PDA

Επιστροφή στο Forum : HOLοθηκα



notaboo
03-09-09, 23:48
με ψησανε με τζαμπα ενεργοποιηση τζαμπα 3 μηνακια καλυτερη ταχυτητα οπτικες ινες κτλ κτλ ,και εφυγα απο t(ρ)ellas, τελικα στον 1 λογαριασμο ερχονται τα τελη ενεργοποιησης,πηρα τηλ, αλλα παπαλα,εστω μεχρι εδω,λες ντεν πειραζει,ελα ομως που εχω συνεχεια disconnect,για να ανοιξη μια σελιδα θελει μιση ωρα,για να βρεις τεχνικο ,αφηνεις μηνημα στον τηλεφωνητη,και η λυση ειναι μια:να σου ριξουν την ταχυτητα,τελικα εκει που μου λεγανε για 16 μεγα πι πιες εχω φτασει τα 12 ΜπΠς,τελικα μολις τελειωσει το τζαμπα δημηνο που μου εμεινε την κανω παλι για t(ρ)ellas, εκτος αν βρεθει και καμια αλλη εταιρια που να με πιασει (και την) κοροιδο με τιποτις τζαμπα μηνακια και την δοκιμασω και αυτην.---περαστικα μου---:twisted::evil:

zoug100
04-09-09, 00:14
μετα τους 3 μηνες λογικα πρεπει να εχεις δεσμευση να παραμεινεις για 1 χρονο νομιζω.οποτε αν τους πεις θελεις να φυγεις θα πληρωσεις για αν αποδεσμευτεις.δεν ξερω ομως ποσα λεφτα.

semola
04-09-09, 00:18
μετα τους 3 μηνες λογικα πρεπει να εχεις δεσμευση να παραμεινεις για 1 χρονο νομιζω.οποτε αν τους πεις θελεις να φυγεις θα πληρωσεις για αν αποδεσμευτεις.δεν ξερω ομως ποσα λεφτα.

70 euro.

kalicatzaros
04-09-09, 00:19
με ψησανε με τζαμπα ενεργοποιηση τζαμπα 3 μηνακια καλυτερη ταχυτητα οπτικες ινες κτλ κτλ ,και εφυγα απο t(ρ)ellas, τελικα στον 1 λογαριασμο ερχονται τα τελη ενεργοποιησης,πηρα τηλ, αλλα παπαλα,εστω μεχρι εδω,λες ντεν πειραζει,ελα ομως που εχω συνεχεια disconnect,για να ανοιξη μια σελιδα θελει μιση ωρα,για να βρεις τεχνικο ,αφηνεις μηνημα στον τηλεφωνητη,και η λυση ειναι μια:να σου ριξουν την ταχυτητα,τελικα εκει που μου λεγανε για 16 μεγα πι πιες εχω φτασει τα 12 ΜπΠς,τελικα μολις τελειωσει το τζαμπα δημηνο που μου εμεινε την κανω παλι για t(ρ)ellas, εκτος αν βρεθει και καμια αλλη εταιρια που να με πιασει (και την) κοροιδο με τιποτις τζαμπα μηνακια και την δοκιμασω και αυτην.---περαστικα μου---:twisted::evil:

Δυστυχώς πρέπει να προσέχουμε τι υπογράφουμε και όχι τι μας λέει ο κάθε τυχάρπαστος στο τηλέφωνο. Όντως μετά τους 3 μήνες υπάρχει τέλος απενεργοποίησης όποτε σκέψου το καλά. Όσο για τις αποσυνδέσεις δείξε μας τα στατιστικά της γραμμής σου μέσω του interface του router σου, μήπως μπορούμε να σε βοηθήσουμε.

notaboo
04-09-09, 00:28
οχι παιδια και ελπιζω να εχω δικιο, 3 μηνες και φευγεις χωρις καμια επιβαρυνση,αυριο θα κυταξω το προσπεκτ που μου δωσανε και θα σας πω. τα στατιστικα ειναι εδω:
http://rapidshare.com/files/275285774/status_log.docx

Mode: G.992.5 (ADSL2+)
Upload: 926 Kbps.
Download: 12288 Kbps.

kalicatzaros
04-09-09, 00:32
οχι παιδια και ελπιζω να εχω δικιο, 3 μηνες και φευγεις χωρις καμια επιβαρυνση,αυριο θα κυταξω το προσπεκτ που μου δωσανε και θα σας πω.

