PDA

Επιστροφή στο Forum : CONN-X ΧΩΡΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΗ



drivingteacher
19-08-09, 14:53
Καλησπέρα σε όλους.
Μ' ενδιαφέρει να αποκτήσω συνδρομή στο connex αλλά χωρίς τηλεφωνική γραμμμή μιας και με το omnivoice είμαι μια χαρά.
Να υπενθυμίσω ότι η περιοχή για την οποία μιλάω είναι το ΕΜΠΟΡΕΙΟ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ όπου δυστυχώς η hol δεν εξυπηρετεί.
Ευχαριστώ.

ariadgr
19-08-09, 14:54
Δεν γίνεται.

Naftopes
25-08-09, 01:29
Δεν γίνεται.

Γιατί ?

Δηλαδή εγώ, εαν έχω HOL δεν μπορώ να έχω connex?

Οταν λές δεν γίνεται, τι εννοείς τεχνικά ή είναι εμπορική τακτική?

Με έχει απασχολήσει πολύ το θέμα. Εχω γραψει και εδώ:
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=260431&highlight=naftopes

ariadgr
25-08-09, 01:38
Ούτε τεχνικά, ούτε εμπορικά.
Απλά δεν γίνεται.

Αν θέλεις να έχεις Internet από ΟΤΕ μόνο για το email account που αναφέρεις στο άλλο θέμα, απλά μετέφερε το email account σε μια σύνδεση dialup (με ετήσια ή 24μηνη σου έρχεται και οικονομικά).
Ή βάζεις γραμμή ΟΤΕ και connx.

dimangelid
25-08-09, 06:49
Ούτε τεχνικά, ούτε εμπορικά.
Απλά δεν γίνεται.

Αν θέλεις να έχεις Internet από ΟΤΕ μόνο για το email account που αναφέρεις στο άλλο θέμα, απλά μετέφερε το email account σε μια σύνδεση dialup (με ετήσια ή 24μηνη σου έρχεται και οικονομικά).
Ή βάζεις γραμμή ΟΤΕ και connx.

Πως δεν γίνεται τεχνικά; Όπως δίνει η HOL και η NETONE internet και τηλεφωνία VOIP, έτσι θα μπορούσε πάρα πολύ εύκολα και ο ΟΤΕ να δίνει μόνο internet (ή και VOIP τηλεφωνία) . Ή δεν θέλουν, ή κάποια ΕΕΤΤ δεν τους αφήνει...

Naftopes
25-08-09, 10:19
Ούτε τεχνικά, ούτε εμπορικά.
Απλά δεν γίνεται.

Αν θέλεις να έχεις Internet από ΟΤΕ μόνο για το email account που αναφέρεις στο άλλο θέμα, απλά μετέφερε το email account σε μια σύνδεση dialup (με ετήσια ή 24μηνη σου έρχεται και οικονομικά).
Ή βάζεις γραμμή ΟΤΕ και connx.

Πως γινόταν μεχρι και πριν 11 μήνες ?
Αρα άλλαξε η εμπορική τακτική του ΟΤΕ.
Και μας υποχρεώνει να αγοράσουμε πακέτο τις υπηρεσίες του,
τηλέφωνο + internet μαζί. :down:

odys2008
25-08-09, 11:55
Δεν γινόταν ποτέ αυτό που λες naftopes
Για να πάρεις internet απο τον οτε έπρεπε να έχεις και τηλέφωνο. Δεν έδωσε ποτέ naked adsl ο οτε

Naftopes
25-08-09, 12:14
Δεν γινόταν ποτέ αυτό που λες naftopes
Για να πάρεις internet απο τον οτε έπρεπε να έχεις και τηλέφωνο. Δεν έδωσε ποτέ naked adsl ο οτε

