PDA

Επιστροφή στο Forum : το broadband 3+1 ληγει.τωρα τι?



perseas1
10-02-06, 14:20
η συνδεση 384 που πηρα τον οκτωβριο ληγει στο τελος φλεβαρη.τωρα τι κανουμε?
πηρα την ελλας ον λαιν και λεει οτι τωρα τελος το διαλειμμα τα κεφαλια μεσα!!! αστεια 43(περιπου) ευρα το μηνα θελει τωρα αν το διατηρησω . τι κανουμε τωρα?πολλα τα λεφτα αρη...........

kostthem
10-02-06, 14:55
Τώρα είναι η καλύτερη στιγμή για Forthnet.

NiCkReD
10-02-06, 15:16
παρε το 6+6 ;)

perseas1
10-02-06, 15:16
οχι 43 , 47 τον μηνα !!!!!!!!!λεει πρεπει να δωσω .ρε μπας και μας δουλευουνε?
και δεν εχω ενα καθρεφτη προχειρο .να δω μηπως μαυρισα!αυτες ειναι τιμες αφρικης!!!!

perseas1
10-02-06, 15:18
παρε το 6+6 ;)
δεν μου το δινουνε λεει!μονο σε νεους συνδρομητες!τιμωρουν τους παλιους δηλαδη?
και βεβαιως θα πληρωνω 18,90 για το κυκλωμα ειτε εχω παροχη ειτε οχι.
ποιος φωστηρας του μαρκετινκ τα σκεφτεται αυτα ηθελα να ηξερα!!!!!!

kubiak
10-02-06, 15:27
¶

Βάλε PSTN. :twisted: :twisted: :twisted:

Μα καλά περιμένεις τώρα να σου πει ο καθένας τι μπορεί να αγοράσει η τσέπη σου;
Κάνε μια γύρα στο forum (και αν δε βαριέσαι, στα site των ISP για τις τελευταίες εξελίξεις στις προσφορές) και αποφάσισε.

ΚΟΙΝΩΣ :rtfm: :rtfm: :rtfm:

¶

joseph
10-02-06, 15:35
perseas1 κάνε μια επίσκεψη στα κέντρικα , εδώ ο Μάνος που είχε broandband έκανε ανανέωση στο 6+6 από παέτο 3+1 όπως είπε, και μάλιστα επειδή το έκανε τον δεύτερο μήνα του αφαίρεσαν και μέρος του κόστους. Αμα κοιτάξεις λίγο πιο κάτω θα το βρεις , Μανο πάρε θέση ρεεεεεεε :P

perseas1
10-02-06, 15:37
¶

Βάλε PSTN. :twisted: :twisted: :twisted:

Μα καλά περιμένεις τώρα να σου πει ο καθένας τι μπορεί να αγοράσει η τσέπη σου;
Κάνε μια γύρα στο forum (και αν δε βαριέσαι, στα site των ISP για τις τελευταίες εξελίξεις στις προσφορές) και αποφάσισε.

ΚΟΙΝΩΣ :rtfm: :rtfm: :rtfm:

¶
φιλε μου τα γραφω για να τα ξερει ο κοσμος τι μυαλα κουμανταρουνε μερικοι
εγω ξερω τι θα κανω.αλλα αυτα ειναι τριτοκοσμικα.καπου θα υπαρχει μαθημα customer loyalty bonus
να πανε οι αποφοιτοι του πανεπιστημιου της κουτοπονηριας

perseas1
10-02-06, 15:39
perseas1 κάνε μια επίσκεψη στα κέντρικα , εδώ ο Μάνος που είχε broandband έκανε ανανέωση στο 6+6 από παέτο 3+1 όπως είπε, και μάλιστα επειδή το έκανε τον δεύτερο μήνα του αφαίρεσαν και μέρος του κόστους. Αμα κοιτάξεις λίγο πιο κάτω θα το βρεις , Μανο πάρε θέση ρεεεεεεε :P
ναι ρε μανο πες τιποτα.

