PDA

Επιστροφή στο Forum : Connx-TV Sat HD



Σελίδες : [1] 2 3

astronaut
05-09-09, 11:39
Είχε ανακοινώσει ο ΟΤΕ πως η πρώτη επίσημη παρουσίαση της νέας δορυφορικής πλατφόρμας θα γινόταν στα πλαίσια της ΔΕΘ και η εμπορική της διάθεση λίγο πριν τα Χριστούγεννα.

Ήδη η Forthnet-Nova και μόνο στο άκουσμα της είδησης έβγαλε επιτέλους μια σοβαρή προσφορά.

Ο ΟΤΕ θέλει να χρησιμοποιήσει τη δορυφορική πλατφόρμα σαν όπλο για να κρατήσει συνδρομητές στο δίκτυό του. Είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα προσφέρει έκπτωση στους συνδρομητές του όπως κάνει με τη Dolce στη Ρουμανία. Επίσης έχει μπει πολύ δυναμικά στη διεκδίκηση αθλητικού περιεχομένου. Τέλος και σημαντικότερο δεν χρειάζεται έγκριση από την ΕΕΤ για το τι τιμολογιακή πολιτική θα ακολουθήσει.

Άραγε θα τα καταφέρει ο ΟΤΕ με το Connx-tv Sat HD να ανατρέψει το μονοπώλιο της Nova και το χάσιμο συνδρομητών από την πελατειακή του βάση?

Lagman
05-09-09, 13:03
Ήδη η Forthnet-Nova και μόνο στο άκουσμα της είδησης έβγαλε επιτέλους μια σοβαρή προσφορά.




αν ήταν σοβαρή η προσφορά θα ίσχυε για όλους τους συνδρομητές.
Ειδικότερα για αυτούς που έχουν πραγματικά ανάγκη την ΝΟΒΑ σε νησιά/περιοχές που δεν υπάρχει ιδιόκτηκτο δίκτυο και τα επίγεια κανάλια έχουν πρόβλημα.

Δεν θα την έλεγα σοβαρή προσφορά.

adok13
05-09-09, 16:44
το σωστο ειναι στη καλητερη προσφορα πουχουν κανει μεχρι τωρα,γιατι σοβαρη προσφορα δεν εχουν κανει ποτε,και ειδικα αν συγκρινεις με τις τιμες των αντοιστοιχων πακετων στο εξωτερικο.:evil:
μακαρι το conn-x tv να καταφερει να φτιαξει ενα καλο πακετο με καλες τιμες γιατι η νοβα τοσα χρονια με το μονοπολειο της εκανε οτι γουσταρε,ελπιζω ο οτε να μας δωσει την χαρα να δουμε την νοβα να ιδρωνει επιτελους.

astronaut
05-09-09, 18:22
Πάντως το SKY digital (UK) στο οποίο είμαι συνδρομητής χρεώνει 57.50GBP=€65.90 το μήνα το full πακέτο. Βέβαια έχει απίστευτη ποσότητα καναλιών με φοβερή ποιότητα εικόνας και στα SD (τα 30 είναι HD).

Όπως και να έχει, το σίγουρο είναι ότι το παιχνίδι τώρα αρχίζει. Γνωστός μου που εργάζεται στη Forthnet μου είπε πως κατά την περίοδο του επίσημου λανσαρίσματος της πλατφόρμας του ΟΤΕ θα υπάρξει απάντηση με πιο δυνατή προσφορά από την τρέχουσα. Ίδωμεν...

imcan
07-09-09, 00:43
Είχε ανακοινώσει ο ΟΤΕ πως η πρώτη επίσημη παρουσίαση της νέας δορυφορικής πλατφόρμας θα γινόταν στα πλαίσια της ΔΕΘ και η εμπορική της διάθεση λίγο πριν τα Χριστούγεννα.

Σαν πολύ βιάζεσαι, μάλλον προς τα τέλη άνοιξης αρχές καλοκαιριού το βλέπω....και πίστεψε με ξέρω τι λέω:whistle:


Ήδη η Forthnet-Nova και μόνο στο άκουσμα της είδησης έβγαλε επιτέλους μια σοβαρή προσφορά.

