PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέα προγράμματα Conn-x TV, διαθέσιμο και στα 2Mbps



harris
01-09-09, 16:38
- Conn-x TV τώρα και στα 2 Mbps!
- Διαθεσιμότητα και σε Καστοριά και Φλώρινα

Θεσσαλονίκη, 1 Σεπτεμβρίου 2009 – Διαθέσιμο σε όλες τις ταχύτητες Conn-x γίνεται το Conn-x TV, όπως ανακοινώθηκε κατά τη διάρκεια Συνέντευξης Τύπου, που πραγματοποιήθηκε στη Θεσσαλονίκη, ενόψει της 74ης Διεθνούς Έκθεσης Θεσσαλονίκης.

Conn-x TV και στα 2 Mbps

Συγκεκριμένα, από τα τέλη Σεπτεμβρίου, το Conn-x TV, θα διατίθεται και σε πελάτες Conn-x στα 2 Mbps. Μέχρι σήμερα, το Conn-x TV είναι διαθέσιμο στις ταχύτητες 8 Mbps και 24 Mbps.


Πλούσιο περιεχόμενο

Με το Conn-x TV, οι συνδρομητές απολαμβάνουν:


περισσότερα από 40 θεματικά τηλεοπτικά κανάλια με ψηφιακή εικόνα (όπως Universal Channel, Fox Life, Discovery Channel, Nat Geo Wild, KidsCo, Eurosport, ESPN Classic και ESPN America, Extreme Sports, conn-x TV sports1, conn-x TV sports2)
Video on Demand (FilmExpress και FilmClub), με περιεχόμενο που συνεχώς ανανεώνεται. Η υπηρεσία FilmExpress είναι ένα εικονικό Video Club όπου μπορείτε να νοικιάσετε για ένα 24ωρο ταινίες πρώτης τηλεοπτικής προβολής από μεγάλα studios. Το FilmClub είναι ένα συνδρομητικό VideoClub που προσφέρει απεριόριστη πρόσβαση σε γνωστές τηλεοπτικές σειρές, ταινίες, μουσικά videoclip, ντοκιμαντέρ, παιδικές σειρές κ.α. Οι τηλεθεατές μπορούν να επιλέξουν τι θα παρακολουθήσουν, τη στιγμή που επιθυμούν, όσες φορές θέλουν, χωρίς περιορισμούς και διακοπές για διαφημίσεις, καθώς και να κάνουν pause, rewind και fast forward.


Αποκλειστικά αθλητικά κανάλια

To conn-x TV διαθέτει επίσης δύο αποκλειστικά κανάλια με αθλητικό περιεχόμενο, τα conn-x TV Sports1 και conn-x TV Sports2, που μεταδίδουν σημαντικά ποδοσφαιρικά πρωταθλήματα με ξεχωριστό ενδιαφέρον για τους έλληνες φιλάθλους, καθώς και σπουδαίες αθλητικές διοργανώσεις ανά τον κόσμο. Μεγάλα ντέρμπι από την Ισπανία (Primera Division), τη Γερμανία (Bundesliga), σπουδαίοι αγώνες από την Ιταλία (Campionato, Coppa Italia) και τη Γαλλία (Λίγκ Καπ), προβάλλονται ήδη από τα αθλητικά κανάλια του conn-x TV, με τα καλύτερα να έρχονται!

Διαθεσιμότητα σε Καστοριά και Φλώρινα.. και σε 27 ακόμα μεγάλες πόλεις πανελλαδικά

Σε δύο ακόμη πόλεις στη Βόρεια Ελλάδα θα είναι άμεσα διαθέσιμο το conn-x TV, η τηλεόραση που εσύ επιλέγεις. Πολύ σύντομα, οι κάτοικοι της Καστοριάς και της Φλώρινας θα μπορούν να έχουν στο σπίτι τους την τηλεόραση της νέας εποχής. Ο ΟΤΕ τους προσκαλεί να γνωρίσουν το conn-x TV για να έχουν και αυτοί τον έλεγχο της δικής τους ψυχαγωγίας και ενημέρωσης!