kubiak
10-02-06, 16:05
¶

φιλε μου τα γραφω για να τα ξερει ο κοσμος τι μυαλα κουμανταρουνε μερικοι
εγω ξερω τι θα κανω.αλλα αυτα ειναι τριτοκοσμικα.καπου θα υπαρχει μαθημα customer loyalty bonus
να πανε οι αποφοιτοι του πανεπιστημιου της κουτοπονηριαςok, πολύ καλή η επισήμανση για να μη νομίσουν ότι είμαστε και τελείως πρόβατα.
Θα προτιμούσα βέβαια να ήταν κάπως διαφορετικός ο τίτλος, π.χ. "Contract END, Rip off START"...
¶

perseas1
10-02-06, 16:11
δηλαδη¨ ακομα και να συνεχισω πληρωνω το κυκλωμα μονο στην hol με την παλια συμβαση και να μην εχω παροχη dsl,και παρω 6+6- η αλλο πακετο απο αλλη εταιρεια -με συμφερει!!!!!!!!!.
να πληρωνω διπλο κυκλωμα δηλαδη!!!!!!!!τι παλαβα ειναι αυτα?
δηλαδη 18,90 και 20(6+6)=39 ,τωρα 47!!!!
πανε καλα?
δεν μπορω να επισκεφτω τα γραφεια.ειμαι σε επαρχια και αναπηρος..ελεος πια σε αυτον τον τοπο!!!!!!!!!
ποιον πωλητη εχεις εκει μανο μου να τον παρω τηλεφωνο

dantouan
10-02-06, 16:50
Bαλε Forthnet 6 μηνες 384/128 = 62 ευρω :oneup:

perseas1
10-02-06, 17:18
Bαλε Forthnet 6 μηνες 384/128 = 62 ευρω :oneup:


ΚΑΛΟ δηλαδη αν παρω ΚΑΙ φορθνετ θα πληρωνω
18,90 στην hol και 11-12 φορθνετ=30!!!!!!!!!με συμφερει απο τα 47 που ζητανε!!πανε καλα?
ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΕΛΑΤΕς Η ΝΑ ΔΙΩΞΟΥΝ ΘΕΛΟΥΝ?

alexis79
11-02-06, 07:03
Σορυ κιολας, αλλα γιατι δεν φευγεις τελειως απο hol?να διακοπσεις τα παντα δεν γινεται?(και την γραμμη)και να πας απο την αρχη σε νεο provider που θα σου παρεχει νεα γραμμη και συνδεση?

perseas1
11-02-06, 08:57
Σορυ κιολας, αλλα γιατι δεν φευγεις τελειως απο hol?να διακοπσεις τα παντα δεν γινεται?(και την γραμμη)και να πας απο την αρχη σε νεο provider που θα σου παρεχει νεα γραμμη και συνδεση?
μπααααααα.υπογραφεις 1 χρονο συμβαση για την γραμμη οταν παιρνεις το πακετο.

[DSL]MANOS
11-02-06, 09:18
μπααααααα.υπογραφεις 1 χρονο συμβαση για την γραμμη οταν παιρνεις το πακετο.
Αυτό ισχύει και για την 3+1?

perseas1
11-02-06, 09:38
MANOS']Αυτό ισχύει και για την 3+1?
ναι τους εχω παρει τηλεφωνο 3 φορες

[DSL]MANOS
11-02-06, 09:41
Δλδ αν περάσουν οι 4 μήνες, ανανεώνουν αυτόματα την συνδρομή Broadband pack για άλλους 4?

perseas1
11-02-06, 09:50
MANOS']Δλδ αν περάσουν οι 4 μήνες, ανανεώνουν αυτόματα την συνδρομή Broadband pack για άλλους 4?
α οχι.τα 18,90 της γραμμης συνεχιζουν για ενα χρονο .αυτοματα.
για 384 παροχη συνδεσης εχεις μονο "επιλογη" anyaccess 300 αρα το ολον παει τροφαντα 47 ευρα.δεν εχεις προσβαση σε προσφορα 3+1 η 6+6.
μια συμπαθεστατη εριτιμος κυρια με μαλωσε κιολας γιατι δεν καταλαβαινω!!!!!!!!