Ο ΟΤΕ θέλει να χρησιμοποιήσει τη δορυφορική πλατφόρμα σαν όπλο για να κρατήσει συνδρομητές στο δίκτυό του. Είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα προσφέρει έκπτωση στους συνδρομητές του όπως κάνει με τη Dolce στη Ρουμανία. Επίσης έχει μπει πολύ δυναμικά στη διεκδίκηση αθλητικού περιεχομένου. Τέλος και σημαντικότερο δεν χρειάζεται έγκριση από την ΕΕΤ για το τι τιμολογιακή πολιτική θα ακολουθήσει.

Και εδώ δεν νομίζω ότι είσαι καλά πληροφορημένος .....έχω την εντύπωση ότι το bundling με ρυθμιζόμενο προϊόν όπως η φωνή και το Ιντερνετ δε επιτρέπονται:sorry:



Άραγε θα τα καταφέρει ο ΟΤΕ με το Connx-tv Sat HD να ανατρέψει το μονοπώλιο της Nova και το χάσιμο συνδρομητών από την πελατειακή του βάση?

Να'σαι σίγουρος ότι θα γίνει μεγάλη μάχη....και η τιμή θα είναι πολύ καλή:twisted:

........Auto merged post: imcan πρόσθεσε 5 λεπτά και 15 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Πάντως το SKY digital (UK) στο οποίο είμαι συνδρομητής χρεώνει 57.50GBP=€65.90 το μήνα το full πακέτο. Βέβαια έχει απίστευτη ποσότητα καναλιών με φοβερή ποιότητα εικόνας και στα SD (τα 30 είναι HD).

Όπως και να έχει, το σίγουρο είναι ότι το παιχνίδι τώρα αρχίζει. Γνωστός μου που εργάζεται στη Forthnet μου είπε πως κατά την περίοδο του επίσημου λανσαρίσματος της πλατφόρμας του ΟΤΕ θα υπάρξει απάντηση με πιο δυνατή προσφορά από την τρέχουσα. Ίδωμεν...

Δεν έχει νόημα νομίζω να συκγρίνουμε το SKY με οποιαδήποτε ελληνική πλατφόρμα, αν δε κάνω λάθος έχει 13εκ συνδρομητές και είναι στον αέρα τουλάχιστον 2 δεκαετίες.
Σίγουρα πάντως το παιχνίδι τώρα αρχίζει.......εκτός και εάν μπουν και πάλι στη μέση πολιτικά συμφέροντα όπως την προηγούμενη φορά που προσπάθησε ο ΟΤΕ να δώσει δορυφορική τηλεόραση και τον σταμάτησαν:mad:

adok13
07-09-09, 10:39
αααα,εχουμε και τα λαμογια ε;τους ειχαμε ξεχασει αυτους.οι μαφιοζοι με τα κουστουμακια.οτι γινει σαυτη τη χωρα πρεπει να δωσεις και στη μαφια τους πολιτικους,απο μια δορυφορικη πλατφορμα εως ενα ψιλικατζικο.:cool:

astronaut
07-09-09, 17:48
Καμία αναφορά στο περίπτερο του ΟΤΕ στη ΔΕΘ για conn-x TV Sat HD. :cry:
Πάντως θα γίνω αμέσως συνδρομητής σε όποια πλατφόρμα μου προσφέρει πρώτη HD κανάλια.

guzel
07-09-09, 19:45
Ήδη η Forthnet-Nova και μόνο στο άκουσμα της είδησης έβγαλε επιτέλους μια σοβαρή προσφορά.



που? ποτε ? :shock::rofl::lol:

aragorn
10-12-10, 20:03
Νεώτερα για το θέμα, σύμφωνα με το http://www.avclub.gr/forum/showthread.php?t=60844&page=23


Πακέτο Conn-XTV Sat
[προϋποθέτει αγορά εξοπλισμού ΟΤΕ N8750H+Κάρτα πρόσβασης]
50 SD-κανάλια: PROMO, Sport1, Sport2, Sport3, Eurosport, Eurosport 2, Extreme Sports Channel, ESPN Classic, ESPN America, Universal Channel, FoxLife, FX!, FoxCrime, AXN, Discovery Channel, Discovery Science, Discovery ID, Discovery World, Discovery Travel & Living, National Geographic Wild, National Geographic Music, Disney Channel, Kids&Co, Baby TV, Euronews, DWTV, France 24 Eng, France 24 Fra, Al Jazeera International, Al Jazeera Arabic, Russia Today, Bloomberg, Style TV, Zone Reality, Fashion TV, World Fashion Tv, MTV, MTV Music, C Music TV, ET1, NET, ET3, ALTER, SKAI, SINE+, PRISMA+, SPOR+, Kontra Channel, ERT World, Blue Hustler, Hustler TV, Dorcel TV.

