PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα ακομα και σε νεα γραμμη;



willow
14-02-06, 04:36
Καλημερα!

Πηρα την προηγουμενη τεταρτη το πακετακι της forthnet,παω στα κεντρικα γραφεια στην θεσσαλονικη να τους δωσω χερι με χερι την αιτηση και μου λενε -ως γνωστον- οτι χρειαζονται εναν παλιο λογαριασμο.Τους εξηγω οτι μολις εβαλα τηλεφωνο για αυτον τον λογο και δεν εχω λογαριασμο και απανταει η κυρια οτι πρεπει να παω στον οτε να μου δωσει βεβαιωση οτι το νουμερο ειναι δικο μου.Βρε καλη μου που να μπλεξεις τωρα με τον Οτε,δεν μας βλεπει κανενας,δικο μου εινια το νουμερο σου το ορκιζομαι,τιποτα ανενδωτη αυτη!

Παω στον Οτε,τους εξηγω τι θελω,δεν θελω οτι ειναι για την forthnet,ουτε καν για adsl (καθοτι η προηγουμενη κυρια μου ειπε οτι καλο θα ηταν να μην το αναφερω) και μου δινουν μια αιτηση (αν ειναι δυνατον),την συμπληρωνω,θα την στελνανε εκεινη την ωρα online και θα περιμενα απο εβδομαδα μεσω ταχυδρομειου το εγγραφο που χρειαζομουνα.

Περασε μια εβδομαδα σχεδον και ακομα περιμενω.Επρεπε να κανουν 3 μερες.Αν μεχρι τεταρτη πρωι δεν εχει ερθει θα εξαντληθει η λιγη υπομονη μου και θα απαιτησω:

i) ή απο τον οτε να μου δωσει βεβαιωση ΤΩΡΑ γιατι δεν ειναι δυνατον για μια απλη επαληθευση ενος αριθμου της Τουμπας να στελνω αιτηση στην αθηνα

ii)ή απο την forthnet να παρει μια υπευθυνη δηλωση οτι το νουμερο ανηκει σε εμενα ή να βγαλει αυτη ακρη με τον Οτε ή να μου δωσουν τα χρηματα μου πισω..και να δωσουν το παξετακι τους σε κανενα αλλο κοροιδο..

Ξερετε κατι που δεν ξερω?Τι με συμβουλευετε?

willow

Επειδη ειναι αργα και ισψς σας μπερδεψω, απο τον οτε μου ειπαν 3 ημερες,και οχι μια εβδομαδα για το πολυτιμο εγγραφο...

willow

Mill
14-02-06, 07:08
:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

sdn
14-02-06, 10:04
Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά μια φορά που είχα πρόβλημα με τον λογαριασμό μου του τηλεφώνου η υπεύθυνη λογιστηρίου σε κεντρικό κατάστημα του ΟΤΕ μου είπε ότι έστειλε ONLINE το αίτημα για επιστροφή των χρημάτων που αποδεδειγμένα από λάθος μου είχαν πιστώσει στον λογαριασμό μου. Όταν το πρόβλημα συνεχίστηκε για άλλους 2 λογαριασμούς και αφού είχαν ακούσει διάφορα καντήλια από το ΚΜ του ΟΤΕ μου είπαν ότι η κυρία δεν είναι συνδεδεμένη ONLINE και ότι την αίτηση την έχει κράτηση τοπικά στο PC της :) :) :) :)

ph4nt0m
14-02-06, 11:06
Καλημερα!

Πηρα την προηγουμενη τεταρτη το πακετακι της forthnet,παω στα κεντρικα γραφεια στην θεσσαλονικη να τους δωσω χερι με χερι την αιτηση και μου λενε -ως γνωστον- οτι χρειαζονται εναν παλιο λογαριασμο.Τους εξηγω οτι μολις εβαλα τηλεφωνο για αυτον τον λογο και δεν εχω λογαριασμο και απανταει η κυρια οτι πρεπει να παω στον οτε να μου δωσει βεβαιωση οτι το νουμερο ειναι δικο μου.Βρε καλη μου που να μπλεξεις τωρα με τον Οτε,δεν μας βλεπει κανενας,δικο μου εινια το νουμερο σου το ορκιζομαι,τιποτα ανενδωτη αυτη!

Παω στον Οτε,τους εξηγω τι θελω,δεν θελω οτι ειναι για την forthnet,ουτε καν για adsl (καθοτι η προηγουμενη κυρια μου ειπε οτι καλο θα ηταν να μην το αναφερω) και μου δινουν μια αιτηση (αν ειναι δυνατον),την συμπληρωνω,θα την στελνανε εκεινη την ωρα online και θα περιμενα απο εβδομαδα μεσω ταχυδρομειου το εγγραφο που χρειαζομουνα.

Περασε μια εβδομαδα σχεδον και ακομα περιμενω.Επρεπε να κανουν 3 μερες.Αν μεχρι τεταρτη πρωι δεν εχει ερθει θα εξαντληθει η λιγη υπομονη μου και θα απαιτησω:

i) ή απο τον οτε να μου δωσει βεβαιωση ΤΩΡΑ γιατι δεν ειναι δυνατον για μια απλη επαληθευση ενος αριθμου της Τουμπας να στελνω αιτηση στην αθηνα

ii)ή απο την forthnet να παρει μια υπευθυνη δηλωση οτι το νουμερο ανηκει σε εμενα ή να βγαλει αυτη ακρη με τον Οτε ή να μου δωσουν τα χρηματα μου πισω..και να δωσουν το παξετακι τους σε κανενα αλλο κοροιδο..