[DSL]MANOS
11-02-06, 09:58
δεν εχεις προσβαση σε προσφορα 3+1 η 6+6.
μια συμπαθεστατη εριτιμος κυρια με μαλωσε κιολας γιατι δεν καταλαβαινω!!!!!!!!
!!!???Καλά, εγώ που έχω 6+6, γιατί μπορώ να επιλέξω ξανά ένα Broadband πακέτο?
Το μόνο που δεν έχω ρωτήσει, είναι για χαμηλότερη ταχύτητα. Αλλά στην HOL με διαβεβαίωσαν πως αν επιθυμώ μπορώ να επιλέξω το ίδιο πακέτο ή ένα με μεγαλύτερη ταχύτητα, όποια στιγμή το επιθυμώ.
Αλλά δεν ρώτησα αν εννοούσαν και την 3+1. Αλλά υποθέτω πως δεν έχουν κάνα λόγο να μη μου προσφέρουν 3+1.

Ξέρεις τπτ παραπάνω?

perseas1
11-02-06, 10:07
MANOS']!!!???Καλά, εγώ που έχω 6+6, γιατί μπορώ να επιλέξω ξανά ένα Broadband πακέτο?
Το μόνο που δεν έχω ρωτήσει, είναι για χαμηλότερη ταχύτητα. Αλλά στην HOL με διαβεβαίωσαν πως αν επιθυμώ μπορώ να επιλέξω το ίδιο πακέτο ή ένα με μεγαλύτερη ταχύτητα, όποια στιγμή το επιθυμώ.
Αλλά δεν ρώτησα αν εννοούσαν και την 3+1. Αλλά υποθέτω πως δεν έχουν κάνα λόγο να μη μου προσφέρουν 3+1.

Ξέρεις τπτ παραπάνω?
αμ το ιδιο υπεθεσα και εγω!αμ δε.
και δεν εχει ληξει ακομα το 3+1.και πηρα απο τωρα να ανανεωσω.
47 λεει και με κατανοηση
ναι........θελει και αισθημα για να τον απολαυσεις τον βιασμο!

[DSL]MANOS
11-02-06, 10:15
Αυτό είναι μεγάλη μλκ. :down:
Δεν πιστεύω να μου κάνουν και σε μένα καμιά μλκ με την 6+6. :mad:

Εμένα με διαβεβαίωσαν πως μπορώ να ανανεώσω σε Broadband pack 6+6 χωρίς να διακόψω την γραμμή μου, στην ίδια ή μεγαλύτερη ταχύτητα.

perseas1
11-02-06, 10:24
MANOS']Αυτό είναι μεγάλη μλκ. :down:
Δεν πιστεύω να μου κάνουν και σε μένα καμιά μλκ με την 6+6. :mad:

Εμένα με διαβεβαίωσαν πως μπορώ να ανανεώσω σε Broadband pack 6+6 χωρίς να διακόψω την γραμμή μου, στην ίδια ή μεγαλύτερη ταχύτητα.
αν ειναι λεει?γιαυτο το εβαλα στο φορουμ
τσαμπα τα λεφτα στην νοσοκομα μου λεει και ο λαζοπουλος.........
τσαμπα τα λεφτα που πληρωσε ο πατερας που τον σπουδασε αυτον τον φωστηρα που το σκεφτηκε.
υπαρχει περιπτωση να κατσει καταναλωτης να το φαει αυτο?θα παει σε αλλη εταιρεια βεβαια.
αλλα σου λεει δεν θα σου δωσει κανεις πακετο αφου εχεις την γραμμη.ουτε ρουτερ το οποιο θα στο παρω πισω.αρα θα στα παρω.κουτοπονηρια αλα ελληνικα
αλλα δεν το μετρησε καλα
γιατι ακομα και να πληρωσεις διπλη γραμμη-για παραδειγμα-σε συμφερει.
ακου 47 τον ΜΗΝΑ.

