PDA

Επιστροφή στο Forum : DSLAM AΓ. Γεωργίου (Πειραιάς)



Σελίδες : [1] 2

MyLord
10-02-06, 21:53
Μόλις έκλεισα το τηλέφωνο με το 1242 και μετά από ερώτηση που έκανα απλά μου επιβεβαίωσαν ότι οι πόρτες για 1024 (ISDN) είναι όλες γεμάτες και φυσικά αυτό είναι προφανές από τις άθλιες ταχύτητες και pings που έχω ειδικά της ώρες αιχμής.

Φυσικά η κοπέλα, πολύ εξυπηρετική και γλυκομίλητη δεν μπορώ να πω, με το που με ενημέρωσε για το παραπάνω προσπάθησε να με καθησυχάσει λέγοντας μου ότι θα γίνει αναβάθμιση για να λυθεί το θέμα των πορτών αλλά μόλις την ρώτησα λίγο πονηρά αν θα κάνουν κάτι και για το bandwidth μιας και η προσθήκη νέων πορτών δεν αρκεί για να λύσει το πρόβλημα παρά μόνο θα το κάνει εντονότερο μου απάντησε πως δεν γνωρίζει και μόλις ελάφρυνα εγώ λίγο τον τόνο της συνομιλίας μας κάνοντας λίγο ειρωνικό προς το σύστημα του οτε χιούμορ γέλασε συγκαταβατικά κι αυτή σαν να παραδέχεται ότι το μόνο που θα γίνει/γίνετε είναι να βάζουν νέες πόρτες χωρίς να κάνουν κάτι για το εύρος...

Φυσικά το τελευταίο το λέω με κάθε επιφύλαξη γιατί η κοπέλα μπορεί να μην είναι ενημερωμένη ή να μην είναι σε θέση να γνωρίζει πως ακριβώς έχουν τα πράγματα και το πως κινείτε ο οτε σε αυτές τις αναβαθμίσεις.


Anyway, υπάρχει κάποιος άλλος που να συνδέεται στο συγκεκριμένο DSLAM με ADSL over ISDN σε ταχύτητα 1024/256; Κι αν ναι έχει κι αυτός πρόβλημα και τι είδους.

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω εγώ σαν απλός χρήστης/πελάτης ώστε να βρω κάποια λύση στο πρόβλημα μου;
Κάθε πρόταση δεκτή :)


Να ενημερώσω απλά για τα παρακάτω:
Έχω, όπως είπα και παραπάνω, ADSL over ISDN 1024/256 από οτε με tellas provider και για την σύνδεση μου χρησιμοποιώ το USR 9106 router.
Επίσης έχω δοκιμάσει και με άλλο provider με σχεδόν τα ίδια αποτελέσματα.

giwrgosp1
14-02-06, 02:29
Φιλε μου γεια σου.
Εχω και εγω γραμμη (adsl over isdn 1024 (Hol) κεντρο Αγ Γεωργιου).
Την εβαλα αρχες Δεκεμβριου και για ενα μηνα περιπου δουλευε αψογα.105k, 24 ωρες ...
Απο τα μεσα ομως του Ιανουαριου σερνομαι (καπιοες ωρες παει με 35κ!!).
Βεβαια δεν καταλαβαινω τι ενοεις οταν λες ωρες αιχμης....
Και το λεω αυτο γιατι ( σε μενα τουλαχιστον) η γραμμη σερνεται ο,τι ωρα θελει...
8 το πρωι 12 το μεσημερι 5 το απογευμα 10 το βραδυ 3 τα ξημερωματα κ.λ.π..
(ασχετα τι ημερα ειναι)
Δεν μπορω να προσδιορισω πια ωρα ειναι ωρα αιχμης.
Παντως σε αυτο που εχεις απολυτο δικιο ειναι οτι δεν εχει σημασια αν υπαρχουν διαθεσημες πορτες η οχι, αλλα οτι το bandwidth ειναι λιγο.
Μπορω να σου πω με σιγουρια οτι μας εχουν 11 χιλιαρες γραμμες πανω σε dslam με bandwidth 2ΜΒ!!!!!!!
Το αν θα κανουν και πότε αναβαθμηση ειναι αγνωστο. Η απαντηση τους ειναι οτι << ειναι ενα μικρο κεντρο>>!!
Το μονο που μπορουμε να κανουμε ( και εγω ειμαι μεσα) να μαζευτουμε οσοι περισσοτεροι μπορουμε απο εμας τους 11 και να διαμαρτυρηθουμε στο κεντρο μας, καταρχην.
Και αν δεν γινει τιποτα να παμε παραπανω.
Εγω γνωριζω ενα ακομα παιδι που εχει το ιδιο προβλημα με εμας.
Εαν συμφωνεις στειλε μου pm για να δουμε πως μπορουμε να παρουμε αυτα για τα οποια πληρωνουμε.

