PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet και Nova μαζί: έκπτωση 20%



Σελίδες : [1] 2 3 4 5

Va_Va
19-08-09, 23:49
Ο μεγαλύτερος εναλλακτικός πάροχος υπηρεσιών broadband & σταθερής τηλεφωνίας στην Ελλάδα & η μοναδική ελληνική εταιρεία παροχής υπηρεσιών δορυφορικής συνδρομητικής τηλεόρασης στην Ελλάδα έχουν ενώσει τις δυνάμεις τους. Με όχημα:

-Τις αξιόπιστες τηλεπικοινωνιακές υπηρεσίες της Forthnet
-Το μοναδικό τηλεοπτικό περιεχόμενο της nova

Υπηρεσία Forthnet και Υπηρεσία Nova με 20% έκπτωση για πάντα!

forthnet προσφοράhttp://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10012420

Lagman
20-08-09, 00:12
άραγε παίζει ρόλο που θα γίνει εγκατάσταση της nova ; πχ πρέπει να είναι στο σπίτι που παρέχετε η υπηρεσία 2play η υπάρχει δυνατότητα να βάλεις nova στο χωριό και να έχεις 2play στην Αθήνα ;

Δηλαδή το πακέτο 2play + nova το full πακέτο βγαίνει 160 ευρώ το δίμηνο ;

Το ότι forthnet και nova είναι μαζί το έχουν πάρει χαμπάρι όλοι όσοι έχουν dreambox :rofl: είμαι σίγουρος ότι θα αλλάξανε πάροχο για αυτό (http://www.adslgr.com/forum/attachment.php?attachmentid=54152&d=1238622252) και γενικά το card sharing που κυνηγάνε .

flamelab
20-08-09, 00:17
Εάν δεν κάνουν IpTV, απλά δεν έχει κανένα νόημα αυτή η "προσφορά". Είναι απλά αστεία.

songless_bird
20-08-09, 00:32
Εάν δεν κάνουν IpTV, απλά δεν έχει κανένα νόημα αυτή η "προσφορά". Είναι απλά αστεία.
Eγω δεν θελω οταν για καποιο λογο κοβεται το Internet να μην μπορω να δω και nova. Βαριεμαι να κανω βολτες με το ποδηλατο...

dbal
20-08-09, 09:58
Κι εγώ θα συμφωνήσω οτι τεχνολογικά μου αρέσει ο συνδυασμός double play με καθαρή δορυφορική τηλεόραση και όχι μέσω ιντερνετ. Το ζητούμενο είναι αυτό να βγεί με πραγματικά οικονομικά συμφέρουσα πρόταση και επίσης να δοθούν αναλυτικές πληροφορίες γιατί για την ώρα στο site μόνο ένα banner χωρίς τιμοκατάλογο έχουν ανεβάσει....:down:

giwrgosth
20-08-09, 10:11
άραγε παίζει ρόλο που θα γίνει εγκατάσταση της nova ; πχ πρέπει να είναι στο σπίτι που παρέχετε η υπηρεσία 2play η υπάρχει δυνατότητα να βάλεις nova στο χωριό και να έχεις 2play στην Αθήνα ;
Αφού δεν είναι iptv και είναι δορυφορική λήψη δεν παίζει κανένα ρόλο.

ThanosD
20-08-09, 10:45
... γιατί για την ώρα στο site μόνο ένα banner χωρίς τιμοκατάλογο έχουν ανεβάσει....:down:

Τι αναλυτικό κατάλογο θες???

Η παραπάνω προσφορά αποτελεί συνδιαστική προσφορά δύο γνωστών προιόντων και δίνεται με 20% έκπτωση στο καθένα. Τι άλλο να πουν?

puzzle
20-08-09, 11:03
Μολις επικοινωνησα με ενα καταστημα και εκεινη την ωρα διαβαζανε την οδηγια...
Καταρχην να ξεκαθαρισουμε οτι δεν εχει σχεση αν δεν εχεις ιντερνετ δεν εχεις και νοβα...ειναι τελειως διαφορετικες καταστασεις..
Τωρα περι κοστων οπως αναφερθηκε ειναι...απο οποιο πακετο επιλεξεις 20% εκπτωση..
Δηλ 2 play μαζι με full pack αντι για 98 βγαινει στα 78,70 για την ακριβεια..
Πληρωνεις 100 ευρω για αποκοδοικωποιητη και πιατο...και δεσμευεσαι με ενα χρονο..
το ρουτερ ειναι ασυρματο και δωρεαν..
Τωρα για οποιον τυγχανει να εχει forthnet και ειχε και nova πας σε ενα καταστημα μου ειπαν κανεις μια αιτηση και ετσι περνεις την επιπλεον εκπτωση...
Νομιζω οτι δεν ειναι καθολου κακη προσφορα αν αναλογιστουμε οτι γλυτωνεις 20 ευρω το μηνα *12 = 240 ευρακια το χρονο...

