PDA

Επιστροφή στο Forum : Μελάνιασμα μετά απο piercing



Sectoras
31-08-09, 04:50
Χαιρετώ!
Πριν μερικές μέρες έκανα piercing στο φρύδι, αλλα σε περίπου 1-2 ώρες μετά το τρύπημα μου μελάνιασε το κάτω μέρος. Δεν πονούσε, ούτε και τώρα. Λογικά θα χτύπησε κάποιο αγγείο.
Έχουν περάσει 3 μέρες και ακόμα είναι έτσι. Ο piercer μου είπε οτι θα φύγει σε καμιά βδομάδα.:down:

Να πάρω μήπως καμιά αλοιφή, να πάω σε δερματολόγο..; Αντιμετώπισε κανένας κάτι παρόμοιο;

chat1978
31-08-09, 10:42
Ειχα φιλο που ειχε κάνει στο αυτί. Ειχε κοκκινήσει και κοκκίνιζε και άλλο. Έβαζε κάτι χαζομάρες που του λέγαν και δεν το εβγαζε με τιποτα.
Τελικά πήγε γιατρο και του ειπε οτι αν το ειχα αφήσει μια εβδομάδα ακομα θα ειχε πέσει ενα κομμάτι από το αυτί καθώς επειδή ειχε χτυπήσει νεύρο ειχε αρχίσει να "σαπίζει" (δεν θυμάμαι την ορολογία)

akilleas
31-08-09, 11:02
Χαιρετώ!
Πριν μερικές μέρες έκανα piercing στο φρύδι, αλλα σε περίπου 1-2 ώρες μετά το τρύπημα μου μελάνιασε το κάτω μέρος. Δεν πονούσε, ούτε και τώρα. Λογικά θα χτύπησε κάποιο αγγείο.
Έχουν περάσει 3 μέρες και ακόμα είναι έτσι. Ο piercer μου είπε οτι θα φύγει σε καμιά βδομάδα.:down:

Να πάρω μήπως καμιά αλοιφή, να πάω σε δερματολόγο..; Αντιμετώπισε κανένας κάτι παρόμοιο;

Εννοείται ότι θα πας σε γιατρό. Και είναι και στο φρύδι...

nothing
31-08-09, 13:18
γιατρο και γρηγορα..μην παιζεις με την υγεια σου και το σωμα σου αν κατι δε πηγαινει καλα...

alexandrozz
31-08-09, 16:30
Ελπίζω να μην έκανες το piercing στο δρόμο.

Sectoras
31-08-09, 18:46
Το piercing το έκανα σε πολύ γνωστό μαγαζί στην Θεσσαλονίκη. Τώρα να μου πέσει κανένα φρύδι δεν το κόβω.. γιατί εάν χτυπούσε νεύρο θα πονούσε πολύ. Όμως και να το βγάλω το piercing πάλι θα μου είναι μελανιασμένο.
Καλού κακού θα πάω να το δεί γιατρός.

giannis_edk
26-10-09, 17:41
έκανα κι εγώ πρόσφατα ένα piercing στο φρύδι και αντιμετωπίζω το ίδιο ακριβώς "πρόβλημα"... έχει εμφανιστεί μια μελανιά κάτω από το piercing! Δεν μου φαινεται σοβαρό γιατί ούτε πόνεσα όταν έκανα το piercing, ουτε μετά, ούτε τώρα... Το πήρα με την λογική... Είναι όπως όταν πας να δώσεις αίμα και μελανιάζει μετα το τρύπημα! Κάτι τέτοιο θα είναι... αλλά δεν ξέρω... για πες τελικά εσύ τι έκανες??? Πήγες σε γιατρό? Ήταν σοβαρό??

@ ADSLgr.com All rights reserved.