PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas email Iphone



Desperado
22-08-09, 12:41
Υπαρχει περιπτωση να μπορω να παρω τα μαιλ μου μεσω iphone 3gs ?προσπαθησα να βαλω τις ρυθμισεις αλλα χωρις επιτυχια. εχεις κανεις καμια ιδεα ?

lehrer
22-08-09, 12:50
Υπαρχει περιπτωση να μπορω να παρω τα μαιλ μου μεσω iphone 3gs ?προσπαθησα να βαλω τις ρυθμισεις αλλα χωρις επιτυχια. εχεις κανεις καμια ιδεα ?

Νομιζω οτι θα πρεπει να μπεις στο webmail της tellas για να δεις τα mail σου.

ariadgr
22-08-09, 12:51
Υπαρχει περιπτωση να μπορω να παρω τα μαιλ μου μεσω iphone 3gs ?προσπαθησα να βαλω τις ρυθμισεις αλλα χωρις επιτυχια. εχεις κανεις καμια ιδεα ?

Δεν θα έβαλες σωστά τις ρυθμίσεις.

Έβαλες:
POP3 : pop3.tellas.gr
SMTP: smtp.tellas.gr

και δεν λαμβάνεις μηνύματα;

iJohnnyCash
22-08-09, 13:56
Η Tellas δεν επιτρέπει να στείλει email από τους server της αν δεν είσαι συνδεδεμένος με Tellas. Όποτε καλύτερα επέλεξε κάποιον άλλον smtp.

ariadgr
22-08-09, 13:58
Η Tellas δεν επιτρέπει να στείλει email από τους server της αν δεν είσαι συνδεδεμένος με Tellas. Όποτε καλύτερα επέλεξε κάποιον άλλον smtp.

Είπε ότι δεν μπορεί να λάβει.

mathios
22-08-09, 19:48
εγω εχω 7 λογαριασμους στην tellas και με windows mobile και στελνω και λαμβανω mail κανονικα (αλλα και πριν με symbian uiq) δεν ειχα προβλημα η παραπανω ρυθμισεις που εχει δωσει ο χρηστης ariadgr ειναι σωστες μηπως κατι αλλο κανεις και δεν λαμβανεις; σε ποιο δικτυο εισαι; και να σειμειωθει οτι ορισμενα δικτυα κινητης σου επιτρεπουν να εχεις ιντερνετ μεσω wap portal εαν εχεις τετοιες ρυθμισεις στο κινητο σου ΔΕΝ θα κανεις δουλεια,χρειαζεται αλλο APN για ιντερνετ προσβαση για SSL.

@ ADSLgr.com All rights reserved.