PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas – Wind ADSM



promos
07-09-09, 13:10
΄΄Μαζί με την αίτηση στα προγράμματα Tellas Double Play έχετε τη δυνατότητα να πραγματοποιήσετε ταυτόχρονα μία νέα σύνδεση στο WIND ADSM, όπου για 2 μήνες έχετε ΔΩΡΕΑΝ απεριόριστο ασύρματο internet΄΄

Εμένα ρε παιδία γιατί τότε μου ήρθε χρέωση να πληρώσω 8 €
Πήγα στο κατάστημα της wind και με ρώτησαν εάν έβαλα την sim σε κινητό .
Ναι την έβαλα στο κινητό για να ελέγξω σε κάποια τοποθεσία εάν είχε σήμα 3G .
…ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΧΩ Η΄ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ ΑΣΥΡΜΑΤΟ INTERNET .

Κράτησαν τον λογαριασμό και θα μιλήσουν με τα κεντρικά τους και θα μου απαντήσουν . khainman:down::down:[/COLOR][/SIZE]

είδομεν των εξελιξεων:rofl::rofl:

v_zalmas
07-09-09, 19:52
αν το εχει για πανω απο 2 μηνες τοτε σωστα σου ηρθε το τιμολογιο,επισης αν εστειλες sms απο το adsm παλι σωστα,αν οχι,θα το πιστωθεις αμεσα.
καλεσε 1260 -> 8

pelasgian
08-09-09, 11:08
Εμένα και πάλι μετά τους 2 μήνες μου ήρθε 5.46
ΠΑΓΙΟ ΤΕΛΟΣ ADSM CLOCK 30 -> 0.01
ΤΕΛΟΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΩΝ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ -> 2.00
ΣΥΝΟΛΟ ΦΠΑ -> 2.01
ΠΟΣΟ ΤΡΕΧΟΝΤΟΣ -> 2.39
ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ -> 3.07
ΣΥΝΟΛΙΚΟ: 5.46

Αυτό 14/07/2009 με έναρξη του ADSM κάπου 13/05/2009
Αυτό για προεξόφληση του μήνα είναι λίγα, για «τσάμπα» είναι πολλά.
(το έβαλα στο κινητό για να ξεμπλοκάρω το pin, αλλά δεν πήρα ούτε τηλ, ούτε sms έστειλα, δεν έπαιρνε άλλωστε)

Στο καπάκι 14/08/2009 βγάζουν και άλλο λογαριασμό:
ΠΑΓΙΟ ΤΕΛΟΣ ADSM CLOCK 30 -> 16.81
ΤΕΛΟΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΩΝ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ -> 2.02
ΣΥΝΟΛΟ ΦΠΑ -> 18.83 + 3.58
ΠΟΣΟ ΤΡΕΧΟΝΤΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ 22.41
Λήγει δε 12/09/2009

Τώρα αυτό είναι για δύο μήνες; για ένα μήνα; ( δεν λέει ο λογαριασμός τους την περιόδο, μόνο την ημερομηνία έκδοση και πίσω στις οδηγίες λέει ότι προκαταβάλεται ο μήνας, οπότε υποθέτω ότι είναι για τον Σεπτέμβριο;;; ) Το ποσό όμως για κάποιος που έχει και Τελάς, δεν περιλαμβάνει την έκπτωση.

Όποιος ξέρει παίδες, εξηγεί και σε μένα, γιατί δεν κατάλαβα τίποτα!

Μετά, adsm ΔΙΟΔΟΣ με έκπτωση 53% παίζει; Μπορώ να το αλλάξω από clock 30 σε adsm ΔΙΟΔΟΣ και να πάρω την έκπτωση;

emeliss
08-09-09, 11:22
Το ποσό όμως για κάποιος που έχει και Τελάς, δεν περιλαμβάνει την έκπτωση.
Καλό τρέξιμο.

Είχες ζητήσει μετά τους δύο μήνες να μην σε βάλουν στο adsm300 αλλά σε clock30;

promos
08-09-09, 15:09
αν το εχει για πανω απο 2 μηνες τοτε σωστα σου ηρθε το τιμολογιο,επισης αν εστειλες sms απο το adsm παλι σωστα,αν οχι,θα το πιστωθεις αμεσα.
καλεσε 1260 -> 8

