PDA

Επιστροφή στο Forum : Δοκιμή τεχνολογίας αναχαίτισης του παράνομου download μουσικής



Σελίδες : [1] 2

nnn
22-08-09, 20:55
Ένας εκ των δημιουργών του Kazaa του διάσημου προγράμματος διαμοίρασης αρχείων, το οποίο κατέληξε συνδρομητικό, ο Kevin Bermeister, πρόσφατα παρουσίασε μια τεχνολογία αποτροπής της online κλοπής μουσικής.

Καλούμενη Copyrouter μπορεί να εντοπίσει πότε ένας χρήστης προσπαθεί να κατεβάσει μια παράνομα διαθέσιμη έκδοση ενός τραγουδιού, και επεμβαίνει προτρέποντας τον χρήστη να κατεβάσει ένα επί πληρωμή αντίγραφο.
Το κόστος του τραγουδιού, εφόσον επιλέξει να το αγοράσει ο χρήστης, χρεώνεται στον μηνιαίο λογαριασμό του στον Isp του.

Το Copyrouter δουλεύει στο επίπεδο του ISP, αναγνωρίζοντας την μοναδική bit ακολουθία του αρχείου, με τα χαρακτηριστικά των παράνομα διαθέσιμων τραγουδιών να είναι αποθηκευμένα σε μια ιδιοκτησίας του Bermeister βάσης δεδομένων, με όνομα Global File Registry.
Όταν κάποιος χρήστης ξεκινάει ένα παράνομο κατέβασμα, αυτόματα του προσφέρεται μια νόμιμη επί πληρωμή έκδοση.

Το σύστημα δοκιμάστηκε στην Αυστραλία για 3 μήνες προκαλώντας ενθουσιασμό στους Isp και στην μουσική βιομηχανία και πρόκειται να φτάσει στις ΗΠΑ αργότερα μέσα στην χρονιά.
Στην δοκιμή ένα ποσοστό 30% των χρηστών αγόρασε νόμιμα το τραγούδι και αν όλα πάνε καλά οι εταιρίες θα προσφέρουν μια συνδρομητική υπηρεσία σε συνδυασμό με τον λογαριασμό του ISP.

Παραμένει αναπάντητο το ηθικό ζήτημα της παρακολούθησης των δεδομένων από τον ISP.

Πηγή : Techspot (http://www.techspot.com/news/35931-isps-testing-technology-to-intercept-illegal-music-downloads.html)

nnn
22-08-09, 20:56
Που είναι η προστασία των προσωπικών δεδομένων ????
Που είναι η προστασία της διακινούμενης πληροφορίας ???
Έξω :down:

DSLaManiaC
22-08-09, 20:59
Να πάρουν αυτές τις μεθόδους DPI και να τις βάλουν εκεί που ξέρουν για να μη πω τίποτα πιο βαρύ.

Άντε γιατί έχουμε ξεφύγει τελέιως.

nnn
22-08-09, 21:00
Δεν είναι παράξενο που οι δοκιμές έγιναν στην Αυστραλία, ό,τι θέλουν να τεστάρουν οι Αμερικάνοι εκεί το κάνουν πρώτα.

NeK
22-08-09, 21:11
Χμμ κάτι μου λέει πως η κρυπτογράφηση θα πάρει τα πάνω της...

DSLaManiaC
22-08-09, 21:15
Ήδη υπάρχει απλά θα είναι πιο ισχυρή.

Αν περάσει αυτό το πράγμα, αυτή η καταπάτηση προσωπικών δεδομένων σε βαθμό παράνοιας, άνθρωπος που σέβεται τον εαυτό του δε πρέπει να ξανα αγοράσει μουσική μέχρι να το σταματήσουν.

Jazzer
22-08-09, 21:17
Μπράβο "εξυπηρέτηση" τα καλόπαιδα, μιλάμε για πρώτης τάξεως παρακολούθηση !
Μήπως θέλετε να έχετε πρόσβαση και στους αριθμούς των πιστωτικών μας καρτών για να μη μπαίνουμε στον κόπο να πατάμε μερικά κλικ παραπάνω και να γίνονται οι χρεώσεις αυτόματα ; :twisted:
Tι άλλο θα δούμε ακόμα.... :down:

ARIADNI_28512
22-08-09, 21:19
"Ένας εκ των δημιουργών του Kazaa του διάσημου προγράμματος διαμοίρασης αρχείων..."