Δυστυχώς για σένα οι 3 μήνες είναι δώρο δεν είναι δοκιμαστική περίοδος. Είναι υποχρεωτικό να παραμείνεις για 12 μήνες, αν διακόψεις νωρίτερα πρέπει να πληρώσεις το τέλος απενεργοποίησης ( 70 Ευρώ).

valen_gr
04-09-09, 00:41
σιγα, σαν να μην εγινε τπτ, 3 μηνες δωρεαν ειναι πιο πολλα λεφτα απο τα 70 της απενεργοποιησης, παλι κερδισμενος ειναι. 3*39.9 = 120 ευρω, οποτε εχει κερδος στο τριμηνο 50 ευρω αμα κανει διακοπη!

creye
04-09-09, 00:49
σηκωνεσαι και φεθγεις πολυ απλα και πας αλλού(που λέει και η διαφημιση)και οταν σου στειλουν το τελος απενεργοποιησης κτλ,πολυ απλα τους κανεις καταγγελια για παραπληροφορηση.

επισης το ιδιο θα μπορουσες να κανεις και για το τελος ενεργοποιησης..:hmm::hmm:

kalicatzaros
04-09-09, 01:10
σιγα, σαν να μην εγινε τπτ, 3 μηνες δωρεαν ειναι πιο πολλα λεφτα απο τα 70 της απενεργοποιησης, παλι κερδισμενος ειναι. 3*39.9 = 120 ευρω, οποτε εχει κερδος στο τριμηνο 50 ευρω αμα κανει διακοπη!

Για βάλε τέλος ενεργοποίησης, απενεργοποίησης + ταλαιπωρία; δεν έχει κανένα κέρδος. Δεν μπορεί να κάνει καταγγελία για παραπληροφόρηση δεν μπορεί να γλυτώσει έτσι το τέλος διακοπής. Δυστυχώς έχει χιλιοειπωθεί σε αυτό το forum αλλά διαβάζουμε τους όρους του συμβολαίου πριν το υπογράψουμε άσχετα τι μας λέει ο καθένας στο τηλέφωνο.

amoyda
04-09-09, 08:54
με ψησανε με τζαμπα ενεργοποιηση τζαμπα 3 μηνακια καλυτερη ταχυτητα οπτικες ινες κτλ κτλ ,και εφυγα απο t(ρ)ellas, τελικα στον 1 λογαριασμο ερχονται τα τελη ενεργοποιησης,πηρα τηλ, αλλα παπαλα,εστω μεχρι εδω,λες ντεν πειραζει,ελα ομως που εχω συνεχεια disconnect,για να ανοιξη μια σελιδα θελει μιση ωρα,για να βρεις τεχνικο ,αφηνεις μηνημα στον τηλεφωνητη,και η λυση ειναι μια:να σου ριξουν την ταχυτητα,τελικα εκει που μου λεγανε για 16 μεγα πι πιες εχω φτασει τα 12 ΜπΠς,τελικα μολις τελειωσει το τζαμπα δημηνο που μου εμεινε την κανω παλι για t(ρ)ellas, εκτος αν βρεθει και καμια αλλη εταιρια που να με πιασει (και την) κοροιδο με τιποτις τζαμπα μηνακια και την δοκιμασω και αυτην.---περαστικα μου---:twisted::evil:

εαν φυγεις στο τριμηνο θα πληρωσεις και τους δωρεαν μηνες που θα μεινεις στην hol...νομιζω.
η δικια μου η συμβαση το εγραφε καθαρα και ξαστερα συν τα 70€ πεναλτυ,εκτος και δεχτουν να σε αφησουν χωρις να πληρωσεις:hmm:
συνολο=190€

nnn
04-09-09, 09:48
Δεν θα σου φέρουν οπτική στο σπίτι όπως ισχυρίζονται οι πωλητές τους ?
με τέτοιον τρόπο παίρνω και εγώ νέους πελάτες, πότε θα επέμβει κάποια αρχή ?