Δεν ξέρω εαν λεγόταν "naked adsl", ξέρω όμως ότι έπαιρνα λογ/μό για τις υπηρεσίες adsl και είχα email στο όνομά μου.
Ο λογ/μος τηλεφώνου ανήκε σε τρίτο πρόσωπο και ήταν στην Teledom.
Αυτό ξαφνικά σταμάτησε με την συγχώνευση οτε με οτενετ.
Το συμπέρασμα είναι ότι ο οτε πρέπει χάσει μερίδιο αγοράς μήπως αλλάξει άποψεις και μάθει να καλύπτει καλύτερα τις ανάγκες των πελατών του.
Στην επιλογή δηλαδή του παρόχου, πρέπει εκτός απο τα συνηθισμένα κριτήρια να είναι και το κριτήριο μακροπρόθεσμου οφέλους, που προκύπτει απο μείωση της δύναμης του ΟΤΕ.

odys2008
25-08-09, 12:22
Το ότι εσύ πλήρωνες οτενετ συνδρομή adsl στο όνομά σου δεν σημαίνει ότι το τρίτο πρόσωπο στο οποίο ήταν η γραμμή δεν πλήρωνε πάγιο ΟΤΕ. Το πλήρωνε και απλά έκανε τα τηλεφωνλήματά του μέσω της teledom. Αυτό πλέον έχει καταργηθεί και πάνε πακέτο στον ίδιο λογαριασμό τηλεφωνία και internet. Μην μπερδεύεσαι όμως. Η γραμμή που ήταν το dsl πλήρωνε κανονικότατα πάγιο τηλεφώνου

Naftopes
25-08-09, 13:12
Το ότι εσύ πλήρωνες οτενετ συνδρομή adsl στο όνομά σου δεν σημαίνει ότι το τρίτο πρόσωπο στο οποίο ήταν η γραμμή δεν πλήρωνε πάγιο ΟΤΕ.
Βέβαια πλήρωνε πάγιο οτε. Δεν είπα οτι δεν πλήρωνε...


Το πλήρωνε και απλά έκανε τα τηλεφωνλήματά του μέσω της teledom.
Ακριβώς.

Αυτό πλέον έχει καταργηθεί και πάνε πακέτο στον ίδιο λογαριασμό τηλεφωνία και internet.
Αυτή η κατάργηση είναι το πρόβλημα. Γιατί έπρεπε να καταργηθεί.?:mad:
Εγώ θα είμουν διατεθειμένος να πληρώσω πιό ακριβά μόνο την adsl, αρκεί να μπορώ να κάνω την δουλειά μου...
Αυτή η απόφαση τελείως ακατανόητη, για εμένα βέβαια.

odys2008
25-08-09, 13:37
Θυμάμαι ότι έχει ξανασυζητηθεί αυτό, γιατί κάποιος ήθελε να κρατήσει το email του. Δυστυχώς απο τότε που συγχωνεύτηκαν οτε και οτενετ τα τιμολόγια ενοποιήθηκαν και τα πακέτα της οτενετ μετατράπηκαν σε connx. Η μόνη λύση που είχαμε βρεί θυμάμαι ήταν για να διατηρηθεί το email να αγοράσει συνδρομή dial up.

Α τώρα το είδα, βλέπω ότι ήταν δικό σου θέμα εκείνο. Όπως είχαν πει και τότε τα εμπορικά πακέτα της οτενετ που το επέτρεπαν αυτό έφτασαν στο τέλος της ζωής τους. Τώρα δεν μπορεί να γίνει κάτι δυστυχώς

Naftopes
25-08-09, 13:49
Αρα το θέμα είναι εμπορικής πολιτικής και όχι τεχνικό όπως λέει ο ariadgr...

ariadgr
25-08-09, 13:55
Αρα το θέμα είναι εμπορικής πολιτικής και όχι τεχνικό όπως λέει ο ariadgr...

Παραπάνω ρώτησες: "Γιατί Δηλαδή εγώ, εαν έχω HOL δεν μπορώ να έχω connex?"
Τεχνικά λοιπόν είναι αδύνατο να είσαι στο ιδιόκτητο της hol και να έχεις connx.

Naftopes
25-08-09, 14:12
Παραπάνω ρώτησες: "Γιατί Δηλαδή εγώ, εαν έχω HOL δεν μπορώ να έχω connex?"
Τεχνικά λοιπόν είναι αδύνατο να είσαι στο ιδιόκτητο της hol και να έχεις connx.