[DSL]MANOS
11-02-06, 10:42
γιατι ακομα και να πληρωσεις διπλη γραμμη-για παραδειγμα-σε συμφερει.
Δεν συμφέρει. Γιατί το πάγιο τηλ στον ΟΤΕ είναι γύρω στα 18,5 (με ISND) ευρώ το μήνα + πχ Forthnet 1Bill (3+3) 20 ευρώ το μήνα + το πάγιο στην άλλη γραμμή (HOL) 19 ευρώ = 57,5 ευρώ το μήνα.
Ούτε με Vivodi σε αξίζει. (16+13) *1,19 = 34,5 + 19 = 53,5 ευρώ
Δεν συμφέρει. Τώρα μόνο με HOL συμφέρει.
Είσαι σίγουρος πως η γραμμή μένει στην HOL και πρέπει αναγκαστικά να πληρώνεις την γραμμή?

ΥΓ: Γιατί πάντα μου απαντάς μετά από 9 λεπτά? :p
Εγώ μόνο στα 2 τελευταία μου post σου απάντησα μετά από 8 λεπτά (σε νίκησα :p).

EDIT: Ακόμη και η τελευταία σου κίνηση πριν φύγεις απ' το forum (09:33), την έκανες 9 λεπτά μετά την δημοσίευση του τελευταίου σου post (09:24)!!! Τι μανία είναι αυτή με το 9??? :lol:

perseas1
11-02-06, 11:02
MANOS']Δεν συμφέρει. Γιατί το πάγιο τηλ στον ΟΤΕ είναι γύρω στα 18,5 (με ISND) ευρώ το μήνα + πχ Forthnet 1Bill (3+3) 20 ευρώ το μήνα + το πάγιο στην άλλη γραμμή (HOL) 19 ευρώ = 57,5 ευρώ το μήνα.
Ούτε με Vivodi σε αξίζει. (16+13) *1,19 = 34,5 + 19 = 53,5 ευρώ
Δεν συμφέρει. Τώρα μόνο με HOL συμφέρει.
Είσαι σίγουρος πως η γραμμή μένει στην HOL και πρέπει αναγκαστικά να πληρώνεις την γραμμή?

ΥΓ: Γιατί πάντα μου απαντάς μετά από 9 λεπτά? :p
Εγώ μόνο στα 2 τελευταία μου post σου απάντησα μετά από 8 λεπτά (σε νίκησα :p).

EDIT: Ακόμη και η τελευταία σου κίνηση πριν φύγεις απ' το forum (09:33), την έκανες 9 λεπτά μετά την δημοσίευση του τελευταίου σου post (09:24)!!! Τι μανία είναι αυτή με το 9??? :lol:
τα 20 τον μηνα ειναι ολα μεσα κανεις λαθος.και στην hol6+6.
ωραια το παζω στο λοτο.σοβαρα το 9
αυτο λεω μαγκα μου και φωναζω.να ξαναπαρω hol θελω.θα πρεπει να μου δωσουν λοιπον και εμενα το6+6
οσο για το αν συμφερει
παιρνω πακετο οτε(φτου κακα)384 λεμε τωρα
ποσο βγαινει?34 35 μαζι με hol 18.90

η 4νετ μονο παροχη.62 ευρα με φπα (52,40 χωρις) για 6 μηνες 11-12 το μηνα
αρα 18,90hol(για γραμμη χ 8μηνες) +10,5 4νετ=29,40 το μηνα.
αρα? παω 4νετ

να τον χαιρονται τον διευθυντη πωλησεων.
πηρα ξανα τωρα hol.τα ιδια λενε.αντρας αυτη τη φορα.