ΜΑΙΚ
20-08-09, 11:08
1) Υπαρχουν πολλοι εκει εξω που εχουν κ τις 2 υπηρεσιες, αρα πανε σε ενα forthnet shop και περνουν την προσφορα
2) Οτι προγραμμα θες σε forthnet κ nova πας και το παιρνεις με 20% εκπτωση
αρα λεω εγω 39,9 2play και 58,5 full pack nova= 98,4 -20% =78,72
αρα γλιτωνουμε 19,68 το μηνα χ 12 μηνες =236,16

dbal
20-08-09, 11:34
Τι αναλυτικό κατάλογο θες???

Η παραπάνω προσφορά αποτελεί συνδιαστική προσφορά δύο γνωστών προιόντων και δίνεται με 20% έκπτωση στο καθένα. Τι άλλο να πουν?

1) Ισχύει για παλιούς και νέους συνδρομητές?

2) Μπορεί κάποιος να διαλέξει οποιοδήποτε πακέτο συνδρομής?

3) Εξτρα κόστος για εξοπλισμό? Εγκατάσταση?

4) Θα επεκταθεί και το συμβόλαιο του double play μου αν πάρω το πακέτο προσφορά?

Αυτά και άλλα που μπορεί να έχουν ήδη απαντηθεί από τα παιδιά στο φόρουμ αλλά το έτσι κι αλλιώς απαράδεκτο αισθητικά και σε περιεχόμενο site της εταιρείας απαξιεί να απαντήσει όντας η μόνη επίσημη πηγή πληροφόρησης....

Έχω κυριλοεκτικά βαρεθεί -αλλά τι να κάνω- τους εξυπνάκηδες και εριστικούς στα φόρουμ....μήπως έτσι δεν είναι όμως τα πράγματα και εκτός υπολογιστή? :mad:

ThanosD
20-08-09, 11:50
Έχω κυριλοεκτικά βαρεθεί -αλλά τι να κάνω- τους εξυπνάκηδες και εριστικούς στα φόρουμ....μήπως έτσι δεν είναι όμως τα πράγματα και εκτός υπολογιστή? :mad:

Αν αναφέρεσαι σε μένα, δεν είχα κανένα σκοπό να είμαι εριστικός και λυπάμαι αν το πήρες έτσι. Πραγματικά πιστεύω ότι η προσφορά αφορά δύο πολύ γνωστά προιόντα και είναι πολύ απλή: παίρνεις και τα δύο και έχεις έκπτωση 20%. Για τα υπόλοιπα, υπάρχουν και τα τηλέφωνα των εταιρειών - αναφέρεται και αυτό στο site τους...

guzel
20-08-09, 11:56
η forthnet τον εχει πιει εδω και καιρο!

nova ηθελε... ας προσεχε!

leasedline
20-08-09, 11:59
αγοράζω απλά πακέτο του εξωτερικού και έχω περισσότερα κανάλια και φυσικά περισσότερη έκπτωση (πάνω από 50%)

guzel
20-08-09, 12:02
αγοράζω απλά πακέτο του εξωτερικού και έχω περισσότερα κανάλια και φυσικά περισσότερη έκπτωση (πάνω από 50%)

:oneup:
και φυσικα καμια σχεση τοσο σε ποιοτητα οσο και σε περιεχομενο ;)

ΜΑΙΚ
20-08-09, 12:11
1) Ισχύει για παλιούς και νέους συνδρομητές?

2) Μπορεί κάποιος να διαλέξει οποιοδήποτε πακέτο συνδρομής?

3) Εξτρα κόστος για εξοπλισμό? Εγκατάσταση?

4) Θα επεκταθεί και το συμβόλαιο του double play μου αν πάρω το πακέτο προσφορά?