MyLord
14-02-06, 10:19
Γεια σου κι εσένα φίλε μου.
Καταρχήν ώρες αιχμής θεωρώ τις ώρες μεταξύ 9-10 το πρωί ως περίπου 8-9 το βράδυ.
Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι όντως το πρόβλημα που συναντώ δεν είναι μόνο τις ώρες αιχμής αλλά μπορεί να το παρατηρήσω ανά πάσα στιγμή της ημέρας, ή και της νύχτας ακόμα, πράγμα το οποίο σημαίνει προφανώς ότι όταν κατεβάζεις εσύ ή κάποιος/κάποιοι άλλοι ταυτόχρονα από κάποιο γρήγορο server (όπως κάνω εγώ αυτή τη στιγμή που γράφω αυτό το post) αρχίζουμε και σερνόμαστε όλοι και είναι φυσιολογικό όπως σίγουρα καταλαβαίνεις.
Απλά αναφέρω τις ώρες αιχμής σαν ώρες που όλος ο κόσμος είναι ξύπνιος ή κάποιες εταιρίες που πιθανός θα έχουν ίδιες συνθήκες σύνδεσης με εμάς οι οποίες λειτουργούν εκείνες τις ώρες και άρα καταναλώνουν το λιγοστό bandwidth που μοιραζόμαστε.
Όσον αφορά το να κάνουμε κάποια οργανωμένη κίνηση εγώ προσωπικά είμαι μέσα αν και πιστεύω ότι 2-3 άτομα ίσως να μην είμαστε αρκετά για να συγκινηθούν αλλά ωστόσο δεν έχουμε να χάσουμε και κάτι.
Πάντως η γνώμη μου είναι να περιμένουμε μέχρι να βρεθούν όσοι περισσότεροι γίνετε για να μπορέσουμε να κάνουμε μεγαλύτερη φασαρία μπας και ακουστούμε καλύτερα.

giwrgosp1
14-02-06, 11:52
Φιλε << My Lord>> Καλημερα.
Καρχην θα ηθελα να σου διευκρινισω οτι ο λογος που <<κολλησα>> στον ορο <<ωρα αιχμης>> ειναι γιατι εχω δει την γραμμη να πηγαινει καλα 12 με 3 η ωρα το βραδυ και ξαφνικα κατα τις 4 να σερνετε!! και μαλιστα καθημερινη και οχι Παρασκευη-Σαββατο.
Αλλα ας το αφησουμε αυτο - ετσι κι αλλιως δεν εχει και τοσο σημασια- και ας προχωρησουμε στο προκείμενο που οπως σωστα λες ειναι να παρουμε αυτα που πληρωνουμε.
Απο ο,τι καταλαβα, δεν γνωριζεις καποιον ακομα απο την περιοχη μας που να εχει το ιδιο προβλημα. Και αυτο ειναι το ασχημο, γιατι σαφως εμεις οι τρεις δυστυχως δεν νομιζω οτι μπορουμε να κανουμε και πολλα πραγματα.
Το θεμα ειναι πως θα βρουμε και τους υπολοιπους.....
Καπιοα ιδέα;

sa1901
05-03-06, 01:04
Τι γίνεται βρε παιδιά με τις PSTN πόρτες στον Αγ. Γεώργιο; Είναι καιρό σε έλλειψη; Γνωρίζει κανείς πότε είναι η επόμενη αναβάθμιση; :what:

fadasma
07-03-06, 10:42
Στον Αγ.Γεώργιο δεν υπάρχουν άδειες πόρτες εδώ και μήνες. Είπαν οτι επόμενη αναβάθμιση στο dslam θα γίνει 24 Μαρτίου.