Α ρε Kevin...που πας και χυνεις τα μυαλα σου...

Μωρε δε πανε στο χχχχχχ...

nnn
22-08-09, 21:22
Μπράβο "εξυπηρέτηση" τα καλόπαιδα, μιλάμε για πρώτης τάξεως παρακολούθηση !
Μήπως θέλετε να έχετε πρόσβαση και στους αριθμούς των πιστωτικών μας καρτών για να μη μπαίνουμε στον κόπο να πατάμε μερικά κλικ παραπάνω και να γίνονται οι χρεώσεις αυτόματα ; :twisted:
Tι άλλο θα δούμε ακόμα.... :down:
Μα η χρέωση θα γίνεται αυτόματα στον λογαριασμό του ISP :whistle:

amwnra
22-08-09, 21:36
Να πάρουν αυτές τις μεθόδους DPI και να τις βάλουν εκεί που ξέρουν για να μη πω τίποτα πιο βαρύ.

Άντε γιατί έχουμε ξεφύγει τελέιως.

+1

δεν εχουν με αλλα να ασχοληθουν........

pan34
22-08-09, 21:37
η σειρα τηs Ευρωπηs μετα;

efthlouk
22-08-09, 21:55
η σειρα τηs Ευρωπηs μετα;
Και να ερθει Ευρωπη, εδω ειναι Ελλαδα...! Αυτο τα λεει ολα! Σα να λεμε, δε θα ερθει ποτε οποτε don't worry!:p;)

grayden
22-08-09, 21:57
DPI και άγιος ο θεός. Ειλικρινά θέλω να μάθω πως προστατεύονται νομικά οι εμπλεκόμενοι στην συγκεκριμένη "δοκιμή".

pan34
22-08-09, 21:59
Και να ερθει Ευρωπη, εδω ειναι Ελλαδα...! Αυτο τα λεει ολα! Σα να λεμε, δε θα ερθει ποτε οποτε don't worry!:p;)

μακαρι αλλα μεχρι ποτε θα την σκαπουλαρουμε;:whistle:

Gordito
22-08-09, 22:02
Tι βλακειες.

Δε θα ειναι ΚΑΘΟΛΟΥ δυσκολο να 'σπασει' αυτο το ειδος ασφαλειας.

Αλλα ειμαι και περιεργος, ποιος ISP θα υιοθετησει τετοιο συστημα.

nnn
22-08-09, 22:02
Το σοβαρό θέμα δεν είναι το σκαπουλάρισμα, αλλά η παρακολούθηση των διακινούμενων data.

chat1978
22-08-09, 22:12
Πως ακριβώς θα δουλέψει αυτο?
Βάζω ενα mp3 σε διαφορετικά bitrates. Το βάζω σε διαφορεικά compression formats. Το βάζω μόνο του ή σε περισσότερα αρχεία?
Τι ακριβώς δηλαδή έχει η βάση τους? singnature bits για κάθε πιθανή παραλαγή?

Εκτός και αν δεν ξέρω κάτι με την συμπιεση.

Theodore41
22-08-09, 22:21
Ήδη υπάρχει απλά θα είναι πιο ισχυρή.

Αν περάσει αυτό το πράγμα, αυτή η καταπάτηση προσωπικών δεδομένων σε βαθμό παράνοιας, άνθρωπος που σέβεται τον εαυτό του δε πρέπει να ξανα αγοράσει μουσική μέχρι να το σταματήσουν.
Εγω το ξαναγραψα,και ας γινω γραφικος.
Μην ξανααγορασετε,ουτε να κατεβασετε μουσικη.Βαλτε μονο ραδιοφωνο,οπου το βρειτε.
Στο Ιντερνετ υπαρχουν απειροι σταθμοι,με προγραμμα που ειναι σε ομαδες,οποτε ευκολα μπορει να βρει κανεις,ο,τι θελει.
Εχω το winamp,και κανω τη δουλεια μου μια χαρα.
Δεν ακουω ουτε τα δικα μου σιντια,αλλα ουτε και τα βινυλια.
ΒΑΡΙΕΜΑΙ να κανω ολοκληρη μανουρα.Βαζω το ραδιο,πχ στo mellowradio.nl και κανω τη δουλεια μου.
Υγιαινετε.