7 HD-κανάλια: Sport1 HD, Eurosport HD, Discovery HD Showcase, National Geographic HD, National Geographic Wild HD, AXN HD, ΣΚΑΪHD.

Τιμή: 16,90€, δέκτης: 189€ - 12μηνη σύμβαση
Τιμή: 15,90€, δέκτης: 0€ - 24μηνη σύμβαση

Πακέτο Conn-XTV Sat+EXPLORE
[προϋποθέτει αγορά εξοπλισμού ΟΤΕ N9760B+Κάρτα πρόσβασης+σύνδεση Conn-X]
50 SD-κανάλια: PROMO, Sport1, Sport2, Sport3, Eurosport, Eurosport 2, Extreme Sports Channel, ESPN Classic, ESPN America, Universal Channel, FoxLife, FX!, FoxCrime, AXN, Discovery Channel, Discovery Science, Discovery ID, Discovery World, Discovery Travel & Living, National Geographic Wild, National Geographic Music, Disney Channel, Kids&Co, Baby TV, Euronews, DWTV, France 24 Eng, France 24 Fra, Al Jazeera International, Al Jazeera Arabic, Russia Today, Bloomberg, Style TV, Zone Reality, Fashion TV, World Fashion Tv, MTV, MTV Music, C Music TV, ET1, NET, ET3, ALTER, SKAI, SINE+, PRISMA+, SPOR+, Kontra Channel, ERT World, Blue Hustler, Hustler TV, Dorcel TV.

7 HD-κανάλια: Sport1 HD, Eurosport HD, Discovery HD Showcase, National Geographic HD, National Geographic Wild HD, AXN HD, ΣΚΑΪHD.

Υπηρεσίες Explore: ενσωματωμένος σκληρός δίσκος 1TB, πρόσβαση στο FilmExpress την πρώτη ψηφιακή βιντεοθήκη και δωρεάν τηλεοπτικό υλικό διάρκειας συγκεκριμένων ωρών. Νοικιάστε ταινίες πρώτης τηλεοπτικής μετάδοσης στο Film Express και αποκτήστε απεριόριστη πρόσβαση στη συλλογή του Film Club η οποία περιέχει προγράμματα για όλη την οικογένεια, χωρίς διακοπές για διαφημίσεις, παίξτε interactive τάβλι με άλλους συνδρομητές και διακόψτε το πρόγραμμα όποτε εσείς το επιθυμείτε. Συνδέστε όλες τις συσκευές τηλεόρασης του σπιτιού σας με τον δέκτη και απολαύστε όλες τις τηλεοπτικές ανέσεις παντού. Σε κάθε δωμάτιο. Σε κάθε τηλεόραση.
Τιμή: 36,80€ (περιλαμβάνει το Conn-X Internet).


Conn-X Sat Soft Launch: 1/2/2011
Conn-X Sat Explore Soft Launch: 15/2/2011

Διάθεση μέσω 13888 από 15 Ιανουαρίου 2011

Από τα παραπάνω δεν ισχύουν τα μοντέλα των δεκτών. Αυτοί θα είναι kaon και όχι coship, υβριδικοί (θα μπορούν δηλαδή να συντονίζουν και τα κανάλια της επίγειας ψηφιακής)

blkik
13-12-10, 11:21
Επιτέλους ανταγωνισμός. Οι τιμές φαίνονται καλές αλλά από ότι διαβάζω στο avclub πολλά πράγματα(και οι τιμές) δεν οριστικοποιήθηκαν ακόμα

singara
13-12-10, 14:51
Ρε παιδια δεν καταλαβα ποσο κανει και τι ειναι
αυτο Explore: δηλαδη εγω που εχω ειδη conn x και conn x tv
τι γινετε

aragorn
13-12-10, 18:21
Τα παραπάνω αφορούν στο δορυφορικό conn-x tv και όχι στο iptv conn-x.

minos01
13-12-10, 20:15
Αντε να δουμε γιατι η νοβα δεν αντεχεται αλλο,ελπιζω ο ανταγωνισμος να ειναι προς οφελος του καταναλωτη ,τωρα απ'οτι διαβαζω στα παραπανω ποστ 7hd καναλια δεν ειναι ασχημα και συντομα να δουμε και τα υποληπα ελληνικα καναλια στο μπουκετο του οτε !!

singara
13-12-10, 20:57
Τα παραπάνω αφορούν στο δορυφορικό conn-x tv και όχι στο iptv conn-x.