DSLaManiaC
04-09-09, 09:56
Σε μια φίλη την παίρνουν τηλ και της λένε να φύγει απ την ΟΝ γιατί θα κλείσει.

Εγώ προσπαθώ να την πείσω να κάνουμε καταγγελία στην ΑΠΠΔ για το που βρήκαν οτι είναι στην ΟΝ και στην ΕΕΤΤ για απάτη αλλά δε θέλει.

john84
04-09-09, 10:10
@ notaboo

Ανεβασε μας τα Πληρη στα στατιστηκα της γραμμης σου μεσα απο το router και οχι μονο την ταχυτητα που κλειδωνεις (Att, Snr κλπ)

notaboo
04-09-09, 14:48
@ notaboo

Ανεβασε μας τα Πληρη στα στατιστηκα της γραμμης σου μεσα απο το router και οχι μονο την ταχυτητα που κλειδωνεις (Att, Snr κλπ)
ψαχνω αλλα δεν βρισκω που μπορει να ειναι παντως ειναι το net faster το δικο τους.

........Auto merged post: notaboo πρόσθεσε 3 λεπτά και 28 δευτερόλεπτα αργότερα ........

.....σε επικοινωνια με αυτους που με ψησανε οντως παιδια εχεται δικιο ,οι ανθρωποι πολυ ευγενικα παραδεχτηκαν τα ασυστολα ψεματα τους,δεν πειραζει ομως , το μονο που μενει ειναι να τους ζαλισω στα τηλ,σας ευχαριστω πολυ ολους.

amoyda
04-09-09, 14:52
ψαχνω αλλα δεν βρισκω που μπορει να ειναι παντως ειναι το net faster το δικο τους.

........Auto merged post: notaboo πρόσθεσε 3 λεπτά και 28 δευτερόλεπτα αργότερα ........



πληκτρολογησε σε ενα browser 192.168.2.1 και admin...admin και δες τα στο adsl>status

msp
04-09-09, 17:37
εαν φυγεις στο τριμηνο θα πληρωσεις και τους δωρεαν μηνες που θα μεινεις στην hol...νομιζω.
η δικια μου η συμβαση το εγραφε καθαρα και ξαστερα συν τα 70€ πεναλτυ,εκτος και δεχτουν να σε αφησουν χωρις να πληρωσεις:hmm:
συνολο=190€

Στην περίπτωση που ο Πελάτης, ο οποίος είχε επωφεληθεί από την εκάστοτε
πολιτική προσφορών της Εταιρείας, καταγγείλει τη Σύμβαση πριν το πέρας του πρώτου
δωδεκαμήνου, θα πρέπει να καταβάλει τμήμα/ποσοστό επί της αξίας της προσφοράς το
οποίο υπολογίζεται βάσει του παρακάτω πίνακα:

Συμπληρωμένοι μήνες από Σύνδεση 0-6 7 8 9 10 11 12
% επιστροφής αξίας προσφοράς 100% 83% 66% 49% 32% 16% 0%

........Auto merged post: msp πρόσθεσε 7 λεπτά και 42 δευτερόλεπτα αργότερα ........