nmakry
22-08-09, 22:27
Το κόστος του τραγουδιού, εφόσον επιλέξει να το αγοράσει ο χρήστης, χρεώνεται στον μηνιαίο λογαριασμό του στον Isp του.


Το τέλος των ξεκλείδωτων ασύρματων router... :)

(εκτός κι εάν κάποιος θέλει να χρηματοδοτήσει τη γειτονιά, για να μάθει τα μουσικά της γούστα :p )

no_logo
22-08-09, 22:32
Χμμ κάτι μου λέει πως η κρυπτογράφηση θα πάρει τα πάνω της...

μέχρι σήμερα πάντως όσες προσπάθειες έχουν γίνει ήταν αποτυχημένες πχ το ants

sotos65
22-08-09, 22:32
Πως ακριβώς θα δουλέψει αυτο?
Βάζω ενα mp3 σε διαφορετικά bitrates. Το βάζω σε διαφορεικά compression formats. Το βάζω μόνο του ή σε περισσότερα αρχεία?
Τι ακριβώς δηλαδή έχει η βάση τους? singnature bits για κάθε πιθανή παραλαγή?

Εκτός και αν δεν ξέρω κάτι με την συμπιεση.

Χρησιμοποιεί διάφορες μεθόδους, όπως γράφει εδώ
http://www.globalfileregistry.com/technology.aspx
http://www.globalfileregistry.com/tech_whitepapers.aspx

Προφανώς αν συμπιέσεις κάποιο αρχείο μόνος σου, το βάλεις σε zip, rar, κλπ, το κρυπτογραφήσεις και δεν ξέρω τι άλλο, θα χρειαστεί κάποιος χρόνος για να το ανακαλύψουν και να μπει στη βάση τους...

Arkady
22-08-09, 23:05
Από την στιγμή που το παράνομο downloading έχει πάρει τεράστιες διαστάσεις, ήταν αναμενόμενη κάποια τέτοια κίνηση -ακόμα και αμφίβολης νομιμότητας- απο την μουσική βιομηχανία προκειμένου να προστατέψει τα συμφέροντα της...

pelopas1
22-08-09, 23:28
Και να ερθει Ευρωπη, εδω ειναι Ελλαδα...! Αυτο τα λεει ολα! Σα να λεμε, δε θα ερθει ποτε οποτε don't worry!:p;)

σωστός

στο ελλαντα δεν περνάνε αυτά;)

nikosl
23-08-09, 00:06
Nα υποθέσω ότι καταλαβαίνει τι περιέχουν και τα κλειδωμένα rar αρχεία? :rofl: :rofl:

ipo
23-08-09, 00:12
Παραμένει αναπάντητο το ηθικό ζήτημα της παρακολούθησης των δεδομένων από τον ISP.
Θα βγει η σχετική εισαγγελική γνωμοδότηση που θα το επιτρέπει, ενώ ταυτόχρονα θα απαγορεύει να τραγουδάς πνευματικά κατοχυρωμένα κομμάτια, την ώρα που κάνεις μπάνιο. :p

hammer21
23-08-09, 00:15
Τα κλειδωμενα rar και τα κρυπτογραφημενα αρχεια γενικα ειναι που γινονται ο κυριος στοχος;)

Προσωπικα αμφιβαλλω οτι θα υιοθετηθει σε εκταση κατι τετοιο στην Ελλαδα γιατι(ευχτυως στην προκειμενη) ειμαστε τρελοι ωχαδερφιστες και απο τη στιγμη που οι isp δεν ζημιωνονται απο το παρανομο downloading δεν θα ασχοληθουν.Και καλα θα κανουν.Δεν θελουμε και πολυ να παρουμε τα λαπτοπ και να κατεβαινουμε στο Συνταγμα...