sa1901
07-03-06, 15:46
Καλό νέο αυτό. Κοντά είμαστε. :cool:

kreatosoupa
09-03-06, 13:37
Εγω είμαι στο DSLAM Αγ. Γεωργίου ρε παιδιά, και το λαμπάκι του router άρχισε να παίζει δειλά-δειλά χθες. Ελπίζω να σταθεροποιηθεί σήμερα, μπας και αξιωθούν από την ΟΤΕΝΕΤ να μου δώσουν κανέναν κωδικό.... Υπομονή! :whistle:

DiM
12-03-06, 20:35
Αίντε γιατί εγώ με 512 σέρνεται του κερατα. 30-35kb με το ζόρι την ημερα και τα ping πλέον δε μπορώ να παίξω .....

MyLord
16-03-06, 22:07
Ξαναπητάραμε ή είναι ιδέα μου?

DiM
17-03-06, 20:55
Ξέρω γω more lord τα πάμε και irc, μπιρ που θέλουν. Εμενα για λίγη ώρα φτιάχνει μετά χαλάει πάλι δεν μπορώ να βγάλω άκρη τι γίνετε.

giwrgosp1
18-03-06, 03:09
Και γω τα ιδια παιδια... εκει που λες οτι παει καλα, εκει σερνετε..

JoeBar
19-03-06, 21:14
Μην στεναχωριέστε δεν είστε οι μόνοι. Και εγώ στο dslam Κερασινίου που είμαι τα ίδια σκατά είναι... :evil:
Μια πάνω, μια κάτω.

giwrgosp1
21-03-06, 00:48
Παιδια σημερα στο site του οτε λεει οτι υπαρχουν πορτες για τηλ απο 432χχχχχχ σε pstn ενω πριν μια εβδομαδα ελεγε οτι δεν υπηρχαν. Για τηλ απο 461χχχχχχχ ακομα τιποτα ( παντα για pstn).
Αντε να δουμε, μηπως μαζι με τις νεες πορτες δουμε και καμια ταχυτητα. Τουλαχιστον μεχρι να ξαναγεμισουν...

JoeBar
21-03-06, 04:20
Παιδια σημερα στο site του οτε λεει οτι υπαρχουν πορτες για τηλ απο 432χχχχχχ σε pstn ενω πριν μια εβδομαδα ελεγε οτι δεν υπηρχαν. Για τηλ απο 461χχχχχχχ ακομα τιποτα ( παντα για pstn).
Αντε να δουμε, μηπως μαζι με τις νεες πορτες δουμε και καμια ταχυτητα. Τουλαχιστον μεχρι να ξαναγεμισουν...
Το 432χχχχ όντως δεν είχε πόρτες για αρκετό διάστημα (κανά μήνα) αλλά τώρα έχει. Οφείλω να ομολογήσω οτί τα πράγματα είναι λίγο καλύτερα τον τελευταίο καιρό αλλά υπάρχει μεγάλη αστάθεια και γενικά δεν μπορείς να πεις με τίποτα οτί πάει καλά.

BTW το 432χχχχ ανήκει στο dslam Κερατσινίου και όχι στο Αγ. Γεωργίου... ;)

DiM
21-03-06, 20:00
Όντως άλλο το ένα εντέλει άλλο dslam το άλλο. Εδώ και 2-3 μέρες κάπως έφτιαξαν λίγο στο dslam κερατσινίου έβαλαν νέες πόρτες έκαναν μια αναβάθμιση. Αλλα μεγάλη αστάθεια .... μια καλά μια άσχημα είναι .... Με περισσότερο στο άσχημα θα λέγκα τα pings και αυτά το ίδιο. Σε 512 που είμαι εγώ πάντα.