Εχεις δίκιο συγνώμη.
Το παράδειγμα με την HOL δεν ήταν το καλύτερο, την στιγμή που το πραγματικό γεγονός είναι όπως το ανέφερα λίγο πιό κάτω, "Ο λογ/μος τηλεφώνου ανήκε σε τρίτο πρόσωπο και ήταν στην Teledom.
Αυτό ξαφνικά σταμάτησε με την συγχώνευση οτε με οτενετ"...
και είχε σαν αποτέλεσμα ο λογαριασμός του ιντερνετ να μην έρχεται στο όνομά μου.

Zer0c00L
25-08-09, 14:23
Δεν έχω τηλεφωνική σύνδεση με τον ΟΤΕ, μπορώ να βάλω conn-x;

Δες την απάντηση

Δυστυχώς όχι! Γιατί ο ΟΤΕ παρέχει την υπηρεσία αυτή μόνο στους ήδη κατόχους τηλεφωνικής σύνδεσης ΟΤΕ. Για να συνδεθείτε με conn-x, καλέστε στο 13880 εφόσον δεν έχετε τηλεφωνική σύνδεση με τον ΟΤΕ.

www.conn-x.gr

αρα οπως καταλαβες φιλε μου τηλεφωνικη γραμμη - συνδεση ιντερνετ πανε πακετο.

νομιζω το ιδιο ισχυει και στους εναλλακτικους ειτε ησουν απο οτε ειτε στο ιδιοκτητο απαιτουσαν τηλεφωνικη γραμμη για να εχεις ιντερνετ.

Naftopes
25-08-09, 14:37
αρα οπως καταλαβες φιλε μου τηλεφωνικη γραμμη - συνδεση ιντερνετ πανε πακετο.

Θέλω να δω εάν θα λέει το ίδιο εαν προχωρήσει το project με τις οπτικές ίνες.
Το project αυτό ο οτε το πολεμάει με λυσσα.
Είναι και ευθύνη λοιπόν ημών των καταναλωτών να έχουμε καλύτερο και φθηνότερο internet στο μέλλον μειώνοντας το μερίδιο του οτε.

ariadgr
25-08-09, 14:45
Δεν έχω τηλεφωνική σύνδεση με τον ΟΤΕ, μπορώ να βάλω conn-x;

Δες την απάντηση

Δυστυχώς όχι! Γιατί ο ΟΤΕ παρέχει την υπηρεσία αυτή μόνο στους ήδη κατόχους τηλεφωνικής σύνδεσης ΟΤΕ. Για να συνδεθείτε με conn-x, καλέστε στο 13880 εφόσον δεν έχετε τηλεφωνική σύνδεση με τον ΟΤΕ.

www.conn-x.gr (http://www.conn-x.gr).

Ο ΟΤΕ δίνει το τηλέφωνο της Vivodi "για να συνδεθείτε με conn-x" :rofl:

Zer0c00L
25-08-09, 14:51
φιλε μου τα πραγματα ειναι παρα πολυ απλα και δεν θες να το καταλαβεις.(χωρις παρεξηγηση)

κανεις δεν σε υποχρεωνει η εταιρεια που λεγεται ΟΤΕ εχει αυτους τους κανονισμους (τους ιδιους η διαφορετικους μπορει να εχει και ο εναλλακτικος)

ειτε μενεις ειτε φευγεις αν τωρα νομιζεις οτι σε αδικουν αρμοδιοι ειναι οι αρχες-δικηγοροι-δικαστηρια κτλ.

προσωπικα εγω παντως αυτο που λενε το θεωρω σωστο γιατι απλα δεν γινεται ο ιδιοκτητης της φυσικης τηλεφωνικης συνδεσης να ειναι διαφορετικος απο τον ιδιοκτητη της διαδικτυακης συνδεσης.

