PDA

Επιστροφή στο Forum : Συμβαινει κατι με την tellas?????



fenderiarhs
11-02-06, 19:43
εχω βαλει tellas adsl(συνδρομη adsl) απο τελη Δεκεμβριου...........μεχρι τελη (-20 Ιανουαριου ολα πηγαιναν μια χαρα και ημουν ευχαριστημενος με τις ταχυτητες κ.λ.π) αλλα εκτοτε εχει παρει την κατω βολτα..........μεχρι και σημερα(11-2) σερνεται.Συμβαινει κατι με το δικτυο της(συντηρηση?upgrade k.l.p) και ειναι φυσιολογικο η συμβαινει το κλασσικο φαινομενο ολων των Ελληναδικων εταιρειων με το που παρουν τα φραγκα και δεσουν το γαιδαρο τους ξεχνανε και ολες τις υποχρεωσεις τους??????
Exετε κατι υποψιν σας?????

FODaki
11-02-06, 21:22
αν κοιταξεις και τα αλλα posts σε αλλα θεματα θα δεις... κατι με αναβαθμισεις παιζουν κτλ κτλ... αν θες παρε και κανενα τηλεφωνο να τουσ ρωτησεις μπορει να εχει προβλημα η συνδεση σου σε κατι!! who knows??!?!!?:p

apok
11-02-06, 21:33
Mπορεί πάντα να ειναι και θέμα dslam. Δε μας είπες από ποιά περιοχή εισαι

snott
11-02-06, 21:43
περίεργο εγώ από σήμερα παρατήρησα σημαντική βελτίωση στην ταχύτητα πάλι με tellas. που όντως από τέλη δεκέμβρη είχε πάρει την κάτω βόλτα.

Sir Alex
11-02-06, 21:44
Λοιπον φιλε μου ακου και την δικη μου ιστορια για να συγκρινεις με την δικη σου

Εβαλα λοιπον 384 απο Tellas την 31/01. Απο την πρωτη στιγμη εκατσε στραβα διοτι το CD με τους drivers ηταν λειψο και (μετα απο 4-5 τηλεφωνηματα στο help desk) τους κατεβασα απο το site της crypto. Εν συνεχεια ηρθε το μεγα δραμα, αφου οι ταχυτητες ειναι πραγματι τραγικες!
Μιλαμε τωρα να κατεβαζω απο P2P με συνολικη ταχυτητα 10Κ και να μην μπορω να ανοιξω τα mail μου! Ουτε σελιδες δεν μου ανοιγε!! Τι να λεμε τωρα.....
Μετα απο δεκαδες λοιπον τηλεφωνηματα, και αφου καθε φορα μου ελεγαν αλλα του τυπου "αναβαθμιζει ο ΟΤΕ το δικτυο του", "εχετε λαθος settings" και αλλα τετοια χαριτωμενα, μου ειπαν οτι τελικα το προβλημα ειναι μια αναβαθμιση που κανει η ιδια η Tellas και θα τελειωνε λεει, χθες. Οπως καταλαβαινεις, για να ειμαι εδω και να σου απανταω, "σερνομαι" και εγω, ακομα και τωρα - για να καταφερω να σου απαντησω μου εβγαλε το χτικιο. Τους πηρα λοιπον και τους εχεσα πριν απο λιγο, απειλωντας να κοψω την συνδεση. Κανε λοιπον υπομονη 2-3 μερες ακομα και θα σου απαντησω εδω ως προς το τι (μπουρδες) μου ειπαν αυτη τη φορα.

Sir Alex
11-02-06, 21:44
εγω ειμαι στα βριλησσια και τραβαω απο τον οτε αγ.παρασκευης

FODaki
11-02-06, 22:17
εγω ειμαι στα βριλησσια και τραβαω απο τον οτε αγ.παρασκευης

απο δικαιολογιες αλλο τπτ η tellas :lol: :p
αλλα μηπως να φταιει και το dslam της περιοχης σου κομματι?????που λεει και ο apok???!?!!?!?:whistle:

JediMasterMANIAC
11-02-06, 22:52
μαλλον επεσες σε πακετο dslam :p
εδω ολα οκει με τελλας 1024

fenderiarhs
12-02-06, 00:01
Κερκυρα ειμαι και μου φενεται ολιγον τι χλωμο να υπαρχει καποιο προβλημα με το dslam..........

Sir Alex
16-02-06, 17:03
Λοιπον αφου με ταλαιπωρουν ολη αυτη την εβδομαδα με τηλεφωνα του στυλ "το κοιταμε" και τετοια, συν νεες δικαιολογιες (τα ελληνικα site αυτη την εποχη πανε αργα - κορυφαιο!), με πηρανε σημερα απο τον ΟΤΕ παρακαλω να μου πουνε οτι υπηρχε προβλημα απο αυτους το οποιο εντοπισαν και εφτιαξαν
Τωρα....υπαρχει μια διαφορα, αλλα οχι τιποτα τρομερο - μηπως πρεπει να μπω και να ξαναβγω; Η να τους τα φερω ολα καπελο και να ψαξω αλλο provider;

@ ADSLgr.com All rights reserved.