[DSL]MANOS
11-02-06, 11:44
τα 20 τον μηνα ειναι ολα μεσα κανεις λαθος.και στην hol6+6
????

ωραια το παζω στο λοτο.σοβαρα το 9
:lol:


οσο για το αν συμφερει
παιρνω πακετο οτε(φτου κακα)384 λεμε τωρα
ποσο βγαινει?34 35 μαζι με hol 18.90


Δεν συμφέρει. Τώρα μόνο με HOL συμφέρει.
Είσαι σίγουρος πως η γραμμή μένει στην HOL και πρέπει αναγκαστικά να πληρώνεις την γραμμή?
Εννοούσα πως συμφέρει μόνο με την γραμμή από HOL. ;) Όχι γραμμή και σύνδεση.
Όπως σου είπα παραπάνω, δεν βγαίνει φτηνότερα με 2ρη γραμμή DSL. ;)
Αυτό προσπαθούσα να σου αποδείξω. Ότι καλύτερα είναι να κρατήσεις την γραμμή από HOL και μην πάρεις νέα γραμμή από ΟΤΕ.
Στα είπα όλα αυτά, γιατί εσύ έγραψες:
γιατι ακομα και να πληρωσεις διπλη γραμμη-για παραδειγμα-σε συμφερει.
Απλώς έμπλεξα και τις συνδέσεις για να δεις πως η γραμμή της HOL σου έρχεται πιο οικονομικά απ' το να κάνεις κάτι άλλο. ;)

nm96027
11-02-06, 11:50
Όντως έτσι είναι.Υπάρχει βέβαια περίπτωση, αν η ταχύτητα σου είνα χαμηλή να προσπαθήσεις να τους πείσεις να σε αποδεσμευσουν, μια και σου παρέχουν "ελλατωματικό προιόν". Ενίσχυση σε αυτο το δύσκολο εγχείρημα μπορεί να είναι και η Γραμμή καταναλωτή 1520 ή το Ινστιτούτο Καταναλωτή (ΙΝΚΑ).

perseas1
11-02-06, 12:07
τo 6+6 κανει 200+φπα =240 δια 12 = 20 το μηνα με ολα μεσα οκ?ΚΑΙ γραμμη σωστα?
το 3+3 4νετ 99+φπα =120 δια 12 = 20 τον μηνα με ολα μεσα
αρα αν παρω 4νετ τωρα η παρω το 6+6 απο την αρχη

θα πληρωνω hol(8 μηνες ακομα για την γραμμη στο 3+1) και 20 4νετ η hol για νεα γραμμη =39
αρα?
αν τωρα συνεχισω να πληρωνω την γραμμη και παρω 4νετ ΜΟΝΟ παροχη 3+3 μηνες

πληρωνω 18,90+10,5=29,5

ενω αν συνεχισω hol 384 = 47 (46,5 για την ακριβεια) τον μηνα
και με 6μηνη αγορα εκπτωση 8 ευρω στο συνολο των 6 μηνων!!!!!!!!!!

αυτος που λεει αυτα στο sales θα εμενε στηνHol αν αγοραζε για τον εαυτο του?

[DSL]MANOS
11-02-06, 12:25
Το HOL 384 anyaccess κάνει 25 ευρώ το μήνα (http://home.hol.gr/online/holofyou/index.aspx?mid=3769;19 (http://home.hol.gr/online/holofyou/index.aspx?mid=3769;19))+ 19 ευρώ για γραμμή. Σύνολο 44 ευρώ. Το 46.5 πως το βγάζεις?