αυτο που κανει ο ΟΤΕ με την ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ/ΙΝΤΕΡΝΕΤ το εφαρμοζει και η ΔΕΗ με το ΡΕΥΜΑ και η ΕΥΔΑΠ με το ΝΕΡΟ για να περιορισει τα φαινομενα ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ/ΕΝΟΙΚΙΑΣΤΗΣ να διαφερουν απο τα ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ

αμα θες το ΟΝΟΜΑ στο ΡΟΛΟΙ (παροχη/τιμολογιο) να ειναι το ιδιο με του ιδιοκτητη/ενοικιαστη της οικιας? δες τι χρειαζεται να κανεις και αν πληρωσεις.

αν οχι ανα πασα στιγμη αν αυτος που υπαρχει το ονομα του στο τιμολογιο φεσωσει την ΔΕΗ/ΕΥΔΑΠ τα πληρωνεις εσυ.

οι λογοι ειναι αυτονοητοι.

αληθεια λες για τον ΟΤΕ ? εχεις κανει ερωτηση στους ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ ΠΑΡΟΧΟΥΣ?

για ρωτα και πες μας τι θα σου πουν.

........Auto merged post: Zer0c00L πρόσθεσε 5 λεπτά και 53 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Ο ΟΤΕ δίνει το τηλέφωνο της Vivodi "για να συνδεθείτε με conn-x" :rofl:

ελα μωρε μικρες λεπτομερειες καποιος ξεχασε να κανει την δουλεια του σωστα.

επισης ενημερωτικα παλι απο την σελιδα του CONN-X

Τι χρειάζεται να κάνω για να αποκτήσω ένα πακέτο conn-x;

Θα πρέπει να κάνετε τα εξής:

• Να έχετε PSTN ή ISDN - BRA τηλεφωνική σύνδεση, την οποία να έχετε προμηθευτεί από τον ΟΤΕ.
• Να μην έχετε χρεωστικές οφειλές στον ΟΤΕ
• Να ελέγξετε ότι το ADSL διατίθεται στην περιοχή σας
• Να καταθέσετε το αίτημα σας στα παρακάτω Σημεία Πώλησης ΟΤΕ
o Το Δίκτυο Καταστημάτων ΟΤΕ
o Τηλεφωνικά στο 134
o Ηλεκτρονικά στο OTE SHOP
• Στα συνεργαζόμενα εμπορικά καταστήματα του ΟΤΕ

Naftopes
25-08-09, 16:13
φιλε μου τα πραγματα ειναι παρα πολυ απλα και δεν θες να το καταλαβεις.(χωρις παρεξηγηση)
Σύμφωνοι είναι απλά αλλά, εσύ γιατί δεν το καταλαβαίνεις?:)
Εγώ απο το 2003 μέχρι τον Δεκέμβριο του 2008 η κάρτα μου πιστωνόταν με το μηνιαίο αντίτιμο για να έχω προσβαση στο ιντερνετ και email κυρίως αυτό ! μια και έλειπα στο εξωτερικό. Ξαφνικά αυτό άλλαξε.


κανεις δεν σε υποχρεωνει η εταιρεια που λεγεται ΟΤΕ εχει αυτους τους κανονισμους (τους ιδιους η διαφορετικους μπορει να εχει και ο εναλλακτικος)

ειτε μενεις ειτε φευγεις αν τωρα νομιζεις οτι σε αδικουν αρμοδιοι ειναι οι αρχες-δικηγοροι-δικαστηρια κτλ.
Με υποχρεώνει η ανάγκη που πηγάζει απο την πολυετη χρήση και κατ επέκταση εμπιστοσύνη που έδειξα στον οτε. Εχω δώσει το email Μου σε χιλιάδες κόσμο σε όλον τον κόσμο.
Αυτό που λες λίγο πολύ, "αμα γουστάρεις αυτό είναι" υπόθηκε και απο τους υπαλλήλους του οτε με τους οποίου μίλησα. Ειναι ιδιαίτερα εκνευριστικό.




προσωπικα εγω παντως αυτο που λενε το θεωρω σωστο γιατι απλα δεν γινεται ο ιδιοκτητης της φυσικης τηλεφωνικης συνδεσης να ειναι διαφορετικος απο τον ιδιοκτητη της διαδικτυακης συνδεσης.

