PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas το μεγαλείο σου !!!



pcnw
06-09-09, 20:48
Μετά από αιτησή μου στη Wind-Tellas στις 30-6-09 και αφού πέρασαν μόνο 64 ημέρες για να ολοκληρωθεί η μεταφορά (χωρίς να μου δώσουν κάποια λογική εξήγηση) και αφού από μεριάς τους όπως υποστηρίζουν μου παρέχουν το 100 % των υπηρεσιών που χρεώνομαι, την 1η εβδομάδα σαν συνδρομητής δεν έχω σύνδεση στο ιντερνετ ή η σύνδεσή μου έχει αλλεπάληλες διακοπές και διακυμάνσεις.

Τους ζήτησα να το κατεβάσουν στα 6000kbps προκειμένου να έχω σταθερή και ουσιαστική σύνδεση και όντως έγινε και το ιντερνετ λειτουργούσε κανονικά, όμως αυτοί ξανα-ανέβασαν την ταχύτητα στα 9000, πιθανόν για να δικαιολογήσουν τα χρήματα που μου ζητάνε! και πάλι δεν έχω σύνδεση!

Το αστείο είναι ότι προσπαθώντας να βρω λύση στο πρόβλημα του ίντερνετ θέλησα να πάρω τηλέφωνο το 134 του ΟΤΕ (και πιθανόν να μετακομισω εκεί), όμως μήνυμα της Tellas με πληροφορούσε ότι αυτός ο αριθμός ΔΕΝ υπάρχει!

Σε επικοινωνία με το τεχνικό τμήμα τηλεφωνίας της Tellas, η τηλεφωνήτρια υποστήριξε ότι είναι σε εξέλιξη η προσπάθεια για αποκατάσταση του προβλήματος αυτού και με παρότρυνε να χρησιμοποιήσω τη υπηρεσία τηλεφωνικού καταλόγου της εταιρίας της, όπου με μικρή χρέωση θα με συνέδεαν με τις υπηρεσίες ή την εξυπηρέτηση του ΟΤΕ!

Θα σας ενημερώνω για τη συνέχεια ...

@ ADSLgr.com All rights reserved.