ipo
23-08-09, 00:17
Προκειμένου να εφαρμοστεί το μέτρο, θα είναι υποχρεωτικό και όχι προαιρετικό για τους ISP, όπως γίνεται τώρα με την καταγραφή των IP και του τερματισμού των τηλεφωνικών κλήσεων.

terko
23-08-09, 00:17
στο ελλαντα δεν περνάνε αυτά;)

Και όμως, με καθυστέρηση κάποιων ετών παιρνούν όλα.

kostantis
23-08-09, 00:47
Ελεος απλα..:down::down:

waste
23-08-09, 01:47
εαν συμπιεσεις μονος σου το αρχειο δεν θα το πιασουν αμεσως. Το κολπο ειναι ομως πως εδω και καποιο καιρο κυκλοφορουν στο ιντερνετ συγκεκριμενες κοπιες μιας ταινιας ή ενος τραγουδιου (4-5) με αποτελεσμα να ειναι ευκολο να κωδικοποιηθει.

Στο ιντερνετ απο παντα ο αδυναμος κρικος ειναι οι ISP του, κι αυτοι θα δειτε πως δεν θα εχουν κανενα προβλημα να βαρεσουν τον ζουρνα οταν τους το ζητησουν. Μονη εξαιρεση η γνωμοδοτηση σανιδα, αλλα εκει απλα το νομικο τμημα εκρινε πως ο νομος που προστατευει το απορρητο ειναι πιο ισχυρος απο το κωλοχαρτο του σανιδα.

nikosl
23-08-09, 02:02
Μισό λεπτό ρε παιδιά. Αν εγώ συμπιέσω ένα Χ αρχείο σε rar με όνομα "laiki_panygiris_kolopetinitsa_2009" και pass κάποιο κωδικό με 16 ψηφια μικρα, κεφαλαία αριθμούς κτλ, πώς ακριβώς θα το αποκωδικοποιήσει on the fly το οποιοδήποτε μηχάνημα?

(το να αφιερώνουν ωρες ολόκληρες ώρες για να σπάσουν το κάθε rar μου φαντάζει εντελώς απίθανο, εκτός και αν συντρέχει σοβαρός λόγος, για να στοχοποιηθεί ο ταδε χρήστης)

Beelzebub
23-08-09, 02:10
Μισό λεπτό ρε παιδιά. Αν εγώ συμπιέσω ένα Χ αρχείο σε rar με όνομα "laiki_panygiris_kolopetinitsa_2009" και pass κάποιο κωδικό με 16 ψηφια μικρα, κεφαλαία αριθμούς κτλ, πώς ακριβώς θα το αποκωδικοποιήσει on the fly το οποιοδήποτε μηχάνημα?

(το να αφιερώνουν ωρες ολόκληρες ώρες για να σπάσουν το κάθε rar μου φαντάζει εντελώς απίθανο, εκτός και αν συντρέχει σοβαρός λόγος, για να στοχοποιηθεί ο ταδε χρήστης)

Φίλε εσύ μπορείς να το κάνεις αυτό αλλά κανείς δεν νοιάζεται για σένα και τα δικά σου αρχεία. Λογικά πάνε να πιάσουν τα διάσημα. Πχ ταινίες του axxo και του fxg κλπ. Θα κτυπήσουν τα ποιο διαδεδομένα groups και αρχεία. Αν το δικό σου φτάσει σε σημείο να γίνει τόσο διαδεδομένο θα γίνει γιατί κάπου θα δίνεις τον κωδικό. Ε μετα θα το βρουν στο ίδιο μέρος και θα το συμπεριλαβουν. Κάπως έτσι το φαντάζομαι...