Μιά μέση λύση:
Ο οτε να διαθέση στην αγορά υπηρεσίες email με πληρωμή φυσικά.
Οπως κάνει το msn, google κλπ.
Όλα τα προβλήματα λυμένα...:oneup:


αυτο που κανει ο ΟΤΕ με την ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ/ΙΝΤΕΡΝΕΤ το εφαρμοζει και η ΔΕΗ με το ΡΕΥΜΑ και η ΕΥΔΑΠ με το ΝΕΡΟ για να περιορισει τα φαινομενα ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ/ΕΝΟΙΚΙΑΣΤΗΣ να διαφερουν απο τα ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ

αμα θες το ΟΝΟΜΑ στο ΡΟΛΟΙ (παροχη/τιμολογιο) να ειναι το ιδιο με του ιδιοκτητη/ενοικιαστη της οικιας? δες τι χρειαζεται να κανεις και αν πληρωσεις.

αν οχι ανα πασα στιγμη αν αυτος που υπαρχει το ονομα του στο τιμολογιο φεσωσει την ΔΕΗ/ΕΥΔΑΠ τα πληρωνεις εσυ.
οι λογοι ειναι αυτονοητοι.

Ξέρω καλά τι κάνουν η ΔΕΗ και η ΕΥΔΑΠ. Δεν κάνουν αυτό που λές. Εαν θέλει το κάνει ο ιδιοκτήτης. ΔΕΗ ΕΥΔΑΠ δεν έχουν καμιά δουλειά...



αληθεια λες για τον ΟΤΕ ? εχεις κανει ερωτηση στους ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ ΠΑΡΟΧΟΥΣ?

για ρωτα και πες μας τι θα σου πουν.


Λέω για τον ΟΤΕ γιατί αυτόν εμπιστεύτηκα και την πάτησα.
Τι δουλειά έχω με τους παρόχους... Ο ρομπέν τουν ιντερνετ είμαι ? :)
Κλέινοντας για άλλη μια φορά λέω ότι
"Είναι και ευθύνη λοιπόν ημών των καταναλωτών να έχουμε καλύτερο και φθηνότερο internet στο μέλλον μειώνοντας το μερίδιο του οτε. "

........Auto merged post: Naftopes πρόσθεσε 7 λεπτά και 4 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Να σε ρωτήσω κάτι?
Γιατι ο οτε δεν δίνει "naked adsl"?
Εαν την δίνει σε τιμή σχετικά ακριβή θα την προτιμούσε αυτός που την έχει πραγματικά ανάγκη.
Εσοδα ο οτε, ικανοποιημένος ο πελάτης. :)

Ξέρεις ότι πολλές συνδέσεις ιντερνετ τις πληρώνουν οι εταιρείες στους εργαζόμενους τους για να έχουν σύνδεση?
Σε αυτή την περίπτωση πρέπει να παρουσιάσουν παραστατικό το οποίο τώρα δεν είναι στο όνομα της εταιρείας...

agrelaphon
25-08-09, 16:32
Παραπάνω ρώτησες: "Γιατί Δηλαδή εγώ, εαν έχω HOL δεν μπορώ να έχω connex?"
Τεχνικά λοιπόν είναι αδύνατο να είσαι στο ιδιόκτητο της hol και να έχεις connx.

Αν η ΗΟΛ δίνει pstn, γιατί είναι τεχνικά αδύνατο? Μπορεί να δοθεί μεριζόμενο το κοννεξξξ