τo 6+6 κανει 200+φπα =240 δια 12 = 20 το μηνα με ολα μεσα οκ?ΚΑΙ γραμμη σωστα?
Ναι

το 3+3 4νετ 99+φπα =120 δια 12 = 20 τον μηνα με ολα μεσα
Οχι


το 3+3 4νετ 99+φπα =120 δια 6 = 20 τον μηνα με ολα μεσα



αρα αν παρω 4νετ τωρα η παρω το 6+6 απο την αρχη

θα πληρωνω hol(8 μηνες ακομα για την γραμμη στο 3+1) και 20 4νετ η hol για νεα γραμμη =39
Όχι.
+πάγιο ΟΤΕ (18,5 ευρώ το μήνα, μαζί με ISDN)
Σύνολο 57,5 ευρώ. Ότι είχα πει και πιο πάνω με λίγα λόγια.


αν τωρα συνεχισω να πληρωνω την γραμμη και παρω 4νετ ΜΟΝΟ παροχη

πληρωνω 18,90+10,5=29,5
Για το 3+3, ναι. :)


ενω αν συνεχισω hol 384 = 47 (46,5 για την ακριβεια)
και με 6μηνη αγορα εκπτωση 8 ευρω συνολο!!!!!!!!!!
http://home.hol.gr/online/holofyou/index.aspx?mid=3769;19


αυτος που λεει αυτα στο sales θα εμενε στηνHol αν αγοραζε για τον εαυτο του?
Δεν ξέρω. Θα ρωτήσω τον Θείο και θα σου πω. :p

perseas1
11-02-06, 12:53
απο την ελλας ον λινε μου δωσανε το 46,5 .καλη παρατηρηση πως προκυπτει αυτο?

τον παραλογισμο προσπαθω να δειξω.αν και δεν ξερω αν μπορω να βαλω γραμμη στο 2 τηλεφωνο του isdn που εχω.

οχι οτι η 4νετ ειναι αγια η καλυτερη

αρα ειναι μλκ στελνουν τον κοσμο 4νετ.

ελα στο θειο να σου κανει κακα λογια μαλλον ειναι το σωστο!!!!!σαν τον παναθηναικο.παλιοκατασταση

[DSL]MANOS
11-02-06, 13:12
Όχι. Εννοώ πως για να πάρεις το HOL 6+6 ή Forthnet 3+3, πρέπει να έχεις 1 γραμμή τηλ ΟΤΕ χωρίς DSL. Για να έχεις εσύ 1 γραμμή τηλ χωρίς DSL, πρέπει να την πάρεις απ' τον ΟΤΕ. Αυτή η τηλ γραμμή θα στοιχίζει ακριβώς όσο στοιχίζει και η γραμμή τηλ που έχεις τώρα στον ΟΤΕ. Εγώ πληρώνω 17,5 ευρώ τον μήνα, μαζί με το ISDN. Αν δεν κάνω λάθος το ISDN είναι γύρω στο 1-1,5 ευρώ τον μήνα. Άρα πες αν δεν θέλεις ISDN, γύρω στα 16 ευρώ για ένα επιπλέον τηλ.
Με λίγα λόγια, εσένα δεν σε συμφέρει να πάρεις HOL 6+6 ή Forthnet 3+3, γιατί πολύ απλά πρέπει να πληρώσεις και άλλη 1 γραμμή τηλ στον ΟΤΕ. ;)

Αυτό που δεν γνωρίζω είναι αν γίνετε να έχεις στο ίδιο τηλ 2 γραμμές DSL. Δεν το είχα αναρωτηθεί ποτέ. Αλλά 1 είναι σίγουρο. Αν έχεις ήδη 1 γραμμή DSL σε έναν τηλ αριθμό, τότε δεν μπορείς να πάρεις πακέτα τύπου 1Bill, Broadband pack. ;)


ΥΓ: Πάντως η Forthnet μου είπε πως το πακέτο 2 Mbit που δίνει στο 1Bill είναι στην πραγματικότητα 2 γραμμές 1 mbit. Οπότε ίσως να γίνετε να έχεις 2 γραμμές DSL στον ίδιο τηλ αριθμό. ;)
Αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω, ας πει απαντήσει. :)

perseas1
11-02-06, 13:28
αμ αυτο ειναι το κολπο.αν εχεις ηδη γραμμη δεν σου δινουν αλλο πακετο.
αν ξερει καποιος θα ειναι πραγματι χρησιμο να μαθουμε