ναι το καταλαβα αυτο φιλε δεν ειπα οτι αφορουν το ip tv
παντως απο οτι βλεπω
το πακετακι ειναι αρκετα καλο
και προσητο παντως ακομα δεν καταλαβα ποσο παει ο εξοππλισμος
η εγκατασταση και το full πακετο
με βλεπω να κοβω το conn - tv και να βαζω δορυφορικο

ΝΤΑΦΥΣ
13-12-10, 21:49
Ο Ο.Τ.Ε το μονο που μπορει να κανει ειναι να κοιταξει και να ριξει την βαση του στην απλη ADSL ΓΡΑΜΜΗ

γιατι εχει καταντησει αιδια πλεον η κατασταση του !!θα το γραψω και αν δεν ειναι περον συμπαθατε με !

τα μεταξωτα βρακια θελουν επιδαιξειους κολους λενε στα χωρια μας!!

λημνος!!

johnsruro
13-12-10, 22:47
Με λίγα λόγια πάει προς αλλαγή από Iptv σε δορυφορική?
Οι τιμές είναι μόνο για την TV? Λέει ότι περιλαμβάνει το conn-x internet. Άρα το sat μαζί με νετ στα 37 ευρώ συν το πάγιο της γραμμής?

aragorn
13-12-10, 22:54
Για τις τιμές ας περιμένουμε τις επίσημες ανακοινώσεις.
Μακάρι να κοστίζει 16 ευρώ το μήνα και να είναι δωρεάν ο εξοπλισμός με ετήσια ή και διετή σύμβαση...

kover
14-12-10, 10:02
Το κείμενο που δημοσιεύτηκε παίζει να είναι εντελώς λάθος. Ένας τύπος το έγραψε από το πουθενά στο avclub και μετά εξαφανίστηκε. Φήμη είναι η οποία αναπαράχτηκε, λάθως, από πολλά site. Μη το δένετε σχοινί κορδόνι και μη ρωτάτε απορίες για κάτι το οποίο είναι πιθανό να μην ισχύει εξολοκλήρου ή εν μέρει.

aragorn
14-12-10, 11:17
Μα ως φήμη το αντιμετωπίζουμε και όχι ως είδηση. Αν ήταν είδηση θα είχε δημοσιευθεί σε άλλο χώρο του adslgr.com
Πάντως φαίνεται να ισχύει εν μέρει, αν κρίνω από τοποθετήσεις ορισμένων στο avclub.gr

kover
14-12-10, 12:00
Μα ως φήμη το αντιμετωπίζουμε και όχι ως είδηση. Αν ήταν είδηση θα είχε δημοσιευθεί σε άλλο χώρο του adslgr.com
Πάντως φαίνεται να ισχύει εν μέρει, αν κρίνω από τοποθετήσεις ορισμένων στο avclub.gr

Δε μπορώ να πάρω κάτι στα σοβαρά όταν αυτός που το έγραψε έχει ένα ποστ και από εκεί και πέρα δεν απαντάει σε τίποτα και ούτε έχει ξανά κάνει login sτο site. Μόνο ως κουτσομπολιό μεσημεριανού μπορώ να το εκλάβω. Γνώμη μου:)

singara
14-12-10, 13:56
Κοιτάξτε το ξέρουμε ότι είναι φήμη αλλά μια παροιμία λέει
όπου υπάρχει καπνός υπάρχει φωτιά...βέβαια και εγώ πιστεύω πως
παρά είναι καλό για να είναι αληθινό..και αν όλα αυτά ισχύσουν
τότε βλέπω την ip tv του ΟΤΕ να πεθαίνει και τι θέση της να την παίρνει η δορυφορική
γιατί τα οφέλη:clap:
είναι περισσότερα
:clap::respekt:

manicx
14-12-10, 14:28
Στις δορυφορικές πλατφόρμες, θα ρυθμίσει τίποτε η ΕΕΤΤ; Αν ναι, οι ρόλοι εκεί είναι αντεστραμμένοι κι έχω περιέργεια να δω τι θα γίνει.

aragorn
14-12-10, 15:19
Ήδη άρχισαν οι διαξιφισμοί:

http://www.satleo.gr/content/view/3445/1/

prjohn
15-12-10, 01:07
Στις δορυφορικές πλατφόρμες, θα ρυθμίσει τίποτε η ΕΕΤΤ; Αν ναι, οι ρόλοι εκεί είναι αντεστραμμένοι κι έχω περιέργεια να δω τι θα γίνει.