Οι δύο νέες πόλεις, που είναι πλέον διαθέσιμο το conn-x TV, έρχονται να προστεθούν στις 27 πόλεις που ήδη λειτουργεί η υπηρεσία, ανεβάζοντας τον συνολικό αριθμό σε 29 (Αθήνα, Πειραιάς, Θεσσαλονίκη, Πάτρα, Λάρισα, Ηράκλειο, Ρέθυμνο, Χανιά, Ρόδος, Νάξος, Κως, Θήρα, Σύρος, Τρίκαλα, Ξάνθη, Καβάλα, Δράμα, Σέρρες, Κομοτηνή, Αλεξανδρούπολη, Βέροια, Γιαννιτσά, Έδεσσα, Κατερίνη, Κιλκίς, Κοζάνη, Βόλος, Καστοριά, Φλώρινα), ενώ, σταδιακά, μέσα στο 2009, θα διατεθεί σε όλες τις πρωτεύουσες νομών.

Το conn-x TV διατίθεται σε προσφορά στα 15 ευρώ/μήνα, για 12 μήνες παραμονής, μέχρι τις 30/9/2009 και με δωρεάν τον αποκωδικοποιητή και το WiFi modem/router[1]. Στην τιμή περιλαμβάνεται τόσο η πρόσβαση στα τηλεοπτικά κανάλια του conn-x TV όσο και στο περιεχόμενο / ταινίες του FilmClub.

Οι καταναλωτές μπορούν να μάθουν περισσότερα για την υπηρεσία στο site www.conn-xtv.gr και να παραγγείλουν το conn-x TV με ένα τηλεφώνημα στο 134, ή με μια επίσκεψη στο www.oteshop.gr, ή στα καταστήματα ΟΤΕSHOP και ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

[1] Mέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων.

Πηγή: ΔΤ ΟΤΕ

Dimitris
01-09-09, 17:07
Και με 2 Mbps τι θα καταφέρει να δει κάποιος ? Θα βλέπει τους αγώνες σε replay ? Ή θα έχουν ποιότητα χειρότερη και από το youtube ?

treli@ris
01-09-09, 18:06
Λογικα η ποιοτητα θα ειναι η κατωτερη που υπαρχει :hmm:

maik
01-09-09, 18:07
Πως τον ειπαμε το μαγο; αυτον που στραβωνε τα κουταλακια;

ariadgr
01-09-09, 18:12
Και με 2 Mbps τι θα καταφέρει να δει κάποιος ? Θα βλέπει τους αγώνες σε replay ? Ή θα έχουν ποιότητα χειρότερη και από το youtube ?


Λογικα η ποιοτητα θα ειναι η κατωτερη που υπαρχει :hmm:

Καμία σχέση.
Θα σου δίνει Internet feed 2Mbps ενώ το modem θα συγχρονίζει παραπάνω για την TV. ;)

nnn
01-09-09, 18:13
Τι θα πρωτοχωράει στα 2Mbps ήθελα να ήξερα.

........Auto merged post: nnn πρόσθεσε 0 λεπτά και 37 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Καμία σχέση.
Θα σου δίνει Internet feed 2Mbps ενώ το modem θα συγχρονίζει παραπάνω για την TV. ;)
Το έχεις δει κάπου ή εκτίμηση είναι αυτό ?

ariadgr
01-09-09, 18:16
Το έχεις δει κάπου ή εκτίμηση είναι αυτό ?

