PDA

Επιστροφή στο Forum : Αρχή νέας περιπέτειας με τον ΟΤΕ;



nkarytia
27-08-09, 12:27
Καλημέρα σας,
Πριν από δυο περίπου εβδομάδες έκανα αίτηση για conn-x 24 και η υπάλληλος μου είχε πει πως θα την ενεργοποιούσαν σε 4 ημέρες.
Μετά τις τέσσερεις ημέρες, πήρε τηλέφωνο τεχνικός του ΟΤΕ και με ρώτησε πότε θα μπορούσα να περάσει για να μου συνδέσει τον εξοπλισμό. Του απάντησα πως δεν ζήτησα τεχνικό για τη σύνδεση/ρύθμιση του εξοπλισμού και ενημέρωσα κα την υπάλληλο σχετικά για να μην χρεωθώ κάτι που δεν ζήτησα. Η υπάλληλος μου απάντησε ότι επικοινώνησε με τους τεχνικούς και ακύρωσε το αίτημα για επίσκεψη από τεχνικό τους και πως θα έπρεπε να ενεργοποιήσουν τη σύνδεση.
Μετά από μια εβδομάδα με πήρε τηλέφωνο η υπάλληλος και μου είπε να περάσω να πάρω τον εξοπλισμό και τους κωδικούς από το κατάστημα του ΟΤΕ αφού η σύνδεση είχε ενεργοποιηθεί. Τα πήρα και μετά στο σπίτι διαπίστωσα ότι το router δεν συγχρονίζόταν.
Στο 134 μου είπαν ότι δεν είχε ενεργοποιηθεί η σύνδεση γιατί πρέπει να περάσει τεχνικός και να μου συνδέσει τον εξοπλισμό.
Πήρα ξανά τηλέφωνο στο κατάστημα και μου είπε η υπάλληλος ότι δεν είχε ακυρωθεί το αίτημα (που εγώ ποτέ δεν είχα ζητήσει) για τεχνικό της εταιρείας.
Χτές μου είπαν πως σήμερα θα την ενεργοποιούσαν, αλλά ακόμα τίποτα. Εν το μεταξύ η υπάλληλος που την ξαναπήρα τηλέφωνο μου είπε τώρα ότι οι τεχνικοί της είπαν πως θα την ενεργοποιήσουν σήμερα και πως η ενεργοποίηση κανονικά γίνεται σε 12 ημέρες.

Να περιμένω, ή αυτό είναι η αρχή μιας νέας περιπέτειας; Θα χρεωθώ τελικά και το τεχνικό που ποτέ δε ζήτησα για τη σύνδεση του εξοπλισμού;

ariadgr
27-08-09, 12:58
Αν είχες τηλέφωνο, και ζήτησες απλά conn-x, αυτά είναι παράλογα.
Πάρε στο 134 και ζήτα κάποιον προϊστάμενο, εξήγησε την κατάσταση, και να δουν γιατί ήταν να έρθει τεχνικός ενώ δεν το ζήτησες, ώστε να μην ταλαιπωρηθεί και κανείς άλλος.

nkarytia
27-08-09, 13:13
Επικοινώνησα με το 134 και με παρέπεμψαν στο κατάστημα και στην υπάλληλο όπου έκανα την αίτηση :(

ariadgr
27-08-09, 13:16
Επικοινώνησα με το 134 και με παρέπεμψαν στο κατάστημα και στην υπάλληλο όπου έκανα την αίτηση :(

Τη ρώτησες την υπάλληλο γιατί έβαλε επίσκεψη τεχνικού χωρίς να το ζητήσεις; :hmm:

nkarytia
27-08-09, 13:26
Μου είπε ότι έγινε κατα λάθος.... Κάτι μου λέει ότι δεν έπρεπε να μπλέξω μαζί τους καθόλου ευθύς εξ' αρχής!

nkarytia
27-08-09, 15:35
Τελικά είναι απίστευτοι! Ότι τηλέφωνο και να πήρα όλοι με παρέπεμψαν στην υπάλληλο του καταστήματος με την οποία δεν βγάζω άκρη!

elena_chrona
27-08-09, 23:23
πατα μια φασαρια....κ μην μεινεις μονο στην επικοινωνια με την υπαλληλο...μιλα με προισταμενο κ απειλησε τους οτι δεν θα μεινεις οτε...να δεις πως τρεχουν!!ωστε πονηρεψε ο οτε ε?

nkarytia
28-08-09, 10:30
Μετά από κυνηγητό μου είπαν σήμερα ότι την ακύρωση του αιτήματος για τεχνικό δεν μπορέσαν να τη περάσουν σε ένα από τα συστήματά τους και ότι τελικά σήμερα θα ενεργοποιήσουν τη σύνδεσή μου.
Για να δούμε...

SolitudeWithin
28-08-09, 10:36
Μετά από κυνηγητό μου είπαν σήμερα ότι την ακύρωση του αιτήματος για τεχνικό δεν μπορέσαν να τη περάσουν σε ένα από τα συστήματά τους και ότι τελικά σήμερα θα ενεργοποιήσουν τη σύνδεσή μου.
Για να δούμε...

Απλά έλεος... Πως γίνεται να προσλαμβάνουν ανθρώπους που δεν έχουν καν την νοημοσύνη για τα πιο βασικά πράγματα... :rtfm:

nkarytia
28-08-09, 11:39
Αρχίζω να πιστεύω πως το κάνουν επίτηδες!

no_logo
28-08-09, 11:51
πολλά από τα oteshops είναι franchise και αυτοί που δουλεύουν σε αυτά είναι άσχετοι.
Από την στιγμή που έκανες αίτηση μέσω μαγαζιού κι όχι μεσω του 134 η αίτηση διεκπεραιώνεται μόνο από το μαγαζί, το 134 δεν μπορεί να επέμβει. Τουλάχιστον έτσι είχα καταλάβει από δική μου περίπτωση

nkarytia
28-08-09, 12:13
Τελικά θα τρελαθώ! Το ADSL τελικά ενεργοποιήθηκε και τώρα δε συγχρονίζεται το modem! Το δήλωσα σα βλάβη στο 1242! :(

kmpatra
28-08-09, 12:31
Τελικά θα τρελαθώ! Το ADSL τελικά ενεργοποιήθηκε και τώρα δε συγχρονίζεται το modem! Το δήλωσα σα βλάβη στο 1242! :(
Στο 121 εννοεις...το 1242 βοηθάει στην συνδεση εξοπλισμου...ή μηπως εχουν αλλάξει τα πράγματα? :hmm:

nkarytia
28-08-09, 12:53
Το 1242 πήρα και μου είπαν ότι θα απαντήσει το 121 στο κινητό που τους έδωσα. BTW, χρειάζεται να κάνω reset το router ή εντέλει θα συχρονιστεί αυτό μόνο του αν όλα "στρώσουν" (sagem f@sat 1404);

nkarytia
30-08-09, 11:34
Τελικά όλα καλά! Ένα τρίωρο μετά από την αναφορά της βλάβης, με κάλεσε τεχνικός τους και το διόρθωσε στη στιγμή!
Αυτό θα πεί εξυπηρέτηση! :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.