Δεν νομίζω πως έχει ρόλο εκεί η ΕΕΤΤ. Αλλά οι ρόλοι δεν είναι αντεστραμμένοι ο ΟΤΕ έχει δορυφόρο όχι η Nova. Το ότι δεν το χρησιμοποιεί είναι άλλο καπέλο :down:

TeoT
15-12-10, 02:01
Δεν νομίζω πως έχει ρόλο εκεί η ΕΕΤΤ. Αλλά οι ρόλοι δεν είναι αντεστραμμένοι ο ΟΤΕ έχει δορυφόρο όχι η Nova. Το ότι δεν το χρησιμοποιεί είναι άλλο καπέλο :down:

Το ΟΤΕ τον ελεγχει στην τιμολογιακη πολιτικη λιανικης η ΕΕΤΕ λογω δεσποζουσας θεσης στην αγορα και οχι για το ποιος ειναι ιδιοκτητης. Στην προκειμενη περιπτωση η NOVA εχει δεσποζουσα θεση στην αγορα.

johnsruro
17-12-10, 16:56
θεωρώ πως τον ελέγχει μόνο στα τηλεπικοινωνιακά. Στο χώρο της δορυφορικής δε θα μπορεί να επέμβει εκτός αν δίνει την τβ μόνο σε συνδυασμό με πακέτο τηλεφωνιάς ή νετ οπότε και θα υπάγεται σε ρύθμιση. Από εκεί και πέρα απλά θα πρέπει να ανταγωνιστή ανοιχτά τη νόβα. Η νόβα δεν εχει το ίδιο μερίδιο στην τβ με αυτό που έχει ο ΟΤΕ στις τηλεπικοινωνίες για να υποστεί ρύθμιση. Δεν είναι το ίδιο. Παρόλαυτά θα έχει ενιαφέρον να δούμε τι θα προσφέρει τελικά ο ΟΤΕ και σε τι κόστος.

tasanas
20-12-10, 00:53
Η δεσπόζουσα θέση του ΟΤΕ προκύπτει από το γεγονός πως η υποδομή είναι ιδιοκτησία του και δεύτερον από το γεγονός πως υπήρξε θεσμικό μονοπώλιο για αρκετά χρόνια. Η nova σίγουρα δεν έχει δικιά της υποδομή και ούτε και είναι μονοπώλιο εξαιτίας κάποιου νόμου του κράτους. Για την ακρίβεια δεν είναι καν μονοπώλιο, αφού υπάρχουν και ελεύθερα κανάλια και δορυφορικά και ψηφιακά και απλά.

TeoT
20-12-10, 05:10
Η δεσποζουσα θεση και ο ελεγχος της εμπορικης πολιτικης προκυπτει μονο απο το μεριδιο της αγορας. Για τον λογο αυτο στην κινητη ενω ηταν ελεγχομενες η COSMOTE και η VODAFONE παλια η ΤΕLESTATE δεν ηταν και τωρα για την WIND δεν ξερω αν ειναι.

treli@ris
21-12-10, 15:12
Ηδη εχουν ανεβει 5 HD Test καναλια στις συχνοτητες του Hellas Sat 2 και απομενει να αδειασει ακομα αλλη μια συχνοτητα για νεα καναλια.

Επισης, το Κυπελλο Ελλαδας ζωντανα στον Antenna Europe ο οποιος βρισκεται στις 39Ε με "χαλαρη" κωδικοποιηση.

katsikaki
21-12-10, 22:03
και να ρωτησω ρε παιδια αν ξερει κανεις. αυτα τα καναλια θα μπορω να τα βλεπω με εναν τριτο δεκτη οπως dreambox απλα πληρωνοντας μια μηνιαια συνδρομη? και ποτε περιμενουμε στο περιπου το λανσαρισμα?

treli@ris
21-12-10, 23:08
και να ρωτησω ρε παιδια αν ξερει κανεις. αυτα τα καναλια θα μπορω να τα βλεπω με εναν τριτο δεκτη οπως dreambox απλα πληρωνοντας μια μηνιαια συνδρομη? και ποτε περιμενουμε στο περιπου το λανσαρισμα?

