PDA

Επιστροφή στο Forum : ΟΤΕ ΠΑΓΙΟ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ



aris890
31-08-09, 18:45
Σημερα ειχα τηλ επικοινωνια με τον ΟΤΕ προκειμενου να επιστρεψω μετα απο δυο χρονια που ειμαι στη forthnet χωρις κανενα προβλημα.
Ο λογος ειναι οτι με ενδιεφερε το conn-x tv.
Στη forthnet πληρωνω 80 ευρω το διμηνο .
Στον ΟΤΕ μου ζητησαν 120 ευρω για τις ιδιες υπηρεσιες που μου προσφερει η forthnet.
Η δικαιολογια του υπαλληλου ηταν οτι θα πληρωσετε παραπανω στον ΟΤΕ γιατι εμεις συντηρουμε καλυτερα το δικτυο και πληρωνετε επιπλεον παγιο.
Μα ,του λεω,απ οτι ξερω ,οι ιδιωτικες εταιριες χρησιμοποιουν το δικτυο του ΟΤΕ και γι αυτο σας πληρωνουν ενοικιο για καθε συνδεση.Εκτος ΑΝ.............
Κοκκαλο ο υπαλληλος.
Δυστυχως,νομιζω οτι εχουν και ποινικες ευθυνες αυτοι που καθοδηγουν τους υπαλληλους του ΟΤΕ να ισχυριζονται τετοιες δικαιολογιες.
Και προωθουν ακομα και στη τηλεοραση αναλογες διαφημισεις .
Που ειναι η Εθνικη Επιτροπη Τηλεπικοινωνιων;
Εκτος ΑΝ....... ΑΣ ΜΗ ΓΡΑΨΩ ΤΟ ΑΝ.
Αρης

potis21
31-08-09, 18:51
κατσε εκει που εισαι. Εκτός αν σε τρωει να πληρώνεις 40 ευρω παραπάνω το δίμηνο. γιατι μια η 40ρα πάνω, μια η χρεωση του cTV θα βρεις μπελά. Δεν εχει νοημα πιστευω.

MADx2
31-08-09, 19:53
Σημερα ειχα τηλ επικοινωνια με τον ΟΤΕ προκειμενου να επιστρεψω μετα απο δυο χρονια που ειμαι στη forthnet χωρις κανενα προβλημα.
Ο λογος ειναι οτι με ενδιεφερε το conn-x tv.
Στη forthnet πληρωνω 80 ευρω το διμηνο .
Στον ΟΤΕ μου ζητησαν 120 ευρω για τις ιδιες υπηρεσιες που μου προσφερει η forthnet.
Η δικαιολογια του υπαλληλου ηταν οτι θα πληρωσετε παραπανω στον ΟΤΕ γιατι εμεις συντηρουμε καλυτερα το δικτυο και πληρωνετε επιπλεον παγιο.
Μα ,του λεω,απ οτι ξερω ,οι ιδιωτικες εταιριες χρησιμοποιουν το δικτυο του ΟΤΕ και γι αυτο σας πληρωνουν ενοικιο για καθε συνδεση.Εκτος ΑΝ.............
Κοκκαλο ο υπαλληλος.
Δυστυχως,νομιζω οτι εχουν και ποινικες ευθυνες αυτοι που καθοδηγουν τους υπαλληλους του ΟΤΕ να ισχυριζονται τετοιες δικαιολογιες.
Και προωθουν ακομα και στη τηλεοραση αναλογες διαφημισεις .
Που ειναι η Εθνικη Επιτροπη Τηλεπικοινωνιων;
Εκτος ΑΝ....... ΑΣ ΜΗ ΓΡΑΨΩ ΤΟ ΑΝ.
Αρης

Μα καταρχας εσυ ζήτησες να γυρίσεις και ζητάς και τα ρέστα για αυτο που ειπε καποιος υπαλληλος ? Δεν νομιζω να υποχρεωνεται κανενας να σου δωσει το κοστολογιο της εταιρειας , αν θες πηγαινε αλλιως διαλεξε απο τους παροχους που υπαρχουν. Αν σου φαινονται πολλα μην πας απλα πραγματα

kostas007
31-08-09, 20:18
φιλε πρεπει να ανακαλυψεις το torrent και το matroska

StGeon
31-08-09, 20:23
Αν θες τόσο πολύ live TV βάλε νόβα που θα σου βγαίνει μαζί με το double play ~ στα 80€/μήνα.

emeliss
31-08-09, 20:36
Δεν υπάρχει λόγος για δικαιολογίες. Δεν υπάρχει γιατί κάνει τόσο. Τόσο έχει.