3.4. Σε περίπτωση καταγγελίας της Σύμβασης είτε από τον Πελάτη είτε από την Εταιρεία
λόγω παραβίασης της σύμβασης από τον Πελάτη, ο Πελάτης οφείλει, πέραν της
εξόφλησης των λογαριασμών του έως την χρονική στιγμή ισχύος της καταγγελίας, να
καταβάλει επίσης στην Εταιρεία: i. τα τέλη ενεργοποίησης των κυκλωμάτων, ii. τα τέλη
ενεργοποίησης φορητότητας αριθμών (όπου υπάρχει), iii. τα τέλη ενεργοποίηση
προεπιλογής φορέα (όπου υπάρχει), iv. τα τέλη αποσύνδεσης των κυκλωμάτων όπως
αυτά χρεώνονται από τον ΟΤΕ σύμφωνα και με τον εκάστοτε ισχύοντα τιμοκατάλογο της
εταιρείας, ο οποίος βρίσκεται αναρτημένος στην ιστοσελίδα της εταιρείας στο δικτυακό
τόπο www.hol.gr και συμφωνείται ρητά ότι αποτελεί αναπόσπαστο μέρος της παρούσας.
Διευκρινίζεται ότι η Εταιρία απορροφά, από τα μηνιαία τέλη των Υπηρεσιών τα ανωτέρω
κόστη κατά τη διάρκεια της Σύμβασης. Χρεώνει δε τους πελάτες της που καταγγέλλουν
τις συμβάσεις τους μόνο τα παραπάνω κόστη που δεν έχουν απορροφηθεί μέχρι τη στιγμή
της καταγγελίας της Σύμβασής τους.
3.5. Με δεδομένο ότι η Υπηρεσία προσφέρεται με χαρακτηριστικά που αλλοιώνουν τα
παραπάνω τέλη, η Εταιρία υπολογίζει το σταθμισμένο ισοδύναμο τέλος αποσύνδεσης το
οποίο ορίζεται από τον εκάστοτε ισχύοντα τιμοκατάλογο της υπηρεσίας, και ισχύει μόνο
για το πρώτο έτος σύνδεσης. Μετά το πρώτο έτος, τα παραπάνω κόστη έχουν
απορροφηθεί και συνεπώς η Εταιρεία δεσμεύεται ότι δεν θα χρεώνει τον Πελάτη με
οποιοδήποτε τέλος αποσύνδεσης.
3.6. Με τον τερματισμό της Σύμβασης όλες οι εκατέρωθεν απαιτήσεις καθίστανται
ληξιπρόθεσμες και απαιτητές και ο Πελάτης, που έλαβε Τηλεπικοινωνιακό Εξοπλισμό με
χρησιδάνειο από την Εταιρεία, οφείλει να της τον επιστρέψει σε κατάσταση που
δικαιολογείται από τη συνήθη χρήση και φθορά από το χρόνο, άλλως υποχρεούται να
αποζημιώσει σχετικά την Εταιρεία.

alexiad
06-09-09, 20:26
Κοίτα να δεις , εγώ είχα φύγει από forthnet γιατί είχα βλάβη 5 μέρες και κανείς δεν μου έλεγε τί ήταν, γιατί την έπαθα κτλ κτλ... Έφυγα ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΥΠΑΙΤΙΟΤΗΤΑ γιατί δεν κάλυπταν το συμβόλαιο που είχαμε υπογράψει για παροχή καλών υπηρεσιών. Τους είχα καταγγείλει σε ΕΕΤΤ και Συνήγορο Καταναλωτή και μου επέστρεψαν φυσικά τα χρήματα.... Έτσι γίνεται και μην μασάς καθόλου...Σειρά έχει η ΗΟL που είμαι τώρα γιατί πάλι δεν προσφέρουν και σε εμένα καθόλου καλές υπηρεσίες....

makis855
07-09-09, 20:25
και εγώ έχω συχνά κολλήματα και αναγκάζομαι να κάνω restart το modem

τα στατιστικά μου είναι

----------------------- Upstream - Downstream
Actual Data Rate -- 832 (Kbps.) 13045 (Kbps.)

Operation Data Upstream Downstream
Noise Margin 12.5 dB 11.0 dB
Attenuation 15.4 dB 31.2 dB

dmitsos
09-09-09, 00:43
εμενα ειναι αυτα:

Data Rate:
Upstream Downstream
Actual Data Rate 817 (Kbps.) 9619 (Kbps.)

Operation Data / Defect Indication:
Operation Data Upstream Downstream
Noise Margin 12.0 dB 9.5 dB
Attenuation 22.8 dB 45.7 dB

Τι σημαινουν?
Ειναι ολα καλα?

@ ADSLgr.com All rights reserved.