Κατα 90% θα ερχεται με δικο τους δεκτη-καρτα αν και ακουγεται οτι ο ΟΤΕ ισως προχωρησει ενα βημα πιο περα, λογω αντιστοιχης περιπτωσης διαμαρτυριας κατα της Nova, και ισως διαθεσει CAM με καρτα ωστε να παιζει παντου.

2048dsl
22-12-10, 09:22
και να ρωτησω ρε παιδια αν ξερει κανεις. αυτα τα καναλια θα μπορω να τα βλεπω με εναν τριτο δεκτη οπως dreambox απλα πληρωνοντας μια μηνιαια συνδρομη? και ποτε περιμενουμε στο περιπου το λανσαρισμα?

Όχι διότι το σύστημα κωδικοποίησης είναι Videoguard πάντρεμα κάρτα με τον δέκτη που σου δίνουν ,όπως έιναι στο SKY DIGITAL UK και Italy.

katsikaki
22-12-10, 23:07
Όχι διότι το σύστημα κωδικοποίησης είναι Videoguard πάντρεμα κάρτα με τον δέκτη που σου δίνουν ,όπως έιναι στο SKY DIGITAL UK και Italy.

ok σε ευχαριστω για την απαντηση με καλυψες :)

fpats
22-12-10, 23:25
Από ότι έχω μάθει η κάρτα θα είναι "παντρεμένη" με τον δέκτη... Επίσης υπάρχει η πιθανότητα να μπορεί ο συνδρομητής να χρησιμοποιήσει και άλλη (μία ή δύο ) κάρτα "δορυφόρο" η οποία όμως θα λειτουργεί στο ίδιο σπίτι (θα γίνονται έλεγχοι από την εταιρία...).
Επίσης (εάν όλα αυτά που μου είπαν...) υπάρχει πιθάνότητα στο μπουκέτο να προστεθούν και κανάλια της Nova (!!!). Μην με ρωτάτε πως θα γίνει αυτό... Δεν το γνωρίζω εάν είναι υποχρεωμένη από το νόμο μια εταιρία να "δώσει" κάποια κανάλια στην άλλη.
Επίσημες ανακοινώσεις αναμένονται στις 15/1 και η διάθεση θα ξεκινήσει μάλλον από Φερβουάριο.

treli@ris
22-01-11, 15:35
82899

82900

82901

82902

82903

digitaltvinfo®

emeliss
22-01-11, 20:51
Που είναι το λογότυπο "conn-x";

treli@ris
22-01-11, 21:52
Δεν υπαρχει. Στο ΕΣΡ εχει δηλωθει ως ΟΤΕ TV κι ετσι θα βγει.

AssVas
23-01-11, 10:38
Επιτέλους χαμηλά Pings/Fastpath και να βλέπεις και μπάλα ;)

Νικαετός
23-01-11, 11:27
Και πότε με το καλό βγαίνει? Ξέρουμε?

karetsos
23-01-11, 11:57
μέσα->τέλη φεβρουαρίου πιθανότατα

andreasds
23-01-11, 13:57
Άντε να δούμε Liga BBVA, με προσιτές τιμές.

treli@ris
24-01-11, 01:18
Προσεχως http://www.otetvsat.gr/ & http://www.ote-tv.gr/

antonis556
24-01-11, 12:40
Under Construction ^^ ;)

treli@ris
24-01-11, 12:43
προσεχως ...

silegav
24-01-11, 22:21
Από ότι έχω μάθει η κάρτα θα είναι "παντρεμένη" με τον δέκτη... Επίσης υπάρχει η πιθανότητα να μπορεί ο συνδρομητής να χρησιμοποιήσει και άλλη (μία ή δύο ) κάρτα "δορυφόρο" η οποία όμως θα λειτουργεί στο ίδιο σπίτι (θα γίνονται έλεγχοι από την εταιρία...).

δηλαδή θα μπουκάρουν μέσα στο σπίτι και θα λένε "take me to your TV?". Μάλλον φήμες μου ακούγονται αυτά. :)


Επίσης (εάν όλα αυτά που μου είπαν...) υπάρχει πιθάνότητα στο μπουκέτο να προστεθούν και κανάλια της Nova (!!!). Μην με ρωτάτε πως θα γίνει αυτό... Δεν το γνωρίζω εάν είναι υποχρεωμένη από το νόμο μια εταιρία να "δώσει" κάποια κανάλια στην άλλη.