Hetfield
23-08-09, 02:34
Εμενα παλι γιατι με επιασαν τα γελια με αυτη την ειδηση?

aiolos.01
23-08-09, 02:38
Αυτή η Αυστραλία τελικά, είναι η χαρά της πολυεθνικής. Τύφλα να'χουν οι αμερικάνοι...

nikosl
23-08-09, 02:46
Φίλε εσύ μπορείς να το κάνεις αυτό αλλά κανείς δεν νοιάζεται για σένα και τα δικά σου αρχεία. Λογικά πάνε να πιάσουν τα διάσημα. Πχ ταινίες του axxo και του fxg κλπ. Θα κτυπήσουν τα ποιο διαδεδομένα groups και αρχεία. Αν το δικό σου φτάσει σε σημείο να γίνει τόσο διαδεδομένο θα γίνει γιατί κάπου θα δίνεις τον κωδικό. Ε μετα θα το βρουν στο ίδιο μέρος και θα το συμπεριλαβουν. Κάπως έτσι το φαντάζομαι...

Αρα η δηθεν τεχνολογία Copyrouter που ανέπτυξαν είναι 100% άχρηστη.

mrsaccess
23-08-09, 02:47
Σαν ιδέα πάντως είναι πανέξυπνο. Αντί να σε απειλεί και να σε τρομάζει σου λέει «μήπως θέλεις να το αγοράσεις;». Είναι τόσοι οι downloaders που ακόμη και ένα μικρό ποσοστό να δεχθεί θα είναι τεράστια τα έσοδα. Οι υπόλοιποι θα ψάξουν απλά άλλη version.

Όσο αφορά το νομικό θέμα είναι εξαιρετικά πολύπλοκη συζήτηση σε τεχνικό αλλά και φιλοσοφικό επίπεδο. Πχ αν ένα μηχάνημα συγκρίνει ένα bitstream με αποθηκευμένα patterns σε παρακολουθεί ή όχι; Ουσιαστικά δεν «μαθαίνει» πληροφορίες για σένα, δεν βλέπει το περιεχόμενο του bitstream (που είναι μια μορφή κωδικοποίησης), κάνει μόνο συγκρίσεις και χτυπά σε θετικά αποτελέσματα.

WAntilles
23-08-09, 03:15
Κλασικά για αυτό φταίνει η Apple, η Sony, και οι χρήστες τους, που επινόησαν-εφυήραν, το DRM.

ORGixMH
23-08-09, 04:00
Το όλο πρόβλημα θα το κάνουν αυτοί που θα αγοράσουν τα mp3's από στο πρόγραμμα διότι αν δεν αγόραζε κανείς το πρόγραμμα θα έκλεινε ;)

Τώρα όσο αναφορά τα δικαιώματα μας ΝΑΙ είναι παράνομο διότι δεν ελέγχειι απλά το bitstream αλλά σε παραπέμπει και σε site με το νόμιμο υλικό, άρα ξέρει ποιο είναι το Mp3 και ποια είναι τα γούστα σου :rofl:


Κλασικά για αυτό φταίνει η Apple, η Sony, και οι χρήστες τους, που επινόησαν-εφυήραν, το DRM.

Μην έχετε ψευδεστίσεις για το ποιος φταίει!
Εμείς κλέβουμε και εμάς θα κυνηγάνε! Αν ήταν νόμιμο δεν θα υπήρχαν τα συστήματα τέτοιου είδους....

Η απορία που έχω είναι πόσο θα άντεχε ένα τέτοιου είδους σύστημα στην Ελλάδα, όπου το 99.9% κατεβάζει πειρατικά, το πολύ 1 μέρα και θα κρέμαγε νομίζω! :whistle:

Επίσης, μια μικρή τροποποίηση σε ένα torrent client και server θα έλυνε το πρόβλημα: π.χ. το κομμάτι να κατεβένει μπερδεμένο με εσφαλμένα bit και να επαναδιορθώνετε στον client ανάλογα με το κλειδί που κατασκευάσει ο client για το κάθε mp3 και στέλνει στον server :P
Κάθε τεχνολογία σπάει...μην το ξεχνάτε!

flamelab
23-08-09, 04:15
Δεν κατάλαβα τί κάνει και "προτείνει" να αγοράζουμε κάτι. Πώς θα το προτείνει ; :hmm:

imr
23-08-09, 04:28
Παντως οι isp αν παρουν ενα καλο ποσοστο απο τις εταιριες παραγωγης δεν νομιζω να σκεφτουν πανω απο μερικα δευτερολπτα για να το εφαρμοσουν

soularav
23-08-09, 09:21
Θα βγει η σχετική εισαγγελική γνωμοδότηση που θα το επιτρέπει, ενώ ταυτόχρονα θα απαγορεύει να τραγουδάς πνευματικά κατοχυρωμένα κομμάτια, την ώρα που κάνεις μπάνιο. :p