nongrata
25-08-09, 19:20
1) Είναι τεράστιο λάθος να χρησιμοποιείτε ως κύριο λογαριασμό email το email που σας δίνει ο πάροχός σας. Έχω αλλάξει τα τελευταία 13 χρόνια κι εγώ δε θυμάμαι πόσους παρόχους αλλά το email μου είναι πάντα το ίδιο γιατί το είχα σε ανεξάρτητη υπηρεσία.
2) Κάποιος επαγγελματίας το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να αγοράσει ένα domain name της αρεσκείας τους σε .com ή σε .eu από ένα μεγάλο καταχωρητή του εξωτερικού που προσφέρει email forwarding. Το κόστος είναι κάτω από 10 $ το χρονο. Φτιάχνετε όσες email διευθύνσεις θέλετε τις κάνετε forward σε ένα λογαριασμό email που έχετε κι αν αλλάξετε πάροχο στον καινούριο λογαριασμό και τέλος. Μπορείτε επίσης να τις κάνετε forward στο google, yahoo κλπ. Αν θέλετε να πληρώσετε μπορείτε να πάτε σε κάποιο πάροχο και να έχετε όχι μόνο την υπηρεσία forwarding αλλά και πλήρη εξυπηρέτηση εκεί με δικό σας γραμματοκιβώτιο.

Τα .gr είναι άλλο κόλπο. Οι ελληνικοί καταχωρητές δεν παρέχουν την υπηρεσία forwarding ενώ οι ξένοι δεν καταχωρούν Ελλάδα σε λογικές τιμές τουλάχιστον.

Naftopes
25-08-09, 19:42
1) Είναι τεράστιο λάθος να χρησιμοποιείτε ως κύριο λογαριασμό email το email που σας δίνει ο πάροχός σας. Έχω αλλάξει τα τελευταία 13 χρόνια κι εγώ δε θυμάμαι πόσους παρόχους αλλά το email μου είναι πάντα το ίδιο γιατί το είχα σε ανεξάρτητη υπηρεσία.
Εννοείς είναι τεράστιο λάθος να εμπιστεύεσαι τον οτε για ιντερνετ και για email.
Συμφωνω.
"Στερνή μου γνώση να σείχα πρώτα" :)
Ομως απο 10+ χρόνια που εχω σπίτι ιντερνετ δεν υπηρχαν διαδεδομένες αυτές οι ευκολίες...
Επιπλέον το hotmail και το yahhoo νομίζω δεν είχαν pop3.
Ασε που ήταν πιό "επαγγελματικό" να έχεις οτενετ εμαιλ.


2) Κάποιος επαγγελματίας το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να αγοράσει ένα domain name της αρεσκείας τους σε .com ή σε .eu από ένα μεγάλο καταχωρητή του εξωτερικού που προσφέρει email forwarding. Το κόστος είναι κάτω από 10 $ το χρονο. Φτιάχνετε όσες email διευθύνσεις θέλετε τις κάνετε forward σε ένα λογαριασμό email που έχετε κι αν αλλάξετε πάροχο στον καινούριο λογαριασμό και τέλος. Μπορείτε επίσης να τις κάνετε forward στο google, yahoo κλπ. Αν θέλετε να πληρώσετε μπορείτε να πάτε σε κάποιο πάροχο και να έχετε όχι μόνο την υπηρεσία forwarding αλλά και πλήρη εξυπηρέτηση εκεί με δικό σας γραμματοκιβώτιο.

Τα .gr είναι άλλο κόλπο. Οι ελληνικοί καταχωρητές δεν παρέχουν την υπηρεσία forwarding ενώ οι ξένοι δεν καταχωρούν Ελλάδα σε λογικές τιμές τουλάχιστον.

Πράγματι αυτή είναι ίσως η καλύτερη λύση...
Ξέρεις όμως πόσοι επαγγελματίες τα αγνοούν αυτά?
Και ο οτε το εκμεταλεύεται...διαφημίζοντας email accounts.
Θα επαναλάβω:
"Είναι και ευθύνη λοιπόν ημών των καταναλωτών να έχουμε καλύτερο και φθηνότερο internet στο μέλλον μειώνοντας το μερίδιο του οτε. "

emeliss
25-08-09, 19:56
@Naftopes
Στην αρχή του χρόνου τα ίδια δεν λέγαμε; Προέκυψε κάτι νέο και το ζωντανεύεις ή απλά θέλεις να βγάλεις από μέσα σου την πίκρα;

Naftopes
25-08-09, 20:03
@Naftopes
Στην αρχή του χρόνου τα ίδια δεν λέγαμε; Προέκυψε κάτι νέο και το ζωντανεύεις ή απλά θέλεις να βγάλεις από μέσα σου την πίκρα;

Ελα ρε φίλε που ήσουνα ! :rofl:
Είχα αρχίσει να ανησυχώ ! :rofl:

emeliss
25-08-09, 20:04
Σοβαρά ρωτάω.