JoeBar
21-03-06, 22:52
Εμένα πάλι τα pings είναι αρκετά καλά με forthnet 1024 (dslam Κερατσινίου).
Αλλά μεγάλη αστάθεια αδερφέ μου... :evil:

giwrgosp1
22-03-06, 01:08
Σημερα προσεξα οτι για τηλ 46ΧΧΧΧ το σιτε του οτε λεει οτι δεν υπαρχουν πορτες ουτε για pstn ουτε για isdn. Εχω την εντυπωσει πριν μερικες ημερες ειχε isdn....
Οποτε εχουμε μελλον ακομα......

JoeBar
22-03-06, 01:36
Έχετε υπόψη σας οτί το να τοποθετούνται καινούργιες πόρτες δεν είναι από μόνη της λύση. Αν δεν αυξήσεις και το διαθέσιμο bandwidth είναι σαν να βάζεις περισσότερα πρόβατα στο ίδιο μαντρί... ;)

DiM
22-03-06, 03:26
Εμένα πάλι τα pings είναι αρκετά καλά με forthnet 1024 (dslam Κερατσινίου).
Αλλά μεγάλη αστάθεια αδερφέ μου... :evil:

Κοίτα να δεις εμενα πάνε μαζί έχω καλο ping με το πρώτο hop στο dslam έχω καλο download ... ανεβαίνει το ping πέφτει το download. Και όπως είπες αστάθεια μια έτσι μια γιουβέτσι.



Έχετε υπόψη σας οτί το να τοποθετούνται καινούργιες πόρτες δεν είναι από μόνη της λύση. Αν δεν αυξήσεις και το διαθέσιμο bandwidth είναι σαν να βάζεις περισσότερα πρόβατα στο ίδιο μαντρί... ;)


Φαντάζομαι ξέρουν την κατάσταση και πως δεν βάζουν μονο νέες πόρτες για νέους χρηστες αλλα ταυτόχρονα αναβαθμίζουν και το bandwith αλλιώς τι να πω ... θα με banaroun από το forum ......


Για τους βλέποντες για το dslam Κερατσινίου μιλάμε εμείς... joebar σε λάθος topic είμαστε λίγο μάλλον :p

giwrgosp1
22-03-06, 16:32
Βρε παιδια εχετε σημερα τα ιδια χαλια με εμενα? Με 1024 γραμμη δεν παει πανω απο 50-55κβ..
Πανω που για 2-3 μερες εφτανε και τα 105κ για καποιες ωρες...

JoeBar
22-03-06, 23:06
Κοίτα να δεις εμενα πάνε μαζί έχω καλο ping με το πρώτο hop στο dslam έχω καλο download ... ανεβαίνει το ping πέφτει το download. Και όπως είπες αστάθεια μια έτσι μια γιουβέτσι.





Φαντάζομαι ξέρουν την κατάσταση και πως δεν βάζουν μονο νέες πόρτες για νέους χρηστες αλλα ταυτόχρονα αναβαθμίζουν και το bandwith αλλιώς τι να πω ... θα με banaroun από το forum ......


Για τους βλέποντες για το dslam Κερατσινίου μιλάμε εμείς... joebar σε λάθος topic είμαστε λίγο μάλλον :p
Ακριβώς. Χεχε μάλλον είμαστε on topic σε λάθος topic όμως... :p
Ας μεταφέρουμε τα σχόλια μας στο αντίστοιχο thread μάλλον.
Όσο για τον οτε που "ξέρει" τι κάνει, ας μην το σχολιάσουμε. :twisted:

hydro
23-03-06, 12:14
εγω μενω σχεδον 5 χλμ απο το dslam του αγ.γεωργιου και ταχυτητα μεσω proxy otenet (που btw μεχρι στιγμης δεν εμφανισε κανενα προβλημα σε μενα) εχω απο 140-149 ειμαι στα ορια της γραμμης και τα παω μια χαρα μπορω να πω περιεργο παντως ειναι οτι γνωστος μου που μενει ακριβως απο πισω απο τοτε αγ.γεωργιου με 512 ζητημα να πιανει 50 kb τι να πω...