με το που έκλεισε ο πρώτος μήνας , και χρησιμοποιήθηκαν περίπου 400000 kpbs :hmm::hmm:

mathios
09-09-09, 22:08
το ''ιντερνετ απο την πρωτη μερα'' το προσφερει η wind με καθε νεα αιτηση tellas 2play ,best price ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΕΓΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ ΕΛΕΧΟ ΤΗΣ WIND για να εχει ο πελατης ιντερνετ απο την πρωτη μερα. η υπηρεσια προσφερεται δωρεαν για 2 μηνες, περαν απο τους 2 μηνες ο πελατης εχει την επιλογη να το διακοψει χωρις να πληρωσει τελη αποσυνδεσης ΒΑΣΙΚΗ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΤΟ ΜΟΝΤΕΜ ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ σε περιπτωση που επιθυμει να το κρατησει θα μπορει να εχει εκπτωση στο παγιο adsm 53% για ολη την διαρκεια της συνδεσης του, εαν επιλεξουμε την ακυρωση, ο υπαληλος του καταστηματος θα πρεπει να ενημερωσει τον πελατη οτι υπαρχει περιπτωση να ερθει ενας λογαριασμος με ενδειξη ''υπολοιπο επιδοτησης'' ο υπαληλλος του καταστηματος κατα την διαρκεια της διαδικασιας ακυρωσης βλεπει στο συστημα της wind τα παντα, στην συνεχεια στελνει e-mail στα κεντρικα με τα στοιχεια του πελατη για να εκδοθει πιστωτικο τιμολογιο,ΕΑΝ ΔΕΝ ΣΤΕΙΛΕΙ E-MAIL ΘΑ ΘΕΩΡΗΘΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΤΟ ΜΟΝΤΕΜ ΚΑΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ αρα ο υπαληλος του καταστηματος δεν εκανε σωστα την δουλεια του.....

pelasgian
09-09-09, 22:17
Καλά αυτά, που τα κατάλαβα στο βαθμό που μπορούσα, τώρα εγώ τι κάνω για να μην γίνει καμία άλλη τρέλα;

Δεν χρησιμοποιώ τώρα το adsm και θα προτιμούσα να γίνει ΔΙΟΔΟΣ και αναρωτιέμαι αν εκεί μπορώ να πάρω 53% off

Επίσης, πείτε μου αν θα έπρεπε να πληρώσω το πρώτο λογαριασμό ή γιατί μου ήρθε ο δεύτερος.

........Auto merged post: pelasgian πρόσθεσε 2 λεπτά και 44 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Καλό τρέξιμο.

Είχες ζητήσει μετά τους δύο μήνες να μην σε βάλουν στο adsm300 αλλά σε clock30;

όχι απλά άφησα να παρέλθει σιωπηρά η προθεσμία επιστροφής.

mathios
09-09-09, 23:09
Καλά αυτά, που τα κατάλαβα στο βαθμό που μπορούσα, τώρα εγώ τι κάνω για να μην γίνει καμία άλλη τρέλα;

Δεν χρησιμοποιώ τώρα το adsm και θα προτιμούσα να γίνει ΔΙΟΔΟΣ και αναρωτιέμαι αν εκεί μπορώ να πάρω 53% off

Επίσης, πείτε μου αν θα έπρεπε να πληρώσω το πρώτο λογαριασμό ή γιατί μου ήρθε ο δεύτερος.

........Auto merged post: pelasgian πρόσθεσε 2 λεπτά και 44 δευτερόλεπτα αργότερα ........



όχι απλά άφησα να παρέλθει σιωπηρά η προθεσμία επιστροφής.

(1) κανονικα, θα επρεπε να απευθηνθεις στο καταστημα και να παραπονεθεις για τον λογαριασμο (2) δεν γινεται να παρεις εκπτωση 53% στο student data για τον λογο οτι η τιμη της υπηρεσιας ειναι ηδη ανταγωνιστικη, δωρεαν πλοηγηση απο της 20:00 το βραδυ μεχρι της 8:00 το πρωι (με οριο ασφαλειας 30gb) και 3gb χρηση τον μηνα της υπολοιπες ωρες της ημερας με παγιο 28 ευρω + τελη κινητης 12%. αυτο που μπορεις να κανεις βεβαια ειναι να πληρωσεις το υπολοιπο επιδοτησης και να κανεις ακυρωση του ''ιντερνετ απο την πρωτη μερα'' και να κρατησεις το μοντεμ, να κανεις νεα αιτηση student data επιλεγωντας να μην παρεις μοντεμ (εχεις το αλλο) και να εχεις εκπτωση στον μηνιαιο λογαριασμο του student data. ρωτησε στο καταστημα της wind να σου πουν για το ποσο της εκπτωσης.

pelasgian
09-09-09, 23:41
Πήγα στο κατάστημα και μου είπαν να επικοινωνήσω με την wind. Πρόσεξε, αυτό ΜΕΣΑ σε κατάστημα της WIND :lol:

Στο ΔΙΟΔΟΣ δεν με ενδιαφέρει ούτε το απεριόριστο, χρονικό ή ογκομετρικό.
Με ενδιαφέρει το IP range, ώστε να έχω πρόσβαση σε online βιβλιογραφία.