Αυτά και άλλα που μπορεί να έχουν ήδη απαντηθεί από τα παιδιά στο φόρουμ αλλά το έτσι κι αλλιώς απαράδεκτο αισθητικά και σε περιεχόμενο site της εταιρείας απαξιεί να απαντήσει όντας η μόνη επίσημη πηγή πληροφόρησης....

Έχω κυριλοεκτικά βαρεθεί -αλλά τι να κάνω- τους εξυπνάκηδες και εριστικούς στα φόρουμ....μήπως έτσι δεν είναι όμως τα πράγματα και εκτός υπολογιστή? :mad:

1)ΝΑΙ
2)Φυσικα και στην forthnet και στην nova
3) 49 ευρω εξοπλισμο και αν δεν ξερεις να κανεις την εγκατασταση αλλα 70 ευρω. σ.σ το πιατο ειναι δωρο
4) ναι για 1 χρονο:cool:

dbal
20-08-09, 12:41
Για τα υπόλοιπα, υπάρχουν και τα τηλέφωνα των εταιρειών - αναφέρεται και αυτό στο site τους...

Αυτό τώρα είναι προτεινόμενη λύση από άνθρωπο που συμμετέχει σε διαδικτυακά φόρουμ?
Anyway, case closed.



1)ΝΑΙ
2)Φυσικα και στην forthnet και στην nova
3) 49 ευρω εξοπλισμο και αν δεν ξερεις να κανεις την εγκατασταση αλλα 70 ευρω. σ.σ το πιατο ειναι δωρο
4) ναι για 1 χρονο:cool:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! :respekt: Άλλωστε δεν είναι εύκολο να πιάσεις και γραμμή για να πάρεις πληροφορίες... :whistle:

davinci_
20-08-09, 13:44
Ας βάλουμε όσους περισσότερους μπορούμε με 12μηνο συμβόλαιο μιας και έρχεται σιγά σιγά και ο ΟΤΕ και τότε θα σφίξουν τα γάλατα ...
Εγώ ,αυτό νομίζω πως σκέφτονται .

http://img297.imageshack.us/img297/5219/nova1.png

ΜΑΙΚ
20-08-09, 13:53
Που το ανακαλυψες το παραπανω πινακακι?:hmm:

davinci_
20-08-09, 14:06
Που το ανακαλυψες το παραπανω πινακακι?:hmm:

Κυκλοφορεί τις τελευταίες ημέρες σε διάφορα forum στο δίκτυο .

ΜΑΙΚ
20-08-09, 14:09
ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου.

restos
20-08-09, 14:41
τι να την κανω την νοβα αφοy τα "ματσακια" τα βλεπω στο justin και χωρις συνδρομη . πσαχτητε λιγο πριν τους τα σκασετε γιατι δεν τα βρισκετε και στον δρομο!!!!αλωστε οπως λεει και το νικ μ ειμαι restos:rofl:80e το διμηνο ειναι πααααρα πολλα:nono:

gsmeros
20-08-09, 15:19
εγω εχω ηδη forthet 24αρι , και σταθερο forthnet (oxi aperioristes) , με 25 ευρω το μηνα νομιζω.
Μπορω να βαλω ΝΟVA συμφωνα με το πινακακι ??
Αξιζει να βιαστουμε για ολες αυτες τις προσφορες , δεδομενου οτι εχουν 12μηνη συμβαση?
Επισης σε αλλο σπιτι στην αθηνα εχουμε 2play με 40 το μηνα , και ΝOVA κανονικα.
Να παρω τηλεφωνο να ρωτησω αν θα παρω εκπτωση ? Δοκιμασε κανεις?

Ευχαριστω.

nnn
20-08-09, 15:47
Για πάρε να δούμε αν ισχύει για ήδη συνδρομητές.

Barlong
20-08-09, 15:53
Για πάρε να δούμε αν ισχύει για ήδη συνδρομητές.

Είμαι υφιστάμενος συνδρομητής Forthnet μπορώ να επωφεληθώ από την έκπτωση 20%;

Φυσικά και μπορείτε! Η έκπτωση δίνεται σε συνδυασμό υπηρεσίας Forthnet και nova.

- Αν είστε ήδη και συνδρομητής nova , επισκεφτείτε ένα κατάστημα Forthnet και απλά να συμπληρώσετε την Σελίδα Προνομίου.