NIB
24-03-06, 02:55
Είμαι στο dslam Αγ. Γεωργιού, με 1mbit adsl over isdn και τις περισσότερες ώρες κατεβάζω με 50-60kB/s από ftp και έχω 30pps. Καμιά φορά(ειδικά κάτι μεταμεσονύκτιες ώρες) χτυπάω 100kB/s αλλά συνήθως είναι γύρω στα 60kB/s. Και με 30ms+ ping με πρώτο hop.

Καλά είναι, πληρώνουμε 1mbit και έχουμε σχεδόν 512kbs. Να είχαμε και καμιά 80pps θα ήμουν μια χαρά :P

sa1901
30-03-06, 05:26
Σημερα προσεξα οτι για τηλ 46ΧΧΧΧ το σιτε του οτε λεει οτι δεν υπαρχουν πορτες ουτε για pstn ουτε για isdn. Εχω την εντυπωσει πριν μερικες ημερες ειχε isdn....
Οποτε εχουμε μελλον ακομα......
Ακόμα δεν δείχνει διαθεσιμότητα στο site... :(

Mόνο για ISDN...

MyLord
30-03-06, 10:01
Καλά, και που δείχνει διαθεσιμότητα για isdn μη φανταστείς οτί πάμε καλά.
Η κατάσταση έχει ακριβώς όπως τα λέει παραπάνω ο NIB.

NIB
10-04-06, 11:32
Τώρα έχει γίνει ακόμα χειρότερη. Σχεδόν 24 ώρες το 24ώρο έχω γύρω στα 50-60kB/s(από ftp) και τα πακέτα είναι επίσης πίκρα. Ακόμα και στις 5 τα ξημερώματα σέρνεται. Όλοι οι πειρατές έχουν βάλει 1mbit σε αυτή τη περιοχή;

MyLord
10-04-06, 22:08
Μπας και έβαλαν μόνο νεες πόρτες αλλα απο band τπτ?

NIB
11-04-06, 00:24
Nvm, όνειρο ήταν και έφυγε.

NIB
21-04-06, 02:36
Ορίστε μερικές μετρήσεις που έκανα στις 2πμ(ξημερώματα Μεγάλης Παρασκευής), με 1mbit adsl(over isdn) στο συγκεκριμένο dslam.

Ταχύτητα από ftp ntua : 52kB/s
Ping με πρώτο hop : avg 36ms(max 60ms)
Packets per second(all seeing eye) : 30pps

Είμαι σίγουρος ότι αυτό είναι το πιο πηγμένο dslam σε ολόκληρο το πλανήτη. Προφανώς όλοι οι πειρατές έχουν πλακώσει εδώ. Ρε παιδιά, σταματήστε λιγάκι το leeching. Κάντε και λίγο seed να φτιάξετε και ratio. Μάθετε να χρησιμοποιείτε το p2p. Όσο παίρνεις, τόσο πρέπει να δίνεις.

Από τον πΟΤΕ δεν πρόκειται να δούμε προκοπή, τουλάχιστον κόψτε λιγάκι το download. Ούτε 1 απλό 384kbs streaming video δεν μπορούμε να δούμε με αυτά τα pps. Επίσης μειώστε τα connections στο p2p και μάθετε να χρησιμοποιείτε το internet.