Προέκυψε κάτι νέο και το ζωντανεύεις ή απλά θέλεις να βγάλεις από μέσα σου την πίκρα;

Naftopes
25-08-09, 20:10
Σοβαρά ρωτάω.

Προέκυψε κάτι νέο και το ζωντανεύεις ή απλά θέλεις να βγάλεις από μέσα σου την πίκρα;

Εσύ τι νομίζεις ?

emeliss
25-08-09, 20:11
Το δεύτερο και το καταλαβαίνω. Απλά μετά από τόσο καιρό λυπάμαι που είσαι ακόμα πικραμένος.

Naftopes
25-08-09, 20:19
Το δεύτερο και το καταλαβαίνω. Απλά μετά από τόσο καιρό λυπάμαι που είσαι ακόμα πικραμένος.

Δεν βλέπεις όμως ότι το θέμα άνοιξε απο τον
DRIVINGTEACHER στις 19/8 και αφορά το ίδιο θέμα.
Δηλαδή :internet χωρίς τηλεφωνική γραμμή.
εγώ συμφωνώ και επαυξάνω με την ανάγκη για email.
Να μην λυπάσαι καθόλου, το πρόβλημα το έχει και ο οτε χάρη στην φιλοξενεία του adslgr.
Μεγάλη δουλειά η δημοκρατία του ιντερνετ... 726 users τώρα !:)
Συμφωνείς ? :)

emeliss
25-08-09, 20:29
Το θέμα είναι conn-x χωρίς τηλεφωνική γραμμή (που δεν γίνεται) και όχι internet χωρίς τηλεφωνική γραμμή (που γίνεται).
Για το email είχε προταθεί και τότε και τώρα αν είναι 100% απαραίτητο να γυριστεί η σύνδεση σε pstn με 5 ευρώ το μήνα στο πακέτο της προσφοράς.

Πρόβλημα δεν έχει κανένας. Πίστεψε με.

Naftopes
25-08-09, 20:44
internet χωρίς τηλεφωνική γραμμή (που γίνεται).

Αυτό πως γίνεται ? εννοείς ADSL?
Πως μπορώ να έχω ιντερνετ στο ονομά μου και η τηλεφωνική υπηρεσία να είναι σε άλλη εταιρεία και σε άλλον ιδιοκτήτη...



Πρόβλημα δεν έχει κανένας. Πίστεψε με.
Δεν σε πιστεύω.

emeliss
25-08-09, 20:51
Είπες ότι το θέμα είναι "internet χωρίς τηλεφωνική γραμμή".

Εννοώ internet χωρίς τηλεφωνική γραμμή μπορεί να υπάρξει. Ακόμα και adsl.

Αυτό με το σπάσιμο του λογαριασμού είναι άλλο πράγμα. Η εταιρία σου, σου πληρώνει το net μόνο αν πας απόδειξη στην επωνυμία της;

Naftopes
25-08-09, 21:05
Αυτό με το σπάσιμο του λογαριασμού είναι άλλο πράγμα. Η εταιρία σου, σου πληρώνει το net μόνο αν πας απόδειξη στην επωνυμία της;

Ετσι γίνεται. Το παραστατικό πρέπει να είναι στο όνομά μου εφόσον πρόκειτε να το καταχωρήσω στα βιβλία μου ή στο όνομα της εταιρείας εφόσον μου το πληρώνει η εταιρεία...
Αυτό το σπάσιμο... είναι βασικό.
Θα μπορούσε ο λογαριασμός να σπάει στα δύο...

emeliss
25-08-09, 21:10
Στην ελεύθερη σημερινή αγορά έχεις πολλές επιλογές. Δεν υπάρχει έστω και ένας πάροχος που να κάνει αυτό που θες;

@ ADSLgr.com All rights reserved.