- Αν δεν είστε συνδρομητής nova, επισκεφτείτε ένα κατάστημα Forthnet, επιλέξετε το πακέτο nova που σας ταιριάζει και συμπληρώστε την αίτηση nova μαζί με την Σελίδα Προνομίου.

gsmeros
20-08-09, 15:58
Στις συχνες ερωτησεις εχει οτι ισχυει για ηδη συνδρομητες.
Και πας στα καταστηματα forthnet.
Λογικα αυριο το πρωι θα επικοινωνησω και θα σας πω τι μου ειπαν.

TearDrop
20-08-09, 16:25
Για αυτούς που είναι ήδη συνδρομητές δεν θα έπρεπε κανονικά να κάνουν αυτόματα την έκπτωση? Δηλαδή αν κάποιος δεν ενημερωθεί για την προσφορά θα συνεχίσει να πληρώνει οτι και πριν?

billstamaniac
20-08-09, 16:29
αρκετα καλη προσφορα πιστευω κ ευελικτη ξαθως εχει πολλους συνδιασμους που μπορεις να κανεις κ δεν σε αναγκαζει να βαλεις σονι κ καλα ινερνετ και μπορεις να τα εχεις κ σε διαφορετικους χωρους
οσο αφορα την προσφορα την προσφορα αφορα κ παλιους κ νεους συνδρομητες με εκπτωση 20% στα παγια κ των 2 υπηρεσιων και ειναι για παντα εφοσον κ οι 2 υπηρεσιες ειναι ενεργες προσοχη προς το παρον τοαλαχιστον αφορα μονο οσους εχουν υπηρεσια μεσω του ιδιοκτητου δικτυου της forthnet
οσο αφορα τον εξοπλισμο ισχυουν τα εξης
1. ο απλος εχει 49 € + 50 € το πιατο εκτος αν πας σε καταστημα forthnet οπου σου κάνουν το πιατο δωρο δηλ πληρωνεις μονο 49
2. ο pvr με το σκληρο δισκο οπου μπορεις να κανεις pause κτλ εγγραφη κ να βλεπεις 2 διαφορετικα προγραμματα ταυτοχρονα σε 2 διαφορετικες τηλεορασεις εχει 199 εκτος αν πας στο καταστημα παλι που στον αφηνουν 99

Va_Va
20-08-09, 17:14
Πλέον υπάρχει και πίνακας με τις τιμές και τους συνδυασμούς πακέτων Nova + Forthnet!
Συνδρομές (http://ebusiness-interactive.forthnet.gr/pronomio/application/index.html)


Μια καλή αρχή, αλλά το μέλλον πρέπει να είναι πιο οικονομικό αν θέλει η forthnet να μαζέψει και να κρατήσει τον κόσμο!

nnn
20-08-09, 18:09
not bad, η επικείμενη έλευση του Οτε στα δορυφορικά έφερε κινητικότητα, θα πάω το πρωί σε Forthnet shop να πάρω την έκπτωση.

Lagman
20-08-09, 21:54
Η προσφορά ισχύει μόνο για αυτούς που τους καλύπτει το ιδιόκτητο δίκτυο της forthnet.

nnn
20-08-09, 21:55
Η προσφορά ισχύει μόνο για αυτούς που τους καλύπτει το ιδιόκτητο δίκτυο της forthnet.
Λογικό δεν είναι ?

euri
20-08-09, 22:10
Λογικό δεν είναι ?

Γιατί είναι λογικό; Οι άλλοι συνδρομητές δεν πληρώνουν στη Forthnet;

Θα ήταν λογικό αν ήταν IPTV :p

ThanosD
20-08-09, 22:16
Γιατί είναι λογικό; Οι άλλοι συνδρομητές δεν πληρώνουν στη Forthnet;

Ναι, αλλά το ψωμί είναι το LLU :p

nnn
20-08-09, 22:17
:p

έτσι εξηγείται πάντως το εκοφαντικό νιαούρισμα του τελευταίου μήνα :whistle:, 20% έκπτωση στο πακέτο είναι λογαριασμός

sotos65
20-08-09, 22:23
Ναι, αλλά το ψωμί είναι το LLU :p

...δεν βλέπω και μεγάλη κινητικότητα όμως από τη forthnet να επεκτείνει το δίκτυό της, λίγο πολύ εκεί που ήταν πέρυσι τέτοιο καιρό είναι και τώρα. Οικονομία μάλλον, λόγω έλλειψης ρευστού! :rolleyes:

euri
20-08-09, 22:47
...δεν βλέπω και μεγάλη κινητικότητα όμως από τη forthnet να επεκτείνει το δίκτυό της, λίγο πολύ εκεί που ήταν πέρυσι τέτοιο καιρό είναι και τώρα. Οικονομία μάλλον, λόγω έλλειψης ρευστού! :rolleyes:

