PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοήθεια για ταξίδι στο Άμστερνταμ!



chrispen
20-08-09, 21:17
Παιδιά σκοπεύω να πάω 3μερο ταξιδάκι τον Νοέμβρη στο Άμστερνταμ, θέλω να κλείσω ενα δίκλινο σε ενα ξενοδοχείο στο κέντρο συμπαθητικό, χωρίς περιτά αλλα όχι με κοινόχρηστα ντούζ και τουαλέτες που διαβάζω..
Οι τιμές απ'ότι βλέπω για ενα συμπαθητικό 3* είναι απο 100 ευρώ το δωμάτιο και πάνω. Αυτά που θέλω να έχει είναι

-2 κρεββατια
-δικό του μπάνιο
-θέρμανση
-κοντά στο κέντρο
-πρωινό στη τιμή

δεν ψάχνω για πολυτέλειες αλλα δεν έχω σκοπό να δώσω 100 ευρώ το άτομο. Επειδή θα πάμε 2 άτομα Ολλανδία-Βουλγαρία ψάχνουμε φθηνά , να είναι για παράδειγμα το πολύ 50-60 € το δωμάτιο έχετε να προτείνετε κάτι ;

alwaysalone
20-08-09, 23:57
Και τι ειναι το Αμστερνταμ, νησί στις Κυκλάδες που θες και κοντά στο κέντρο, με πρωινό :p :p
Δεν εχω προτεινω κατι, δεν εχω παει εκει, νομίζω οτι θα βοηθουσε περισσότερο αν κοιτούσες καποιον τουριστικό οδηγό ίσως, ή εστω να μας ελεγες γιατί θες να πας τριημερο στο Αμστερνταμ, Ολλανδία :whistle::whistle:, ετσι για να χουμε ενα κίνητρο παραπάνω να ψάξουμε :p

Κατά τα άλλα, καλό ταξίδι :p

(sorry που δε βοήθησα σε αυτο που θες)

pan.nl
21-08-09, 01:41
Η αλήθεια είναι πως τα ξενοδοχεία είναι αρκετά ακριβά εδώ, ακόμα και τα 2 ή 3 αστέρων. Παρόλα αυτά, όσο νωρίτερα κλείσεις τόσο καλύτερα. Δύο αρκετά γνωστά sites είναι το www.booking.com και το www.otel.com, μπορείς να ρίξεις μια ματιά. Καλή διαμονή σε κάθε περίπτωση - θα περάσεις τέλεια!

chrispen
21-08-09, 01:59
φίλε μου μιας και σε βρήκα, δεν έχεις να μου προτίνεις κάτι εσύ μιας και είσαι εκεί ;

TheCondor
21-08-09, 02:28
Πρεπει να κανεις επισκεψη στα swingers' club οπωσδηποτε :)

No-Name
21-08-09, 03:17
www.citizenm.com is one of the best "Affordable luxury" hotels in Amsterdam.

C u m8.....(send a PM if You finally come over here!)

pan.nl
21-08-09, 14:02
φίλε μου μιας και σε βρήκα, δεν έχεις να μου προτίνεις κάτι εσύ μιας και είσαι εκεί ;

Δυστυχώς οι γνώσεις μου σχετικά με τα ξενοδοχεία είναι περιορισμένες καθώς ποτέ δε χρειάστηκε να κλείσω ξενοδοχείο εδώ. Δες τα links που σου παραθέσαμε και σίγουρα θα βρείς κάτι σχετικά οικονομικό για τις ημερομηνίες που θέλεις.

giwrgosth
21-08-09, 14:05
www.trivago.gr
Συγκριτικό όλων των πρακτόρων με αναλυτικές τιμές, χάρτες, παροχές κλπ.
Πάντα από αυτό ξεκινώ την αναζήτηση.

chrispen
05-03-10, 10:57
και πέρασα ΓΑΜΑΤΑ!!!

ckbond
05-03-10, 11:24
Πες μας που έμεινες και πόσο πλήρωσες τελικά...:D

chrispen
05-03-10, 19:10
τελικά η αναζήτηση έγινε μέσω google earth για να δω σε ποιό σημείο θα μείνω. Και η κράτηση μέσω booking.com Το ξενοδοχείο λεγόταν Barbacan Hotel , δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο αλλα ούτε και ξενώνας, δεν μας ενδιέφερε που θα μείνουμε γιατί ελάχιστα καθόμασταν στο ξενοδοχείο (μόνο ύπνος) , πληρώσαμε 240 ευρώ το δίκλινο για 3 βραδιές.

ckbond
08-03-10, 16:42
Ήταν ακριβούτσικα παρ' όλο που δεν ήταν και τίποτε ιδιαίτερο...
Όταν είχα πάει Ολλανδία δεν είχα μείνει Αμστερνταμ αλλά σε κάποιο χωριό σχετικά κοντά του. Στο κέντρο πήγαινα μόνο για βόλτα και μάλιστα με λεωφορείο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.