...Ειμαι βρωμιαρης!!! :respekt:

paraskdi
23-08-09, 09:55
Ο Μεγάλος Αδελφός είναι εδώ.

cochr
23-08-09, 10:09
Έχει έρθει απο καιρό τώρα...

ownagE_
23-08-09, 10:35
Χμμ κάτι μου λέει πως η κρυπτογράφηση θα πάρει τα πάνω της...

:up::up::up:

sniffer
23-08-09, 11:34
ΟΦ ΤΟΠΙΚ ή ΟΧΙ;;;
Πριν 2-4 χρόνια ειχα διαβάσει σε κάποιο αρθρο απο τα κομπιουτεροπεριοδικά του συρμού το παρακάτω :
Αν πάψει να λειτουργεί το ΜΟΥΛΑΡΙ & τα συναφή Τέλειωσε το Ιντερνετ για την Ελλάδα.
Ειχε άραγε δίκιο ο ποιητής;;;;;;;;;;:whistle:
Y.Γ. Δλδή απλά ειχε γράψει την αλήθεια;;;;;;;;; ή ΟΧΙ ;;;;;;;;:hmm:

MadAGu
23-08-09, 11:40
Το όλο πρόβλημα θα το κάνουν αυτοί που θα αγοράσουν τα mp3's από στο πρόγραμμα διότι αν δεν αγόραζε κανείς το πρόγραμμα θα έκλεινε ;)

Τώρα όσο αναφορά τα δικαιώματα μας ΝΑΙ είναι παράνομο διότι δεν ελέγχειι απλά το bitstream αλλά σε παραπέμπει και σε site με το νόμιμο υλικό, άρα ξέρει ποιο είναι το Mp3 και ποια είναι τα γούστα σου :rofl:



Μην έχετε ψευδεστίσεις για το ποιος φταίει!
Εμείς κλέβουμε και εμάς θα κυνηγάνε! Αν ήταν νόμιμο δεν θα υπήρχαν τα συστήματα τέτοιου είδους....

Η απορία που έχω είναι πόσο θα άντεχε ένα τέτοιου είδους σύστημα στην Ελλάδα, όπου το 99.9% κατεβάζει πειρατικά, το πολύ 1 μέρα και θα κρέμαγε νομίζω! :whistle:

Επίσης, μια μικρή τροποποίηση σε ένα torrent client και server θα έλυνε το πρόβλημα: π.χ. το κομμάτι να κατεβένει μπερδεμένο με εσφαλμένα bit και να επαναδιορθώνετε στον client ανάλογα με το κλειδί που κατασκευάσει ο client για το κάθε mp3 και στέλνει στον server :P
Κάθε τεχνολογία σπάει...μην το ξεχνάτε!

Συμφωνώ 100% μαζί σου και είμαι σίγουρος πως μέχρι να φύγει από Αμερική θα έχουν βρεθεί λύσεις...

antono
23-08-09, 11:50
Εγω το ξαναγραψα,και ας γινω γραφικος.
Μην ξανααγορασετε,ουτε να κατεβασετε μουσικη.Βαλτε μονο ραδιοφωνο,οπου το βρειτε.
Στο Ιντερνετ υπαρχουν απειροι σταθμοι,με προγραμμα που ειναι σε ομαδες,οποτε ευκολα μπορει να βρει κανεις,ο,τι θελει.
Εχω το winamp,και κανω τη δουλεια μου μια χαρα.
Δεν ακουω ουτε τα δικα μου σιντια,αλλα ουτε και τα βινυλια.
ΒΑΡΙΕΜΑΙ να κανω ολοκληρη μανουρα.Βαζω το ραδιο,πχ στo mellowradio.nl και κανω τη δουλεια μου.
Υγιαινετε.