Υπάρχει κινητικότητα: κάθε μήνα αλλάζει την ημερομηνία στον adsl wizard της :twisted:

sotos65
20-08-09, 22:53
Υπάρχει κινητικότητα: κάθε μήνα αλλάζει την ημερομηνία στον adsl wizard της :twisted:

Πολύ καλό! :worthy::lol::lol::lol::rofl:

kostas76
20-08-09, 23:14
Εγώ παντως που είμαι συνδρομητης και στα δύο πήγα σήμερα και συμπληρωσα το ειδικο εντυπο.
Μια χαρα μου φαίνεται να γλυτωνω 236 ευρω το χρόνο!!!:)

stavrosLinux
20-08-09, 23:23
και τι γίνεται αν το νόβα είναι σε άλλο όνομα από το τηλέφωνο στο ίδιο σπίτι:rolleyes: ;

sotos65
20-08-09, 23:30
Έκπτωση yok (μάλλον)...

Arkady
20-08-09, 23:45
Εγώ παντως που είμαι συνδρομητης και στα δύο πήγα σήμερα και συμπληρωσα το ειδικο εντυπο.

Μήπως έχεις κανένα link για το έντυπο?

kostas76
21-08-09, 00:15
Μήπως έχεις κανένα link για το έντυπο?

Δεν ειναι κατι ιδιαιτερο το εντυπο.Απλα καποια στοιχεια ταυτοτητας θελουν, το τηλεφωνο που εχεις δωσει στη forthnet και στη nova.
Μάλλον για να διαπυστωσουν αν είσαι όντως αυτό που δηλώνεις.
:oneup:

karavagos
21-08-09, 00:57
...δεν βλέπω και μεγάλη κινητικότητα όμως από τη forthnet να επεκτείνει το δίκτυό της, λίγο πολύ εκεί που ήταν πέρυσι τέτοιο καιρό είναι και τώρα. Οικονομία μάλλον, λόγω έλλειψης ρευστού! :rolleyes:

Μια χαρά επεκτείνεται το δίκτυο. Απλά δεν φαίνεται ;)

speed79
21-08-09, 09:00
Γνωρίζει κάποιος να μας πει άν θα πληρώνουμε τώρα ένα ενιαίο λογαριασμό κάθε μήνα για 2play k nova η κανονικά το 2play το δίμηνο και η nova στο μήνα?

ThanosD
21-08-09, 09:08
Γνωρίζει κάποιος να μας πει άν θα πληρώνουμε τώρα ένα ενιαίο λογαριασμό κάθε μήνα για 2play k nova η κανονικά το 2play το δίμηνο και η nova στο μήνα?

2 ξεχωριστούς λογαριασμούς.

speed79
21-08-09, 10:00
2 ξεχωριστούς λογαριασμούς.

Ευχαριστώ για την απάντηση:oneup:

sexrazat
21-08-09, 10:16
Για αυτούς που είναι ήδη συνδρομητές δεν θα έπρεπε κανονικά να κάνουν αυτόματα την έκπτωση? Δηλαδή αν κάποιος δεν ενημερωθεί για την προσφορά θα συνεχίσει να πληρώνει οτι και πριν?

Όχι γιατί η ιστορία γίνεται για τη 12μηνη δέσμευση που ξεκινάει από την αρχή και αυτό απαιτεί νέο συμβόλαιο.

tonykas
21-08-09, 11:32
Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με κατάστημα μου είπαν ότι κάνεις μεταβίβαση ονόματος στη nova
και παίρνεις κανονικά την έκπτωση.

pelasgian
21-08-09, 12:11
Πάντως, το start pack + double play είναι μόλις 7 ευρώ πιο ακριβό από το double play της Tellas.

tonykas
21-08-09, 12:36
Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με κατάστημα μου είπαν ότι κάνεις μεταβίβαση ονόματος στη nova
και παίρνεις κανονικά την έκπτωση.

Διευκρύνηση:πήγα σε κατάστημα forthnet και έκανα το προνόμιο,τελικά γίνεται και σε διαφορετικά
στοιχεία.το τηλέφωνο στην μητέρα μου και το nova σε εμένα.:oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.