Εκτίμηση.
Αλλά δεν νομίζω ότι γίνεται και αλλιώς.
Εξ'άλλου είναι μια λύση που δεν κοστίζει τίποτα (δεν έχει λόγο να μην το κάνει).

efthlouk
01-09-09, 19:13
Καλά είμαστε σοβαροιι;;!! Εδώ παρά πολλοί γνωστοί μου-και σίγουρα κι άλλοι χρήστες- αντιμετωπίζουν πρόβλημα με την 8αρα στην TV και τώρα το έβγαλαν και στα 2; Δρν πάμε καλαααα! Αναρωτιέμαι γιατί όμως..,

pan.nl
01-09-09, 21:25
Και στα 6 να συγχρονίζει κάποιος μια χαρά θα παίξει η τηλεόραση, αφού χρειάζεται περίπου 4 Mbps (μετρημένο). Οπότε θα μπορούσε να ισχύει 2 Mbps internet feed + 4 Mbps TV Bandwidth (μη αξιοποιήσιμο) = 6 Mbps;)

Καλή κίνηση από τον ΟΤΕ αν και το πακέτο παραμένει λίγο ακριβό.

kalicatzaros
01-09-09, 23:15
Εκτίμηση.
Αλλά δεν νομίζω ότι γίνεται και αλλιώς.
Εξ'άλλου είναι μια λύση που δεν κοστίζει τίποτα (δεν έχει λόγο να μην το κάνει).

Και αν ο άλλος πιάνει με το ζόρι 2; Πως θα τον κάνουν να συγχρονίσει παραπάνω;

sdikr
01-09-09, 23:23
Και αν ο άλλος πιάνει με το ζόρι 2; Πως θα τον κάνουν να συγχρονίσει παραπάνω;


Μα είναι απλό, το connx tv υπάρχει σε συγκεκριμένα κέντρα, κέντρα που μπορούν να έχουν πάνω απο 2, για αυτούς που δεν μπορούν δεν έχουν καν conn-x tv

harris
02-09-09, 01:26
Εκτίμηση.
Αλλά δεν νομίζω ότι γίνεται και αλλιώς.
Εξ'άλλου είναι μια λύση που δεν κοστίζει τίποτα (δεν έχει λόγο να μην το κάνει).

Συμφωνώ απολύτως! Το έχουμε αναφέρει ως πιθανότητα υλοποίησης και μάλλον έτσι το κάνουν :)

soilwork
03-09-09, 18:01
Ο οτε προσπαθει να εξαπλωθει παντου ωστε σε μερικα χρονια να μπορεσει να μπει δυνατα και να αγορασει τηλεοπτικα δικαιωματα απο τα πρωταθληματα της ευρωπης κα ικυριως να χτυπησει την nova μηπως και μπορεσει να παρει το ελληνικο πρωταθλημα.

Γιατι οπως καιν να το κανουμε η superleague πουλαει και ας ειναι 'Β διαλογης.

ZhenXlogic
04-09-09, 11:12
Το έχεις δει κάπου ή εκτίμηση είναι αυτό ?

Υπάρχει είδει αυτό το κάνει η OnTelecoms στο πακέτο Τηλεφωνια & Τηλεόραση :)

baskon
08-09-09, 17:06
Απο σημερα ισχυει το conn-x tv στα 2 mbps Αρκει η γραμμη σας να μπορει να συγχρονισει παραπανω.

maik
08-09-09, 18:35
Απο σημερα ισχυει το conn-x tv στα 2 mbps Αρκει η γραμμη σας να μπορει να συγχρονισει παραπανω.

Τουλαχιστον 6-7 mbps.

emeliss
08-09-09, 20:49
Τουλαχιστον 6-7 mbps.
Έχει να πέσει πολύ γέλιο αν δεν έχουν βρει μια φόρμουλα να απορρίπτουν άμεσα αιτήσεις που είναι αδύνατο να υλοποιηθούν.

maik
08-09-09, 23:51
Έχει να πέσει πολύ γέλιο αν δεν έχουν βρει μια φόρμουλα να απορρίπτουν άμεσα αιτήσεις που είναι αδύνατο να υλοποιηθούν.

Μαλον μπινελικια:twisted:

harris
10-09-09, 00:51
Τουλαχιστον 6-7 mbps.

Συγγνώμη; :what:

Δηλαδή αν είμαι με att στα 55-60db και έχω όλο κι όλο 2 mbps δεν μπορώ να το έχω; :what:

Τότε τι συζητάμε για TV στα 2 mbps... :whistle:

emeliss
10-09-09, 00:52
Δεν συζητάμε για TV στα 2Mbps. Συζητάμε για TV σε συνδρομητές conn-x του πακέτου 2Mbps.

harris
10-09-09, 00:53
Δεν συζητάμε για TV στα 2Mbps. Συζητάμε για TV σε συνδρομητές conn-x του πακέτου 2Mbps.