υγ1 καλομαθε μου φαινεται ο θειος που του καθεται ο παναθηναικος και θελει να του κατσουμε και εμεις.πριτς

υγ2 ασχετο αλλα καλο
ειναι σε ενα αεροπλανο ο μαλεζανι με τον βαρδινογιανη.και πεφτει το αεροπλανο.ποιος θα σωθει?
απαντηση
ο παναθηναικος

[DSL]MANOS
11-02-06, 13:31
αν ξερει καποιος θα ειναι πραγματι χρησιμο να μαθουμε
Ναι, αλλά εσύ έτσι και αλλιώς δεν θα μπορείς να το κάνεις αυτό για τουλάχιστον 8 μήνες. :p

perseas1
11-02-06, 13:48
MANOS']Ναι, αλλά εσύ έτσι και αλλιώς δεν θα μπορείς να το κάνεις αυτό για τουλάχιστον 8 μήνες. :p
ειπαμε η θα μου δωσουν το 6+6 η παω 4νετ η αλλου με 29 και κατω
αν πιεσω θα μου το δωσουν.πρεπει να υπαρχει καποιος με κοινο νου εκει μεσα.
εσυ το εκανες νομιζω -η καποιος αλλος δεν θυμαμαι.
θα παιρνω καθε μερα .

υγ και μια κουτοπονηρη σκεψη αν ολα αποτυχουν παρεπλπιδα
παιρνω το 256 με κατω απο 10 ευρω και σιγουρα θα το αναβαθμισουν σε 384 καποια στιγμη
ορα λημμα ανταγωνισμος
θα μου πεις ολοι πανε επανω εμεις κατω?αμ πρωταρα ειμαι στο κατω?ολο κατω με εχουν και με........
σε αυτο τον τοπο.εμαθα απο τον οτε το κατω καλα

[DSL]MANOS
11-02-06, 13:56
perseas1 κάνε μια επίσκεψη στα κέντρικα , εδώ ο Μάνος που είχε broandband έκανε ανανέωση στο 6+6 από παέτο 3+1 όπως είπε, και μάλιστα επειδή το έκανε τον δεύτερο μήνα του αφαίρεσαν και μέρος του κόστους. Αμα κοιτάξεις λίγο πιο κάτω θα το βρεις , Μανο πάρε θέση ρεεεεεεε :P
Δεν είμαι εγώ αυτός.
Εγώ είχα ετήσια σύνδεση με την HOL και όχι πακέτο. :p

perseas1
11-02-06, 14:01
MANOS']Δεν είμαι εγώ αυτός.
Εγώ είχα ετήσια σύνδεση με την HOL και όχι πακέτο. :p
πρεπει να γινεται λοιπον .και δεν το λενε .θα παρω την πωλητρια που μου το πουλησε την δευτερα και θα σας πω τι εγινε

[DSL]MANOS
11-02-06, 14:04
OK :)...

joseph
12-02-06, 15:54
Sorry εαν κατάλαβα λάθος , αλλά και το broandband συνδρομή δεν είναι;;;;

JoeBar
13-02-06, 23:14
Sorry εαν κατάλαβα λάθος , αλλά και το broandband συνδρομή δεν είναι;;;;
Μαζί με γραμμή.

ntampa7
13-02-06, 23:16
όλα συνδρομές είναι...εφόσον πληρώνονται ανα τακτά χρονικά διαστήματα...;)

perseas1
20-02-06, 12:23
λοιπον ειναι οριστικο

μετα μια βδομαδα καταφερα και μιλησα με την πωλητρια μου.

αρχη λεει΄ δεν γινεται διακοπη
τι λετε κυρια μου λεω

εννοουσα την γραμμη λεει
ενταξει με την γραμμη λεω.παροχη?