Αρχίστε κανένα online game, κανένα mmo, κάτι τσπ που να σας αναγκάζει να σταματάτε το p2p για λίγες ώρες :P

JoeBar
21-04-06, 02:48
Μην ανησυχείς και στο dslam Κερατσινίου μια από τα ίδια είμαστε. :mad:
Μακάρι να σε άκουγε κανένας...

jimmad
22-04-06, 12:54
καλημερα εχω και εγω μια 1024 pstn γραμμη vivo μεσω οτε
και παρολο που εκαναν μονο 3 μερες για να μου βαλουν την γραμμη
πολυ σπανια και σε πολυ περιεργες ωρες θα δω 90 kb
και αυτο απο το ntua
το τηλ μου ειναι 210400 δεν εχω κατσει να δω σε πιο dslam πεφτω
αλλα απο οσα εχω διαβασει στο forum δεν προκιτε να δουμε συντομα
καλες ταχυτητες οσο αφορα εμενα τηα ημουν ικανοποιημενος
ακομα και αν επαιζα σταθερα στα 80 kb αλλα ουτε αυτο δεν
κοβω να γινεται

No-Name
22-04-06, 12:59
@jimmad
Είσαι στο dslam Κερατσινιίου.Οι ταχύτητες που βλέπεις κατά μέσο όρο σε τι τιμή κυμένονται?

jimmad
22-04-06, 13:06
δεν μπορω να πω με σιγουρια γιατι συνηθος κατεβαζω ptp
και torrent
αλλα οποτε κατεβαζω απο ftp sites δηλαδη απο πηγες που εχουν να δωσουν
bw θα ελεγα οτι εχς μια πολυ καλη 512 :)
κατεβαζει σταθερα με 60 kb
eleos


p.s. απο upload παντως δεν εχς παραπανω χτυπαω και τα 30 kb

jimmad
25-04-06, 12:51
απο εχτες παρατηρω παντως μια βελτιωση της καταστασης αντε να δουμε μηπως εγινε
και κανενα αλλο θαυμα εκτος απο την Ανασταση

NIB
25-04-06, 13:20
Ήταν λόγω Πάσχα, που φύγανε όλοι.

JoeBar
25-04-06, 22:11
Ήταν λόγω Πάσχα, που φύγανε όλοι.
Ακριβώς και μόνο γι αυτό... :evil:

kostasgr75
25-04-06, 22:57
Ακριβώς και μόνο γι αυτό... :evil:
Σήμερα που μάλλον γύρισαν οι περισσότεροι πέσαμε πάλι στα ίδια.
Και μία ερώτηση που μάλλον είναι off-topic και ζητάω συγνώμη γι' αυτό. Σε ποιο site πρέπει να μπω για να δω εάν υπάρχουν ελεύθερες πόρτες σε μία περιοχή.

nnn
25-04-06, 23:00
Στο oteshop με βάση τον αριθμό τηλεφώνου σου δίνει διαθεσιμότητα www.oteshop.gr.
Και στο παρακάτω θέμα υπάρχει ένας σχετικός πίνακας.
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=36507

JoeBar
26-04-06, 00:03
Σήμερα που μάλλον γύρισαν οι περισσότεροι πέσαμε πάλι στα ίδια.
Και μία ερώτηση που μάλλον είναι off-topic και ζητάω συγνώμη γι' αυτό. Σε ποιο site πρέπει να μπω για να δω εάν υπάρχουν ελεύθερες πόρτες σε μία περιοχή.
O πιο ασφαλής τρόπος είναι το 134.

Delijohn
01-05-06, 21:29
Αδέρφια μου αλήτες πουλιάααααααααα :cry:
Έχω isdn σταθερό από 210-4615ΧΧΧ και μένω λίγο παρακάτω από Υπαπαντή..:cool:
Βρήκα συμπάσχοντες και είπα να έρθω λίγο να κλάψω μαζί σας...:cry:
Την Πέμπτη πριν τις διακοπές έστειλα αίτηση τρίμηνου cube στη vivo..
Μεγάλη Τρίτη προς Τετάρτη πιάστηκε και η τελευταία πόρτα για isdn ενώ για pstn είχαν τελειώσει από την προηγούμενη εβδομάδα! Έτσι συμβιβάστηκα με την ιδέα πως θα περάσω το δικό μου Γολγοθά..
Όλα αυτά είναι εξακριβωμένα και από φίλους που δουλεύουν μέσα στον ΟΤΕ στο 134 στο τμήμα του adsl! Από εκεί και πέρα σήμερα μίλησα με μια ευγενέστατη κοπελίτσα στο 13880 της vivo και μου είπε πως ο ΟΤΕ έχει πάρει την αίτηση από αρχή Μ.Εβδομάδας και από τότε καμία ενημέρωση ενώ το 134 σήμερα είναι να πιάσει...Μάη!