Αν δεν κάνω κάποιο λάθος, δεν είναι αυτό που περιγράφεται στο δελτίο τύπου :hmm:

emeliss
10-09-09, 00:54
Μάλλον κάνεις λάθος.

"Συγκεκριμένα, από τα τέλη Σεπτεμβρίου, το Conn-x TV, θα διατίθεται και σε πελάτες Conn-x στα 2 Mbps. Μέχρι σήμερα, το Conn-x TV είναι διαθέσιμο στις ταχύτητες 8 Mbps και 24 Mbps."

harris
10-09-09, 00:58
Διάβασε ξανά το ΔΤ, και πες μου που κάνω λάθος...

Βασικά πουθενά δεν περιγράφει κάτι τέτοιο όπως εσύ και ο Μάικ το αναφέρετε... λέει απλά ότι το διαθέτουν και σε πελάτες 2mpbs... με ότι αυτό σημαίνει :-k

emeliss
10-09-09, 01:05
Είναι ξεκάθαρο ότι μιλάει για πακέτα. Δες το πρακτικά και τεχνικά. Ποιος θα ήθελε στην σύνδεση του των 2Mbps να κρατήσει το 0,5 για αυτόν και να έχει το 1,5 για την τηλεόραση; Και αυτό αν φυσικά μιλούσαμε για mpeg4.

ps. Εγώ δεν αναφέρω τίποτα. Απλά απαντάω σε μια ερώτηση που έκανες σε θέμα ερμήνευσης.

harris
10-09-09, 01:06
Είναι ξεκάθαρο ότι μιλάει για πακέτα. Δες το πρακτικά και τεχνικά. Ποιος θα ήθελε στην σύνδεση του των 2Mbps να κρατήσει το 0,5 για αυτόν και να έχει το 1,5 για την τηλεόραση; Και αυτό αν φυσικά μιλούσαμε για mpeg4.

Θεωρείς ότι ο κάθε χρήστης είναι σε γνωστική κατάσταση να καταλάβει κάτι τέτοιο; :what:

Εγώ το καταλαβαίνω, αν και ομολογώ ότι, αν και μου προκάλεσε τεράστια εντύπωση η ανακοίνωση, έπεσα στην παγίδα και θεώρησα ότι μιλάμε για αληθινή ταχύτητα και όχι για πακέτο ::-k

emeliss
10-09-09, 01:15
Αυτό ακριβώς λέμε. Ότι ο χρήστης δεν πρέπει να χρειάζεται να ασχοληθεί με αυτά. Αν θέλει TV να του την δώσουν χωρίς να παραπονιέται μετά ότι το internet θυμίζει εποχές dial-up. Αν δεν μπορούν να του την δώσουν να έχουν μια φόρμουλα να το βλέπουν από την αρχή (για τις περισσότερες περιπτώσεις τουλάχιστον) για να μην μπαίνουν όλοι άδικα σε ταλαιπωρία.

harris
10-09-09, 01:27
Συμφωνούμε :)

Άρα θα έπρεπε ήδη να είναι πολύ πιο συγκεκριμένη η ανακοίνωση :)

maik
10-09-09, 17:48
Συμφωνούμε :)

Άρα θα έπρεπε ήδη να είναι πολύ πιο συγκεκριμένη η ανακοίνωση :)

Μαρκετιστικα κολπα που το μονο που κανουν ειναι να βγαζουν ταλαιπωρια και δυσαρεσκια.
Πρεπει να γινει πιο ξεκαθαρο στο κοινο.

