣ
ΑΙΣΧΟΣ


Μήπως ξέρει κανείς να με ενημερώσει πότε θα είναι έτοιμες οι εργασίες στο dslam Αιγάλεω?

Και κάτι άλλο:όπως μου είπε η αρχική τηλεφωνήτρια,θα πληρώσω 49 ευρω+ΦΠΑ+2 μήνες DSL για το πακέτο του Conn-X,τα οποία θα μπούν στο λογαριασμό μου του ΟΤΕ,και μετά το 2μηνο θα πληρώνω γύρω στα 25 ευρώ/μήνα για την συνδρομή ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.Ισχύει?Καθώς τώρα τελευταία έχω ακούσει για κάποιο πάγιο 15 ευρώ/μήνα,για το οποίο δεν με ενημέρωσαν.Αυτό περιέχεται στα 25 ευρώ ή είναι κάτι ξεχωριστό?


Σας ευχαριστώ εκτων προτέρων

slaughter
09-02-06, 14:09
Φιλε οταν εκανες την αιτηση η τηλεφωνητρια δεν μπορουσε να σου πει αν υπαρχουν διαθεσημες πορτες γιατι αυτο το ξερει μονο αυτος που κανει τις ενεργοποιησεις στον ΟΤΕ. Δεν ξερω ποσο καιρο θα κανει να βαλουνε πορτες αλλα θα κααανειιι....
Οσο για το ποτε εκανες την αιτηση κ ποτε την στειλανε αυτο ειναι προβλημα δικο τους. Το κανουν κ αλλοι ISP. περιμενουν να μαζευτουν κ τις στελνουν ολες μαζι ή μπορει να την στειλανε αμεσως κ ο ΟΤΕ να εκανε τοσο καιρο να την δει κ να τους πει οτι δεν υπαρχουν πορτες. Οσο για τα λεφτα ετσι οπως τα λες πρεπει να ειναι. Μετα στα 25ευρο πληρωνεις γραμμη+συνδεση (ετσι λεει η διαφημιση τουλαχιστον)

DJDB
09-02-06, 14:13
Φιλε οταν εκανες την αιτηση η τηλεφωνητρια δεν μπορουσε να σου πει αν υπαρχουν διαθεσημες πορτες γιατι αυτο το ξερει μονο αυτος που κανει τις ενεργοποιησεις στον ΟΤΕ.

Ναι,αλλα αυτο για τις διαθέσιμες πόρτες μου το είπε τηλεφωνήτρια του ΟΤΕ όταν ξαναπήρα να ρωτήσω τι γίνεται με την αίτηση μου.Εκτός και αν τους στέλνει ενημέρωση αυτός που κάνει τις ενεργοποιήσεις.

DJDB
09-02-06, 16:15
Έχω μια εξέλιξη που νομίζω σας ενδιαφέρει:πριν λίγο ξαναεπικοινώνησα με το 134 και όπως μου είπαν "ακούγεται ότι τις επόμενες δύο εβδομάδες όπου υπάρχει έλλεψη θυρών θα διορθωθεί".Οπότε,χονδρικά,μέχρι τέλος του μήνα.......

ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ

slaughter
10-02-06, 02:04
Έχω μια εξέλιξη που νομίζω σας ενδιαφέρει:πριν λίγο ξαναεπικοινώνησα με το 134 και όπως μου είπαν "ακούγεται ότι τις επόμενες δύο εβδομάδες όπου υπάρχει έλλεψη θυρών θα διορθωθεί".Οπότε,χονδρικά,μέχρι τέλος του μήνα.......

ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ


Καλο το αστειο φιλε αλλα μην το παρεις απολυτα στα σοβαρα κ χαρεις!!! Αυτα ειναι στανταρ κ τα λενε για να μην αρχισεις τα μπινελικια!! Ελπιζω να το ενοουνε αλλα επειδη εχω δει κ ακουσει πολλα δεν ενθουσιαζομαι!!
Καλο κουραγιο:D

Madness
10-02-06, 13:12
ετσι λέγανε και σε εμένα πέρυσι και ενεργοποιήθηκε μετα απο 6 μήνες ....μακάρι να είσαι απο τους τυχερούς!

slaughter
10-02-06, 15:07
Αν παλι παρει τοσο καιρο (πανω απο μηνα) να ζητησεις τα λεφτα σου πισω γιατι μεχρι να ενεργοποιηθει θα εχουνε βγει νεες προσφορες με καλυτερα λεφτα....

@ ADSLgr.com All rights reserved.