αν θελω να συνεχισω 384 λεει πρεπει να τους δινω 21 +φπα τον μηνα.το ολον 46,65

ενω σε αλλη εταιρια 9+φπα λεω

ρε πατε καλα λεω ?θα παω σε αλλη εταιρια

δοκιμαζει εκβιασμουλη εδω ¨ να μας πληρωσετε το υπολοιπο της γραμμης μπροστα!!!!!

οχι ρε δεν τον πληρωνω μπροστα λεω.

καλα λεει με τον μηνα

και παροχη?λεω

πατε σε αλλη εταιρια

κακο που θα μου κανουνε.................

να την η παροιμια - κοψε το μαραφετι σου να κανεις κακο στην γυναικα σου

nm96027
20-02-06, 13:28
Δηλαδή για να καταλάβω (ρωτάω γιατί στο ίδιο καζάνι βράζω και γω) θα πρεπει να τους πληρώνεις 15 ευρώ (+ΦΠΑ) το μήνα για την γραμμή, έτσι δεν είναι? και απο κει και πέρα όποιον πάροχο διαλέξεις εσυ...Σωστά?

perseas1
20-02-06, 14:50
Δηλαδή για να καταλάβω (ρωτάω γιατί στο ίδιο καζάνι βράζω και γω) θα πρεπει να τους πληρώνεις 15 ευρώ (+ΦΠΑ) το μήνα για την γραμμή, έτσι δεν είναι? και απο κει και πέρα όποιον πάροχο διαλέξεις εσυ...Σωστά?
ετσι ειναι
και μην σου πουνε οτι δεν γινεται.τους εστειλα φαξ και τους ζητησα να μη συνεχισουν παροχη και εξηγησα οτι ο λογος ειναι οτι ζητανε υπερδιπλασια χρηματα απο τον ανταγωνισμο.για παροχη384

giwrgis
18-03-06, 04:43
Αυτά τα 18.5 € το μήνα που θα πληρώνουμε θα έρχονται σε λογαριασμό στο σπίτι; Υπάρχει κάποιο χρονικό όριο που θα πρέπει να τους ενημερώσουμεγια να μη μας ανανεώσουν παροχή δλδ καμιά 10αρια μέρες πρίν;
Και γω για 4νετ πάω παιδιά...
Κρίμα και είχα 41Κ σταθερά σε 384 γραμμή ελπίζω να είναι έτσι και με 4νετ.

Gila1899
18-03-06, 19:56
Πρώτα είδες το τυράκι, που ήταν το χαμηλό κόστος του πακέτου, και τώρα βλέπεις και τη φάκα.

Αυτός ακριβώς είναι ο σκοπός των πακέτων.Να σε δεσμέυσουν με τον εκάστοτε provider .Διάβασε τί προβλέπει η σύμβαση που υπέγραψες μετά την πάροδο των 4 μηνών, αν και μάλλον θα έχουν προνοήσει για ανάλογες περιπτώσεις, και θα αναφέρει οτι μεταφέρεσαι αυτόματα σε σύνδεση αορίστου.

Η πληρώνεις ή το κυνηγάς το θέμα, απευθυνόμενος στη γραμμή καταναλωτή, καταναλωτικές οργανώσεις ή και στην ΕΕΤΤ.

Μίλησε κανείς για μείωση τιμών....:whistle: :whistle: :whistle:

joseph
18-03-06, 21:44
Αυτά τα 18.5 € το μήνα που θα πληρώνουμε θα έρχονται σε λογαριασμό στο σπίτι; Υπάρχει κάποιο χρονικό όριο που θα πρέπει να τους ενημερώσουμεγια να μη μας ανανεώσουν παροχή δλδ καμιά 10αρια μέρες πρίν;
Και γω για 4νετ πάω παιδιά...
Κρίμα και είχα 41Κ σταθερά σε 384 γραμμή ελπίζω να είναι έτσι και με 4νετ.

Ολα αυτά που ρωτάς είναι γραμένα στους όρους χρήσεις :rtfm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.