Δηλαδή, αν μου έλεγαν clock 30, αλλά με IP της σχολής σου, είμαι χαρούμενος.

Υπάρχει περίπτωση τα 22 να ήταν για δύο μήνες;

mathios
10-09-09, 09:27
Πήγα στο κατάστημα και μου είπαν να επικοινωνήσω με την wind. Πρόσεξε, αυτό ΜΕΣΑ σε κατάστημα της WIND :lol:

Στο ΔΙΟΔΟΣ δεν με ενδιαφέρει ούτε το απεριόριστο, χρονικό ή ογκομετρικό.
Με ενδιαφέρει το IP range, ώστε να έχω πρόσβαση σε online βιβλιογραφία.

Δηλαδή, αν μου έλεγαν clock 30, αλλά με IP της σχολής σου, είμαι χαρούμενος.

Υπάρχει περίπτωση τα 22 να ήταν για δύο μήνες;δεν υπαρχει η δυνατοτητα να επιλεξεις ΙΡ range... πολλα ζητας φιλε μου... οσο για το οτι σε εστειλαν απο το καταστημα να μιλησεις με τα κεντρικα κανε το και θαψε τους 1260 απο κινητο wind μετα πατας το 8 και μιλα με καποιον 2106158000 απο σταθερο ζητα το τμημα εξυπηρετησης πελατων

pelasgian
10-09-09, 12:24
Έγινε και άλλο κορυφαίο. Έχοντας wind καρτοκινητό, δεν υπάρχει δυνατότητα (στη βάση αυτών που λένε πίσω στο χαρτί τους) να πάρεις για adsm το 1215 (χωρίς χρέωση) από καρτοκινητό, ενώ αν δεν έχει μονάδες ούτε από το 1260.

Από σταθερό στο 1260 περιμένεις και περιμένεις και δούλεψε ένα κινητό που έχουν για επείγοντα του εξωτερικού (από ότι κατάλαβα) στο οποίο δεν ήξεραν ότι έχει 53% έκπτωση το adsm αν το πάρεις μαζί με tellas και με ρώταγαν αν το είδα στο site της wind ή της tellas. :lol: :lol: :lol:

(βασίζομαι ότι στο unlimited δεν χρεώνουν κινητά :lol: )

Μου φάνηκαν τόσο αστεία όλα αυτά, που δεν τους κράτησα κακία δηλαδή :)
Κατά κύριο λόγο διότι μου υποσχέθηκαν ότι θα το κοιτάξουν και θα επικοινωνήσουν μαζί μου και ότι το θα παρέλθει η προθεσμία για μερικές μέρες δεν είναι θέμα.

Ευτυχώς που είμαι σε διακοπές ακόμα :lol: και κάνω και τη βόλτα μου :)

Με ανησυχεί περισσότερο κάτι που έλεγε η «Κ» για τη ρευστότητα του Σαουρίς και ότι θα δώσει μετοχές στην εταιρεία APAX από την οποία εξαγόρασε ... επιθετικά;;;

υ.γ. πάντως πέρα όλων αυτών των glitches, είμαι πολύ ευχαριστημένος, ευχαριστήθηκα τηλέφωνα αγγλία χωρίς να με τρώει το σαράκι, μιλάω με κινητά, πήρα το laptop στις διακοπές και δεν χάθηκα, πολιτισμός. Το internet έχει 1Μbit upstream κλπ.

υ.γ.2 όταν έλεγα ip range, εννοούσα κάποιο ΔΙΟΔΟΣ ip range.

pelasgian
15-09-09, 11:02
Λοιπόν update:

Κατά τα φαινόμενα φταίω εγώ.

Δηλαδή, η προσφορά που πήρα τέλη Μαϊου ήταν (αν μου τα είπαν σωστά) 3 μήνες δωρεάν πάγιο adsm μαζί με την σύνδεση της Tellas, αλλά χωρίς μισό πάγιο αν συνεχίσω; Έβγαλαν στο καπάκι το 2 μήνες και μισό πάγιο και μάλλον μπερδεύτικα;

Στο κατάστημα έχουν κρατήσει αρχείο τι προσφορά ενεργοποίησαν; Διότι τα συμβόλαια δεν λένε τίποτα τέτοια. Είναι over the counter προσφορές.

Τώρα έφαγα το καζίκι του adsm να το χαιρόμαστε; :lol:

Ιδεές;

Είχα προϋπολογίσει να πληρώνω κοντά στο δεκάρικο για το 2009-2010 και τώρα είμαι στο εικοσάρικο. Το κουστούμι έχει ανέβει κοντά ένα κατοστάρικο.