Webrider
11-09-09, 14:27
και ο Θεος βοηθος

assimk
11-09-09, 14:34
Μη σας ξεγελάει το 2mbps. Σε ερώτησή μου στο Help desk της coon-x tv μου είπαν ότι ασχέτως απο την ταχύτητα που πληρώνεις πρέπει η γραμμή σου να σηκώνει πληροφορία μετάδοσης από 8mbps και άνω. οπότε πριν μπείτε στη διαδικασία αι'ιτησης συνδρομής ελέγξτε πρώτα τις δυνατότητες της γραμμής σας............. καθότι τα 4-5 mbps τα καβατζάρει η Εικόνα και τα 2 ο ήχος οπότε μιά απ' τα ίδια.

treli@ris
11-09-09, 18:09
Τη συμφωνία με την Ένωση Επαγγελματικού Ποδοσφαίρου Β' και Γ' Εθνικής ολοκλήρωσε η Conn-x TV. Μέσω των αθλητικών καναλιών Conn-x TV sport1 και Conn-x TV sport2, θα μεταδίδει έναν αγώνα ανά αγωνιστική ημέρα για την κανονική περίοδο, ο οποίος θα διεξάγεται κάθε Παρασκευή.

Οι 18 ομάδες που συμμετέχουν στο "Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ" -όπως αποκαλείται το πρωτάθλημα Β' Εθνικής, είναι οι: Αγροτικός Αστέρας, Αναγέννηση Καρδίτσας, Ολυμπιακός Βόλου, Διαγόρας, Δόξα Δράμας, Εθνικός Αστέρας, Εθνικός Μάνης, Ηλιούπολη, Θρασύβουλος, Ηλυσιακός, Ιωνικός, Καλαμάτα, Κέρκυρα, ΟΦΗ, Παναιτωλικός, Πανσερραϊκός, Πιερικός, Ρόδος.

Gordito
11-09-09, 18:13
Βλακειες².

Πιο ηλιθια ανακοινωση δεν εχω ματαδει.

Εγω πχ εχω συνδεση 2mbps γιατι η γραμμη δεν συγχρονιζει παραπανω.

Μπορω να εχω Conn-X TV;

Οχι.

Εγω το γνωριζω αυτο, οι αδαεις ομως;

Βλακειες².

NUTSIS
12-09-09, 21:27
Αυτη η ανακοινωση θυμιζει αλλους παροχους.
Μαλλον επηρεαστηκαν απο το κλιμα των εκλογων και τις σαχλαμαρες των πολιτικων.
Κριμα.

emeliss
12-09-09, 21:37
Δεν είναι λίγοι αυτοί που μπορούν να βάλουν conn-x tv με 2Mbps conn-x. Πχ ένας είμαι εγώ :)

FuS
13-09-09, 01:55
Η μινιμουμ ταχύτητα συγχρονισμού για να πάρουν αίτηση από τον οτέ είναι 7.5 mbps, κρατάνε το feed στα 2 mbps και ανεβάζουν την γραμμή σε προφίλ 8 mbps.
Χρησιμοποιούν gis εφαρμογή που μετράει την καλωδιακή απόσταση από το dslam για να εγκρίνουν ή απορρίπτουν το αίτημα του πελάτη. Σε γενικές γραμμές κάνει δουλειά, καταρχάς φαίνονται αυτοί που σίγουρα δεν θα βάλουν (<7.5 mbps) αλλά συμβαίνουν και ευτράπελα που καλό θα ήταν να μην συμβούν.
Η διατύπωση στο δελτίο τύπου είναι τελείως παραπλανητική και απαράδεκτη κατά την γνώμη μου και δημιουργει στους περισσότερους λάθος εντυπώσεις ;)

alex24
15-09-09, 11:04
Να σας πω πατησα το τηλ μου και μου λεει οτι εχει διαθεσημοτητα στα ιωαννινα conn-x tv και συγχρονιζω ακριβως στα 8 μπορω να βαλω?

harris
15-09-09, 12:06
Να σας πω πατησα το τηλ μου και μου λεει οτι εχει διαθεσημοτητα στα ιωαννινα conn-x tv και συγχρονιζω ακριβως στα 8 μπορω να βαλω?