Συμφωνώ και επαυξάνω:oneup::oneup:
Σταθμοί όπως το www.munich-radio.de με έκαναν να αφήσω τα mp3 μου και να σταματήσω οποιαδήποτε playlist
Δεν λέω ότι είναι λύση αλλα είναι μια διαφορετικη προσέγγιση....
όσο για την παρακολούθηση... να ναι καλά η κρυπτογράφηση.. μετά νέος τρόπος παρακολούθησης... νεα προηγμένη κρυπτογράφηση.... Δαρβινική φυσική επιλογή!!!!:):)

Theodore41
23-08-09, 11:51
ΟΦ ΤΟΠΙΚ ή ΟΧΙ;;;
Πριν 2-4 χρόνια ειχα διαβάσει σε κάποιο αρθρο απο τα κομπιουτεροπεριοδικά του συρμού το παρακάτω :
Αν πάψει να λειτουργεί το ΜΟΥΛΑΡΙ & τα συναφή Τέλειωσε το Ιντερνετ για την Ελλάδα.
Ειχε άραγε δίκιο ο ποιητής;;;;;;;;;;:whistle:
Y.Γ. Δλδή απλά ειχε γράψει την αλήθεια;;;;;;;;; ή ΟΧΙ ;;;;;;;;:hmm:
Εγω νομιζω,ναι,αφου οι περισσοτεροι,δεν ασχολουνται,καλως η κακως με το διαβασμα καποιων θεματων.
Αυτοι ειμαστε,και οταν τελειωνουν τα Σχολεια,μην ξεχνατε,οτι τα βιβλια,γινονται auto da fe'.
Kαιγονται δηλαδη.Αρα με το διαβασμα,δεν τα παμε καλα.Τελος.

sniffer
23-08-09, 11:52
Μα ήδη τουλάχιστον για τις ταινίες αλλάζουν στα 3-5-7-10 rar που ανεβάζουν και εσύ αν την θες να την κατεβάσεις αλλάζουν τελείως το ονομα ετσι ωστε να ΜΗΝ θυμίζει διόλου την συγκεκριμένη ταινία ή την οποιαδήποτε ταινία.
Και αυτό γίνεται χρόνια τώρα.
Οσοι ασχολουνται με τουτο το αθλημα το γνωρίζουν συν του οτι βαζουν και 1 password γιά να το ξεζιπάρουν.

LAMBIS_7
23-08-09, 13:16
Μπράβο "εξυπηρέτηση" τα καλόπαιδα, μιλάμε για πρώτης τάξεως παρακολούθηση !
Μήπως θέλετε να έχετε πρόσβαση και στους αριθμούς των πιστωτικών μας καρτών για να μη μπαίνουμε στον κόπο να πατάμε μερικά κλικ παραπάνω και να γίνονται οι χρεώσεις αυτόματα ; :twisted:
Tι άλλο θα δούμε ακόμα.... :down:

Μην δίνεις ιδέες γιατι δε θα αργήσουν να μας το ζητήσουν και αυτό... :down:

........Auto merged post: LAMBIS_7 πρόσθεσε 4 λεπτά και 22 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Συμφωνώ και επαυξάνω:oneup::oneup:
Σταθμοί όπως το www.munich-radio.de με έκαναν να αφήσω τα mp3 μου και να σταματήσω οποιαδήποτε playlist
Δεν λέω ότι είναι λύση αλλα είναι μια διαφορετικη προσέγγιση....
όσο για την παρακολούθηση... να ναι καλά η κρυπτογράφηση.. μετά νέος τρόπος παρακολούθησης... νεα προηγμένη κρυπτογράφηση.... Δαρβινική φυσική επιλογή!!!!:):)

Εγώ έχω να προσθέσω και κάτι ακόμα στα παραπάνω. Εδώ και 2 χρόνια έχω το iTunes εγκατεστημένο, έχω κάνει subscribe στα podcasts των αγαπημένων μου Dj's και της μουσικής που θέλω να ακούω γενικά και έχω ξενοιάσει. Κάθε βδομάδα και ένα νέο επεισόδιο και εντελώς FREE!! και νόμιμο.
Αυτά τα ολίγα....:whistle:

@ ADSLgr.com All rights reserved.