Ξερετε κατι που δεν ξερω?Τι με συμβουλευετε?

willow

Καλά εντάξει. Να δεις πρώτα θα έρθει ο λογαριασμός και μετά από πολύ καιρό το χαρτί που ζητάς.:evil:

nedo2
14-02-06, 11:25
Καλημερα!
Ξερετε κατι που δεν ξερω?Τι με συμβουλευετε?
willow

Αν εισαι 100% σιγουρος για τα στοιχεια στα οποια ενεργοποιησες τη τηλεφωνικη γραμμη (ονομα, δειυθυνση), τοτε στειλε στη Forthnet ενα email οτι τωρα πηρες τη γραμμη, οτι δεν εχεις ακομη λογαριασμο ή καποιο αντιγραφο απο την αιτηση που εκανες, αλλα τα στοιχεια που θα εκδοθει ο λογαριασμος θα ειναι αυτα.
Προσεξε ομως γιατι εστω και ενα γραμμα να κανεις λαθος ο ΟΤΕ θα απαντησει στη Forthnet οτι ειναι λαθος η επωνυμια/διευθυνση.

willow
14-02-06, 16:03
οκ,τωρα μου κανατε την καρδια περιβολι..
ισχυει παντως οτι για να παρω μια απλα βεβαιωση τηλεφωνου πρεπει να απευθυνθω στα κεντρικα της αθηνας και μαλιστα μεσω ταχυδρομειου?Δεν μπορουν οι δικοι μας να την βγαλουν?

και,nedo2,φυσικα και ειμαι βεβαιως για το ονομα μου και την διευθυνση μου,για το αφμ μου και τον αριθμο τηλεφωνου μου αλλα θα τα δεχτουν στα κεντρικα στην θεσσαλονικη?

αυριο παντως ειναι η διορια που τους εχω δωσει...

willow

pantakos
14-02-06, 16:17
Καλησπέρα, το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με μεταφορά γραμμής απο τους γονείς μου σε εμένα. Πήγα στο ΟΤΕ που ανήκω (σε ΟΤΕ και όχι σε OTESHOP), μίλησα με τον προϊστάμενο και μέσα σε 2 λεπτά μου έδωσε τη βεβαίωση ότι ήταν στο ονομά μου το τηλέφωνο... Ποτέ δε μου ζήτησαν αίτηση κλπ να συμπληρώσω ή κάτι ανάλογο... Τώρα στη Θεσσαλονίκη γιατί το ζητάνε... :hmm:

nnn
14-02-06, 16:54
Όταν σου έφεραν τη γραμμή δεν σου έδωσαν να υπογράψεις κάποιο χαρτί ?
Εμένα μου είχαν φέρει και μάλιστα μου έδωσαν και αντίγραφο.

willow
14-02-06, 18:16
Μου ειχανε φερει,αλλα δεν νομιζω για το αντιγραφο...θα το ψαξω και θα σας ενημερωσω!

teo_L20
14-02-06, 18:51
Tι μπορεί να πάθει ο άνθρωπος!
Καλή τύχη σου εύχομαι!;)

nedo2
15-02-06, 14:43
και,nedo2,φυσικα και ειμαι βεβαιως για το ονομα μου και την διευθυνση μου,για το αφμ μου και τον αριθμο τηλεφωνου μου αλλα θα τα δεχτουν στα κεντρικα στην θεσσαλονικη?

αυριο παντως ειναι η διορια που τους εχω δωσει...

willow

Φιλε μου, οπως σου ειπα, εστω και ενα γραμμα να υπαρχει διαφορετικο στα στοιχεια που θα δωσει η Forthnet προς τον ΟΤΕ, θα τους το γυρισουν πισω απο τον ΟΤΕ. Αφου λοιπον εισαι βεβαιος, βαλε αυτα τα στοιχεια μεσα σε ενα email και στειλτο στο internet-sales@forthnet.gr . Και ολα θα προχωρησουν κανονικα. Μην ταλαιπωρεισαι αλλο.

persival
16-02-06, 13:15
Μετά απο τηλεφώνημα στην Forthnet και έχοντας το ίδιο "πρόβλημα" (σε άλλο όνομα η γραμμή, σε άλλο το dsl) μου είπε απλά στο κάτω μέρος της αίτησης (εξουσιοδότηση) να γράψω τα στοιχεία του κατόχου της γραμμής (ονοματεπώνυμο βασικά ζητάει μόνο) και να στείλω μαζί με την αίτηση και το χαρτί της ενεργοποίησης της γραμμής. Με πήραν τηλέφωνο απο τον ΟΤΕ και μου είπαν οτι αύριο θα έρθουν να μου βάλουν τη γραμμή, οπότε για οτιδήποτε νεότερο θα ενημερώσω.

nmavro73
17-02-06, 09:17
Εγώ όταν έβαλα γραμμή που ήθελα ένα χαρτί ότι μου ανήκει για να βάλω ιδιωτική τηλεφωνία μου το τύπωσαν σε 3 λεπτά.Ούτε αίτηση ούτε τίποτα απλα τυπώνουν αυτό που βλέπουν ήδη στον υπολογιστή τους

willow
17-02-06, 15:21
Οκ τελικα τους πηρε μια εβδομαδα αλλα εχθες το πρωι στο mail box μου υπηρχε το πολυποθητο χαρτι και η αιτηση στην forthnet σταλθηκε...αντε να δουμε τωρα ποτε θα ανοιξει πορτες ο οτε στην τουμπα!

Mill
20-02-06, 06:28
Καλη τυχη.;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.