Λογικά ναι... πάρε στο 134 και ρώτα ;)

alex24
15-09-09, 14:33
OK αλλα η adsl Μου εχει βλαβη γτ το snr ειναι πολυ χαμηλο αλλα προβληματα με αποσυνδεσεις δεν εχω

vgk
19-09-09, 15:19
Με 2αρι conn-x και conn-x tv έχω 253/8191 (αuτό βγάζει το router). Εχω internet στα 2 και tv τα υπόλοιπα. δεν έχει κοψήματα και ειναι super...

mekgr
22-09-09, 12:22
:rofl:ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΛΙΓΑΚΙ!!!:rofl:


Conn-x TV (15,00 ΕΥΡΩ/ΜΗΝΑ ΜΕΧΡΙ 30/09/09)

Ελληνικά Κανάλια:

1. ΕΤ1
2. ΝΕΤ
3. ΕΤ3
4. ALTER
5. CINE +
6. SPORT +
7. ΠΡΙΣΜΑ +
8. CONN-X SPORT 1
9. CONN-X SPORT 2*
10. PROMO CHANNEL


Ξένα Κανάλια Χωρίς Υπότιτλους:

1. ESPN AMERIKA
2. ESPN CLASSIC
3. BABY TV *
4. WORLD FASHION
5. TRAVEL & LIVING
6. NAT GEO MUSIC
7. C MUSIC TV
8. DEUTSCHE WELLE
9. FRANCE 24 (ENGLISH)
10. FRANCE 24 (FRANCE)
11. EURONEWS
12. ALJAZEERA (ENGLISH)
13. ALJAZEERA (ARABIC)
14. RT
15. BLOOMBERG *
16. FASHIO TV
17. BLUE HUSLER (xxx 12πμ-6πμ) *


Ξένα Κανάλια Με Ελληνικό Ήχο:

1. EUROSPORT
2. EUROSPORT 2
3. KIDSCO *


Ξένα Κάναλια με Υπότιτλους:

1. UNIVERSAL *
2. FOXLIFE *
3. EXTREME SPORTS CHANNEL
4. DISCOVERY SCIENCE
5. ID INVESTIGATION DISCOVERY *
6. NAT GEO WILD
7. THE STYLE NETWORK
8. ZONE REALITY
9. DISCOVERY CHANNEL
10. DISCOVERY WORLD


Ξένα Κανάλια Χωρίς Υπότιτλους (Premium 6.00 ΕΥΡΩ/ΜΗΝΑ):

1. HUSLER TV (xxx) *
2. MARK DORCEL TV (xxx) *



ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΦΑΙΡΕΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑ

* ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΚΕΤΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ.

ΚΑΙ ΠΛΟΙΘΟΣ ΤΑΙΝΩΝ ΣΤΟ VIDEO CLUB:
FILMCLUB (ΔΩΡΕΑΝ ΣΤΟ ΚΥΡΙΟ ΠΑΚΕΤΟ)
FILMEXPRESS (ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ)

Υπηρεσίες Conn-x TV (Τιμή/Μήνα)
Συνδυαστικό Προϊόν: conn-x TV & FilmClub*€ 15,00/μήνα
Πακέτο Premium € 6,00/μήνα
Αποκωδικοποιητής* Δωρεάν
Αποκωδικοποιητής με σκληρό δίσκο*€ 99,00
WiFi Router* Δωρεάν

*Οι τιμές προσφοράς ισχύουν μέχρι τις 30/09/09 (και μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων για τον αποκωδικοποιητή και το WiFi Router) και το μειωμένο τέλος ισχύει για 12 μήνες. Προϋπόθεση: 12μηνη παραμονή στην υπηρεσία.

MadCornY
28-09-09, 11:28
Η προσφορά με 15€/μήνα συνεχίζει για αιτήσεις μέχρι 31/12/09.

dimgavril
28-09-09, 15:37
Τώρα και Conn-X TV και στην Αμαλιάδα Ηλείας! Έκανα παραγγελία τον αποκωδικοποιήτη με το σκληρό. Όταν έρθει θα σας πω εντυπώσεις...

@ ADSLgr.com All rights reserved.