Τα μαγαζιά wind μπορούν να μαγειρέψουν προσφορές εκ των υστέρων;

dream-maniac
07-01-10, 07:05
Λοιπόν update:

Κατά τα φαινόμενα φταίω εγώ.

Δηλαδή, η προσφορά που πήρα τέλη Μαϊου ήταν (αν μου τα είπαν σωστά) 3 μήνες δωρεάν πάγιο adsm μαζί με την σύνδεση της Tellas, αλλά χωρίς μισό πάγιο αν συνεχίσω; Έβγαλαν στο καπάκι το 2 μήνες και μισό πάγιο και μάλλον μπερδεύτικα;

Στο κατάστημα έχουν κρατήσει αρχείο τι προσφορά ενεργοποίησαν; Διότι τα συμβόλαια δεν λένε τίποτα τέτοια. Είναι over the counter προσφορές.

Τώρα έφαγα το καζίκι του adsm να το χαιρόμαστε; :lol:

Ιδεές;

Είχα προϋπολογίσει να πληρώνω κοντά στο δεκάρικο για το 2009-2010 και τώρα είμαι στο εικοσάρικο. Το κουστούμι έχει ανέβει κοντά ένα κατοστάρικο.

Τα μαγαζιά wind μπορούν να μαγειρέψουν προσφορές εκ των υστέρων;

τι ισχυει ρε παιδια τελικα ?
53% εκπτωση σε ολα τα προγραμματα adsm η μονο στα 300mb?
ουτε και οι ιδιοι δεν ξερουν

mathios
07-01-10, 09:36
ειναι ξεκαθαρο αυτο που γραφει το site

Μαζί με την αίτηση στα προγράμματα Tellas Double Play έχετε τη δυνατότητα να πραγματοποιήσετε ταυτόχρονα μία νέα σύνδεση στο WIND ADSM, όπου για 2 μήνες έχετε ΔΩΡΕΑΝ απεριόριστο ασύρματο internet. Ταυτόχρονα, παραλαμβάνετε, χωρίς καμία οικονομική επιβάρυνση, τον εξοπλισμό (Huawei E169 USB modem stick) για να συνδεθείτε στο Internet, από το φορητό ή τον σταθερό σας υπολογιστή, από την 1η κιόλας μέρα!

Μετά τους 2 πρώτους μήνες έχετε τις εξής επιλογές:

•Να διατηρήσετε τη σύνδεση του ADSM 300MB με έκπτωση 53% στο μηνιαίο πάγιο (μόνο 8€/ μήνα) και δωρεάν μηνιαία χρήση 300ΜΒ
•Να επιλέξετε ένα άλλο οικονομικό πρόγραμμα ADSM - ADSM Clock και να διατηρήσετε την έκπτωση (εκτός από το ADSM Basic)
•Να διακόψετε τη σύνδεση ασύρματου Internet πριν το πέρας των δωρεάν 2 μηνών χωρίς καμία επιβάρυνση, επιστρέφοντας απλώς το USB modem stick

Παρατηρήσεις

1.Σε περίπτωση διακοπής της υπηρεσίας WIND ADSM 300 μετά τους 2 μήνες υπάρχει χρέωση για το κόστος του εξοπλισμού με βάση τον πίνακα απόσβεσης της επιδότησης του 12-μηνου συμβολαίου του ADSM 300.
2.Πολιτική ορθής χρήσης: Μέγιστη μηνιαία χρήση 40 GB για αποφυγή κακόβουλης χρήσης της υπηρεσίας. Στην περίπτωση που κάποιος υπερβεί το παραπάνω όριο, η εταιρεία διατηρεί το δικαίωμα να διακόψει την υπηρεσία χωρίς καμία προειδοποίηση.
3.Σε περίπτωση που το USB modem δεν είναι λειτουργικό και σε άψογη κατάσταση υπάρχει επιβάρυνση 75€ (χωρίς ΦΠΑ) που αντιστοιχεί στο κόστος του εξοπλισμού. δες εδω http://www.tellas.gr/default.asp?siteID=1&pageID=280&langID=1

dream-maniac
07-01-10, 09:39
ευχαριστω φιλε...
στην εξυπηρετηση πελατων δυο ρωτησα και οι δυο μου ειπαν οτι ειναι μονο για τα 300mb.
θα παω σε ενα καταστημα wind να δω τι θα μου πουν εκει.

pelasgian
07-01-10, 12:07
Εν τέλει ήταν δικό τους λάθος. Έχασα δύο μήνες εκτός, πλήρωσα και μου έδωσαν πιστωτικό και χρέωση 10 ευρώ όλα μέσα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.