Υ.Γ.: Απαντήσεις του στυλ καιρό έχεις ακόμα, μη σκας από τώρα κλπ δεν θα με κάνουν να νιώσω καλύτερα:cry:


:rofl:

NIB
02-05-06, 13:30
Εγώ είμαι σίγουρος ότι έχουμε το περισσότερο πηγμένο dslam σε ολόκληρο το πλανήτη(για να μην πω γαλαξία). Όποιος γουστάρει και νομίζει ότι το δικό του dslam είναι πιο πηγμένο, μπορούμε να κάνουμε μετρήσεις και να δούμε ποιος είναι ο πιο πηγμένος :P

JoeBar
03-05-06, 23:13
Κοντραριζόμαστε άνετα... :lol:

Delijohn
03-05-06, 23:21
Αν κανουμε κανά ντου στον ΟΤΕ μια μέρα ολοι μαζί....μια μέρα που πήρα στο 134 μου είπαν ότι συνήθως δεν είναι θέμα εξοπλισμού αλλά χρόνου των λίγων τεχνικών να βάλουν το νέο dslam! Είστε? Έχει και ένα καλο "κομμάτι" στο κατάστημα του ΟΤΕ;)

Erazer
04-05-06, 16:53
Παω μια κοντρα με ολους .1024 και κατεβαζω με το ζορι 48 κβ/ς .Εχω παρει τηλεφωνο ολες τις υπηρεσιες οτε οτενετ και μου λενε οτι η γραμμη μου ειναι μια χαρα.Αντε βγαλε ακρη .Εχω και κανει και σχετικο ποστ με λεπτομεριες:down:

Ξεχασα να πω την περιοχη. Νικαια νεαπολη

NIB
05-05-06, 14:06
Omg. Νομίζω ότι αναβαθμίσανε το dslam. Βγάζω 20ms average ping με bbras και 200pps στο all seeing eye. Θα τρελαθώ. Μακάρι να μην είναι όνειρο. Επίσης κατεβάζω με 100kB/s από τον ftp της hol. Ορίστε (ftp://ftp.hol.gr/pub/LinuxSection/distributions/knoppix/KNOPPIX_V3.9-2005-05-27-EN.iso) 1 αρχείο από τον ftp της hol για να δοκιμάσετε την ταχύτητά σας.

NIB
05-05-06, 15:38
Τσάμπα χάρηκα. Πάλι έπεσε περίπου στα συνηθισμένα επίπεδα. Πάντως για αρκετά λεπτά είχε ξεπιτάρει.

NIB
05-05-06, 16:48
Και εμένα τώρα πάλι χτυπάει 90-100kB/s. Αλλά δεν ξέρω τι γίνετε γιατί νωρίτερα παλί χτύπαγε 100kb/s αλλά μετά από καμία ώρα, ξαναέπεσε στα 60kB/s και στα 30-40pps. Μάλλον κάτι κάνουν.

jimmad
05-05-06, 17:39
omg βρε δεν παιζει καλητερο πραμα απο το να γυρνας απο την δουλεια και να βρησκεις το pc να κατεβαζει εστω και για λιγο σταθερα με 105 κβ
μμμμ
λαμπαδα θα αναψω στον Αγιο Φανουριο εδω πιο κατω
παντως με πια πρωτη ματια δεν βλεπω καμια αλλαγη σε dslam μονο λιγο
παραπανω θορυβο σην γραμμη 1db στο upload

Delijohn
05-05-06, 18:32
Πω πω....αν και δεν παίζουν με τέτοια θέματα...αναθάρρησα! Λέτε να βάλαν και καμιά πορτούλα?
Βασικά δεν ήξερα ότι μπορεί στο ίδιο dslam να είναι 384άρες, 512άρες και 1024άρες..

@ ADSLgr.com All rights reserved.