PDA

Επιστροφή στο Forum : adsl από το ΤΕΕ



aeolist
11-02-06, 16:39
έχει κανεις σύνδεση dsl από το ΤΕΕ; τι εντυπώσεις του έχει αφήσει;

skatop
11-02-06, 17:11
Είχα για αρκετά χρόνια dial up και δεν είχα κανένα παράπονο. Τις τελευταίες 20 ημέρες έχω adsl 384 και για την ώρα πάει μιά χαρά. (Τα ίδια και καλύτερα από την οτενετ που είχα πρίν 3 μήνες με το ondsl kit). Κάνω download με 35-42 και σε torrents files 15-42 ( με dslam Αιγάλεω )

aeolist
12-02-06, 01:15
και εγώ είχα για πολλά χρόνια dial up και ήμουν πολύ ευχαριστημένος, για αυτό i am tinkering with the idea όταν στο μέλλον βάλλω adsl, μήπως να είναι από το ΤΕΕ

από τιμές πώς είναι; μια ιδέα φτηνότερα, και ας μην είσαι μηχανικός;

Hwoarang
12-02-06, 01:23
το είχα κοιτάξει πριν απο καιρό. Οι τιμές είναι ίδιες ( 1-2 ) ευρώ διαφορά. Γενικά αν πας μόνο για τιμές δεν αξίζει

skatop
12-02-06, 11:55
Εχουν γίνει πρόσφατα από το ΤΕΕ νέες μειώσεις, που νομίζω είναι αρκετά καλές (και ειδικά για τα μέλη του, όπως εγώ). Ριξτε μια ματιά στο site του.

Drow
13-02-06, 11:53
Αν δεν κάνω λάθος οι υπηρεσίες του ΤΕΕ τουλάχιστον μέχρι πριν 2-3 χρόνια ήταν μέσω otenet.

slacker
14-02-06, 21:59
Εχει καλή προσφορά και για φοιτητές Πολυτεχνικών σχολών και για τα νέα μέλη.

Η pstn που χρησιμοποιουσα για 2+ χρόνια ήταν πολύ καλή, άσε που τη χρησιμοποιούσαν ταυτόχρονα 4-5 άτομα και ποτέ δεν υπύρξε προβλημα!

aeolist
15-02-06, 00:55
ναι, από ότι είδα πρέπει η έκπτωση που ισχύει στα μέλη του ΤΕΕ να ισχύει και για τους φοιτητές πολυτεχνικών σχολών; ή επιπλέον μήνες; κάτι τέτοιο
(φαίνεται το τεε δεν ξέρει για το ν+2 :twisted:)

Reef
31-05-06, 18:27
ειδα προσφατα τις πολυ χαμηλες που δινει το ΤΕΕ στα μελη του για adsl προσβαση, και προβληματιζομαι αν αξιζει να κανω την αλλαγη

αυτα που με προβληματιζουν ειναι

αν εχει καλες ταχυτητες και γενικα αξιοπιστια οσον αφορα τη συνδεση (πχ να μην πεφτει συχνα),
τι παιζει με την συχνοτητα αλλαγης ip (εχω κακομαθει με τη vivodi που παρολο που αρχισε να αλλαζει κραταει πολυ καιρο την ιδια)
αν γινεται γρηγορα η συνδεση ή θα βρεθω χωρις adsl για παραπανω απο το προβλεπομενοπαρακαλω αν καποιος γνωριζει/ χρησιμοποιει τις εν λογω συνδεσης να μου περιγραψει την εμπειρια του

skatop
31-05-06, 20:35
Φίλε, συνδέομαι με ΤΕΕ 512 και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Η σύνδεση ήταν άμεση (εντός 24 ώρου), με την προυπόθεση βέβαια ότι είχα γραμμή ADSL και οι ταχύτητες που πιάνω είναι οι μέγιστες 54 - 56 Κ /sec. Προβλήματα ανύπαρκτα έως ελάχιστα.

civil
31-05-06, 20:51
Εδω και 3 χρονια ειμαι με dial up στο ΤΕΕ, χωρις προβλήματα.
Τελευταία το αφησα για το box της Forthnet στα 384 αλλα με βλέπω με το τελος των 3+3 να ανεξαρτητοποιούμαι απο πακετα και όπου με βγάλει ο δρομος, αναλογα τις τοτε προσφορές τιμών. Το ΤΕΕ πάντως θα ειναι υποψήφιο, λογω επαγγέλματος εχει καλές τιμές.
Σε καποιο post παντως διαβασα οτι δεν ειναι αυτό καθ αυτό παροχος αλλά χρησιμοποιεί απο άλλους providers τις συνδεσεις που δίνει.Απλα ααγοραζει χονδρικης και πετυχαινει εκπτωσεις νομιζω...:hmm:
Το μονο που με προβληματιζει ειναι η τεχνικη υποστηριξη απο πλευρας χρονικης διάρκειας του 24ώρου....Ειναι 24 ώρες ή μεχρι 4-5 απογευμα?
Λογω δουλειάς μπαινω στο ιντερνετ απογευμα-βράδυ.
:)

skatop
31-05-06, 22:04
Δυστυχώς μέχρι τις 4 το απόγευμα και όχι Σαββατοκύριακα

civil
31-05-06, 23:14
Δυστυχώς μέχρι τις 4 το απόγευμα και όχι Σαββατοκύριακα


Eυχαριστώ για την πληροφορία.
Τοτε θα στραφώ σε καποια αλλη συνδεση με παρόμοια τιμή.
:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.