Αν δεν αναγκαστεί η Nova από την επιτροπή ανταγωνισμού, σιγά μη δώσει τα αθλητικά της (γιατί μάλλον αυτά λιγουρεύεται ο ΟΤΕ) στον ΟΤΕ. Τόσα λεφτά έδωσε για τα δικαιώματα.

Rebel Scum
25-01-11, 01:02
Αυτό το η κάρτα θα είναι "παντρεμένη" με τον δέκτη θα διώξει πολύ κόσμο.

Τις προάλλες ένας γνωστός γκρίνιαζε για τη νόβα που απαιτεί να έχεις το δικό της δέκτη για να δεις HD.

jdtech
25-01-11, 01:20
Η κάρτα από όσο έχω καταλάβει στα περισσότερα συνδρομητικά είναι "παντρεμένη" και του ΟΤΕ πάλι το ίδιο θα είναι. Τώρα για ελέγχους της εταιρείας σπίτι δε χρειαζεται να αναφέρουμε πόσο πολύ ΔΕ στέκει νομικά αλλά θα είχε πολύ πλάκα ένα σκετσάκι τύπου αμάν με τύπους από ΟΤΕ να ελέγχουν τον Κακομοίρογλου :rofl:

kover
25-01-11, 09:43
Ξεκολάτε λίγο. Έλεγχος γίνεται με πολύ απλό τρόπο χωρίς να έρθει κανείς σπίτι κανενός. Οι δέκτες θα είναι συνδεδεμένοι στο τηλέφωνο, υποχρεωτικά, και με τακτά τηλεφωνήματα θα εξακρυβώνεται αν βρίσκονται και απαντούν στο ίδιο τηλέφωνο. Διαφορετικά οι δέκτες θα είναι συνδεδεμένοι μεταξύ τους. Όλα τα δύκτια ακολουθούν ένα από τα δύο σενάρια με πιό δημοφιλή το πρώτο.

Όσον αφορά το πάντρεμα συμφωνώ είναι αθλιότητα όμως εκεί πάνε όλες οι πλατφόρμες και εκεί θα πάει και ο οτε. Δεν έχει νόημα να ελπίζει κανείς πως θα δίνει ελεύθερες κάρτες. Ρομαντικό και super αλλά unreal.

Crisis2050
25-01-11, 11:20
@kover

Φίλε μου το πρώτο δεν παίζει στον ΟΤΕ σίγουρα.
Μίλησα με τον ΟΤΕ και μπήκα σε λίστα για να πάρω την νέα υπηρεσία ΟΤΕ SAΤ.
Επειδή στο σπίτι μου δεν έχω τηλέφωνο γιατί δεν το χρειάζομαι, ρώτησα εάν θα υπάρχει κάτι σχετικό και μου είπαν κατηγορηματικά ΟΧΙ.

kover
25-01-11, 11:27
@kover

Φίλε μου το πρώτο δεν παίζει στον ΟΤΕ σίγουρα.
Μίλησα με τον ΟΤΕ και μπήκα σε λίστα για να πάρω την νέα υπηρεσία ΟΤΕ SAΤ.
Επειδή στο σπίτι μου δεν έχω τηλέφωνο γιατί δεν το χρειάζομαι, ρώτησα εάν θα υπάρχει κάτι σχετικό και μου είπαν κατηγορηματικά ΟΧΙ.

Νομίζεις το call centre του ΟΤΕ ξέρει να σου απαντήσει σε τέτοια ερωτήματα? Εδώ δε γνωρίζει το call centre της nova τέτοια πράγματα, θα ξέρει του οτε? Η σύνδεση δέκτη με τηλέφωνο ή internet (server της εταιρίας, όχι ιντερνετ γενικώς) είναι σίγουρα κοντά (μιλάμε πάντα για να έχεις multiroom υπηρεσία, μη παρεξηγηθούμε). Απλά δες πως δουλεύουν τα πακέτα στο εξωτερικό και βάλε μία διαφορά φάσης 4-5 χρόνων.

Τώρα αν έχεις στο μυαλό σου διαφορετική συνδεσμολογία παρουσίασε την και θα βγάλεις πολλά λεφτά. Πολλά λεφτά όμως.

@ ADSLgr.com All rights reserved.