Πάγιο pstn + αναγνώριση + conn-x 24Mbps + απεριόριστες αστικές/υπεραστικές και 60 λεπτά προς κινητά = 58,74 ευρώ το μήνα.

Αν θέλει κάποιος να ρίξει την τιμή μπορεί να επιλέξει ανάμεσα στα άλλα οικονομικά προγράμματα κλήσεων ή/και να πάει σε χαμηλότερη ταχύτητα adsl.

ubuntubu
31-08-09, 21:43
Άν διώκονταν ποινικά οι μπαρούφες των πωλητών , τα δικαστήρια δεν θα προλάβαιναν να ασχοληθούν με οτιδήποτε άλλο.

baskon
01-09-09, 07:04
Αμφιβαλλεις οτι Ο Οτε εχει τους πολλαπλασιους τεχνικους-τηλεφωνητες κλπ κλπ απο την φορθνετ και οτι σε μια βλαβη θα σε εξυπηρετησει πολυ καλυτερα?Αυτο επρεπε να σου πει ο πωλητης και οχι οτι συντηρουμε καλυτερα το δικτυο...
Επισης ο Οτε ειναι ακριβος για 1 λογο κυριως..
Δε μπορει να κανει οτι του ρθει με τις τιμες.Τον ελεγχει η ΕΕΤΤ και ολοι θυμομασται οτι δε τον αφησαν να βγαλει double play.Οτιδηποτε και αν θελει να βγαλει πρεπει να περιμενει πολλους μηνες και ΑΝ εγκριθει.
Οι αλλες εταιριες δεν ελεγχονται και βγαζουν οτι τιμες τους αρεσει ετσι ωστε να αυξησουν το κομματι τις πιττας τους και να ενισχυθει ο ανταγωνισμος.
Εγω αν ημουν στη θεση σου θα εμενα εκει που ειμαι απο τη στιγμη που ειναι ολα καλα.

Crosswind
01-09-09, 08:56
Σημερα ειχα τηλ επικοινωνια με τον ΟΤΕ προκειμενου να επιστρεψω μετα απο δυο χρονια που ειμαι στη forthnet χωρις κανενα προβλημα.
Ο λογος ειναι οτι με ενδιεφερε το conn-x tv.
Στη forthnet πληρωνω 80 ευρω το διμηνο .
Στον ΟΤΕ μου ζητησαν 120 ευρω για τις ιδιες υπηρεσιες που μου προσφερει η forthnet.
Η δικαιολογια του υπαλληλου ηταν οτι θα πληρωσετε παραπανω στον ΟΤΕ γιατι εμεις συντηρουμε καλυτερα το δικτυο και πληρωνετε επιπλεον παγιο.
Μα ,του λεω,απ οτι ξερω ,οι ιδιωτικες εταιριες χρησιμοποιουν το δικτυο του ΟΤΕ και γι αυτο σας πληρωνουν ενοικιο για καθε συνδεση.Εκτος ΑΝ.............
Κοκκαλο ο υπαλληλος.
Δυστυχως,νομιζω οτι εχουν και ποινικες ευθυνες αυτοι που καθοδηγουν τους υπαλληλους του ΟΤΕ να ισχυριζονται τετοιες δικαιολογιες.
Και προωθουν ακομα και στη τηλεοραση αναλογες διαφημισεις .
Που ειναι η Εθνικη Επιτροπη Τηλεπικοινωνιων;
Εκτος ΑΝ....... ΑΣ ΜΗ ΓΡΑΨΩ ΤΟ ΑΝ.
Αρης

Έχεις ιδέα πώς διαμορφώνονται οι τιμές του ΟΤΕ?

boliziner
01-09-09, 09:37
Τόσο πουλάει το ADSL αν δεν σου αρέσει πας σε άλλο μαγαζί..

Khaos Sektor
01-09-09, 15:46
Αν δεν εχεις κανενα προβλημα με την forthnet θα σου ελεγα να μην αλλαξεις παροχο μονο για το οικονομικο σκελος της υποθεσης. Για το παγιο του ΟΤΕ τα εχουμε πει εκκατονταδες φορες οτι οσο βλεπει τις υπολοιπες εταιριες να εχουν προβληματα ιδιαιτερα στον τομεα τις τεχνικης υποστηριξης θα χρεωνει οτι θελει. Τωρα αν με ρωτησεις για το αν αξιζει το conn-x tv , θα σου πω τι αξιζει και με το παραπανω.

XARAYGH
04-09-09, 11:14
το connx tv καλυτερο απο την nova????
μποχουμ δερνουμε????

Athlon_XP
05-09-09, 12:31
lol απλά και ωραία. Τι άλλο θα ακούσουμε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.